Samsung TV model D6500

mecholl

New member
krstn masz oryginalny moduł cam od cyfry+ czy jakiś inny ? Czytałem gdzieś, że cyfra + wycofała się z tych modułów bo były jakieś problemy. Gdzieś mi wpadła w oko wypowiedz, że po zastosowaniu modułu długo trwa zmiana z kanału na kanał < ponoć od 2 do 5 sekund >. Czy wtedy działa przewodnik po kanałach, pokazuje informacje o audycji ? Nie ma problemów z kanałami HD ?
 

pawelsw

New member
krstn masz oryginalny moduł cam od cyfry+ czy jakiś inny ? Czytałem gdzieś, że cyfra + wycofała się z tych modułów bo były jakieś problemy. Gdzieś mi wpadła w oko wypowiedz, że po zastosowaniu modułu długo trwa zmiana z kanału na kanał < ponoć od 2 do 5 sekund >. Czy wtedy działa przewodnik po kanałach, pokazuje informacje o audycji ? Nie ma problemów z kanałami HD ?
ja testowałem na astonie cama i wszystko działało ok....przewodnik jest a z przełaczaniem programów nie jest tak źle :) Moduły cyfry są lipne wiec nie kupować ich , ponieważ nie działają prawidłowo .
 

Qba6113

New member
Witam, ja mam pytanie czym oprócz 3d różni się seria d5500 od d6500? Bo nie zależy mi na 3d a różnic a w cenie jest znaczna. Czy d6500 jest o wiele lepszy?
 

toLL

New member
Witam.
Dzisiaj zakupiłem Samsunga UE46D6500 i mam pytanko odnośnie podłączenia i tak z tyłu są cztery wejścia HDMI ( 1(DVI), 2(ARC), i 3, 4) i teraz chcę podłączyć przez kabel HDMI tuner satelitarny CP i kino domowe Blu-ray to w które najlepiej wejścia wpiąć kable HDMI.

Do tego do którego pasuje <loll>
Bez roznicy


a właśnie że nie. Np. jeżeli zależy Ci na Audio Return Channel powinieneś kino połączyć kablem HDMI z gniazdem HDMI ARC - tylko na tym gnieździe TV nadaje Audio Return Channel.

Na czym może polegać specyfika gniazda HDMI DVI nie mam pojęcia.
 

toLL

New member
Witam,

ufff, przebrnąłem przez cały wątek, na tyle uważnie na ile to możliwe.

Na wstępie: od miesiąca posiadam UE40D6500. Jako że mało tutaj pozytywnych wypowiedzi, chciałem krótko zaznaczyć, że z TV jesteśmy bardzo zadowoleni. Kolory, jakość obrazu, multimedia - wszystko moim zdaniem super (jak na ten przedział cenowy). Cloudingu nie zauważyłem, ale też specjalnie nie szukałem. Co do 3D-bez-HD też nie narzekam. Zakup był świadomy, a na 3D jakoś specjalnie mi nie zależało.

Z rzeczy które Samsung mógłby zrobić lepiej to póki co muszę przyłączyć się do głosów narzekających na pilota, a w szczególności strzałki nawigacyjne, które są zbyt słabo wyróżnione.

-------------------------

Przestroga: w całym wątku przewinął się kilka razy problem "awarii" trybu 3D, polegającej na tym, że po włączeniu tego trybu TV wyświetla obraz tylko na dolnej połowie ekranu - górna połowa pozostaje czarna. Ku memu zaskoczeniu kilka dni temu problem ten nagle pojawił się również u mnie. Jak się na szczęście okazało przyczyną było omyłkowe przestawienie typu matrycy w menu serwisowym. Menu to jest "inaczej intuicyjne" niż główne menu TV, tzn. strzałką w lewo nie przejdziemy do poprzedniego menu jak to jest w TV, ale przypadkowo pozmieniać możemy niektóre ustawienia. W ten sposób przestawiłem sobie typ mojej matrycy na UE55. Po ponownym włączeniu UE40 tryb 3D działa znowu poprawnie. Może się komuś przyda.
Sam teraz się zastanawiam czy w ten sposób czegoś więcej nie poprzestawiałem.... Orientujecie się może czy factory reset przywraca również domyślne ustawienia menu serwisowego?
 

fafko

New member
Przestroga: w całym wątku przewinął się kilka razy problem "awarii" trybu 3D, polegającej na tym, że po włączeniu tego trybu TV wyświetla obraz tylko na dolnej połowie ekranu - górna połowa pozostaje czarna. Ku memu zaskoczeniu kilka dni temu problem ten nagle pojawił się również u mnie. Jak się na szczęście okazało przyczyną było omyłkowe przestawienie typu matrycy w menu serwisowym. Menu to jest "inaczej intuicyjne" niż główne menu TV, tzn. strzałką w lewo nie przejdziemy do poprzedniego menu jak to jest w TV, ale przypadkowo pozmieniać możemy niektóre ustawienia. W ten sposób przestawiłem sobie typ mojej matrycy na UE55. Po ponownym włączeniu UE40 tryb 3D działa znowu poprawnie. Może się komuś przyda.
Sam teraz się zastanawiam czy w ten sposób czegoś więcej nie poprzestawiałem.... Orientujecie się może czy factory reset przywraca również domyślne ustawienia menu serwisowego?

potwierdzam, połówka wyświetlanego obrazu 3D to problem ustawień w menu serwisowym, tyle że mnie się to samo przestawiło po aktualizacji oprogramowania 1016, ale tego pierwszego, które zostało wycofane i zastąpione wersją 1015.1, niestety telewizor trafił do serwisu, szkoda że wcześniej się o tym nie dowiedziałem bo nie musiałbym reklamować TV :x
 

pitates

New member
Tak informacyjnie - mam 2mb era na drucikach TP - żonka męczy seriale TVN na tvnplayer i 95% idzie od strzała - te 5% to przerwany odcinek który trzeba ponownie odpalić (w kilku postach była wzmianka o braku Usta-usta na tvn - dalej brak i co ciekawe - brakuje części Przepisu na życie - przez TV brak odcinka, przez przeglądarkę www w komie - odcinki są). Ipla - mało korzystam - jednego dnia brat z ciekawości oglądał Kiepskich - kilka odcinków bez problemu i bez żadnego zacięcia (net j/w). Dziś wieczorem iplex przycinał się na kreciku co kilka sekund - wcześniej nie mialem takiej sytuacji.



Witam
Napisałem ile potrzeba na usługi po sprawdzeniu na wykresie jaki miałem podczas oglądania filmów mogą występować małe różnice w zależności od jakości filmu (bitrate) mogą też być różnice wieczorami w zależności jak są obciążone wyżej wymienione servery.

pozdrawiam:p
 

lukwlkp

New member
samsung i inne testy na hdtv Polska samsung poniżej modelu d7000 to nieporozumienie i niewypał samsunga wersja 6xxx
 
Ostatnia edycja:

mariano105

New member
Witam,

ufff, przebrnąłem przez cały wątek, na tyle uważnie na ile to możliwe.

Na wstępie: od miesiąca posiadam UE40D6500. Jako że mało tutaj pozytywnych wypowiedzi, chciałem krótko zaznaczyć, że z TV jesteśmy bardzo zadowoleni. Kolory, jakość obrazu, multimedia - wszystko moim zdaniem super (jak na ten przedział cenowy). Cloudingu nie zauważyłem, ale też specjalnie nie szukałem. Co do 3D-bez-HD też nie narzekam. Zakup był świadomy, a na 3D jakoś specjalnie mi nie zależało.

Z rzeczy które Samsung mógłby zrobić lepiej to póki co muszę przyłączyć się do głosów narzekających na pilota, a w szczególności strzałki nawigacyjne, które są zbyt słabo wyróżnione.

-------------------------

Przestroga: w całym wątku przewinął się kilka razy problem "awarii" trybu 3D, polegającej na tym, że po włączeniu tego trybu TV wyświetla obraz tylko na dolnej połowie ekranu - górna połowa pozostaje czarna. Ku memu zaskoczeniu kilka dni temu problem ten nagle pojawił się również u mnie. Jak się na szczęście okazało przyczyną było omyłkowe przestawienie typu matrycy w menu serwisowym. Menu to jest "inaczej intuicyjne" niż główne menu TV, tzn. strzałką w lewo nie przejdziemy do poprzedniego menu jak to jest w TV, ale przypadkowo pozmieniać możemy niektóre ustawienia. W ten sposób przestawiłem sobie typ mojej matrycy na UE55. Po ponownym włączeniu UE40 tryb 3D działa znowu poprawnie. Może się komuś przyda.
Sam teraz się zastanawiam czy w ten sposób czegoś więcej nie poprzestawiałem.... Orientujecie się może czy factory reset przywraca również domyślne ustawienia menu serwisowego?
jeśli chodzi o factory reset to sam nie sprawdzałem ale słyszałem że ustawień początkowych w menu serwisowym nie przywraca natomiast jeśli chodzi o prawidłowe ustawienia matrycy po przypadkowym przestawieniu to jeśli chodzi o ten problem wchodzimy w menu serwisowe potem /SVC/Panel Auto setting po uruchomieniu tej funkcji automatycznie ustawia się na matrycę taką jaka jest w tv trwa to dosłownie sekunde poczym przy teście pojawia sie napis success i matryca ustawiona taka jaką rozpoznaje w telewizorze
 

hacky

New member
Witam

Wszędzie gdzie się dało przestawiłem język na Polski, a nadal nie wyświetla polskich liter. Może coś trzeba zresetować? Miał ktoś z tym już problem?

Wszyscy piszą o cloudingu, o pikselach, że 3d słabe. U mnie cloudingu praktycznie nie ma, wszystkie piksele tip-top, a 3d nie zauważyłbym jakbym nie przeczytał.
 
Do góry