Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

wO_OjTaS

New member
Najprosciej rzecz ujmujac nalepka (mala bialutka) znajduje sie pare centrymetrow nad bocznym panelem (tam gdzie 2x USB, HDMI i chinch). TV ma tryb gry. Input lag - nie orientuje sie o co chodzi (za slaby jestem w te klocki). Jesli bardzo chcesz zdjecie to podesle wieczorem po pracy.

Pozdrawiam
 

Wigash

New member
O to słabiutki model. Każda firma ma niskie tanie modele i te lepsze. Sony czy Shharp nie oznacza jeszcze dobrej jakości obrazu, liczy się model. Dopiero Sony z BE3 dają radę z SD. Niestety tak jest z matrycami. Samsung to nawet dokładnie w tym samym modelu i w tym rozmiarze montował różne matryce. W 40B650 ponad połowa to AUO, w 32B650 większość to AUO. A najgorsze było to, że w 46B650 większość to CMO, a jeśli obok stał 46B650(46B651) na SLCD do różnica nawet w markecie była ogromna. W Sony 40EX500 masz plus, że trafisz albo na dobrą matrycę SLCD, albo na ew na sharpa(jak niektórzy twierdzą). Nie ma opcjii fatalnej CMO, która ma srebro i szarość pod kątem 30 stopni.
to sporo wyjasnia, a z drugiej strony niezła załamka :sad:
czyli ta matryca SQ01 w tym samsungu C650 jest ok, tak? Tylko jeżeli w tej serii istnieją modele także z gorszą matrycą to jesteśmy i tak udupieni, bo jeśli zamówimy tv w sklepie internetowym to dowiemy się o rodzaju matrycy dopiero na miejscu. I weź się baw w zwrot, który ci przysługuje niby w ciągu 10 dni, ale tak naprawdę ryzyko ponosisz ty, bo już jest wszystko zapłacone.

a może jakiś specjalista pokusi się i napisze drabinkę jakości matrycy. Od najsłabszej do najlepszej ??
 

Nemezy

New member
Le40c650

Witam
Wreszcie go mam tzn LE40C650 :-o za jedyne 2700 PLN :)
Czytałem na forum że będzie miał matową matrycę i przez to gorszą czerń :( faktycznie w MM widziałem 37" z matową matrycą, ale ..................od 40” matryce są błyszczące, więc i czerń nie powinna być gorsza niż w B650
Porównam to jak odwiedzę kolegę, który dwa tygodnie temu kupił 40B650 za 3000 PLN :hihi:takie starocie
Jeżeli chodzi o sygnał analogowy ( INEA ) to byłem mile zaskoczony jego jakością w porównaniu z CRT z którego się przesiadłem, bałem się że będzie gorzej.
Sygnał cyfrowy, z modemu Digit HD 4 CX CSP jaki daje z pakietem HD INEA, jest jeszcze lepszy, mówię tu o jakości SD bo czkam na aktywację pakietu HD.
Jeżeli chodzi o przełączanie kanałów, o którym to czytałem, że trwa zbyt długo w B650, tu w C650 nie ma odczuwalnych, drażniących opóźnień po wciśnięciu przycisku.
Dźwięk jest na akceptowalnym poziomie, ale z kinem yamahy i podrasowanymi kolumnami Eltaxa brzmi to o niebo lepiej.
Jeżeli chodzi o współpracę poprzez porty USB to jestem bardzo zadowolony, TV czyta wszystko co mam, a z czym nie mogły sobie poradzić dwie manty jedna DVD-060 WiFi Center i druga starsza DVD 033 Lord. Czcionka wyraźna, ustawiane trzy wielkości, brakuje tylko możliwości przesunięcie ich góra dół (czepiam się )
TV mam wpięte w sieć po WiFi, dokupiłem takie małe czarne pierdolitko Samsunga na USB za kurde 200 PLN :-( ale śmiga to superancko.
Wyszukiwanie filmików z YT działa całkiem fajnie, interfejs pozwala korzystać z pilota jak z klawiszy telefonu komórkowego.
Nie sprawdziłem jeszcze w praniu DLNA w końcu TV mam od niecałych dwóch dni.

Ogólnie muszę stwierdzić, że na tym etapie, a nie ujrzałem jeszcze obrazu 1080i oraz p, jestem bardzo zadowolony z tego TV
 

Wigash

New member
hehe, no to gratulacje :)
Ja poluję na tego 37", ale nie wiem o co chodzi z tą matowością? A jakie masz oznaczenie matrycy?
Moim zdaniem moduł do wifi za 200 zeta to trochę za wiele. Po za tym strumień w full HD będzie ci się przycinał. DLNA działa ok, tylko wkurzające jest to odświeżanie zasobów za każdym razem gdy doda się nowy obiekt :(
Ale i na to pewnie są patenty w postaci jakiś miniDLNA itp
 

Nemezy

New member
Nie jestem ekspertem w dziedzinie matryc, z tego co tu wyczytałem matowe mogą mieć problem z oddaniem takiej głębi czerni jak te z błyszczące. Faktem jest, że jak sobie staniesz na wprost, nawet przy wyłączonych TV, jednym z matową drugi z błyszczącą matrycą, ten z błyszczącą jest bardziej czarny. Z drugiej strony piszą że te z błyszczącą mogą mieć problem w ostrym świetle padającym na matrycę. To mnie nie dotyczy zawsze mam przyciemnione warunki podczas oglądania.
Co do oznaczeń mojej matrycy to muszę zobaczyć, ale już mam obawy czy chcę to wiedzieć, a jak będzie jakeiś CMO :)
Co do modułu WiFi to rzeczywiście drogo, co do przycinania materiału full HD to z tym może nie będzie aż takiego problemu, moduł obsługuje standard "802.11n" czyli szybkości ponad 100 Mb/s w teorii bo w praktyce to różnie już bywa, wiadomo.
 

Wigash

New member
n - może da rade, tylko jeden z tym problem, wszystko musi być po drodze w n, tzn przynajmniej to co leci po wifi :)
moim zdaniem i tak zajebiście działa w tych samsungach obsługa USB i nagranie czegoś na pendrive i potem puszczenie bezpośrednio w TV nie jest kłopotliwe.
nie wiem jak w przypadku TV, ale w lapkach zdecydowanie wolę ekran bez połysku
 

ggorzki

New member
@Nemezy
Znalezienie rodzaju matrycy opisał np wO_OjTaS

Napisane jest na nalepce, a ta znajduje sie po prawej czesci ekranu, na obudowie, mniej wiecej w 3/4 wysokosci telewizora (patrzac sie na ekran), pare centrymetrow nad panelem bocznym. U mnie - SQ01

Ciekawe, czy błyszczące są we wszystkich 40-tkach... :? Mam w planach taki zakup, ale bardziej widzi mi się matowy panel
 

OSP110233

New member
Większych szans na matowy panel chyba nie ma ... ale nie wiem czy koledzy zauważyli ze pojawił się już w sieci niższy model 40C550 (być może tutaj będzie matowa matryca) i chyba ma odtwarzanie filmów z USD w standardzie.
 

ggorzki

New member
filmy z USD? a jakie nominały tych dolarów? ;) a tak na serio to łatwiej się przekonam do matrycy glare niż do 550.

Czy ktoś już sprawdzał nowy wczorajszy firmware T-VALDEUC-1008.3? Ciekawi mnie co zmienili, bo napewno nie rodzaj matrycy :p
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
W obecnych seriach samsung montuje panele auo w rozmiarach 26 i 37 i są to panele amva lub pmva i nie odbiegają one jakością od tych slcd spva. Co do błyszczącej szyby i czerni to napiszę tylko że przy dobrym świetle czerń na najsłabszym lcd jest jak smoła a w ciemności nawet na najlepszym jest szara a owa szyba trochę poprawia kolory i czerń (ale to tylko wrażenie) za to lubi odbijać światło.

Tips- jak chcecie sprawdzić jaką matrycę ma dany egzemplarz samsunga to zawsze na naklejce z tyłu obudowy po symbolu modelu jest pojedyńcza literka- s (slcd spva) albo a (auo mva) i czasem c (chimei mva). Sq01 to panel spva.
 

ruski99

New member
Widget gazeta.pl

Witam,
Właśnie od 4 godzin jestem posiadaczem LE40C650. Mam pytania:
Czy udało się komuś odpalić widget gazeta.pl?
Czy gdzieś w sieci są dostępne optymalne ustawienia dla tego tv?

Pozdrawiam.
 

Miker88

New member
zrób restet TV powinno pomóc przytrzymaj chyba czerwony przycisk (|) przez 10 sekund lub okey to było hmm coś z tego ale pierw sprawdź jaki masz kraj wybrany czy tam region musisz mieć polska
 

Wigash

New member
Ale to nie byl model C65X, bo one wszystkie maja i beda miec szklana matryce. W Saturnie we Wroclawiu stoi 37C650 z szklana matryca - drozszy od 40 B/C650 - bo byly w promocji ;)
Tylko co oznacza opcja: Ultra Clear Panel? Bo na stronie Samsunga, 37 jest NIE, a 40 jest TAK
myślałem, że to właśnie o ten matt/błysk chodziło.

dziwne, we wcześniejszych modelach był ten Widget gazeta.pl, to jakie są teraz dostępne widgety?
Infolinka nie dodali w tym modelu C?
 

Nemezy

New member
TYP matrycy

Załączam zdjęcie tyłu mego TV proszę o pomoc w identyfikacji matrycy, jakoś nie mogę sobie z tym poradzić ;)
Będę wdzięczny za pomoc.
 

Attachments

  • LE40C650.JPG
    LE40C650.JPG
    879,9 KB · Wyś: 638

Horhe Ortega

New member
To ścianka tylna a chodziło o boczną ale strona(prawa) się zgadza.Jesteś blisko...Już tylko o włos od identyfikacji.Napięcie rośnie...Powodzenia!
 

Nemezy

New member
No tak sorki, zapomniałem że to przecież nie EDGE LED i jest boczna ścianka :-o ale czy tam jest jakaś naklejka ?? no nic muszę to dziś sprawdzić
 
Do góry