Samsung TV model D6500

zyzek73

New member
Mam podłączony dysk Samsunga,i jak nagrywam program z naziemnej do jest wszystko ok, ale gdy chcę eksportować listę kanałów na dysk USB, do pokazuje mi się komunikat, że dysk nie jest podłączony. O co tu chodzi?
 

hazi666

New member
Czy może ktoś sprawdzić czy tez ma problem na najnowszym oprogramowaniu z odpaleniem filmu np. z youtube przez wbudowana przegladarke? u mnie przy właczeniu filmu ekran gasnie nic nie widac:(
 

malysz01

New member
2. Nie mogę odpowiednio posortować kanałów, chciałbym wymieszać ze sobą kanały cyfrowe i analogowe. Próbowałem programu Samsung Channel Editor, ale on pokazał mi tylko kanały cyfrowe. Korzystam z tunera telewizji naziemnej, choć korzystam z kablówki, tylko bez osobnego dekodera. Probowałem kombinować w samym TV, ale on w ogóle nadaje osobno numery dla kanałów cyfrowych i analogowych, dodanie do ulubionych odpowienich kanałów też nic nie daje, bo tak samo sortuje osobno cyfrę i analog. Może ktoś kiedyś rozwiązał ten problem? Jak nie, to trudno, przeboleję, choć wkurza mnie to trochę :p

Mam ten sam problem, tylko że ja mam zwykłą antene. A co się stanie jak zamontuje zamiast zwykłej anteny jakiś talerz? Będzie mi odbierał tylko tv cyfrową?
 

wiktor3a

New member
Witam!
Mam taki problem, po powrocie z naprawy TV(wymiana Panelu) za cholerę nie mogę zaktualizować oprogramowania na wersję T-GASDEUC_1018.0 Kopiuje plik sciagniety z strony sasmsunga, wrzucam na pen tam instaluje podlaczam do tv i niestety nie widzi mi tej aktualizacji(postepuje zgodnie z instrukcja intstalacji)Jak powinien wygladac proces aktualizacji?! Mam tez problem z smart hub gdyż pisze mi że nie mam pamieci do instalacji(okolo 38mb) a pokasowałem wieksze aplikacje i dalej nic-wszystko zajete.Prosze o pomoc!!!
 

krzyzak-MK

New member
Pod wejscie sluchawkowe bez problemów podepniesz 5+1 - wszystkie glosniki 5+1 komputerowe maja w srodku w sumie wzmaka. Bedziesz potrzebował sobie zrobic, albo kupic 2 dodatkowe kabelki jack - jack stereo i 2 rozdzielacze jack tez stereo (badz zrobisz sobie kabel jack - 2 jacki, wtedy tylko jeden rozdzielacz wystarczy) . Podpinasz kabel głowny z wyjscia słuchawkowego, wpinasz przez rozdzielacz do gniazda prawy/lewy przód. Drugi rozdzielacz wpinasz w gniazdo centr/sub i łaczysz za pomocą kabelka jack-jack z rozdzielaczem wpietym wczesniej. Zostaje Ci do podpiecia L i P tył - to podpinasz ostatnim kabelkiem biorac sygnał z wolnego gniazda w rozdielaczu wpietym do suba. Masz wtedy najnormlaniej w swiecie stereo na zestawie 5+1 - oczywiscie bez obaw ze cos walnie, bo jak wspomniałem te glosniki komputerowe mają odpowiedni wzmacniacz, a co za tym idzie na subie bedziesz slyszal tylko bass bez obawy ze go rozwalisz.

Jedyny minus tej operacji jest taki ze TV przelacza sie w tryb sluchawkowy i fajnie by bylo miec jeszcze jakis korektor po drodze (przynajmniej mnie brakowało do podbicia wysokich tonów) - ja nie korzystam z tego rozwiazania - bo moze i bass mialem sporo, ale zero korekcji i dzwiek jak z tunelu - niektórym to pasuje wiec warto sprobowac




przejsciowki pod digital audio sa w takich cenach ze szkoda gadac. Tego bezposrednio nie przekonwertujesz na zwykle jacki czy chinche
ale jak podłacze tym sposobem to bedzie efekt dzwieku przestrzennego ???? czy tylko poprostu beda grały wszystkie głosniki. Bo jak tak to moze nie pchac sie w 5.1 tylko kupic 2.1. hmmm sam juz nie wiem :( kumpel mi doradził ze moge podziałąc cos w tym kierunku i teraz sie motam heheheh
 

wiktor3a

New member
Niestety nic nie widzi, a jak chce online zaktualizowac to pokazuje Kod Bledu 800 brak zasobu ( net jest polaczony dobrze) Ma ktoś jakieś pomysły?!
 

wiktor3a

New member
>>>>>Spróbuj zrestartować odbiornik menu/system/plug&play>>>>>>
Niestety nic to nie dało jak i zarówno resetowanie przy pomocy guzika exit:((( Jak wykonać reset fabryczny i czy to nie grozi utratą gwarancji?!
 

riki32

New member
moja 4letnia córka jest zła na nowe YT bo zupełnie sobie z nim nie radzi na starym YT szła jak burza do biblioteki play i oglądała a teraz masakra ....[/QUOT


Kolega kupil TV z dostepem do YT dl corki ? od tego są lap..itp...no ale można nawet takie cuda zainstalować w A....4..6...8....i oglądać podczas wielogodzinnych wycieczek podczas wolnych weekendów :)
 

Frytejro

New member
ale jak podłacze tym sposobem to bedzie efekt dzwieku przestrzennego ???? czy tylko poprostu beda grały wszystkie głosniki. Bo jak tak to moze nie pchac sie w 5.1 tylko kupic 2.1. hmmm sam juz nie wiem :( kumpel mi doradził ze moge podziałąc cos w tym kierunku i teraz sie motam heheheh

Bedziesz mial stereoo na 5 glosnikach. Cos jak kwadrofonia z subem i centralnym glosnikiem czyli http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwadrofonia. Nie bedzie to "ksiązkowe" surround ale lepszy efekt niz samo stereo - wlacz sobie w komputerze mp3 np poprzez vlc - ten odtworzy Ci stereo na 5+1 i pozniej na winampie (2 glosniki tylko będa grały) i uslyszysz roznice. Zreszta kazdy jeden kanał czy film jaki bedziesz ogladal i bedzie miał tylko stereo to nawet jak bedziesz miał kino domowe za 2k pln to i tak bedziesz slyszal stereo na 6 glosnikach a nie zrobi Ci sie surround ;) - będziesz słyszal z kazdej strony dzwiek a nie tylko z przodu. Ale jesli wyznacznikiem dzwieku przestzrezennego jest to ze slyszysz go z kazdej strony (a nie jak def surroundu) to mozna powiedziec ze bedizesz mial dzwiek przestrzenny, tyle tylko ze bez rozdzielenia na osobne glosy z tylu czy przodu - ale przestrzennosc uslyszysz ( w samochodzie majac 4 glosniki masz przestrzennosc? jesli wg Ciebie masz to tutaj bedziesz tez miał ;) (roznica bedzie lecąca strzała z lewej strony na prawa albo odwr, a nie np z lewego tylu na prawy przod ;)- przeleci Ci przez srodek glowy tylko inaczej :p ). Ja osobiscie uzywam zaqwsze 5+1 przy komputerze - nawet jak mam stereo .. kazdy jeden film ogladam na 5+1 - na 2+1 czuje się lyso ;) - przy tv narazie orginalne glosniki bo jak pisalem brakuje mi eq do moich 5+1
 
Ostatnia edycja:

krzyzak-MK

New member
Bedziesz mial stereoo na 5 glosnikach. Cos jak kwadrofonia z subem i centralnym glosnikiem czyli Kwadrofonia. Nie bedzie to "ksiązkowe" surround ale lepszy efekt niz samo stereo - wlacz sobie w komputerze mp3 np poprzez vlc - ten odtworzy Ci stereo na 5+1 i pozniej na winampie (2 glosniki tylko będa grały) i uslyszysz roznice. Zreszta kazdy jeden kanał czy film jaki bedziesz ogladal i bedzie miał tylko stereo to nawet jak bedziesz miał kino domowe za 2k pln to i tak bedziesz slyszal stereo na 6 glosnikach a nie zrobi Ci sie surround ;) - będziesz słyszal z kazdej strony dzwiek a nie tylko z przodu. Ale jesli wyznacznikiem dzwieku przestzrezennego jest to ze slyszysz go z kazdej strony (a nie jak def surroundu) to mozna powiedziec ze bedizesz mial dzwiek przestrzenny, tyle tylko ze bez rozdzielenia na osobne glosy z tylu czy przodu - ale przestrzennosc uslyszysz ( w samochodzie majac 4 glosniki masz przestrzennosc? jesli wg Ciebie masz to tutaj bedziesz tez miał ;) (roznica bedzie lecąca strzała z lewej strony na prawa albo odwr, a nie np z lewego tylu na prawy przod ;)- przeleci Ci przez srodek glowy tylko inaczej :p ). Ja osobiscie uzywam zaqwsze 5+1 przy komputerze - nawet jak mam stereo .. kazdy jeden film ogladam na 5+1 - na 2+1 czuje się lyso ;) - przy tv narazie orginalne glosniki bo jak pisalem brakuje mi eq do moich 5+1
dzieki za obszerna odpowiedz :) nocny marku ;). Musze przestudiowac jeszcze raz krok po kroku Twoja instrukcje podłaczenia głosników 5.1 i bede działał. Jak bede miał jakies niejasnosci to ....POMOZECIE ? :)
 

wiktor3a

New member
Hej,
mam pewne zagadnienie z którym sobie nie mogę poradzić. A więc... Od grudnia 2011 mam model tv samsung ue46d6500, po jakimś tygodniu siadła matryca(pasy i mruganie) Niedawno dostałem tv z gwarancji(na karcie było napisane wymiana panela)Obraz teraz jest ok,ale pojawiły się pewne problemy:
1. Jak wejdę w pomoc techniczna, pokazuje że aktualna wersja opragromowania to :-00001 i za cholere nie mogę zaktualizować do 10.18 ani przez usb(robie zgodnie z zaleceniami forum) ani online (wyskakuje kod błędu 800-brak zasobu)
2.Obraz z 3D jest powiększony o 50%(czyli obcina nogi i głowy)Sprawdzałem na materiale z Pena i z kanału na cyfrze
3. Mam tez problemy z Smart Hubs, niestety włącza mi się instalacja i tak idzie i idzie i nic a wczesniej instalowało mi w kółko to samo i pokazywało że mam pełną pamięć(coś w okolicahc 38 mb)Wykasowałem pare aplikacji ale dalej nie było miejsca:( a jak wspomniałem wczesniej teraz włącza sie instalacja i dostaje zawieszenia.
Moim skromnym zdaniem chyba coś pomerdali podczas tej zamiany matrycy,( resety przez plug&play i klawisz exit nic nie daja)Może ktoś majakiś pomysł co to jest, ale pewnie znów wyląduje w serwisie:(
Dzięki za pomoc!
Tomek
 

adaminho7

New member
Właśnie jestem po aktualizacji softu z 1015.0 do wersji 1018.0
Aktualizacja przeprowadzona on-line bez najmniejszych problemów.:D
Po uruchomieniu pierwszej aplikacji (przeglądarki www) nastąpiła aktualizacja SmartHUB , przebiegła bez problemów.
Wskoczyły Empik school ; Polskie Radio ; PR Czwórka
Problemów z obsługą na chwilę obecną nie stwierdziłem.
Pozdrawiam .

witam
czy w ue37d6500 mozna ogladac mecze na zywo ze strony meczyki.pl
 

kolsek345

New member
Meczyki.pl wymagaja w wiekszosci stron wtyczki vshare , ktorej w przegladarce telewizora nie ma i nie mozna zainstalowac.Co gorsza po aktualizacji softu do wersji 1018.0 przestaly dzialac strony z filmami online np iitv.pl - przegladarka tv bowiem twierdzi ze flashplayer jest przestarzały :-x.
 
Do góry