Samsung Smart TV LED serii UE46F8000SL-test otwarty.Dziś piękność Twą w całej ozdobie

grzesmak4

New member
Witam.
Mam pytanie do użytkowników tego TV. Rozumiem , że podwójny tuner pozwala na jednoczesne nagrywanie jednego i oglądanie drugiego programu. Czy również , podłączając moduł nc+ ? Jaka jest szybkość przełączania kanałów satelitarnych , kablowych, dvb-t ? Jak wygląda sprawa z jakością obrazu , gdyż czytając wszystkie posty i opinię , mam mieszane uczucia..
Przymierzałem się do Soniacza , ale możliwość pozbycia się dekodera Turboboxa i niewielkie różnice w jakości(według niektórych testów) W9 i F8000 przemawiają na korzyść tego drugiego.
 

prezy

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o f8000 jest według mnie bardzo szybki.
Uruchomienie tego tv to dosłownie 2s (jestem pod wrażeniem)
Przełącznie kanałów dvb-t nie zauważyłem jakiś długich przycięć
DVB-S2 nie wypowiem się bo nie mam karty, ale zastanawiam sie czy to nie jest trochę wina modułu nCAM, bo wielu użytkowników narzekało na moduł, bez znaczenia jaki tv posiadali.
Kanały na NC+ po hdmi standard (to zależy od nBOX'a)
Ciekawe w tym tv są multimedia:
przełączanie między źródłami około 0,5 s
przełączanie zdjęć z USB lub dysku zew. działa jak na PC.
Najważniejsze USB i dysk w ogóle się nie grzeją.
Jak masz klika części filmu to gdy kończy się jedna i przełącza się automatycznie na drugą trwa to 0,5 s. Żadnego przycięcia
Oglądam bardzo dużo filmów czasami po 3 albo 4 godziny i powiem nie zdarzyło mi się aby coś się zwiesiło, nawet z pena marnej jakości.
Ciekawostka:
Gdy podłączyłem dysk zewnetrzny na którym mam około 100 filmów tv rozpoznał wszystkie a te małe ikony folderów zamieniły się na przeskakujące klatki filmów, nie musiałem włączać filmu aby wiedzieć o czym on jest.
Trwało to zaledwie 3s - ładownie i pokazanie filmów.
Natomiast wybranie dokładnie filmu który mnie interesuje i jego odpalenie zajmuje około 1 s bez względu na rozszerzenie czy rozdzielczość.
 

remus

New member
Witam.
Mam pytanie do użytkowników tego TV. Rozumiem , że podwójny tuner pozwala na jednoczesne nagrywanie jednego i oglądanie drugiego programu. Czy również , podłączając moduł nc+ ? Jaka jest szybkość przełączania kanałów satelitarnych , kablowych, dvb-t ? Jak wygląda sprawa z jakością obrazu , gdyż czytając wszystkie posty i opinię , mam mieszane uczucia..
Przymierzałem się do Soniacza , ale możliwość pozbycia się dekodera Turboboxa i niewielkie różnice w jakości(według niektórych testów) W9 i F8000 przemawiają na korzyść tego drugiego.
Też się zastanawiam nad TV 40" i biorę pod uwagę Sonego 40w905a lub Samsunga 40f8000sl i nie wiem co wybrać. Główne kryterium to jakość obrazu i płynność obrazu. Na drugim miejscu to 3d które już można powiedzieć weszło na dobre w nasze TV.
 

prezy

New member
Bez reklam
Remus:
1. Jakie masz źródła sygnału?
2. Co najczęściej oglądasz?
3. Czy korzystasz z multimediów (internet, filmy w sieci, usb itp)?

3d może weszło na dobre, ale materiały i wsparcie tej technologi ze strony nadawców zmierza do ....
 

grzesmak4

New member
Remus:
1. Jakie masz źródła sygnału?
2. Co najczęściej oglądasz?
3. Czy korzystasz z multimediów (internet, filmy w sieci, usb itp)?

3d może weszło na dobre, ale materiały i wsparcie tej technologi ze strony nadawców zmierza do ....

Dobre pytania ale:
Źródło sygnału zawsze można zmienić. Zamiast Upc platforma cyfrowa jak nc+ , czy cyfrowy polsat.
Kupując telewizor tej klasy prędzej czy później kupi też odtwarzacz blu, o ile go jeszcze nie ma.
Prędzej , czy później zabawa multimediami jest nieunikniona.
Przydałby się porządny test możliwości tego telewizora , z podłączonymi wszystkimi dostępnymi w Polsce źródłami.
Ja osobiście w dalszym ciągu szukam opinii działania tv z kartą CI nc+
A priorytetem zawsze będzie szybkość działania i jakość obrazu. Od lat gapie się w le40a786 i prawdę mówiąc , mam go już dość! Powiedziałem sobie, że nigdy nie kupię szajsunga. Mam nadzieje , że po dobrym teście zmienię zdanie...
 

tdx

New member
Bez reklam
grzesmak4 najlepszy obraz otrzymasz tam gdzie dana platforma ma najwyższy bitrate na danym kanale....
 

prezy

New member
Bez reklam
tdx ma 100% racji. W tym tv ja zapodasz sygnał dobrej jakości nie będziesz żałował.
Jeżeli chodzi o moduł NC+ to jak chcesz zobaczyć testy? Jak oferta jest dostępna od kilkunastu dni. Wcześniej była telewizja na kartę.
Moja rada wybierz się do sklepu i zobacz Tv podczas pracy. Sprzedawcy też ludzie, da się z nimi pogadać i przetestować.
Zobaczysz na własne oczy i wtedy żaden z testów, żadna opinia nie będzie Tobie potrzebna.
Każdy z nas ma inne upodobania i nawet najbardziej obiektywna opinia jest niczym w porównaniu z naszymi własnymi doświadczeniami i odczuciami.
 

remus

New member
Remus:
1. Jakie masz źródła sygnału?
2. Co najczęściej oglądasz?
3. Czy korzystasz z multimediów (internet, filmy w sieci, usb itp)?

3d może weszło na dobre, ale materiały i wsparcie tej technologi ze strony nadawców zmierza do ....

Co do sygnału to TV będzie zaopatrzony w sygnał z NC+. Oglądalność to: 1. moje dzieci bajki, 2. kanały popularno naukowe, 3. sport no i cała reszta. Wielbicielem filmu to ja na razie nie jestem ze względu na brak czasu. Oczywiście po zakupie TV przyjdzie czas i na odtwarzacz BR z 3D (może jakiś dobry sprzęcik polecicie pod te dwa telewizorki). Co do multimediow to mamy takie czasy że bez internetu i sieci za bardzo nie wiemy jak żyć (a szkoda) więc trochę gadzetów też by się przydało. Wiem że Samsung wiedzie w tej kwestii prym ale jakoś mi nie leży "cukierkowy" obraz w tym TV. Po prostu kolory są za bardzo nasycone a co za tym idzie nienaturalne.

pozdrawiam
 

SDman

Banned

Ciekawe, a czy jest taka możliwość, że pierwsze egzemplarze tak, maj - czerwiec -
lipiec, były na matrycach S-PVA ?
To potwierdzałoby, moje zainteresowanie tym modelem na początku, a teraz za każdym razem
na testach było coraz gorzej, może to wina obecnie stosowanych matryc PSA ?

Pozdr.
 

prezy

New member
Bez reklam
1. Co do sygnału to TV będzie zaopatrzony w sygnał z NC+. Oglądalność to: 1. moje dzieci bajki, 2. kanały popularno naukowe, 3. sport no i cała reszta.

2. Wiem że Samsung wiedzie w tej kwestii prym ale jakoś mi nie leży "cukierkowy" obraz w tym TV. Po prostu kolory są za bardzo nasycone a co za tym idzie nienaturalne.

ad1. Spokojnie możesz go brać. U mnie jest podobna sytuacja też mam z NC+, bajki są również u mnie w domu bardzo ważne, programy naukowe i motoryzacja. Mniej oglądam sportu chociaż ostatnio coś włączyłem tak dla testów i żadnych defektów nie zauważyłem.

ad2. Obraz "cukierkowy" chyba w sklepie na demo :) Tak na poważnie, ustawienia i będzie ok.

Co do kalibracji tego Tv nie sugerowałbym się dosłownie propozycjami z neta. Przecież każdemu podoba się co innego. Jeżeli nie lubisz "cukierków" to najlepiej zacząć od trybu film ale ustawienia z neta potraktować tylko jako punkt wyjścia.

Oczywiście ostateczna decyzja należy do Ciebie.
Moja rada wybierz się do sklepu i zobacz jak grają te dwa modele (W905 i F8000)
 

grzesmak4

New member
tdx ma 100% racji. W tym tv ja zapodasz sygnał dobrej jakości nie będziesz żałował.
Jeżeli chodzi o moduł NC+ to jak chcesz zobaczyć testy? Jak oferta jest dostępna od kilkunastu dni. Wcześniej była telewizja na kartę.
Moja rada wybierz się do sklepu i zobacz Tv podczas pracy. Sprzedawcy też ludzie, da się z nimi pogadać i przetestować.
Zobaczysz na własne oczy i wtedy żaden z testów, żadna opinia nie będzie Tobie potrzebna.
Każdy z nas ma inne upodobania i nawet najbardziej obiektywna opinia jest niczym w porównaniu z naszymi własnymi doświadczeniami i odczuciami.

Jak by to było możliwe, już dawno bym to zrobił.Sony stoją w sklepach w innym miejscu niż samsungi.Więc z porównania nici.
Sygnał mają z blu-raya ,lub z anteny na dachu...
Nie mam nc+ mix z modułem CI tylko dekoder turbo więc nie mam możliwości sprawdzenia szybkości przełączania kanałów . Dla porównania: turbobox przełącza kanał hd na hd w 3 sekundy.Dekoder cisco z Upc ok. 6 sekund.
A jeśli chodzi o testy, to chodziło mi o dekodery dvb-s dvb-s 2 w f8000. Nie upieram się przy nc+, polsat na kartę jest dostępny od lat. Pisząc o nc+ podałem,z jakiej obecnie korzystam platformy. ,-
 

prezy

New member
Bez reklam
A jeśli chodzi o testy, to chodziło mi o dekodery dvb-s dvb-s 2 w f8000. Nie upieram się przy nc+, polsat na kartę jest dostępny od lat.

I tutaj pojawia się problem, jakbyś nie testował znaczenie ma nie tylko tv ale moduł CAM.
Są modele z super DVB-S2 ale nie chcą współpracować z danymi modułami. Nie ma znaczenia jaki producent Tv i jaki producent modułu a do tego jeszcze dochodzi operator. Wydaje się że na interpolacyjność ba nawet wymienność tych urządzeń trzeba jeszcze trochę poczekać.
Więc żaden test nie pomoże, jedynie zadowolony użytkownik tego Tv i konkretnego modułu dokładnie takiego jak masz na myśli, może coś powiedzieć.

Odnośnie Tv w sklepie: Nie da się jakoś zagadać, żeby postawić tv obok siebie - Sprzedawcy też ludzie
 

tedi111

New member
Witam do posiadaczy 55f8000 czy jak macie motion plus na wyrażny to wam lekko obraz drży na ruchomych scenach jak przestawię na płynny to jest ok ale są mikro zacięcia i obraz teatralny, to już mój drugi telewizor 55f8000 nie wiem czy tak ma być czy ja mam pecha
 

grzesmak4

New member
I tutaj pojawia się problem, jakbyś nie testował znaczenie ma nie tylko tv ale moduł CAM.
Są modele z super DVB-S2 ale nie chcą współpracować z danymi modułami. Nie ma znaczenia jaki producent Tv i jaki producent modułu a do tego jeszcze dochodzi operator. Wydaje się że na interpolacyjność ba nawet wymienność tych urządzeń trzeba jeszcze trochę poczekać.
Więc żaden test nie pomoże, jedynie zadowolony użytkownik tego Tv i konkretnego modułu dokładnie takiego jak masz na myśli, może coś powiedzieć.

Odnośnie Tv w sklepie: Nie da się jakoś zagadać, żeby postawić tv obok siebie - Sprzedawcy też ludzie

W Gdańsku większość sprzedawców to buraki. Typowa zbieranina spod pośredniaka. Kiedyś w Alfa centrum Euro Agd pracowali fajni goście, ale sklepu już nie ma.
Ale ja się nie zrażam, poczekam , może na forum wypowie się użytkownik posiadający ten wyświetlacz z modułem CI NC+ .
Porównania w sklepach to jedno, opinie użytkowników na forum-bezcenne... Jasność, kolory itd każdy ustawia według własnego upodobania. Ale każdemu zależy na czystym, naturalnym,płynnym obrazie i nienagannej szybkości działania.:)
 

SDman

Banned
Jak się ma jego porównanie do Philipsa 8008 w kwestii jakości obrazu (pomijamy Smart TV, wolne menu i Ambilight Philipsa)?

Witam,
sądzę, że nie ma takiej osoby, która miałaby oba te TV w tym samym rozmiarze w domu.
Jedynie takie porównanie mogłoby być sprawiedliwe.
Postawiłbym na Philipsa jeśli chodzi o jakość skalowania i płynność ruchu, również dźwięk.

Pozdr,
 
Do góry