Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

Simplex

Member
To chyba było wałkowane z miliard razy w tym watku. Roznia sie tylko wygladem - jeden ma podswietlenie z przodu, drugi nie. Wiecej nie chce mi sie opisywac, przeszukaj wątek.
 

Hal9000

New member
basbot11 napisał:
witam, moze mi ktos napisac jaka jest roznica miedzy modelam LE32R82B, a LE32R81B? po porownaniu ich na stronie samsunga nie widze roznic w specyfikacji, no ale czyms chyba musza sie roznic.

ps. przepraszam ze pisze bez polskich znakow, ale moja klawiatora i windows poprostu ich nie posiadaja.

Te modele różnią sie tylko innym panelem frontowym. 82 ma klasyczny barzdizj wyglad, a R81 ma błękitny usmieszek. Ten z usmieszkiem o wiele barzdeij elegancko wyglada. Reszta jest taka sama.
 

basbot11

New member
dzieki za pomoc, wczesniej nie mialem czasu aby poczytac posty w tym topicu, ale juz to na drobilem i trafilem na fotki R81 z wlaczanym usmieszkiem.
powiem szczeze ze bardzo fajnie to wyglada i jestem juz zdecydowany na zakup wlasnie tego modelu, musze jeszcze tylko pogadac z moja lepsza polowa.
 

Tal-Rash

New member
Witam.
Mam już kabel DVI-HDMI
Podłączyłem i wszystko ładnie śmiga tylko mam jeden wielki problem.
Mimo to puszczam obraz z DVD komputera i mam paski na TV.
Opcje obrazu mogę tylko 4:3 albo 16:9 ustawić.
Na 43 to obraz jest w środku ekranu tylko a na 16:9 rozciąga się ale na dole i u góry nadal są cholerne paski.
No po to kupiłem telewizor 16:9 by oglądać dvd bez pasków a tu co?
Jak ustawię telewizor jako ekran pomocniczy uaktywnia się opcja bez overscanu i jest obraz na całym ekranie ale nie widze filmów bo filmy widać tylko na ekranie głównym a nie pomocniczym.
Grafika: Geforce 7950GT
Co zrobić by oglądać DVD bez pasków.

---
EDYCJA
JUŻ DZIAŁA!
Wystarczyło włączyć wideo pełnoekranowe dla ekranu pomocniczego i tv dać na tryb pomocniczy!
Super teraz jest! BOSKO!
 
Ostatnia edycja:

Tal-Rash

New member
Kartę graficzną mam na chipie nVidii, producent asus :p
Tak czy owak już działa wyśmienicie wyedytowałem post wyżej napisałem co należy zrobić :D
 

Simplex

Member
Wlasnie zauwazylem, ze zeby to dzialalo, to w opcjach wybrany musi być
"Klon" - ja mam monitor LCD 1680x1050 a TV ma rozdzielczość 1360x768 - klon chyba nie zadziala poprawnie jak wyświetlacze maja różne rozdzielczości?
 

Tal-Rash

New member
Jasne kolego.
No więc tak najpierw ściągnij i zainstaluj ze strony nvidia.com najnowsze stery oznaczone numerem: 169.21 do WinXP.
Następnie musisz dodać do rejestru wpis który zmodyfikuje ustawienia na widok taki jak jest u mnie. Daje to dwa plusy.
Po pierwsze masz możliwość odczytu temperatur z grafiki a po drugie tą opcje na której Ci zależy.
Po zainstalowaniu sterów restartujesz PC.
Dodajesz wpis do rejestru znajdujący się: http://rash.risp.pl/anex.rar
Znowu restartujesz maszynę.
Teraz tak:
hdtv1.jpg

a na koniec inna zakładka i tak:
hdtv2.jpg
Teraz w TV ustawiasz BEZ OVERSCANU i masz super obraz.
Ba! Możesz na komputerze robić cokolwiek innego np grać w ulubioną gre a na TV puścić obraz z DVD komputera :D
 

pomorzanka

New member
czarus napisał:
Witam!
Dziś stałem się posiadaczem Samsunga Le26r82b. Mam kablówkę, sygnał jest bardzo słaby. Zastanawiam się nad polsatem cyfrowym. Niem wiem czy kupować teraz czy czekać na polsat w HD?
Druga sprawa to jakimi kablami podłączyć poszczególne urządzenia. Oprócz planowanego polsatu chcę jeszcze podłączyć PS3, DVD, laptopa oraz tv do wieży (w wieży na wejściu tylko cinche).
Pozzdrawiam


Mam ten sam telewizor i ten sam problem. Jakość z UPC jest TRAGICZNA. Bez porównania do n-ki podpiętej u mnie pod inny telewizor.

Samsung wisi na ścianie, podłączony jest jakimś byle jakim kablem, czy jego zmiana będzie miała jakiś wpływ? Jeśli jest szansa, to proszę o pomoc w wyborze kabla, czy może jego przedziału cenowego, bym nie przesadziła
;) .
 

Simplex

Member
Wielgachne dzieki za odpowiedź! Pamietalem, ze kiedys byla taka opcja, ale nowy "ulepszony" panel sterowania nvidii jej nie ma. Dzieki raz jeszcze, sterowniki 169.21 juz mam, wiec wystarczy tylko je zmodyfikowac zgodnie z Twoją instrukcją :)
 

Tal-Rash

New member
Simplex działaj ;) Nie ma sprawy!
pomorzanka ja kupiłem na allegro kabel za 39zł 7,5metra. Jakość była mizerna niestety, paski jakieś latały po ekranie tak jakby w tle i kolory były jakby je ktoś wybielaczem potraktował. Kable tanie sprawdzają się na krótkie odległości do metra albo półtora.
Teraz kupiłem bandridge premium 7,5metra hdmi-dvi zapłaciłem niestety 260zł ale jakość jest cudowna bez zająknięcia, żywe pełne kolory żadnych pasków i oglądam filmy hdmi i dvd z komputera na tv :) Inssrukcja co zrobić by w pełni cieszyć się połązeniem tv komputer wyżej :D
 

poolu

New member
Witam wszystkich,
czy mógłby ktoś obrazek jak wygląda np. strona z netu na tym ekranie? Czcionka jest czytelna czy niekoniecznie?
pozdr
 

Tal-Rash

New member
Gdybym miał cyfre zrobiłbym Ci zdjęcie ale nie mam kolego. Generalnie wygląda lepiej niż na moim monitorze komputera. Dla mnie cud miód i orzeszki.
 

basbot11

New member
mam maly problem. wczorja stalem sie szczeliwym posiadaczem r81, podlaczylem ja do pc kablem vga-vga 3m, no i niestety obraz mam lekko rozmazany. moze mi ktos napisac czy to wina kabla, czy poprostu przez vga nie mozna uzyskac ostrego obrazu?
 
Do góry