Samsung TV model D6500

trup

New member
faktycznie to wina ciepłeego 2 .. dalem barwe zimną i juz jest ok. Ale to jest upierdliwe.. czuyje sie jak audiofil, który co stacja to zmienia nastawienia korektora... zalezy jaki kanał ogladam to raz lepiej wygladaja ust fabryczne a raz te moje i tak w kółko.. masakra :D

pozbyłem sie poswiaty, ale znow jest ciemniej niz na innych ustawieniach i filmy amerykanskie wygladaja jak polskie seriale czyli jakby były krecone przy swieczkach :D jak rozjasnie ekran to czarne tło robi sie jasne :D kurde.. heh
Ja ustawiam telewizor ze wszystkich źródeł tak samo. Wtedy widać co dana stacja jest warta i jakie kopie ma w swoich zasobach. Na złej (najczęściej starej) kopii nie ma sensu regulować, bo zaraz potem trzeba przywracać ustawienia. Na porządnie nadawanych programach zawsze będzie dobrze, a jeżeli reżyser wyobraził sobie, że film ma mieć odcień różowy to co wtedy? Takie postępowanie ma uzasadnienie, w przypadku audiofilów też dążą do "przezroczystości" sprzętu, czyli mogą ocenić sam materiał dźwiękowy.
 

fazaaa77

New member
Pojawił sie natomiast inny problem. Dzis z bliska zauwazylem jeden wadliwy pixel (bladoniebieski). Nie wiecie jak wyglada sprawa reklamacji? TV: 40UD6500
Reklamowałem niedawno z powodu bad pixela(wymienili mi matryce)Dzwoń na infolinie, tam zarejestrują reklamacje.Przyjedzie gość z najbliższego serwisu,obejrzy ,porobi zdjęcia.Jak szajsung uzna to pózniej przyjadą z nowa matryca i wymienią w domu.Tak było o w moim przypadku
 

trup

New member
Reklamowałem niedawno z powodu bad pixela(wymienili mi matryce)Dzwoń na infolinie, tam zarejestrują reklamacje.Przyjedzie gość z najbliższego serwisu,obejrzy ,porobi zdjęcia.Jak szajsung uzna to pózniej przyjadą z nowa matryca i wymienią w domu.Tak było o w moim przypadku
Z subpikselem, a na taki wygląda, może być inaczej. Pisałem wcześniej, że miałem w sumie trzy, ale nie reklamowałem bo z 1m już nie były widoczne. Zawsze można trafić na gorszą matrycę pod względem czerni i kątów.
 
Ostatnia edycja:

Frytejro

New member
U mnie bylo tak ze zadzwoniłem i powiedzieli mi ze na czarnym tle od 40 cali w gore nie ma byc ani jednego widocznego z ponad 1 m. U mnie swiecil zielony zawsze na czarnym - oddałem i dali mi nowa matryce - samsunga - jaka mialem wczesniej to nie mam pojecia bo subpixela zauwazylem na 2 dzien od kupna tv i nawet nie zdazylem sie nim pobawic. Tyle ylko ze u mnie wzieli TV i czekalem miesiac az dorwali matryce
 

Waldi_82

Klub HDTV.com.pl
VIP
czy ktos moze mi pomoc z tym fioletowym kolorem. Niebieski przechodzi mi w fiolet i czerwony w taki malinowy ( lekko fioletowy) juz nie mam siły :(
 

trup

New member
czy ktos moze mi pomoc z tym fioletowym kolorem. Niebieski przechodzi mi w fiolet i czerwony w taki malinowy ( lekko fioletowy) juz nie mam siły :(
Zresetuj do ustawień fabrycznych, ustaw obraz na standardowy, później przestaw balans bieli na ciepły. Podstawą uzyskania naturalnych kolorów jest dobrze ustawiona biel i najczarniejsza czerń. Jeżeli biel będzie miała odcień np. niebieski lub jakikolwiek inny to wpływa na wszystkie kolory. Czym więcej będziesz grzebał np. w proporcjach kolorów tym gorzej. Inną sprawą jest jaką masz matrycę. Miałem wcześniej inny LCD i też byłem niezadowolony z kolorów, ale tam nie było tylu ustawień i trzeba się było przyzwyczaić.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
U mnie bylo tak ze zadzwoniłem i powiedzieli mi ze na czarnym tle od 40 cali w gore nie ma byc ani jednego widocznego z ponad 1 m. U mnie swiecil zielony zawsze na czarnym - oddałem i dali mi nowa matryce - samsunga - jaka mialem wczesniej to nie mam pojecia bo subpixela zauwazylem na 2 dzien od kupna tv i nawet nie zdazylem sie nim pobawic. Tyle ylko ze u mnie wzieli TV i czekalem miesiac az dorwali matryce

U mnie było podobnie tylko że na drugi dzień po kupnie zauważyłem martwego na białym tle (fotka poniżej), zgłosiłem do sklepu i otrzymałam nowy tv po 3 tygodniach bo nie mieli na stanie.
Pixel 2.jpg
 

Frytejro

New member
Mi nie chcieli w sklepie wymienic ;/ musialem skorzystac z gwarancji zwykłej ;/ swoja drogą nie wiem czy teraz takie buble w 2011 robili, bo jak poszedlem do sklepu i wspomaniłem o pixelu to goscie zrobili wielkie oczy ze juz niby z 2-3 lata takiego przypadku nie bylo.. a tutaj na forum czytam ze praktycznie co 2 osoba miala z tym problem..
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Wszystko zależy od sklepu. W Media Markt mają taką politykę. Zgłosiłem piksel u kierownika serwisu w media a on poprosił mnie żebym mu zrobił zdjęcie i przesłał mailem. Tak tez zrobiłem. I jeszcze jedno. Jak kupowałem tv to był ostatni na stanie i ze zniżka 300zł bo był na ekspozycji i bez oryginalnego opakowania. Nowy dostałem już w kartonie. Kiedyś kupiłem u nich prostą suszarkę do włosów która ma 2 letnią gwarancję. Średnio co 10 miesięcy psuje się jeden z przycisków nawiewu powietrza. Suszarkę zanoszę do reklamacji i dostaje nową a do tego z nowym paragonem i datą wydania. Suszarką kupiłem 3 lata temu i mam już 3 egzemplarz a gwarancja jeszcze na 1,5 roku.
 

Mariow

New member
To jest właśnie niepodważalna przewaga takich sklepów nad jakimiś małymi pipidówkami zero problemów wymiana i koniec, ja kupiłem niby w dużym sklepie bo w Mixelectronics i też miałem po 2 dniach hot pixela a te barany bo inaczej to się ich nie da nazwać powiedzieli mi że tylko serwis i jeszcze nie wiadomo czy mi to wogóle uznają (a wiadomo że hot nie ma prawa być wogóle). No ale cóż kłócić się z nimi nie miałem zamiaru oddałem do serwisu i tyle, teraz mam tylko nauczkę na przyszłość. A swoją drogą kto przyjmuje takich sprzedawców do sklepu oni nie mają pojęcia co sprzedają nie mówiąc już o jakiejś poradzie przy kupnie.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Martwe sprawdzałem na przygotowanym pliku jpg w kolorze białym 1920x1080 a hot na czarnym. Najprostszy sposób to zrobić w corelu, photoshopie lub winows paint-cie.
 

Frytejro

New member
Dokaldnei tak robiłem - kilka kolorów w paincie i hejka - moj hotpixel zielony byl widoczny na czarnym, białym, czerwonym i jeszce jakims tle:] a o to ze sklep po 2 dniach mi nie chcial wymienic tylko odeslal do servisu to wlasnie mixelektronics :D
 

lenone

New member
Dokaldnei tak robiłem - kilka kolorów w paincie i hejka - moj hotpixel zielony byl widoczny na czarnym, białym, czerwonym i jeszce jakims tle:] a o to ze sklep po 2 dniach mi nie chcial wymienic tylko odeslal do servisu to wlasnie mixelectronics :D
Mam dokładnie tak samo, Mixelektronics, czerwony świecący pixel, który pojawił się już 1 dnia. Dziś był Pan serwisant i ma zamówić matrycę. Na szczęście powiedział, że może wymienić w domu bo tak to bym czekał nie wiadomo ile bez telewizora
 
Ostatnia edycja:

mirekop16

New member
Samsung d6510

Witam mam zamiar kupić Samsunga D6510 40Cali . Lepiej wziąć 40 czy 37 ? a może samsunga 6750 ? Dordzcie Prosze ! :):blagam:
 

fosciu

Member
Proszę wytłumaczcie jaka jest różnica między hot a bed pixel (może są jeszcze inne złe "pixele") ponieważ ostatnio przyglądałem się mojemu tv i na czarnym tle zauważyłem małą białą plamkę;/ oczywiście z odległości powyżej 1m nie widać ale denerwuje mnie że nowo zakupiony tv nie za małą kasę ma od razu jakiś defekt;/.... można to zgłosić do serwisu czy nie uwzględnią??
 

chronos69

New member
chyba sub i bad pixel

sub - jaskrawy
bad - ciemny, nie widoczny na ciemnym tle
Kolega się myli:
Hot pixel - ciągle zapalony
Bad (dead) pixel - nigdy nie palący się
sub pixel to 1/3 pixela czyli jedna składowa koloru (red/green/blue)
(dla ścisłości w Sharp'ach (Quattron) to 1/4 pixela (red/green/blue/yellow)
 

fosciu

Member
Hmmm ciekawe właśnie skończyłem testować TV Programem DPT i zauważyłem że na czarnym tle mam dwa pixele które świecą ale jak zmienię tło na inny kolor np czerwony to świecą na czerwono czyli problem pojawia się tylko przy czarnym tle...
 
Do góry