Samsung TV model D6500

mosinacity

New member
Witam, jestem posiadaczem modelu 40d6750, niestety wiesza mi się kiedy próbuję wejść do Smart TV, czasami w ogóle nie wchodzi, czasami dopiero po kilku minutach po czym się restartuje. Czy ktoś zna przyczynę albo rozwiązanie tego problemu? Pozdrawiam
 

rycerz24

New member
Bardzo dobry tv oferujący w miarę dobrą jakość do ceny. Obraz, korzystam z Cyfry i z N jest bardzo dobry. Z tv naziemnej cyfrowej bardzo dobry. Przycinanie się obrazu zauważyłem korzystają z dekoderów płatnej tv i może jest to ich wina. Nie zwracałem na to wcześniej uwagi na innym tv Samsunga lcd ...32B650, ale odkąd przeczytałem, że to poważna wada tego modelu to faktycznie może jest coś na rzeczy. 3D, że nie jest w HD też faktycznie na oko chyba jest prawdą, lecz na codzień z tego ja nie korzystam. Okulary 3D były w zestawie. Funkcje internetowe opiszę jak podłączę internet. Tuner sat wbudowany to dla mnie nowość i działa. Z perspektywy czasu może trochę żałuję, że nie przynajmniej 46 cali. Odtwarza z USB na razie wszystko co mogłem z ciekawości sprawdzić. WIFI OK. Dźwiękiem jestem pozytywnie zaskoczony, myślałem dokupić przynajmniej dedykowaną listwę głośnikową, ale tv sam w sobie ładnie brzmi. Najważniejszy to obraz i to się liczy. Szczególnie jestem pod wrażeniem oglądanych filmów i bajek animowanych w HD. Z czystym sumieniem do korzystania w domu w XXI wieku mogę go polecić.
 

krzyzak-MK

New member
Pytanie za 100 pkt :) słucham radia na TV i mam wtedy czarny obraz, a nie idzie wgrac do tego TV jakiegos wygaszacza np palacy sie kominek hehehe :)

teraz pyt nastepne jak wciskam przycisk INFO to pokazyje sie taki w dolnym rogu wskaznik ze strzałka.... co on wskazuje i czy tylko taka informacje sie powinna pokazywac ??

przycisk GUIDE ---- NIEDOSTEPNY do czego to ??

przycisk CHLIST----- NIEDOSTEPNY cos pod nim powinno byc ?

przycisk -PRE-CH -----NIEDOSTEPNY a on do czego ;)

przycISK AD/SUBT ----NIEDOSTEPNY a on do czego ;)

chyba narazie tyle bo dzisiaj sie troszke pobawiłem :)
 

Pit_

New member
wifi

mam pytanie czy wifi w naszych TV (D6500) działa tylko na 2,4 GHz czy 5 GHz też obsługuje?
Bo nowy router "n" chce kupić :smile:
 

Frytejro

New member
Działały - na wersji softu bodajze 1014.0 ogladalem startreka online na iitv.pl bez problemu.Teraz na 1018.0 jest komunikat o starym flashu :x


To nie wina softu a wina upgradeu przegladarki - ja mam 10,16 i dzis chcialem sprawdzic czy dzialaja te filmy.. i pierwsze co to sie zaktualizowala przegladarka i wywala komunikat o starym flashu. .. pozatym w tym tv tak muli przegladarka ze az sie odniechciewa ją wlaczac , dla mnie ejst zbedna ;)
 

ernet

Active member
Bez reklam
Pytanie za 100 pkt :) słucham radia na TV i mam wtedy czarny obraz, a nie idzie wgrac do tego TV jakiegos wygaszacza np palacy sie kominek hehehe :)

teraz pyt nastepne jak wciskam przycisk INFO to pokazyje sie taki w dolnym rogu wskaznik ze strzałka.... co on wskazuje i czy tylko taka informacje sie powinna pokazywac ??

przycisk GUIDE ---- NIEDOSTEPNY do czego to ??

przycisk CHLIST----- NIEDOSTEPNY cos pod nim powinno byc ?

przycisk -PRE-CH -----NIEDOSTEPNY a on do czego ;)

przycISK AD/SUBT ----NIEDOSTEPNY a on do czego ;)

chyba narazie tyle bo dzisiaj sie troszke pobawiłem :)

Ja także jestem ciekawy odnośnie podkreslonego pytania. Mozna to wyłaczyć ?
 

hacky

New member
Cześć. Od tygodnia użytkuje mój U40D6500. Jestem mega zadowolony. Czytam, że co drugi ma bad pixele, że clouding. U mnie ani jednego wadliwego pixelka, a poświaty praktycznie nie ma. Jedyny problem to że czasami jak oglądam duży film przez dlna w 3d to wyłącza się. Ktoś wspominał o podłączeniu głośników przez wyjście słuchawkowe - to głupi pomysł, bo można przez złącze EURO.

Pozdrawiam
 

Frytejro

New member
Pytanie tylko czy D6500 da sygnał wyjsciowy audio na euro przy sygnale wejsciowym z HDMI? Bo euro jest traktowane jako osobne wejscie i wybiera sie go w zródle.., a co z wyjsciem?
 

seboo_2

New member
Witam wszystkich,
Kupiłem samsunga 37D6500 i jestem z niego zadowolony, jedyne zastrzeżenie mam do "chmurek" które widać na czarnym tle ekranu, szczególnie wzdłuż górnej i dolnej krawędzi, kątach oraz na środku ekranu. W sumie to nie jestem upierdliwy, ale psuje mi frajdę oglądania TV (głównie ciemnych scen).
Moje pytanie brzmi czy jest to normalne?? czy może to reklamować?? Czy zmienić może coś w ustawieniach??
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
To jest normalne. Jest to nierównomierne podświetlenie matrycy tzw. clouding. Tak już jest z lcd. Nie maja tego plazmy. W jednych egzemplarzach jest większy a w innych mniejszy. Pokombinuj z ustawieniami bo da się to zniwelować do minimum. U mnie pojawia się to np przy włączeniu Smart Hub-a i aplikacji z nim związanych.
 

PS1948

New member
To jest normalne. Jest to nierównomierne podświetlenie matrycy tzw. clouding. Tak już jest z lcd. Nie maja tego plazmy. W jednych egzemplarzach jest większy a w innych mniejszy. Pokombinuj z ustawieniami bo da się to zniwelować do minimum. U mnie pojawia się to np przy włączeniu Smart Hub-a i aplikacji z nim związanych.


Ja mam coś podobnego, takie 2 pionowe pasy jaśniejszego podświetlenia szer. oko 7-10 cm. Pierwszy jest jakieś 10 cm od prawej krawędzi ekranu drugi jakieś 15cm za tym pierwszym. Nie wydaje mi się że to ten clouding tylko jakieś dziwne podświetlenie matrycy TV. Występuje to tylko w ciemniejszych scenach I też mam takie pytanie czy to trzeba reklamować, czy zniwelować jakimiś ustawieniami. A jak reklamować to w Media Expert czy u samsunga. Samsung ue46D6500
 

riki32

New member
Witam wszystkich,
Kupiłem samsunga 37D6500 i jestem z niego zadowolony, jedyne zastrzeżenie mam do "chmurek" które widać na czarnym tle ekranu, szczególnie wzdłuż górnej i dolnej krawędzi, kątach oraz na środku ekranu. W sumie to nie jestem upierdliwy, ale psuje mi frajdę oglądania TV (głównie ciemnych scen).
Moje pytanie brzmi czy jest to normalne?? czy może to reklamować?? Czy zmienić może coś w ustawieniach??


Witam jak się nie mylę to seria 65xx o wielkościach 37 i chyba 42 to modele 50 Hz dopiero 46-55 maja matryce 100 Hz i to tez możne mieć wpływ na obraz ..zwłaszcza przy dynamicznych senach itp
 

adaminho7

New member
Meczyki.pl wymagaja w wiekszosci stron wtyczki vshare , ktorej w przegladarce telewizora nie ma i nie mozna zainstalowac.Co gorsza po aktualizacji softu do wersji 1018.0 przestaly dzialac strony z filmami online np iitv.pl - przegladarka tv bowiem twierdzi ze flashplayer jest przestarzały :-x.

nie mozna w grac jakiegos programu zeby mozna bylo ogladac ?
 
Do góry