Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

Lord_Nerevar

New member
Bo masz mapowanie pixeli 1:1 i nie widze sensu ostrości przy takim ustawieniu, 1 pixel "w kompie" = 1 pixel na ekranie :)
Kolor i odcień są wyłączone przy rozdzielczościach komputerowych dla zachowania większej "wiarygodności" wyświetlanego obrazu
czerń HDMI działa tylko w trybach "HD" 720/1080, co do proporcji obrazu 16:9 i 4:3 przy 1360:768 i 1024/768 to jedyne dostępne tryby (chyab też przy 800:600), przy mniej komputerowych rozdzielczościach włącza się reszta opcji i uzywam bez overscanu wtedy.

moja rada włącz:
kino domowe z PC i opcjonalnie tryb gry - dostaniesz dostep do zaawansowanych opcji

co do panelu to mam PL windowsa i angielskie stery, w skalowaniu panelu mam use my display's biuit-in scalling, inaczej się chyba nie da ustawić.
 

Simplex

Member
Lord_Nerevar napisał:
Bo masz mapowanie pixeli 1:1 i nie widze sensu ostrości przy takim ustawieniu, 1 pixel "w kompie" = 1 pixel na ekranie :)
Kolor i odcień są wyłączone przy rozdzielczościach komputerowych dla zachowania większej "wiarygodności" wyświetlanego obrazu
czerń HDMI działa tylko w trybach "HD" 720/1080, co do proporcji obrazu 16:9 i 4:3 przy 1360:768 i 1024/768 to jedyne dostępne tryby (chyab też przy 800:600), przy mniej komputerowych rozdzielczościach włącza się reszta opcji i uzywam bez overscanu wtedy.
Co znaczy bez overscanu? :)
Ja w tym momencie jak mam podpiete przez HDMI to w telewizorze mam tylko dwie opcje wielkosci obrazu - 16:9 i 4:3 - wszystkie inne są niedostepne (lacznie z "tylko skanowanie")

moja rada włącz:
kino domowe z PC i opcjonalnie tryb gry - dostaniesz dostep do zaawansowanych opcji
Dzieki za porade, poeksperymentuje :)

co do panelu to mam PL windowsa i angielskie stery, w skalowaniu panelu mam use my display's biuit-in scalling, inaczej się chyba nie da ustawić.
A jaka wersje jezykowa instalowales - amerykanska, angielska? Ja kiedys probowalem zainstalowac amerykanskie stery i wywalal mi blad przy wejsciu do panelu sterowania nvidia. od tego czasu nie probowalem.
 

Lord_Nerevar

New member
bez overscanu = tylko scanowanie :)
tez mam dostepne tylko 16:9 i 4:3 i tak jest ok

nie pamietam jaka wersje instalowalem ale nigdy nie mialem zadnych problemow z tym czy instalowalem PL czy ENG
 

Simplex

Member
Lord_Nerevar napisał:
bez overscanu = tylko scanowanie :)
Jezeli dobrze zrozumialem, to to powoduje ze mapowanie pikseli dalej jest 1:1, ale obraz nie wypelnia calego obszaru ekranu? (przy rozdzielczosci nizszej od 1386x768 ?
EDIT: chyba zle zrozumialem ;) przetestowalem tryby 16:9 i just scan w rodzielczosci 720p - przy 16:9 litery wygladaja paskudnie, sa pogrubione, widac jakieś artefakty. Przy "just scan" jakos liter jest gorsza niż przy mapowaniu 1:1, ale sporo lepsza niż przy 16:9.
Ciekawe czy da sie ustawic rozdzielczosc 720p z mapowaniem pikseli 1:1 (czywiscie wtedy obraz nie zajmowalby calego ekranu).

nie pamietam jaka wersje instalowalem ale nigdy nie mialem zadnych problemow z tym czy instalowalem PL czy ENG
Pewnie to kiedys tam poprawili, wiec dzieki za ihfo, wreszcie bede mogl sobie zanstalowac angielskie sterowniki bo polskie sa tak tlumaczone, ze rece opadaja ;)
 
Ostatnia edycja:

bakans

New member
Witam
Taki był mój poprzedni post na stronie 45:

Witam serdecznie!
Mam pytanie do użytkowników tv Samsung LE32R82B. Kupiłem taki model ok 3 tyg temu. Wszystko jest super tylko zastanawia mnie jedna rzecz. Po wyłączeniu tv (stan czuwania) jak jest bardzo cicho w pokoju to słyszę taki bardzo cienki i cichy pisk. Jak przyłożę ucho do górnej części telewizora to go lepiej słychać. Słychać, że wydobywa się z telewizora. Zaznaczam, że jest to bardzo ciche i słychać tylko w absolutnej ciszy. Ale późnym wieczorem lub wczesnym rankiem niestety często to słyszę.
Być może jestem już za bardzo przewrażliwiony ale pytam czy to normalne. Iść z tym do serwisu czy mnie wyśmieją ?? :)
Pozdrawiam i czekam na poważne odpowiedzi


Zadzwoniłem do serwisu i zgłosiłem problem. Facet przyjechał i mówi że telewizor musi zabrać bo LCD nie naprawiają u klienta. Ma być jutro więc dokładnie napisze co to było ale wstępnie mi powiedział, że to przetwornik (nie wiem czy dobrze pamiętam) lub zasilacz. Wszystko ma się wyjaśnić jutro więc napisze może komuś się przyda ta informacja.
 

gerrard4

New member
samsung kolory

mam samsunga 23 cale 82 podlaczonego do laptopa kablem d-sub, mam radeona 7500 i nie moge ustawic kolorow ani ostrosci-sa szare w menu i nie da sie ich zmienic, wie ktos moze jak to ustawic zeby mozna bgylo zwiekszyc kolory??
 

xol28

New member
problem z Samsung LE40RE8 - sam się czasami włącza?

czesc.czy ktoś wie czemu ten lcd samsung sam się włącza? śpię sobie w nocy a tu nagle o 4 rano włącza mi się LCD? żaden timer nie jest ustawiony.sprawdziłem. no i w nocy? czasami tez w dzień? bez żadnej reguły. mam go od 10 dni. dzięki.:)
 

xol28

New member
le40r81b - sam się włącza? pomocy

czesc.mam problem z le40r81b samsung lcd.
sam się włącza. śpię sobie z żonką a tu nagle lcd się włącza o 4 rano........
kilka razy stało to się także w dzień. żaden TIMER nie jest ustawiony.
i jeszcze jedno. przed włączeniem ok.30sekund usłyszałem jakieś kilknięcie,i już wiem że się sam włączy..... te kilknięcie jest za każdym razem jak chce się włączyć samoczynnie... mam go od 10 dni.
 

slowlythinker

New member
Witam.

Szukałem odpowiedzi na forum na nurtujacy mnie problem ale ostatecznego rozwiazania nie znalazlem. Mam LCD LE37R82B i chciałbym podłączyc do niego laptopa ( toshiba A200-14D) Laptop ten posiada wyjscia S-Video i VGA ( D-Sub?). Jaki kablem polaczyc ze soba te dwa urzadzonka aby uzyskac najlepsza jakosc obrazu ?

Pozdrawiam
 

bor@s

New member
hmm

oczywiście, że VGA. Problem będzie jednak z uzyskaniem natywnej rozdzielczości 1360x768, która to dopiero zapewni idealną jakość obrazu - piksel w piksel.
 

ths

New member
Witam, kupilem kabel HDMI-HDMI aby podlaczyc tv z dekoderem N. Podpinalem pod wszystkie 3 wejscia HDMI w tv i za kazdym razem wyskakuje komunikat "brak sygnalu"
 
Ostatnia edycja:

Simplex

Member
Albo masz uszkodzone porty hdmi w tv (mala szansa, ze wszystkie trzy, wiec to najmniej prawdopodobna opcja), albo uszkodzony port HDMI w dekoderze n, albo uszkodzony kabel HDMI.
Albo coś nie tak z ustawieniami, np nie właczony port hdmi w dekoderze (strzelam, bo nie mialem z tym urzadzeniem do czynienia)
 
Ostatnia edycja:

Tal-Rash

New member
Witam serdecznie wszystkich.
Zakupiłem telewizor Samsung 32" LCD LE32R82B.
Chcę do niego podłączyć komputer by odlądać filmy dvd które mam na dysku.
Obraz podłączę przez Komputer (DVI) -> TV (HDMI)
Jak mam podłączyć dźwięk?
1. Komputer (mini jack) -> TV (mini jack)
2. Komputer (mini jack) -> TV (chinche)
W media markt nie znali odpowiedzi na moje pytanie i mówili że jak podłączam przez HDMI to mam audio. Coś mi nie gra bo z grafiki komputera to audio nie pójdzie.
Proszę o pomoc bo chcę kupić kable i nie chciałbym się pomylić.
I ostatnia sprawa.
Ceny kabli są bardzo różne. Miałem w ręku kabel DVI HDMI za 49zł i za 149zł i generalnie nie widzę różnicy. Więc warto kupować HAMA za 149zł?
 

Hal9000

New member
optymalne ustawienia LE32R81B

Witam. Mam pytanie o optymalne ustawienia dla LE32R81B.

Czytałem cały ten wątek, ale ktoś podał tu tylko ustawienia dla trybu standardowego.

Ale nikt nie podał chyba opcji dla trybu dynamiczny i film.

Czy ktoś mógłby podać dobre ustawienia tych trybów?

Aha i możecie też podac własne ustwienia trybu standard?

PS. To mój pierwszy post. :) Pozdrawiam więc wszystkich użytkowników.
 

tomray

New member
ths napisał:
Witam, kupilem kabel HDMI-HDMI aby podlaczyc tv z dekoderem N. Podpinalem pod wszystkie 3 wejscia HDMI w tv i za kazdym razem wyskakuje komunikat "brak sygnalu"


witaj
musisz ustawić w tunerze ''N'' obraz na 720, u mnie pomogło miałem ustawiony na 1080p i też był komunikat brak sygnału
 

basbot11

New member
witam, moze mi ktos napisac jaka jest roznica miedzy modelam LE32R82B, a LE32R81B? po porownaniu ich na stronie samsunga nie widze roznic w specyfikacji, no ale czyms chyba musza sie roznic.

ps. przepraszam ze pisze bez polskich znakow, ale moja klawiatora i windows poprostu ich nie posiadaja.
 
Do góry