Samsung TV model D6500

fosciu

Member
Ostatnio zauważyłem, że kiedy oglądam relacje sportowe to co jakiś czas (mniej więcej co 1-2min) przycina obraz na krótką chwilę... Kilka postów wcześniej jeden z forumowiczów również stwierdził ten sam kłopot. Czy to jest wina Tv czy przekazu (posiadam cyfre)?
 

seboo_2

New member
To jest normalne. Jest to nierównomierne podświetlenie matrycy tzw. clouding. Tak już jest z lcd. Nie maja tego plazmy. W jednych egzemplarzach jest większy a w innych mniejszy. Pokombinuj z ustawieniami bo da się to zniwelować do minimum. U mnie pojawia się to np przy włączeniu Smart Hub-a i aplikacji z nim związanych.

To powiedzcie jeszcze z jakimi ustawieniami i w jaką stronę mam kombinować?? Bo kompletnie nie wiem jak ma się za to zabrać :(
 

dario-g

New member
To powiedzcie jeszcze z jakimi ustawieniami i w jaką stronę mam kombinować?? Bo kompletnie nie wiem jak ma się za to zabrać :(

Witam
Swojego 46D6500 mam od dwóch tygodni. Przesiadłem się z Toshiby 32R3500. Przeskok z 32 cali na 46 robi wrażenie. :) Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Matryca z literką P, kąty bardzo dobre, równomierne podświetlenie. Clouding lekko widoczny, ale... widze go tylko wtedy gdy szukam na siłę. W normalnym uzytkowaniu niewidoczny.

Po rozpakowaniu i podłączeniu obraz jest fatalny, ale to tylko dlatego, że ustawienia są na maksa wyżyłowane. Po dostrojeniu obraz jest super. Wszystko w HD wiadomo - extra, a cyfrowy sygnał SD z dekodera Aster jest całkiem niezły. :)

Moje ustawienia dla sygnału z dekodera Aster:
Profil: Użytkownika
Podświetlenie: 13 (włączone Eco - min 10)
Kontrast: 98
Jasność: 38
Kolor: 55
Ostrość: 50

Filtrowanie szumów MPEG i cyfrowych: niskie
MotionPlus: użytkownika 1 i 1 (dzięki temu mam brak szarpania i skoków)
LED MotionPlus: wył

Tonacja czerni: ciemna
Kontrast dynamiczny: wył
Głębia czerni: -2
Oświetlenie dynamiczne: wył
Uwydatnianie krawędzi: wył

Moje ustawienia dla sygnałów HD jak wyżej z wyjątkami:

Filtrowanie szumów MPEG i cyfrowych: wył
Głębia czerni: -1


Pozdrawiam
Darek
 

TomaszK

New member
panowie da się serię 6500 ustawić jakoś żeby timeshift startował automatycznie już podczas włączenia tv? wkurzające jest to że żeby włączyć sobie timeshift "na wszelki wypadek" muszę po każdym włączeniu tv wciskać pauzę i zaraz później play
 

arnidz

New member
Witam na Iplexa wystarczy 3Mb na tvn 2Mb i ipla 3Mb z zapasem



Pozdrawiam:bober:

Tak informacyjnie - mam 2mb era na drucikach TP - żonka męczy seriale TVN na tvnplayer i 95% idzie od strzała - te 5% to przerwany odcinek który trzeba ponownie odpalić (w kilku postach była wzmianka o braku Usta-usta na tvn - dalej brak i co ciekawe - brakuje części Przepisu na życie - przez TV brak odcinka, przez przeglądarkę www w komie - odcinki są). Ipla - mało korzystam - jednego dnia brat z ciekawości oglądał Kiepskich - kilka odcinków bez problemu i bez żadnego zacięcia (net j/w). Dziś wieczorem iplex przycinał się na kreciku co kilka sekund - wcześniej nie mialem takiej sytuacji.
To tyle informacyjnie

Co do Timeshift - nie zmieniałem nic w ustawieniach, bo nie ma nic dotyczącego timeshift w menu (przynajmniej ja nie znalazłem) - u mnie, po podpięciu pendrive (mam taką 4gb good-rama, która przeszła już któryś raz testy wydajności po formacie) timeshift startuje sam kilka sekund po przełączeniu na kanał - po zmianie kanału przez chwilę info o nr włączonego kanału, potem obraz a po kilku sekundach jeszcze raz info o kanale wskakuje samo i zaczyna pokazywać pasek postępu - zaczyna działać timeshift.
 
Ostatnia edycja:

TomaszK

New member
Dla mnie to bez różnicy czy chodzi cały czas czy nie. W laptopie też człowiek na to nie zwraca uwagi ;)

jednak miło by było gdyby Koreańce uwzględnili takie potrzeby w menu. 5 letnie tunery sat już to mają w opcjach. Tak samo jak opcję automatycznego nagrania na stałe na dysk całego bufora timeshiftu. Też się niekiedy przydaje.
W ogóle wydaje mi się że menu w tym tv układał ktoś mało obeznany z tematem. Menu rozbudowane jak diabli a nie ma tak podstawowych rzeczy jak szybka edycja kanałów, mieszanie kanałów z różnych źródeł sygnału czy porządny PiP pozwalający oglądając jeden program mieć podgląd na inny (to miał już nawet mój stary 15-letni OTAKE - można było mieć nawet ekran podzielony na pół, dwa kanały jednocześnie i druga ścieżka dźwiękowa przez słuchawki). Takie to trudne chyba nie jest:(
 

luka1967

New member
po zamontowaniu all share na kompie co pewien czas wlacza sie komunikat na telewizorze o podlaczeniu urzadzenia czy ten komunikat idzie wylaczyc
 

trup

New member
WITAM. Wczoraj zakupiłem głośniki do tego telewizora (D6500), są to głośniki Geunius 2,0 SP-HF1800A.W żaden sposób nie mogę ich podłączyć do telewizora.Gdy je podłączam do tunera Fergusona,to mi wszystko gra,ale jak chce je podłączyć pod telewizor to nic nie słychać.Proszę o pomoc,czy mam coś zmienić w ustawieniach telewizora,czy muszę coś dokupić,i w jaki sbosób to podłączyć.Z góry dzięki.
A przełączyłeś w opcjach TV na głośniki zewnętrzne?
 

trup

New member
Czy ktoś narzekając na jakość obrazu z konsoli, PC itp, sprawdził na jakich ustawieniach jest skalowanie obrazu? Pamiętajcie, że TV LCD ma najlepszą jakość w rozdzielczości natywnej. Proponuję ustawić dopasowanie do ekranu (zresetowane), wtedy jest 1:1, czyli rozdzielczość komputera 1920x1080 powinna wypełniać cały ekran bez obcinania. Jeżeli tak nie jest to zmieniamy ustawienia karty graficznej w dedykowanej aplikacji AMD, NVIDIA, itd. Różnicę widać "gołym okiem" patrząc na wyrazistość czcionki. W przypadku sygnału z dekodera mogą być widoczne "śmieci" najczęściej u góry ekranu, jednak obraz jest wtedy najlepiej dopasowany do panela. Każde skalowanie odbija się na jakości obrazu.
 

TomaszK

New member
od siebie dodam że w razie marnej jakości obrazu z pc zabawę należy zacząć od ustawienia trybu PC lub DVI PC dla właściwego wejścia. W instrukcji ani słowa o tym nie ma a poprawa jakości jest powalająca
 

d.pajda

New member
witam
mam problem z połączeniem u32d6500 przez wifi. Po aktualizacji firmware na 1017, moge sie polaczyc, ale tylko do czasu wylaczenia tv. Po ponownym wlaczeniu, musze od nowa szukac wifi, wpisywac haslo itd. Problem nie znika w wersji 1018. Przed pierwsza aktualizacja wifi dzialalo w porządku. Czy ktoś się z tym spotkal? Daloby sie cofnąc firmware do starszej wersji?
 

Madas

New member
Bez reklam
witam
mam problem z połączeniem u32d6500 przez wifi. Po aktualizacji firmware na 1017, moge sie polaczyc, ale tylko do czasu wylaczenia tv. Po ponownym wlaczeniu, musze od nowa szukac wifi, wpisywac haslo itd. Problem nie znika w wersji 1018. Przed pierwsza aktualizacja wifi dzialalo w porządku. Czy ktoś się z tym spotkal? Daloby sie cofnąc firmware do starszej wersji?
a nie zmieniałeś w ostatnim czasie czasem hasła
 

fafko

New member
teraz pyt nastepne jak wciskam przycisk INFO to pokazyje sie taki w dolnym rogu wskaznik ze strzałka.... co on wskazuje i czy tylko taka informacje sie powinna pokazywac ??

jest to chyba wskaźnik bieżącego zużycia energii przez telewizor

przycisk GUIDE ---- NIEDOSTEPNY do czego to ??
działa jeśli np podłączysz naziemny sygnał cyfrowy lub masz załadowany moduł CI (czyli użyjesz wbudowanego tunera), wtedy wyświetli się tzw. EPG

przycisk CHLIST----- NIEDOSTEPNY cos pod nim powinno byc ?
powinna się wyświetlić lista dostępnych kanałów z sygnału antenowego, nie działa jeśli używasz źródła podłączonego przez hdmi, np dekoder kablówki

przycisk -PRE-CH -----NIEDOSTEPNY a on do czego ;)
to chyba przełącznik pomiędzy 2 ostatnio oglądanymi kanałami, również działa tylko na tunerze wbudowanym

przycISK AD/SUBT ----NIEDOSTEPNY a on do czego ;)
pewnie włącza napisy, chyba jest taka opcja przesyłania napisów w naziemnej cyfrówce
 
Do góry