Samsung Smart TV LED serii UE46F8000SL-test otwarty.Dziś piękność Twą w całej ozdobie

kriswas

Member
Bez reklam
Witam,uprzejmie,
Jest tak jak piszesz:neutral: . Parametry techniczne mają takie same .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

To czym tłumaczyć aż taką różnicę cenową?:niewiem: Przecież podstawka srebrna w F8000 nie jest ze srebra, a ta tytanowa z F8500, też z tytanem ma tyle wspólnego, co ja z religią muzułmańską :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
A może my o czymś nie wiemy?
 

xian1234

New member
Kalibracja F8000

Samsung F8000 (LED) review - FlatpanelsHD



Picture preset: Movie
Backlight 8
Contrast 92
Brightness: 46
Sharpness: 0
Color: 50
Tint: G50/G50
Picture size: Screen Fit
Dynamic Contrast Off
Black Tone Off
Flesh Tone 0
Color space Auto
Gamma 0
Color tone Warm2
Digital Clean View Off
MPEG noise filter Off
HDMI Black level Low
Motion Plus Off
Cinema Black Low
R-Offset 25
G-Offset 24
B-Offset 25
R-Gain 26
G-Gain 22
B-Gain 28
 

makensis

New member
Witam!
Nie chcę tworzyć nowego wątku, więc pytam tutaj. Czy jak dokupię do telewizora Samsung F8000 adapter CL i podłącze do niego cyfrę+ to będę mógł nagrywać programy z dekodera przez telewizor?
Druga sprawa jak wygląda możliwość ich odtworzenia na innych mediach niż TV.
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam!
Nie chcę tworzyć nowego wątku, więc pytam tutaj. Czy jak dokupię do telewizora Samsung F8000 adapter CL i podłącze do niego cyfrę+ to będę mógł nagrywać programy z dekodera przez telewizor?
Druga sprawa jak wygląda możliwość ich odtworzenia na innych mediach niż TV.

Po co dublować posty na rożnych forach? ;D
 

bugger

New member
Nie wszystko złoto co się świeci...

Szklanka zimnej wody na rzeczywiste możliwości serii F7000 i F8000 oraz ich ograniczenia:

1) Rzeczywiście jest odczuwalna różnica w dźwięku, ale szału w przypadku F8000 nie ma. Przy tej różnicy cenowej warto:
- kupić model F7000 i podłączyć do zestawu kina domowego (jeśli ktoś ma),
- dokupić któryś z bezprzewodowych Soundbar-ów Samsunga np. HW-F355 (jeśli nie ma się kina, a chce się mieć dobry dźwięk z pełnym dołem do oglądania filmów i korzystania z konsoli do gier),
- kupić F8000 jeśli nie przykłada się zbyt dużej wago do jakości dźwięku i to co jest wystarcza.

2) Z bajerów można zapomnieć o
- On TV - brak w Polsce (choć była jego namiastka w początkowych firmware'ach)
- S-Recommendation - dostępne, ale tylko w niektórych sieciach kablowych, np. UPC (ponoć). Co do reszty "może kiedyś" (widać brak tego manu na rzeczywistych, a nie reklamowych screenach'),
Ogólne z 5 pozycji Smart Hub w Polsce można liczytć na 3, a jak ma się szczęście 4 pozycje.

3) Nie do końca intuicyjna obsługa - np. PIP, czy zmiana ulubionych (bardzo fajna rzecz) wymaga nieco zachodu.

4) Dziwne błędy - np. brak lub niepoprawny opis programu ("stary") wyświetlany przy zmianie kanału. Dopiero wciśniecie przycisku INFO pokazuje prawidłowe informacje.

5) Błędy i/lub długi czas odświeżania EPG/GUIDE - w praktyce często są tam puste pozycje nawet po kilkunastu minutach pracy TV (często nawet budżetowe, niemarkowe modele z hipermarketu radzą sobie z tym lepiej).

6) Beznadziejna aplikacja Facebook - dużo brakuje jej do aplikacji na Androida, iOS nie mówiąc o wersji przeglądarkowej (marna namiastka)

7) Przeglądarka - także beznadziejna jeśli chodzi o obsługę czy renderowanie stron. Jedyna zaleta to obsługa Flash'a. Do korzystania przez najbardziej zdeterminowanych.

8) Dostęp z dysków internetowych (np. Dropbox) jest możliwy tylko z poziomu dedykowanego katalogu - nie da się przeglądać całej jego zawartości.

9) Korzystanie z wielu wydawałoby się podstawowych i niezależnych funkcji wymaga podania danych do konta Samsung Link (np. Skype itp.). Automatyczne logowanie do wielu usług także wymaga podania danych w ramach konta Samsung Link. Co się wówczas dzieje z hasłami "bóg raczy wiedzieć". -> dobrym potwierdzeniem jest konieczność potwierdzenia 5-7 zgód w zakresie przekazywania danych do zewnętrznych podmiotów.

10) TV pamięta historie oglądanych filmów - jeśli więc oglądaliście horror, przeglądaliście bardzo prywatne zdjęcia z wakacji z dysku czy sieci, a później dajecie pilota dziecku czy teściowej bywa to problem. Da się wykasować historię ale tylko w całości i wymaga to przedarcia się przez menu systemowe - ie da się tego wyłączyć lub ograniczyć.

11) W przypadku EvolutionKit należy pamiętać iż jego zamontowanie niemal podwaja pobór prądu.

Nie jest jednak aż tak źle. Ogólnie aplikacje z nielicznymi wyjątkami (np Facebook, przeglądarka) wykonane są naprawdę nieźle. Bliżej im do aplikacji na iOS niż Android. Wszystko działa w miarę stabilnie i szybko. Odtwarzanie filmów HD z rożnych zasobów także działa rewelacyjnie. Kamera posiada całkiem fajną funkcje śledzenia twarzy. Jednak jeśli chodzi o zalety sporo z tego to marketingowy bełkot. Ogólnie widać iż oprogramowanie systemowe nadal jest w wersji rozwojowej i posiada nieco błędów. Nie wszystkie usługi są także dostępne w Polsce. Na szczęście większości wad i ograniczeń przeciętny użytkownik serii F7000/F8000 raczej nie zauważy.
 

mariocieszyn

New member
Witam serdecznie.
Zamierzam zakupić ten model tv tylko w wersji 55" i mam kilka pytać:
1 czy tv jest w stanie dotworzyć film 1080p po wifi (dysk USB 3.0 podpięty pod router Asus RT-N65U)
2 posiadam obecnie tv 46 zawieszony na ścianie uchwyt standard vesa max 65" czy uchwyt spasuje czy trzeba wymienić
3 kabel zasilający z obecnego tv zabudowany w ścianie standardowy jak w z zasilacza pc czy muszę nowy tv podpiąc pod orginalny czy zabudowany kabel spasuje 3 piny (tego nie jestem pewien) obecny tv to sharp
4 czy s-recomendation zadziała z nc+ dekoderem czy tylko z kartą CI (czy jakoś tak) w tv (lub czy w ogóle to działa z nc+)
5 jak wygląda sprawa z impud-lag w tym tv (będzie służył do grania w ps3 między innymi) czy da się go jakoś zmniejszyć (konfiguracja ustawień)
Dzięki za informacje
 

akira222

New member
Jak w tym tv odpalić PIP bo mnie to zastanawia.Podłączony tuner mam przez HD i PS3 do tego kompa tez przez HD i ta funkcja jest nie dostępna.To co mam podłączyć i jak co by ta funkcja stała się dostępna?Z góry dziękuje za odpowiedz.
 

akira222

New member
Wiem ze to głupie pytanie ale które to wewnętrzne dekodery które wejścia bo już się trochę gubię.I raz jeszcze wielkie dzięki TDX
 

tdx

New member
Bez reklam
żeby korzystać z PIPa musisz mieć albo kabel antenowy podłączony do TV (DVB-T/C naziemna/kablówka) albo kabel z konwertera sat (DVB-S) albo zwykły analog

Jak masz tylko podłączone urządzenia po HDMI to nie skorzystasz z funkcji PIP
 

brulion

New member
Witam :)
Mam pytanie i chyba problem.
Jestem prawie szczęśliwym posiadaczem F8000.
Problem polega na tym, że szczególnie podczas grania na PS3 pojawia mi się pikseloza. Szczególnie jest to widoczne podczas gier samochodowych - przy ustawionym widoku z maski i szybkim ruchu obraz w promieniu powiedzmy 3 - 5 cm od maski jest strasznie niewyraźny (widoczne piksele). Pozostała część obrazu jest OK.
Zmieniłem kabel HDMI lecz to nic nie dało ;/
Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem, bo już sam nie wiem czy to wina konkretnie mojego TV, czy ten tym tak już ma.
Z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam!
 

prezy

New member
Bez reklam
Sprawdziłeś czy masz najnowszy standard HDMI 1.4
Jakie masz ustawienia obrazu głownie chodzi o Motion Plus oraz redukcje innych defektów.
Spróbuj również podłączyć pod hdmi coś innego np. PC, dekoder. Jeżeli tutaj problem nie występuje, zwłaszcza w PC włącz jakąś grę to na 100% ustawienia w konsoli trzeba zmienić.
 

brulion

New member
Ustawienia mam identyczne jak w poście #24 z tego tematu, więc ...
Pod inne złącze HDMI mam podłączonego nBOX'a i problem występuje, ale nie w tak dużym stopniu jak z PS3 :(
Oba urządzenia podłączone kablami DaVinci Alphard'a wg producenta w wersji 1.4
 

prezy

New member
Bez reklam
Rzeczywiście dziwna sprawa na Twoim miejscu zrobiłbym tak:
1. Spróbowałbym wyłączyć wszystkie funkcje "ulepszania obrazu"
2. Reset do ustawień fabrycznych
3. Aktualizacja oprogramowania
4. Mail do Samsunga - odpowiadają w ciągu 24h
5. Serwis tv - ostateczność
Ja mam też podpiętego nBOX'a i wszystko śmiga jak trzeba
 

tedi111

New member
Witam zakupiłem telewizor Samsung UE55F8000 mam taki problem po odpaleniu filmu z Blu-Ray na dynamicznych scenach obraz tak jakby skakał nie nadążał tak samo jest na tunerze satelitarnym na kanałach HD po włączeniu systemu MOTION PLUS na trybie standardowy problem ustępuje ale jest efekt teatru na trybie wyrażny obraz też się zacina ale mniej , na ustawieniach user motion plus pierwszy na 9 drugi na 5 obraz nie skacze ale na kanałach HD co jakiś czas się przycina proszę o rade czy tak ma być czy może coś jest nie tak z telewizorem, może coś jest z ustawieniami obrazu proszę o podesłanie jakiś ustawień do tego modelu.Wcześniej miałem 55f6640 i nie było tego efektu, motion plus miałem na wyłączony.
 

SDman

Banned
Witam zakupiłem telewizor Samsung UE55F8000 mam taki problem po odpaleniu filmu z Blu-Ray na dynamicznych scenach obraz tak jakby skakał nie nadążał tak samo jest na tunerze satelitarnym na kanałach HD po włączeniu systemu MOTION PLUS na trybie standardowy problem ustępuje ale jest efekt teatru na trybie wyrażny obraz też się zacina ale mniej , na ustawieniach user motion plus pierwszy na 9 drugi na 5 obraz nie skacze ale na kanałach HD co jakiś czas się przycina proszę o rade czy tak ma być czy może coś jest nie tak z telewizorem, może coś jest z ustawieniami obrazu proszę o podesłanie jakiś ustawień do tego modelu.Wcześniej miałem 55f6640 i nie było tego efektu, motion plus miałem na wyłączony.

Witam,
zmartwię Cię, już ktoś tutaj pisał o tym samym efekcie co u Ciebie.
Więc trzeba działać szybko, TV klasy premium nie powinien mieć takich objawów.

Pozdr.
 
Do góry