Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

Simplex

Member
Po pierwsze to pomyliliście liczbe pikseli - natywna rozdzielczość telewizora to 1360x768 a nie 1366x786 ;)
basbot11, jeżeli masz karte nvidii, sprawdź w panelu sterowania jak masz ustawione opcje "skalowania panelu płaskiego". Powinno być "używaj wbudowanego skalowania monitora". Jezeli to nie pomoże to mozliwe ze wina lezy po stronie niskiej jakości kabla - sprawdzałeś czy na krótszym kablu (np. od jakiegoś monitora) jest tak samo?
 
Ostatnia edycja:

tomassek

New member
Problem z dzwiekiem

Witam

Ja odnosnie modleu le32r82 ktorego jestem posiadaczem od 10 miesiecy. Telewizor jest jednym z lepszych jakie mialem okazje ogladac. Mam pytanko do innych posiadaczy.

Czy zauwazyliscie problem z dzwiekiem polegajacy na nieorwnomiernym naglosnieniu ? Tzn ogladam film czy program na jakiejs tam ustawionej glosnosci, zacyzna sie reklama i dzwiek jest o duzo glosniejszy - musze sciszyc zeby slyszalny dziek byl na poziomie takim samym jak podczas programu. Reklama sie konczy i zaczyna sie dalej film czy program i wtedy jest znopw za cicho i musze podkrecic glosnosc. wartosc regulacji jest ustawiona w obu przypadkach powiedzmy na 14.
W opcjach jest opcja automatycznej glosnosci ale to nieststy nie dziala - niewazne czy jest ta opcja wlaczona czy nie to zawsze podczas reklam jest glosniej niz podczas normlanych programow.
Czy telewiozrek jest uszkodozny czy to normalne w tym modelu ?
Pozdrawiam grupowiczow Tomasz
 

basbot11

New member
mam radeona 9550 z wgranymi sterownikami KATALYST ver. angielska i jak narazie nie znalazlem tam opcji podobnej, do tej ze sterow od nvidii, no ale jeszcze poszperam. a co do kabla, to jestem w posiadaniu tylko tego 3m, ale w poniedzialek wymienie go na krutszy.
 

Simplex

Member
ATI też powinno mieć taką opcję, spróbuj zainstalować jakieś najnowsze sterowniki. A jeżeli w karcie masz wyjscie dvi, to polecam podlaczyć kablem DVI-HDMI - najlepsza jakość obrazu
 

basbot11

New member
wyjscia dvi nie posiadam w grafice, a tylko s-video.
zainstalowalem najnowsze stery i obraz jest juz lepszy, ale czerwony przycisk od ati na listwie w windowsie ma lekka czerwona poswiate i to mnie denerwuje. ustawien kolorow i ostrosci w menu tv nie da sie zmiec, sa poprostu zablokowane, a regulacja kolorami i ostroscia w menu sterownikow nic nie daje, poswiata nie znika.
 

Hal9000

New member
tomassek napisał:
W opcjach jest opcja automatycznej glosnosci ale to nieststy nie dziala - niewazne czy jest ta opcja wlaczona czy nie to zawsze podczas reklam jest glosniej niz podczas normlanych programow.
Czy telewiozrek jest uszkodozny czy to normalne w tym modelu ?
Pozdrawiam grupowiczow Tomasz


To zupełnie normalne zjawisko. To nie wina telewizora, tylko stacji telewizyjnych, które specjalnie nadają reklamy głosniej, a filmy ciszej. Co prawda w niektorych TV (np. w Sharpie) jest automatyczna skuteczna normalizacja głośności, ale w tym Samsungu jej nie ma.
Takze wszystko z twoim TV ok.
 

qbek78

New member
Bez reklam
Witam wszystkich Użytkowników po raz pierwszy.
Mam pytanie odnośnie zamocowania LE32R81B na ścianie. Szukam jakiegoś ramienia, które pozwoliłoby przekręcić telewizor o 90 stopni tzn żeby mógł być ustawiony prostopadle do ściany. Patrząc na rozmiary telewizora ramie powinno mieć przynajmniej 45 cm długości.
Nie zakładałem nowego tematu bo może ktoś z Was ma taką wiedzę.
dzięki z góry za podpowiedzi
Pozdr
 

Hal9000

New member
ustawienia obrazu w R82

Ponawiam swoj post, bo nikt mi nie odpowiedział.

Jakie macie ustawienia Samsunga R82?

Jakie są według Was optymalne ustawienia na trybie Dynamicznym oraz na Film?

A moze ktoś zna linka do strony w ktorym te ustawienia sa podane?
 

Simplex

Member
Juz byla odpowiedź na to pytanie.


Tu masz moje ustawienia film/standard (obojetnie)
-kontrast 90-100 (moje 100)
-jasność 45-55 (moje 45)
-ostrość 85 (jak kto woli)
-kolor 50
-temp : normalny
-podświetlanie 3 (tu jak kto woli moim zdaniem 3 najlepiej)
-redukcja szumow : auto
-poprawa filmow : włączona (większa znacznie płynność, pierw może być dziwnie jednak polecam)
zaawansowane :
-czern, dyn kontrast : off
-gamma tu można dać +1/2 [ do komputera uzywam +3(tryb gry)] ale jak kto woli
-balans bieli : czyli sedno sprawy , najważniejsza opcja TV (patrz niżej)
12/14/16/12/14/16 (koeljno z gory do dolu)
-przestrzen kolorow : szeroki
-kolory własne - bez zmian (po 15 )
-uwydatnianie krawędzi wł/wył jak kto woli

Menu obraz :
Tryb : standardowy
Kontrast : 95
Jasność : 48
Ostrość : 85
Kolor : 38 - 43
Odcień : bez zmian
Ton kolorów : Zimny 1

Menu Ustawienia szczegółowe:
Regulacja czerni : Wyłączone (bardzo ważne)
Kontrast dynamiczny: Wyłączone (bardzo ważne)
Gamma : -1
Balans bieli: wzmocnienie czerwonego 9, reszta nastaw 15
Kolory własne: Różowy 19, reszta nastaw 15
Uwydatnianie krawędzi : włączone
Przestrzeń kolorów : Auto
Podświetlenie : 6

Menu - więcej
Cyfrowa redukcja szumu : wyłączone
Kolor aktywny : wyłączone
DNIe : włączone
Poprawa filmów : włączone/wyłączone wedle gustu
 

Simplex

Member
W swoim poście ja tylko cytowałem posty innych użytkowników forum z tego wątku. Sam jeszcze nie bawilem sie ustawieniami, mam domyślne tak więc nie ma sensu ich przytaczać, bo do niczego się ne przydadzą.
 

paty556

New member
Problem

Witam,

Ostatnio zakupiłam model LE23R82B. Jestem zadowolona z tego telewizora, lecz nurtuje mnie jedna bardzo ważna kwestia.
Gdzie jest główny wyłącznik? Czy ten telewizor posiada coś takiego jak główny wyłącznik? Bo ja go nie widzę!
Nie chcę, żeby mój telewizor był cały czas na czuwaniu, gdy np. nie ma mnie w domu, więc wyłączam listwę zasilającą do której jest podpięty kabel, ale gdy włączam zasilanie ponownie i uruchamiam tv to wszystkie ustawienia są zresetowane (nastawy obrazu, brak sformatowanej daty i godziny)!
Nic nie rozumiem. Włącznik tego tv służy do włączania tv, natomiast nie da się go wyłączyć całkowicie (żeby nie był w trybie czuwania).
Czy może jestem ślepa/głupia, czy naprawdę nie ma czegoś takiego.
Proszę o odpowiedź na nurtujący mnie problem.

Pozdrawiam.
 

Hal9000

New member
Do paty556:

Niestety, ale ten TV nie ma zadnego wyłacznika. tak jest w wiekszości nowych sprzetów (również kina domowe) z tego co zauwazyłem.

Takze ten Samsung musi byc na czuwaniu, inaczej się nie da. Natomiast wylaczanie listwy sprawdza sie tylko wtedy, gdy gdzieś się wyjedza, albo na dluzszy czas sie nie uzywa TV. W innym wypadku gra jest niewarta świeczki.
 

gilmore

New member
Problem z pilotem

Witam zakupilem niedawno le32r82b jest super:grin: i chcialem skonfigurowac pilota z cyfrowym polsatem jednak moj pilot odbiega wygladem i iloscia przyciskow od tego z instrukcji:( a glownie brakuje mi na nim funkcji DVD, STB(dekodera), VCR(magnetowidu), a brak tych funkcji uniemozliwia to, wjec zastanawiam sie czy nie dostalem innego modelu pilotu. Czy mozecie napisac jakie wy posiadacje piloty i czy ta konfiguracja jest u was mozliwa??
 

Zbih

New member
polecam wszystkim użytkownikom serii R8 oraz R7 następujący temat

Kod:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=513376
dzięki niemu swój tv ustawiłem tak, że nie ma się czego przyczepić :D
 

mataman

New member
Bez reklam
Takiego powinieneś mieć pilota
 

Attachments

  • story3xx5.jpg
    story3xx5.jpg
    7,6 KB · Wyś: 398

gilmore

New member
Pilot

dzieki mataman za fotke pilota:) jednak mnie oszukali ale juz wymienilem i jest ok. Tylko teraz pojawil sie problem z skonfigurowaniem go z moim dekoderem polsatu ECHOSTAR DSB-717 jak wykonuje to zgodnie z instrukcja to nic nie daje czy ktos wie jak to zrobic ??
 
Do góry