Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

Dasiek

New member
danzel76 napisał:
Czy ktoś coś słyszał na temat nowego modelu Samsunga LE 32 R 82 B?

witaj Wlasnie dzis nabylem wspomniany produkt:) Chodzi juz kilka godzin i jak na razie jest super. Jak masz jakie spytania, to zapraszam.
 

.Mad.

New member
Witam Witam, Właśnie zamówiłem właśnie model le32r82 i czekam na dostawę. Wybrałem sklep internetowy Agito i cena 3179.
Chciałem kupic model le32m86 lub le32m87 ale jak na razie męczy mnie czekanie aż wejdzie on do obiegu. Znalazłem m86 i m87 w czechach, ale ceny jak dla mnie kosmiczne 31000KC = 4200PLN
Jak dojdzie to postaram się opisac moje spostrzeżenia (mam nadzieje że będzie bez subpixeli bo się załamie:( ).
Pozdro dla całego forum, dzieki Wam dowiedzialem sie bardzo duzo o lcd i pomoglo mi to w wybraniu TV. DZIĘKI ALL
 

Dasiek

New member
Gatekeeper napisał:
no to dawaj kolego jakieś foty i pierwsze wrażenia :)
jaki masz model ? 32" ?

pozdro

Witam,
Poczatek historii jest w temacie o LE 32R 71. Po rezygnacji z tamtego modelu, nabylem LE32R82B. Sprawdzilem "grata" :D w sklepie. Zero pikselozy na niebieskim tle, nic nie buczy, wszystko dzialalo, jak trzeba. O obrazie tv nie mowie. Sklepy maja cienki odbior tv. W domu to inna bajka. Obraz TV b.dobry. Sygnal z UPC. W sumie chodza 2 tv i PC z karta tv Wybralem model 82 a nie 81. Podswietlana buzka na niebiesko mnie nie bawi:) Chromowana listwa wyglada ciekawiej. Wrazenia? Jak na razie super:) W domu na spokojnie sprawdzilem piksele z programu testowego z lapa. Zero pikselozy we wszystkich kolorach RGB oraz dopelniajacych, obraz czysty , jak na monitorze, zadnych smurzen czy innych negatywnych objawow. Obejrzalem kilka filmow demo w HD. Oczy same sie smialy:) TV ma bardzo robudowne menu do poprzedniego modelu. Mozna ustawic doslownie wszystko. Kolory sa duze lepsze. Glos tez, mimo ze od 2 eliptycznycgh glosniczkow po 10W wiele nie mozna wymagac. Przynajmniej nic nie buczy w trybie oszczedzania energii, jak w poprzednim R71. Obraz z VCR tez bez zastrzezen. 8000:1 dynamicznego kontrastu robi swoje. Czarne jest czarne. Zadnych odcieni brazu lub fioletu. TV ma wiele ustawien w zaleznosci od rodzaju zrodla obrazu oraz warunkow oswietlenia w pokoju. Na goraco to tyle. Jakies szczegolowe pytania? Chetnie odpowiem. Z fotami bedzie maly problem. Nie mam cyferki foto. Ale cos wymysle:)
ps.
Pilot jest wiekszy /dluzszy/ i ma 8 poswietlanych przyciskow.

Pozdro Dasiek
 

IceBreaker

New member
A ja już się nie mogę doczekać kiedy się pojawią pierwsze niepochlebne uwagi "naszych" malkontentów wpatrujących się w matrycę z odl. 5 cm i poszukujących wszelkich możliwych niedoskonałości i defektów. Ciekawe kto pierwszy zauważy, że coś smuży , trzeszczy, brzęczy (nigdy nie zapomnę słynnego "świerszcza" w Panasonicu -hehehe :)
Może konkursik? ;) kto pierwszy coś wypatrzy? :bober:

pozdrawiam.
 

Dasiek

New member
Obudowa R 82 B

dagie napisał:
Czy obudowa tego TV tak samo się błyszczy jak innych Samsungów?

Witaj,
Tak, obudowa sie blyszczy, jak w poprzednich modelach serii R. Zmienili kratke wentylacyjna z tylu na gorze. Wolalbym obudowe czarna i matowa. Wybralem go, poniewaz ma glosniki na dole. Nie poszerzaja obudowy. Dla mnie bylo to istotne. W modelach z glosnikami z boku montuja identyczne glosniczki. Wybralem R 82 z racji ladnejszego wygladu. W R 81 podswietlona niebieska markotna buzka mnie nie rusza:sad: . Poza tym bezbarwny pasek dolnej listwy zakurzony bedzie brzydko wygladal a chromowany nie ;) . Szczegoly na http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32r82b.asp

ps. Moze ktos wie, gdzie mozna zdobyc szczegolowe parametry teo modelu? W manualu jest jeszcze mniej niz w tabelce na stronie samsunga

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Dasiek

New member
IceBreaker napisał:
A ja już się nie mogę doczekać kiedy się pojawią pierwsze niepochlebne uwagi "naszych" malkontentów wpatrujących się w matrycę z odl. 5 cm i poszukujących wszelkich możliwych niedoskonałości i defektów. Ciekawe kto pierwszy zauważy, że coś smuży , trzeszczy, brzęczy (nigdy nie zapomnę słynnego "świerszcza" w Panasonicu -hehehe :)
Może konkursik? ;) kto pierwszy coś wypatrzy? :bober:

pozdrawiam.

Witaj,

Tacy zawsze sie znajda. Polecam duza lupe x 30, Wtedy widac wiecej:D Poza tym w kazdym mozna cos znalesc. Ja skupiam sie na rzeczach istonych. To jest TV i ma miec ladny obraz + mozliwy dzwiek oraz trwale elementy w srodku. Jak bedzie, zobaczymy. Mam go 3 dzien i wygrzewam "drania" prawie bez przerwy. Mam 7 dni na wymiane w razie czego. Pozdrawiam
 

manutd

New member
Telewizor naprawde się nieźle zapowiada, zwłaszcza ten kontrast 8000, niech ktos opisze te kolory czy żeczywiscie jest ich az tak dużo.

Mam jeszcze ważne pytanie do tych co posiadają takie tv lub kogos kto siedzu w temacie:

mam laptop z monitorem 4:3 i chciałbym go w przyszłości podepiac pod takie TV czy nie bedzie niezgości między 4:3 w laptopie a 16:9 w TV?

niech ktoś opisze jak to jest, kto juz podpinał tego typu laptop do Lcd 16:9
 

Dasiek

New member
manutd napisał:
Telewizor naprawde się nieźle zapowiada, zwłaszcza ten kontrast 8000, niech ktos opisze te kolory czy żeczywiscie jest ich az tak dużo.

Mam jeszcze ważne pytanie do tych co posiadają takie tv lub kogos kto siedzu w temacie:

mam laptop z monitorem 4:3 i chciałbym go w przyszłości podepiac pod takie TV czy nie bedzie niezgości między 4:3 w laptopie a 16:9 w TV?

niech ktoś opisze jak to jest, kto juz podpinał tego typu laptop do Lcd 16:9

Witaj,
Format ekranu laptopa nie ma nic do tego. Wazne jakie rodzielczosci ma karta grafiki. W 1024x768 pojdzie kazdy TV. To podstawowa rodzielczosc. Jezeli grafika ma 1366x768 to jeszcze lepiej. Bedzie obraz TV w max rodzielczosci. Ile jest kolorow? W kazdym razie sa lepsze niz w R 71/72. Menu jest bardzo rozbudowane i mozna ustawic doslownie wszystko.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

j.jacek

New member
Witam
Chyba jestem pierwszym malkontentem co do opisywanego modelu,a mianowicie opisywany telewizorek dość mocno podbarwia na zielono ,znawcy zagadnienia wiedzą o co chodzi .domena JVC.Poprzednia seria Samsunga dawała w czerwony,co według mnie nie było tak odczuwalne.Na pierwszy żut oka telewizorek gra bardzo ładnie ,poprawiono kontrast,no i głośniki zdecydowanie lepsze,myślę że ten lcd-ek znajdzie wielu zwolenników.
pozdrawiam zainteresowanych
 

demonstenes

New member
Witam,
wlasnie sie przymierzam do tego TV wiec jestem ultra wdzieczny za wszystkie informacje od uzytkownikow:bober:. Powiedzcie mi czym sie rozni mozdel 82 od 81 ? Bo ja jakos nie bylem w stanie zauwazyc roznicy w parametrach... No i opisujcie wasze wrazenia - jak sie sprawuje np. z X360 czy telewizja N(glownie o nia mi chodzi, bo juz ja posiadam)
Pozdrawiam !!
 

manutd

New member
co do tych rodzielczości to przecież 1024x768 to obraz 4:3 więc jak może być poprawnie wyświetlany na TV 16:9, obraz musi być wówczas chyba rozciągnięty lub bedzie się traciło gorne i dolne czesci obrazu.
Karta u mnie nie ma u mnie trybu 1366x768, ale chyba można taki sobie dołożyć ingerując w sterowniki, proszę o odpowiedź jeśli ktos juz to próbował
 

mitch

New member
demonstenes napisał:
Powiedzcie mi czym sie rozni mozdel 82 od 81 ? Bo ja jakos nie bylem w stanie zauwazyc roznicy w parametrach...
Z tego co wyszperałem, to różnica tkwi w wyglądzie. 82 ma włącznik tak jak 71 i chromowaną (?) listwę pod ekranem, a 81 ma włącznik z boku, tam gdzie reszta przycisków sterujących i przezroczystą listwę, a ponadto blado-niebieskie podświetlenie (smutna buźka, jak to jeden z przedpiśców ujął) nad listwą. Parametry pozostają te same. Co do przycisków na samym TV, to mam lekkie obawy czy nie będą się wycierać, bo są naniesione na obudowę. Nie wiem, czy są sensorowe czy działają na nacisk - za mało czasu miałem na zabawę. W piątek-sobotę wrócę do domu to obejrzę dokładniej i ew. mogę porobić fotki i wrzucić, jeśli będzie zapotrzebowanie.
 

IceBreaker

New member
j.jacek napisał:
Witam
Chyba jestem pierwszym malkontentem co do opisywanego modelu,a mianowicie opisywany telewizorek dość mocno podbarwia na zielono ,znawcy zagadnienia wiedzą o co chodzi .domena JVC.Poprzednia seria Samsunga dawała w czerwony,co według mnie nie było tak odczuwalne.Na pierwszy żut oka telewizorek gra bardzo ładnie ,poprawiono kontrast,no i głośniki zdecydowanie lepsze,myślę że ten lcd-ek znajdzie wielu zwolenników.
pozdrawiam zainteresowanych

Gratuluje zwycięzcy konkursu na pierwszego malkontenta odnośnie serii R81/82 :)))
podbarwia na zielono powiadasz?
No nic pożyjemy, zobaczymy, może coś się jeszcze znajdzie :)
 

Dasiek

New member
mitch napisał:
Z tego co wyszperałem, to różnica tkwi w wyglądzie. 82 ma włącznik tak jak 71 i chromowaną (?) listwę pod ekranem, a 81 ma włącznik z boku, tam gdzie reszta przycisków sterujących i przezroczystą listwę, a ponadto blado-niebieskie podświetlenie (smutna buźka, jak to jeden z przedpiśców ujął) nad listwą. Parametry pozostają te same. Co do przycisków na samym TV, to mam lekkie obawy czy nie będą się wycierać, bo są naniesione na obudowę. Nie wiem, czy są sensorowe czy działają na nacisk - za mało czasu miałem na zabawę. W piątek-sobotę wrócę do domu to obejrzę dokładniej i ew. mogę porobić fotki i wrzucić, jeśli będzie zapotrzebowanie.

Dobrze wyszperales:) Buzka jest smutna:-(. Przyciski sa sensorowe, dobrze pomyslane, prawie niewidoczne. Napewno sie nie wytra. A poza tym kto ci kazde jezdzic po nich szmata bez przerwy?:D Parametry obu wersji 81 i 82 sa identyczne.

Moj 3 dzien z LE32R82B i jak na razie bez zastrzezen. Pokrecilem ciutke suwakami od kolorow i obraz jest jeszcze lepszy niz nastawy fabryczne. Obiecalem fotki, ale nie jestem w stanie zamiescic ich w rozsadnej jakosci.:( Zamieszczanie aby zamiescic jest bez sensu. W kazdym razie jestem zadowolony z zakupu, choc po przeczytaniu watkow o serwisie samsunga i podejsciu do klienta nie napawaja optymizmem. Cala nadzieja, ze moze ominie mnie korzystanie z uslug serwisu Samsunga.

Pozdrawiam
 

Dasiek

New member
demonstenes napisał:
Witam,
wlasnie sie przymierzam do tego TV wiec jestem ultra wdzieczny za wszystkie informacje od uzytkownikow:bober:. Powiedzcie mi czym sie rozni mozdel 82 od 81 ? Bo ja jakos nie bylem w stanie zauwazyc roznicy w parametrach... No i opisujcie wasze wrazenia - jak sie sprawuje np. z X360 czy telewizja N(glownie o nia mi chodzi, bo juz ja posiadam)
Pozdrawiam !!

Kupowac nie marudzic.:grin: Jak napisalem wyzej oba modele roznia sie tylko wygladem. Z gier juz wyroslem, choc nie do konca. Ladnie wyglada NFS na 32" ekranie:) puszczana z laptopa a nie z konsoli. Do "N" sie przymierzam ale maja sprytnie skonstruowana oferte. Obecnie mam duzo kanalkow w UPC. Gdybym chcial miec tylko te kanaly, ktore mnie interesuja w "N" koszt bylby sporo wyzszy a i tak nie wszystko nadaja w super jakosci. Na razie daje na wstrzymanie.
Pozdro
 
Do góry