Samsung TV model D6500

lenone

New member
palącego się pixela nie może być żadnego (u mnie było widać na ciemnym tle nawet z 3 metrów). Martwych może być 7 (tak powiedziała pani z Samsunga)
 

krzyzak-MK

New member
Witam w sród posiadaczy samsunga 46D6500 :) Dzisiaj zamowiełm cacko w poniedziałek odbieram go ze sklepu i napewno bede prosił Was o pomoc nie raz w rozpykaniu niektórych funkcji ;) ale to dopiero jak juz go bede miał i rozpracowywał go ;)
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
palącego się pixela nie może być żadnego (u mnie było widać na ciemnym tle nawet z 3 metrów). Martwych może być 7 (tak powiedziała pani z Samsunga)
Co do wadliwych pikseli to każdy producent powołuje się na określona w tym przypadku normę i tylko od niego zależy jaką prowadzi politykę np u LG i kilku innych producentów zero wadliwych pikseli w okresie gwarancji.
Większość producentów deklaruje w tej materii zgodność z normą ISO 13406-2.
Norma ISO 13406-2 opisuje standardy w zakresie jakości i ergonomii, jakie powinny spełniać dostępne w sprzedaży produkty. Dotyczy ona głównie paneli LCD i jest odpowiedzią na potrzebę stworzenia jednolitej dla wszystkich producentów metody pomiaru i oceny niektórych parametrów i właściwości monitorów ciekłokrystalicznych. Norma ta obowiązuje od 2001 roku.

Najważniejsze kwestie, które reguluje norma ISO 13406-2 to:

- Jasność wyświetlacza,
- Kontrast,
- Odbicia,
- Reprodukcja kolorów,
- Jednolitość podświetlenia i odwzorowania kolorów,
- Analiza czcionek,
- Migotanie obrazu,
- Martwe piksele,
- Klasyfikacja kąta widzenia.

Rodzaj wad pikseli
Wyróżnia się 3 rodzaje wad pikseli:
Wada typu 1 - piksel jest całkowicie ciemny (wyłączony),
Wada typu 2 - piksel jest całkowicie jasny (włączony),
Wada typu 3 - jeden z subpikseli (czerwony, zielony lub niebieski) jest stale włączony (świeci swoim kolorem) lub ciemny (wygaszony).
Norma definiuje także dopuszczalna liczbę i rodzaj wad w klastrze - obszarze ekranu o wymiarach 5 x 5 pikseli.
Rodzaje wad klastra
Wyróżnia się następujące rodzaje wad klastra pikseli:
Wada typu 1 lub 2: całkowicie jasne lub ciemne piksele w obrębie klastra,
Wada typu 3: wadliwe subpiksele (czerwone, zielone lub niebieskie) trwale święcące lub wygaszone.

Klasy
Klasa wyznacza granice ilościowe i jakościowe defektów matrycy. Aby mogła być swobodnie stosowana (dla panelów o dowolnej wielkości) limity podawane są w przeliczeniu na milion pikseli.

Liczba błędów na 1 milionów pikseli
Klasa panela Typ 1 Typ 2 Typ 3
I..............................0..........0...........0
II.............................2..........2...........5
III............................5..........15.........50
IV...........................50........150........500


Dopuszczalna liczba błędów w klastrze
Klasa panela Typ 1 lub 2 Typ 3
I..............................0...................0
II.............................0...................2
III............................0...................5
IV............................5...................50
 

luki6

New member
w ktorym miejscu w menu serwisowym jest zapisany czas pracy matrycy??
co oznacza kwadrat w prawym dolnym rogu po wcisnieciu info?
interesue mnie to poniewaz dzis odebralem tv ze sklepu i okazalo sie w domu ze opakowanie juz bylo otwierane i nie wiem czy nie jest to czasem egzemplarz z wystawy
 

Novac

New member
Ja sie powtorze ale niestety nikt nie odpowiedzial na moje pytanie.
Jak ustawic w tuba.fm aby lecialy utwory jednego artysty? Moze to jest proste ale za cholere nie moge tego ogarnac.
 

wachman

New member
Czy jest możliwość ustawienia TV, tak aby nie trzeba było wchodzić do menu i zmieniać rodzaju anteny (naziemna/kablowa/satelitarna) ?

Uciążliwe jest to przełączanie jeżeli chcę zmienić kanał np. sygnał z satelity na DVB-T.
 

buashey

New member
witam,

czy ktoś wie dlaczego pod ue46d6500 na podłączonym do niego dysku zewnętrznym telewizor widzi niektóre stare, usunięte katalogi i pliki? co zrobić by widział tylko te, które fizycznie są na dysku? Pliki usuwałem różnie na kompie (pod Explorerem/total commanderem). Dzięki za radę.
 

cezary1020

New member
witam,

czy ktoś wie dlaczego pod ue46d6500 na podłączonym do niego dysku zewnętrznym telewizor widzi niektóre stare, usunięte katalogi i pliki? co zrobić by widział tylko te, które fizycznie są na dysku? Pliki usuwałem różnie na kompie (pod Explorerem/total commanderem). Dzięki za radę.

Miałem ten sam problem.Tu masz rozwiązanie.Interesuje nas zakładka :
Jak odnaleźć niepotrzebne pliki

•• Czyścimy komputer - porządkujemy Windows


Gdy już usuniesz z dysku niepotrzebne pliki,podłącz dysk pod komputer.Następnie kliknij na ikonkę Kosz/Właściwości i ogranicz zarezerwowane miejsce z dysku na kosz wybierając 0%.
 

bogdaneos

New member
Mam model 60D6500. Przywieziony z Niemiec. Czy jest mozliwosc instalacji na nim polskich aplikacji tylu tvp vod, tvn player, onet i podobnych ? Caly czas pojawiaja mi sie tylko niemieckie i zagraniczne aplikacje, a w poprzednim modelu le46c750 ktory tez byl z niemiec mialem wszystkie polskie aplikacje.
 

voytecc

New member
W zależności od jakości sygnału analogowego. Ja ma super obraz z analogowej.
Niektórzy goście mylą z HD. :)


Czy jest to sygnał ze zwykłej anteny czy z kablówki (bez tunera). DTV czy ATV ? piszę gdyż na innym forum piszą "kilka dni temu kupiłem ten telewizor. Mam jednak fatalny obraz analogowy z kablówki."

Przymierzam się do tego TV i niestety na razie będę miał sygnał analogowy z UPC.
 

TomaszK

New member
Mam model 60D6500. Przywieziony z Niemiec. Czy jest mozliwosc instalacji na nim polskich aplikacji tylu tvp vod, tvn player, onet i podobnych ? Caly czas pojawiaja mi sie tylko niemieckie i zagraniczne aplikacje, a w poprzednim modelu le46c750 ktory tez byl z niemiec mialem wszystkie polskie aplikacje.


da się.
Wejdź w SMART
naciśnij kolejno na pilocie (dość szybko)
przewijanie w przód >>
2
8
9
przewijanie w tył <<

wyskoczy tabelka z lokacjami do wyboru, wybieramy Polskę, stare widgety się odinstalują a polskie zainstalują i gotowe
 
Ostatnia edycja:

bogdaneos

New member
Dzieki za info, zaraz po napisanu swojego posta uzylem oplcji zeruj i odrazu pojawily sie polskie aplikacje gdyz mialem juz wtedy od poczatku wybrany polski jezyk w menu. Przy pierwszym uruchomieniu tv mialem niemiecki i niemieckie aplikacje, zmiana jezyka nie dala rezultatu dopiero po wyzerowaniu wskoczyla polska lokalizacja. Teraz wszystko jest oki.

Teraz mam dwa sprzety LG 60PZ250 i UE60D6500. Przyzwyczajenia z plazmy daja o sobie znac, na samsungu jest taki mydlany obraz ze jak na poczatek to nie daje sie ogladac :) Narazie testowalem z telewizja SD i HD dekoder dreambox DM8000 dzis przetestuje na blu-ray. Jak narazie dwa plusy na rzecz samsunga, duzy kontrast mocny bialy kolor oraz internet ktorego nie mialem w lg a zona caly czas mnie o niego meczyla :)
 

saptis

New member
bogdaneos - jak wyzerowales ustawienia ?

da się.
Wejdź w SMART
naciśnij kolejno na pilocie (dość szybko)
przewijanie w przód >>
2
8
9
przewijanie w tył <<

wyskoczy tabelka z lokacjami do wyboru, wybieramy Polskę, stare widgety się odinstalują a polskie zainstalują i gotowe

Dziala - dzieki za info !
Skad masz ten kod ? Jesli z jakies stronki to daj adres, moze beda tam inne przydatne.
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
Cytat voytecc: Czy jest to sygnał ze zwykłej anteny czy z kablówki (bez tunera). DTV czy ATV ? piszę gdyż na innym forum piszą "kilka dni temu kupiłem ten telewizor. Mam jednak fatalny obraz analogowy z kablówki."

Przymierzam się do tego TV i niestety na razie będę miał sygnał analogowy z UPC.


Odp: Przyczyną fatalnego odbioru sygnału analogowego z kablówki jest niechlujne podłączenie anteny.

Faktem jest że nowoczesne odbiorniki aby "rozwinąć skrzydła" potrzebują cyfrowego sygnału HD. To wynika z przekątnych ekranu i ich rozdzielczości.

Stare odbiorniki CRT koncentrowały się na wyświetlaniu ogromnej ilości
kolorów przy niskiej rozdzielczości. To zapewniał ustępujący sygnał analogowy.
 
Do góry