Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

janusdel

New member
To chyba tylko w rtveuro z powodu rat-bo tendencja jest raczej odwrotna i można go kupić za ~2700-2800PLN.Kumpel ma C chwilę testowaliśmy i te 200-300 stówki to nawet bym dopłacił.

Dokładnie w RtvEuroAgd i właśnie chodzi o raty, choć z ceną u nich nie ma szaleństw, bo w mixelectronix jest 4 stówki taniej, to licząc raty w RtvEuro wychodzi 2 stówy mniej. Poza tym mam do nich nie daleko i po wstępnej rozmowie ze sprzedawcą, wybór padł na ten sklep. Sprzedawca stwierdził, że do 7 dni jeśli zauważymy jakieś wady, to można bez problemów wymienić TV.

Dziękuję wszystkim, za rozwianie moich wątpliwości:)
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Panowie, jeszcze jedna ogromna prośba! W modelu 37C650, jest ta łezka na środku dolnej krawędzi. Jak to jest u was wykończone, bo byłem w eurortvagd i tam mieli tylko 40" i ta "łezka" miała od spodu wzór tzw. wężowej skóry. Uważam to za niezły badziew, ale jakoś bym to przeżył, niestety moja żona wyśmiała mnie i kategorycznie nie chce czegoś takiego. Jak możecie to sprawdźcie jak to u was wygląda, bo już chciałem zamawiać model C, a tu taki bunt mam przez głupią obudowę.
Ogolnie obudowa jest ladniejsza w porownaniu do B65X, ale faktycznie ta wstawka z bliska wyglada kiepsko.
 

mr00va

New member
Witam,
Przymierzam się do zakupu... no właśnie B650 lub C650 i mam kilka pytań. Czy ktoś może potwierdzić, że C650 mają błyszczące matryce? Czy tak jest dla wszystkich wielkości stosowanych paneli LCD? Byłaby to chyba największa wada tych modeli - przynajmniej jak dla mnie. Błyszczące matryce kojarzą mi się ze słabej jakości notebookami :p
Przeczytałem na tym forum, że Samsung stosuje zamiennie matryce CMO, Hydis i swoje. Czy ktoś może opisać, choćby ogólnie, ich wady i zalety? Czy inne niż Samsunga mają gorszą żywotność, czy chodzi również o parametry techniczne? Czy może chodzi tylko o to, że każdy chce Samsunga chociaż nie wie, że przypadkiem inne nie są gorsze? :p Proszę o opinie jakiegoś speca :)
 

janusdel

New member
Witam,
Przymierzam się do zakupu... no właśnie B650 lub C650 i mam kilka pytań. Czy ktoś może potwierdzić, że C650 mają błyszczące matryce? Czy tak jest dla wszystkich wielkości stosowanych paneli LCD? Byłaby to chyba największa wada tych modeli - przynajmniej jak dla mnie. Błyszczące matryce kojarzą mi się ze słabej jakości notebookami :p

Na pewno w 40" C650 jest matryca błyszcząca - w piątek go oglądałem w sklepie.
Dla mnie błyszcząca matryca to jednak plus, kolory są bardziej "żywe" i czerń lepsza.
Laptop ma być mobilny i na zewnątrz w słoneczny dzień, taka matryca nie zdaje egzaminu, jednak telewizor będzie stał w jednym miejscu i chyba nie problem o jakieś zasłony?
 

mr00va

New member
Dla mnie błyszcząca matryca to jednak plus, kolory są bardziej "żywe" i czerń lepsza.
Laptop ma być mobilny i na zewnątrz w słoneczny dzień, taka matryca nie zdaje egzaminu, jednak telewizor będzie stał w jednym miejscu i chyba nie problem o jakieś zasłony?

Po trosze to też kwestia gustu. Te "ładniejsze" kolory na glare dla innych mogą być nieco przekolorowane :p
Co do zasłon, oczywiście nie problem, ale czy wtedy zawsze kiedy będę oglądał TV, będę musiał robić w pokoju półmrok? ;-) Czekam na dalsze info co do tych matryc. Mam nadzieję, że ktoś wypowie się dlaczego nie chce matrycy CMO. Z tego co wiem Lenovo też stosuje w ThinkPad'ach matryce Samsunga, CMO i Hydis naprzemiennie i jest możliwe, że ten sam MTM notebooka w jednym egzemplarzu ma inną, w innym inną - jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś na takie podejście narzekał a jeśli chodzi o awaryjność, myślę, że psują się po równo. Co do parametrów to raczej kiepski ze mnie specjalista i dlatego pytam, bo jedynie to może przesądzić o tym, że będę zwracał uwagę na to jaka matryca jest w środku.
Pozdrawiam.
 

Karol75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem posiadaczem 37C650 i bardzo chętnie dowiem się jak to jest z tymi matrycami.
Jakie są wady i zalety poszczególnych matryc.
Jeszcze jedno pytanie do tych, którzy mają nową serie C - czy słyszycie bzyczenie, piszczenie elektroniki w Waszych TV???
Ja słyszę bzyczenie, piszczenie w odległości 1,5 - 2 m od TV jak jest cisza w pokoju.
Już problem zgłosiłem w sklepie gdzie kupiłem i stwierdzili, że wymienią TV i czekam na dostawę do sklepu.
Pozdrawiam
 

OSP110233

New member
Jestem posiadaczem 37C650 i bardzo chętnie dowiem się jak to jest z tymi matrycami.
Jakie są wady i zalety poszczególnych matryc.
Jeszcze jedno pytanie do tych, którzy mają nową serie C - czy słyszycie bzyczenie, piszczenie elektroniki w Waszych TV???
Ja słyszę bzyczenie, piszczenie w odległości 1,5 - 2 m od TV jak jest cisza w pokoju.
Już problem zgłosiłem w sklepie gdzie kupiłem i stwierdzili, że wymienią TV i czekam na dostawę do sklepu.
Pozdrawiam

Ja miałem swego czasu le40B650 niestety na matrycy AUO i to co się bardzo rzucało w oczy to dużo gorsze kąty boczne w porównaniu do matryc Samsunga - "mleko pod kątem". Jeżeli ktoś o tym nie wie to będzie zadowolony i nic nie zauważy ale jeżeli ktoś dojdzie prawdy i jest wrażliwy technologicznie to .... chyba po przyjemności z użytkowania hehehe. Ja osobiście uważam że matryce AUO nie są złe tylko mają gorsze kąty, co mnie osobiście przeszkadza.

Jest tu na forum paru znawców, którzy krzyczą że żadnych różnic w obrazie nie ma (odnośnie Sony 37EX500), ale moje subiektywne odczucia są inne w porównaniu do matrycy 40 cali. I najlepiej właśnie samemu oceniać dany model.
 

mr00va

New member
Co jak co, ale kąty rzeczywiście mają dla mnie znaczenie. Czy jest coś jeszcze co powinienem wiedzieć? :) Czy ktoś może powiedzieć coś o matrycach Hydis? No i czy rzeczywiście istnieje sposób, żeby dowiedzieć się jaka w środku jest matryca bez rozkręcania TV? ;-) Ktoś pisał, że z tymi naklejkami to lipa. Kolega ma B653 o symbolu LE32B653T5WXXH zakupiony jakiś czas temu w bankujesz-kupujesz za 2000 PLN. Która część tego ciągu znaków to identyfikator matrycy? Jaka jest w tym przypadku?

edit: Chyba te trzecie (oprócz Samsung i AUO) to Himei - coś mi się pomieszało z notebookami :p
 
Ostatnia edycja:

vqsoft

New member
Witam wszystkich
wlasnie siadł mi crt samsunga i planuje przejsc na lcd
wybór padł na 40C650
zaintrygowala mnie ta funkcja DLNA czy ona działa po podłączeniu tego tv w sieć lokalną kablem ethernetowym ? np wpiecie w router?
czy skazany jestem na patent samsunga?
 

Wigash

New member
Witam wszystkich
wlasnie siadł mi crt samsunga i planuje przejsc na lcd
wybór padł na 40C650
zaintrygowala mnie ta funkcja DLNA czy ona działa po podłączeniu tego tv w sieć lokalną kablem ethernetowym ? np wpiecie w router?
czy skazany jestem na patent samsunga?
mam to przetestowane u ojca na UE40B7000, działa bez problemu po LANie (jest gniazdo RJ-45) w klasyfikacji DLNA tv robi za DMP. Żeby zobaczył twoje zasoby z kompa musisz mieć zainstalowany program Samsunga (płyta dostarczana razem z TV, lub ze stronki samsunga), lub program typu DLNA serwer. Tgo drugiego nie próbowałem, a na tym pierwszym działa bez problemowo z dwoma minusami.
pierwsze to udostępnione zasoby nie odświeżają się same po zmianach (jeśli do katalogu np. filmy wgrasz nowy film musisz kliknąć i poczekać, żeby program widział nowy film), druga wada musisz mieć włączonego kompa.
Ale te wady i tak są małe w porównaniu z plusami!
 

OSP110233

New member
Co jak co, ale kąty rzeczywiście mają dla mnie znaczenie. Czy jest coś jeszcze co powinienem wiedzieć? :) Czy ktoś może powiedzieć coś o matrycach Hydis? No i czy rzeczywiście istnieje sposób, żeby dowiedzieć się jaka w środku jest matryca bez rozkręcania TV? ;-) Ktoś pisał, że z tymi naklejkami to lipa. Kolega ma B653 o symbolu LE32B653T5WXXH zakupiony jakiś czas temu w bankujesz-kupujesz za 2000 PLN. Która część tego ciągu znaków to identyfikator matrycy? Jaka jest w tym przypadku?

edit: Chyba te trzecie (oprócz Samsung i AUO) to Himei - coś mi się pomieszało z notebookami :p

W tym ciągu znaków nie ma ale na tej samej naklejce z boku tv masz oznaczenie producenta matrycy np. SQ0.., AA0.., CN0..itp. tak jak to widać na zdjęciu w tym wątku.

Trochę nie na temat ale widziałem dziś le40C6500 na matrycy CN. Czyżby znowu się zaczęła loteria z matrycami :)
 

vqsoft

New member
mam to przetestowane u ojca na UE40B7000, działa bez problemu po LANie (jest gniazdo RJ-45) w klasyfikacji DLNA tv robi za DMP. Żeby zobaczył twoje zasoby z kompa musisz mieć zainstalowany program Samsunga (płyta dostarczana razem z TV, lub ze stronki samsunga), lub program typu DLNA serwer. Tgo drugiego nie próbowałem, a na tym pierwszym działa bez problemowo z dwoma minusami.
pierwsze to udostępnione zasoby nie odświeżają się same po zmianach (jeśli do katalogu np. filmy wgrasz nowy film musisz kliknąć i poczekać, żeby program widział nowy film), druga wada musisz mieć włączonego kompa.
Ale te wady i tak są małe w porównaniu z plusami!


dzięki
tak właśnie zrobię
ale może jeszcze ktoś testował zwykle usb wifi dongle ? może zatrybi ?
 

mr00va

New member
DLNA na Samsungu, kabel i WiFi

zaintrygowala mnie ta funkcja DLNA czy ona działa po podłączeniu tego tv w sieć lokalną kablem ethernetowym ? np wpiecie w router?
czy skazany jestem na patent samsunga?

Instalujesz na kompie odpowiednią aplikację, która będzie serwerem multimediów dla TV. Z tego co wiem jest ich kilka z czego jedną daje Ci Samsung. Z pomocą tej aplikacji udostępniasz zasoby, do których masz dostęp z telewizora. Wystarczy włączyć odbiornik do sieci z pomocą kabla przez port RJ45. Jeżeli poprzez patent Samsunga rozumiesz kartę WiFi, która jest dostępna jako akcesorium, to nie jest ona konieczna - wystarczy kabel. Koledzy pisali tutaj o karcie bodajże Edimax, która może zastąpić patyk Samsunga, żeby nie korzystać z kabla i jednocześnie nie wydawać 200 PLN, ale chyba jak dotąd nikt nie potwierdził czy to na 100% działa.

W tym ciągu znaków nie ma ale na tej samej naklejce z boku tv masz oznaczenie producenta matrycy np. SQ0.., AA0.., CN0..itp. tak jak to widać na zdjęciu w tym wątku.

Trochę nie na temat ale widziałem dziś le40C6500 na matrycy CN. Czyżby znowu się zaczęła loteria z matrycami :)

Odpytam człowieka na tą okoliczność i jeżeli jest tam coś jeszcze oprócz tego symbolu to jestem skłonny w to uwierzyć :p

Co do loterii: wydaje mi się, że chyba zawsze już będzie ;-)
 
Ostatnia edycja:

Karol75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam w swoim 37C650 matrycę matową o symbolu AAO1. Cóż to za matryca wie ktoś może?
Ciekawe czy we wszystkich 37 są montowane takie same matryce.
Pozdrawiam
 

OSP110233

New member
Jeżeli mogę zabrać głos w małej dyskusji to chyba należałoby porównać dwa obok siebie stojące TV z różnymi matrycami. Ale to tylko moja opinia. Ja miałem tę okazję w stos. do B650. Nowy rok, nowy model ... na pewno i matrycę są inne.
 

slawsar

New member
Czy ktoś z posiadaczy samsunga 40c650 przeprowadził test szybkości łącza internetowego, u mnie prędkość wykazana przez tv jest 3x mniejsza niż gdy pod ten sam kabel podepnę laptopa i przeprowadzę speed test. Zweryfikowałem prędkość bo strasznie YT zamulał.
Tv jest połączone kablem do rutera, ip nadawane po DHCP.
Stwierdził ktoś u siebie taki objaw?
 

Karol75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Porównywałem w sklepie dwa modele: starszy B z nowym C oczywiście 37". Miałem dwa TV podłączone pod BR i zauważyłem ciekawe rzeczy wynikające jak myślę z zastosowanych matryc w B błyszcząca a w C matowa. Oba TV na tych samych ustawieniach w różnych trybach: standard, dynamiczny, film. Kolory jak mi się wydawało w sklepie były może nie lepsze ale bardziej "kolorowe" ale jak dla mnie trochę nie naturalne w modelu B ale ogólna szczegółowość obrazu była lepsza w C. Czerń w bezpośrednim porównaniu w sklepie lepsza w B.
Po popatrzeniu sobie na te dwa TV wybrałem C :smile:
Po podłączeniu w domu pod BR stwierdziłem, że jest super. Nawet pod CP w SD gra ok w HD jest więcej niż ok.
Dopiero w domu można stwierdzić jak dany TV gra. W sklepie to zupełnie inne warunki. U mnie ten TV gra w sypialni więc na niego słonko nie świeci ani żadne inne mocne źródło światła nie pada.
Niestety ale po podłączeniu okazało się że TV "bzyczy" i to dość mocno. W odległości 1,5 - 2 m przy ściszonym TV to słychać. Już dzisiaj rano dzwonili ze sklepu, że mam go przywieźć bo mają dla mnie nowy.
Jeżeli chodzi o kąty widzenia to według mnie są dobre jak w pionie tak i w poziomie.
Pozdrawiam
 
Do góry