Samsung Smart TV LED serii UE46F8000SL-test otwarty.Dziś piękność Twą w całej ozdobie

tedi111

New member
Witam czyli co robić serwis, tylko że ta usterka nie występuje cały czas jak przyjadą z serwisu i to nie wystąpi jak się zachować w tym wypadku
 

prezy

New member
Bez reklam
tedi111 spróbuj zrobić reset do ustawień fabrycznych. Piszesz, że raz problem występuję a raz nie, a czasami długo trzeba czekać aby defekt wystąpił.
Możesz dla każdego źródła ustawić inne parametry obrazu - warto tę opcję wykorzystać.
Pytasz o ustawienia, w poście #24 masz dokładne nastawy. Wypróbuj może będą Tobie odpowiadały. Możesz również zaktualizować oprogramowanie.
Jeżeli to nie pomoże to wtedy trzeba poważnie pomyśleć nad serwisem.
 

tedi111

New member
Witam reset robiłem ale tylko z pozycji menu i dalej nic może można zrobić w inny sposób reset żeby całkowicie zresetować, oprogramowanie jest aktualne.To drżenie obrazu najbardziej widać gdy się zaczynają końcowe litery (po filmie) zaczynają skakać i za chwilę normalnie się przesuwają i tak jest też przy zmieniających się scenach może to motion plus coś szwankuje.
 

prezy

New member
Bez reklam
Kalibracja F8000

Samsung F8000 (LED) review - FlatpanelsHD

Picture preset: Movie
Backlight 8
Contrast 92
Brightness: 46
Sharpness: 0
Color: 50
Tint: G50/G50
Picture size: Screen Fit
Dynamic Contrast Off
Black Tone Off
Flesh Tone 0
Color space Auto
Gamma 0
Color tone Warm2
Digital Clean View Off
MPEG noise filter Off
HDMI Black level Low
Motion Plus Off
Cinema Black Low
R-Offset 25
G-Offset 24
B-Offset 25
R-Gain 26
G-Gain 22
B-Gain 28

Rzeczywiście dziwna sprawa, ale myślę że jest to wina ustawień.
Mnie osobiście tryb film mało odpowiada, ale są osoby które inaczej to filmów nie oglądają.
Moje pytanie czy przed aktualizacją softu problem też się pojawiał?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam,
patrząc na podane ustawienia po kalibracji, zastanawiam się czy był sens kupować tak wysoki model, jak większość układów poprawiających obraz jest wyłączone ... :)
Pzdr.

Witam

rozumiem, że posiadasz ten model ?
Sens był -lepsza czerń , jej głębia -przez to na pewno lepsze drugie plany.
Szybsza matryca 200hz, być może lepsze skalowanie i paleta barw,
reszta nie dotyczy obrazu.
Odpowiedzieć czy był sens musisz sobie sam.

Pozdr.
 

SDman

Banned
Witam,
nie, mam taki jak w stopce, ale też ma układy poprawiające obraz, z których korzystam.
Myślę, że można znaleźć tańsze modele o podanych przez Ciebie właściwościach.
Pzdr.

z wypowiedzi myślałem, że masz ten model.
Ja tez mam poprawiacze w TV z przed 4 lat działają one zgodnie z przeznaczeniem
i muszą być włączone.
Przypominam sobie jak ktoś tutaj pisał, ze Moution plus skończył swoje poprawne działanie
na serii "C"

Pozdr.
 

prezy

New member
Bez reklam
z wypowiedzi myślałem, że masz ten model.


Przypominam sobie jak ktoś tutaj pisał, ze Moution plus skończył swoje poprawne działanie
na serii "C"

Pozdr.

No właśnie Panowie pogdybać sobie można ale Tv w domu nie macie. Na takich opiniach wszystkim nam bardzo zależy typu "myślałem" wydaje się", "ktoś kiedyś powiedział".
Posiadam model taki jak w temacie, podłączone są 3 źródła. Nastawy z trybu film osobiście mi nie odpowiadają. Mam powłączane różne funkcje i jest ok.
Tryb film z podanymi ustawieniami wydaje się najbardziej neutralny ale moim zdaniem nie jest to najlepsza opcja. Każdemu nie dogodzisz.
 

jeak

New member
No właśnie Panowie pogdybać sobie można ale Tv w domu nie macie. Na takich opiniach wszystkim nam bardzo zależy typu "myślałem" wydaje się", "ktoś kiedyś powiedział".

Witam,
Kolego nie obruszaj się > wyraziłem swoją opinię/refleksję > SDman odpowiedział > jesteśmy przecież na forum ...
Pzdr.
 

SDman

Banned
No właśnie Panowie pogdybać sobie można ale Tv w domu nie macie. Na takich opiniach wszystkim nam bardzo zależy typu "myślałem" wydaje się", "ktoś kiedyś powiedział".
Posiadam model taki jak w temacie, podłączone są 3 źródła. Nastawy z trybu film osobiście mi nie odpowiadają. Mam powłączane różne funkcje i jest ok.
Tryb film z podanymi ustawieniami wydaje się najbardziej neutralny ale moim zdaniem nie jest to najlepsza opcja. Każdemu nie dogodzisz.

Nawet gdybanie (byle na temat) jest potrzebne na forum.
Potencjalni użytkownicy będą wiedzieli na co maja zwrócić uwagę.
Tryb "Film" jest dla mnie jedyną dobrą wyjściową opcją do dalszej kalibracji w tym i
np konkurencie Sony W905.

Ale oczywiście na temat własnych preferencji nie da się dyskutować.

Pozdr.
 

tedi111

New member
Witam przed aktualizacją softu nie sprawdzałem gdy go kupiłem zrobiłem od razu aktualizację gdy Motion Plus dam na off obraz jest do bani na ruchomych scenach nie jest płynny mruga pulsuje
 

mlody_tm

New member
Mam dwa pytania, mam nadzieje że tutaj uzyskam odpowiedzi:
1.

Przy włączonej funkcji rozpoznawaniu głosu, ogladam sobie cos na nc+
i co jakies 10 min włącza mi sie ta funkcja VOICE - menu wyswietla sie na ekranie z informacją o tej funkcji i kilka koment wyswietla. o co tu chodzi ? dopiero jak w menu calkiem wyłącze ta funkcje komunikat sie nie pojawia.

2.

Przesiadlem sie na Samsunga z LG. Ale zostalo mi kino domowe 3d LG bluray.
LGka mialem podłączonego tak ze z tv optyczny szedl do kina domowego, kino z hdmi do tv, nc+ do tv rowniez przez hdmi.
nie korzystalem z funkcji ARC. A dzwiek elegancko przechodzil z tv do kina,
Teraz tym samsym sposobem ten patent nie działa. tzn nie ma trybu DOLBY. dopiero jak podłącze optyczny z nc+ do kina. inaczej nie dziala. Funkcja ARC rowniez dziala ale bez DOLBY. Pomożecie czemu tak jest ? Przeszkadza mi nie tyle inny tryb podlaczenia. ale to ze jak np cos ogladam podpiete do tv, lub youtube z tv musze przechodzic na kinie w opcje ARC, a tak jak byl optyczny z tv do kina wszystko chodzilo bez przełączania trybow i wlasnie w dolby.
a ciekawostka... gdy podlacze film przez usb do tv to poprzez arc idzie juz dolby do kina, ale do NC+ za nic nie chce przejsc dolby czy przez arc czy przez optyczny. mialem juz 3 tv lg i zawsze to dzialalo pięknie... :(
Nie wierze ze nikt nie ma tego problemu ???? ja nie wiedzialem ze Samsung tak dał ciała !!! chce podlaczyc teraz konsole i tez nie mam 5.1 !!! dopiero jak z konsoli dam optyczny do kina, czyli przakładka - albo konsola albo nc+. Na LG kazdym bylo wszystko przez optyk z tv dzwiek czy konsoli czy nc+ trafial do kina. Ale jaja... tyle kasy poszlo na tv i dopiero teraz doczytałem w instrukcji:
"schemat:
5.1 (AC3, DTS) z HDMI -> TV -> Kabel optyczny -> kino domowe, amplituner -> 2.0

dzięki 5.1 pochodzący z urządzeń zewnętrznych podłączonych do TV za pomoca HDMI, wypuszczony kablem optycznym przez złącze SPDIF do kina domowego lub amplitunera wyjdzie jedynie w formacie 2.0 - tak jak zresztą wynika z instrukcji obsługi tv"
 
Ostatnia edycja:

maddodo

New member
To czym tłumaczyć aż taką różnicę cenową?:niewiem: Przecież podstawka srebrna w F8000 nie jest ze srebra, a ta tytanowa z F8500, też z tytanem ma tyle wspólnego, co ja z religią muzułmańską :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
A może my o czymś nie wiemy?

Właśnie się zastanawiam nad wyborem pomiędzy UE55F8000 a UE55F8500 i w jednym ze sklepów dostałem informację, że UE55F8500 ma inne podświetlenie i "jak się postawi obok siebie to widać różnicę". W EURO RTV z kolei powiedzieli mi, że UE55F8500 ma szybszy, 4-rdzeniowy procesor co chyba nie jest prawdziwą informacją.

Jeżeli różnica w cenie wynika tylko z obudowy to nie mam zamiaru dopłacać do UE55F8500
 

SDman

Banned
Właśnie się zastanawiam nad wyborem pomiędzy UE55F8000 a UE55F8500 i w jednym ze sklepów dostałem informację, że UE55F8500 ma inne podświetlenie i "jak się postawi obok siebie to widać różnicę". W EURO RTV z kolei powiedzieli mi, że UE55F8500 ma szybszy, 4-rdzeniowy procesor co chyba nie jest prawdziwą informacją.

Jeżeli różnica w cenie wynika tylko z obudowy to nie mam zamiaru dopłacać do UE55F8500

Witam,
przedstawiciel samsunga zarówno w MM jak i Saturnie zarzeka się, że na szkoleniach
nie było nic wspominane aby 8500 miał cokolwiek lepszego od 8000 oprócz innego wyglądu.
Natomiast na zdrowy rozsądek nie bardzo mi się chce w to wierzyć aby tylko
za obudowę chciano prawie 2 tysie !

Dzwoń do Samsunga.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
Różnice pomiędzy F8500 a F8000:
1. Przekątna całego telewizora z obudową
2. Współczynnik kontrastu dynamicznego
3. Design
4. Kolor
5. Podstawa
6. Pobór mocy w trybie Stand -by
7. Współczynnik jasności
8. Waga
9. Obsługa bezprzewodowej klawiatury na korzyść F8000
10. Montaż na Ultra Slim na korzyść F8000
11. Wymiary

Wygląda na to, że jeżeli chcemy być oryginalni to musimy sobie dopłacić i to sporo. Pytanie, czy warto?
 

maddodo

New member
Dzisiaj dostałem odpowiedź od Samsunga:
"Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Modele UE55F8000 i UE55F8500 różnią się przede wszystkim wyglądem. Odnośnie parametrów obrazu i matrycy różnica nie występuje, jak również w przypadku wbudowanego procesora. W związku z tym jakość obu tych modeli można uznać za identyczną.
Inne parametry, na przykład odnośnie głosu czy wbudowanych złączy, również nie ulegają w tym przypadku zmianie.

W tej sytuacji proponowałabym sugerować się przy wyborze wyglądem zewnętrznym produktu, gdyż jest to jedyna różnica obu modeli.
"

więc chyba jednak tylko droga obudowa
 
Do góry