Samsung Smart TV LED serii UE46F8000SL-test otwarty.Dziś piękność Twą w całej ozdobie

julas.wrc

New member
Witam.

Macie jakieś ustawienia kalibracji pod ten TV. Ja posiadam model 46F7000. Te które są w poście 24 nie bardzo mi odpowiadają. Też nie bardzo rozumiem dlaczego większość funkcji jest tam wyłączonych. Wiadomo że te ustawienia są indywidualne i każdy ustawia pod siebie. Ja niestety nie ogarniam tych funkcji. Większość jest dla mnie nowością. Czy ten TV można sparować z laptopem pod windowsa czy tylko jest kompatybilny z androidem ?

Pozdrawiam.
 

Pabloos

New member
@julas.wrc
Zastosuj ustawienia z postu 24 ale w trybie STANDARD, dodatkowo kontrast dynamiczny ustaw na niski,cinema black na średni,redukcje szumów itd.na auto a motion na 10/5 do TV a 10/0 do filmów.Z podswietleniem musisz kombinowac bo nie wiem jak masz oświetlony pokój! (Ja w dzień mam 10-11 a noc miedzy 5 -7 zależy czy film oglądam w zupełnej ciemnosci)
Moj obecny TV to właśnie f7000 tylko ze 55 wczesniej miałem w domu dwie Bravie W4500 i Z5500(krótko) oraz Samsunga C8000 i mogę bez zastanowienia napisać ze ten TV świeci najladniej!I moje zdanie jest takie ze jeżeli w nowych TV wyłącza się wszystkie funkcję tzw. Polepszacze obrazu to lepiej kupić tańszy model albo dobra plazmę i czarne rolety na okna.
Ps.Kup jakieś fajne oświetlenie za Tv np.taśmy led
 

szybki76

New member
Witajcie.

Posiadam od kilku dni ten telewizor. Obraz jest żyleta, funkcjonalność extra lecz doskwiera mi jeden problem mianowicie mam podłączony dźwięk z TV do amplitunera Denon za pomocą kabla optycznego. Do tego mam podłączoną NC+ po HDMI do TV. Gdy leci dźwięk DD to nie potrafię go zmienić w ustawieniach TV. Jest tylko PCM i DTS neo 2:5. Jak zrobić by dźwięk automatycznie się przełączał w zależności od wysyłanego sygnału po HDMI z NC+? Trochę jest to wkurzające. Dźwięk z napędów HDD przy odtwarzaniu filmu jestem w stanie wybrać np DD (choć szkoda że automatycznie się nie przełącza) a przy NC+ nie.
 

szybki76

New member
:xNic to nie zmieniło...Sprawdzałem wszystkie HDMI

Dodatkowo dziś podłączyłem antenę do dekodera w TV (Astra) i z tego źródła leci po optyku dźwięk prawidłowo czyli jak jest program w DD to go przełącza prawidłowo.

Chyba jest to problem telewizora. Doczytałem na forach US, że przy połączeniu tuner - kabel HDMI - TV przy połączeniu optyczny z TV leci tylko Stereo (dwa kanały). Nie ma możliwości "przerzucenia" dźwięku DD z HDMI do wyjścia optycznego TV.
Jeśli tak jest to jest to straszny bubel Samsunga. Czy ktoś może potwierdzić moją teorię?
Jak połączyć Amplituner w takim przypadku...? Idzie bezpośrednio z tunera kablem optycznym ale wtedy nie mam dźwięku "SMART" z telewizora na amplitunerze...ehhh

Jeszcze jedno dodam, mój amplituner DENON AVR-2308 nie posiada jednak ARC...:x
 
Ostatnia edycja:

tjw1978

New member
Różnice pomiędzy F8500 a F8000:
10. Montaż na Ultra Slim na korzyść F8000

Mam pytanie. Porównując sobie modele f7000 i f8000, pojawia sie u mnie problem.
Obecny telewizor mam na wieszaku Ultra Slim. Jeden z komentarzy powyżej mówi, że można powiesić F8000 na Ultra Slim (F7000 na pewno można). Na stronie Samsunga jest napisane, że jednak nie.

Jaka jest prawda? Ktoś ma powieszony F8000 na wieszaku Ultra Slim?

Ponieważ 4 miesiące temu remontowałem mieszkanie, odpada u mnie wiercenie w ścianie tylko po to, żeby powiesić na nowo telewizor :p
 

tjw1978

New member
46 cali.

Teraz mam 46d6750 i wszystko jest ok, ale na stronie Samsunga wyczytałem, że F8000 nie jest wspieranie przez uchwyt Ultra Slim, tylko Mini i VESA. A przyznam, że nie chciałbym, by nowy telewizor za 5000 złotych zleciał mi ze ściany :D
 
Ostatnia edycja:

Pytka

New member
hej ostatnio wpadł mi jeszcze do głowy ten tv wczesniej cały czas byłem za philips 468008s co byście wybrali ? trochę martwi mnie menu w philipsie a na korzyść smsunga właśnie przemawia szybkie menu i smart tv sam już nie wiem co wybrać;) co wy byście wybrali ? pozdro ;)
 

prezy

New member
Bez reklam
hej ostatnio wpadł mi jeszcze do głowy ten tv wczesniej cały czas byłem za philips 468008s co byście wybrali ? trochę martwi mnie menu w philipsie a na korzyść smsunga właśnie przemawia szybkie menu i smart tv sam już nie wiem co wybrać;) co wy byście wybrali ? pozdro ;)

Oba modele godne uwagi. Ale jak sam zauważyłeś każdy Tv ma jakieś wady i zalety.
Ja osobiście mam "uczulenie" na wszelkie spowolnienia, zacinania, buczenia i inne tego typu mankamenty.
Natomiast są ludzie którzy mają anielską cierpliwość i w ogóle im to nie przeszkadza.
W F8000 wszystko śmiga jak ta lala i to jest piękne,
do tego masz najlepszy smart bez dyskusji.
 

Pytka

New member
a więc wybór padł na f8000 ;) powiedzcie jak powiesić ten tv? mam stary uchwyt typ vesa ze starej plasmy panasonica alu tu widzę że trzeba jakieś dystanse chyba dać ? macie jakieś pomysły ? jak to profesjonalnie ogarnąć ;)?
 
Do góry