Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Wigash

New member
Załączam zdjęcie tyłu mego TV proszę o pomoc w identyfikacji matrycy, jakoś nie mogę sobie z tym poradzić ;)
Będę wdzięczny za pomoc.
ze zdjęcia wynika, że nie masz matrycy :hihi:;)
hehe, tez czekam na wynik badania, nie wiem po co ale czekam ;)

acha w sprawie widgetów to tylko takie info na stonie samsunga:
Na chwilę obecną (październik 2009) dostępne widgety to: AccuWeather, USA Today, YouTube, Gazeta.pl. Uaktywnienie części z nich wymaga aktualizacji oprogramowania (firmware'u) odbiornika.
 

dansky

New member
no więc.
od 2 tygodni zastanawiam się nad samsungiem le40b650. Będę na nim grać na konsoli więc martwiłem się o input lag. Aż tu kiedy wreszcie zdecydowałem się go kupić to wyszła seria C -.- czemu one są tańsze od B? i czym w ogóle się różnią?
chciałbym kupić tv w ten weekend a nie wiem czy zawierzać temu że C jest "po" B i powinien być nowszy więc lepszy... bo tak naprawdę nie wiem czym się różnią ;/
w b650 input lag przy włączonym game modzie to do 40ms. Czy mogli coś fizycznie zmienić w serii C co pogorszyłoby to jeszcze? czy nie zmienili aż tyle żeby zmienić też IL?

proszę o odpowiedź,
pozdrawiam
 

Wigash

New member
no więc.
od 2 tygodni zastanawiam się nad samsungiem le40b650. Będę na nim grać na konsoli więc martwiłem się o input lag. Aż tu kiedy wreszcie zdecydowałem się go kupić to wyszła seria C -.- czemu one są tańsze od B? i czym w ogóle się różnią?
chciałbym kupić tv w ten weekend a nie wiem czy zawierzać temu że C jest "po" B i powinien być nowszy więc lepszy... bo tak naprawdę nie wiem czym się różnią ;/
w b650 input lag przy włączonym game modzie to do 40ms. Czy mogli coś fizycznie zmienić w serii C co pogorszyłoby to jeszcze? czy nie zmienili aż tyle żeby zmienić też IL?
proszę o odpowiedź,
pozdrawiam

jeśli chodzi o ceny to pewnie jakieś zapasy magazynowe dlatego są czasem droższe. Tak miałem kiedyś przy zakupie monitora do kompa, nowe były tańsze. Ale jeśli chodzi o te IL to nie pomogę. A w czym to się objawia? smużenie, czy opóźnienie np podczas sterowania?
O właśnie czy w tym samsungu C650 jest coś takiego jak w np Tośkach, wielokrotne przetwarzanie jednej klatki - tam sie to nazywa "Kinowa Płynność Ruchu" czy to jest odpowiednik Motion Plus z Samsunga??:hmm:
 

Nemezy

New member
No dobra znalazłem tą nalepkę z boku TV z typem matrycy, tak to wygląda :)
Jest dobrze :)
 

Attachments

  • 201004094359.jpg
    201004094359.jpg
    599,1 KB · Wyś: 232

lafaar

New member
Witam,

cały czas rozglądałem się nad TV 32" do sypialni - zależało mi na odtwarzaniu filmów z USB. Już byłem zdecydowany na B650 a tu nagle pojawia się seria C. Zaryzykowałem i kupiłem. Wrażenia na szybko po dwóch wieczorach użytkowania - obraz z kablówki analogowej MM jak najbardziej w porządku, nawet bardzo dobrze (mam porównanie z plazmą Panasonica w dużym pokoju). Odtwarzanie filmów z USB - rewelacja, nie trzeba nic więcej, bałem się słabego dźwięku (kiepskie opinie o serii B), ale jest całkiem nieźle. Wczoraj w nocy oglądałem "07 zgłoś się" na Kino Polska - faktycznie przy włączonym motion plus wszystko wygląda jakoś dziwnie, nienaturalnie jakby z VHS, ale idzie się przyzwyczaić. Na razie jeszcze nie mam podłączonego neta, nie wiem czy kupić patyk samsunga (drogo!) czy lepiej drugi router jako klient, bo nie mam możliwości pociągnięcia kabla bezpośrednio. To tyle na szybko, ogólnie jestem zadowolony, jak się więcej pobawię to jeszcze napiszę :)
 

Wigash

New member
Nemezy - :krol:
lafaar - kurde VHS ? Już nie pamiętam co to było :), no ciekaw jestem coraz bardziej tego efektu:???:
jeśli chodzi o ten router to idea jak najbardziej słuszna, ale wykonanie nie jest tak łatwe. Tzn ja się z tym bawiłem jakiś czas temu może już teraz jest łatwiej, ale podstawa to router musi mieć funkcje repeatera. A jak już będzie miał to musi się "widzieć" z głównym routerem a z tym też różnie bywa.
Acha, czytałem w temacie EX500 że seria Sony ma słaby kąt widzenia góra dół. Dlatego chciałbym się zapytać szczęśliwych posiadaczy jak to jest z tym kątem w tym samsungu? Tzn z obydwoma, prawo-lewo i góra-dół. Czy też pojawiają się szarości i utrata kontrastu?
 

wO_OjTaS

New member
Koledzy, zamiast drugiego routera, mozecie kupic sobie najtanszego Acces Pointa i ustawic go w trybie AP Client, lub Client. W razie czego to sluze pomoca (akurat robie w tej branzy).

Pozdrawiam
 

Horhe Ortega

New member
lafaar napisz co na naklejce.Mi coś się zdaje , że tu w C będzie głównie lub po całości matryca S.100Hz zrób sobie użytkownika:rozmycie-8,skoki-0.Inne tryby typu płynny to najwyżej patrz na jakimś sporcie ew.
 

janusdel

New member
Ja mam kilka pytań do użytkowników i ludzi bardziej zorientowanych ode mnie:
1. Czy model "C" odtwarza filmy mkv, których nie odtwarza model "B". Chodzi mi o to, czy poprawili coś? Oczywiście nie biorąc pod uwagę dźwięku DTS.
2. Użytkownicy serii B650 pisali o problemach (jeśli można to tak nazwać) ze skalowaniem niektórych Divx'ów. Jak to wygląda w nowym modelu?
3. Czy po podłączeniu słuchawek/głośników do wyjścia słuchawkowego automatycznie milkną głośniki TV i czy można regulować głośność tego wyjścia?
4. Czy na wyjściu audio (typu chinch) jest opóźnienie w stosunku do głośników wbudowanych?


W sumie już kilka razy byłem oglądać telewizory, przeczytałem CAŁY temat o serii B650 i pasuje mi. Teraz pojawiła się nowsza seria i jest problem. Bo nie bardzo wiem na który się zdecydować. Jeśli nowszy ma tylko dodaną obsługę DTS'u to chyba mi się nie opłaca go kupować (w sklepie w którym bym kupował jest 200zł droższy od starszego modelu, a za 3 stówki by był dysk przenośny 1TB).

I napiszcie jakie wrażenia ogólne i czy zadowoleni jesteście z zakupu.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Ja mam kilka pytań do użytkowników i ludzi bardziej zorientowanych ode mnie:
1. Czy model "C" odtwarza filmy mkv, których nie odtwarza model "B". Chodzi mi o to, czy poprawili coś? Oczywiście nie biorąc pod uwagę dźwięku DTS.
2. Użytkownicy serii B650 pisali o problemach (jeśli można to tak nazwać) ze skalowaniem niektórych Divx'ów. Jak to wygląda w nowym modelu?
3. Czy po podłączeniu słuchawek/głośników do wyjścia słuchawkowego automatycznie milkną głośniki TV i czy można regulować głośność tego wyjścia?
4. Czy na wyjściu audio (typu chinch) jest opóźnienie w stosunku do głośników wbudowanych?


W sumie już kilka razy byłem oglądać telewizory, przeczytałem CAŁY temat o serii B650 i pasuje mi. Teraz pojawiła się nowsza seria i jest problem. Bo nie bardzo wiem na który się zdecydować. Jeśli nowszy ma tylko dodaną obsługę DTS'u to chyba mi się nie opłaca go kupować (w sklepie w którym bym kupował jest 200zł droższy od starszego modelu, a za 3 stówki by był dysk przenośny 1TB).

I napiszcie jakie wrażenia ogólne i czy zadowoleni jesteście z zakupu.

Człowieku DTS to podstawa nie zastanawiaj się, tylko kupuj model C. SamyGo tez pewnie za niedługo będzie dla tych modeli, a wtedy to już będzie wypas. Jestem bardzo zadowolony z mojego B651, ale chętnie bym wymienił na C.
 

Horhe Ortega

New member
Jestem bardzo zadowolony z mojego B651, ale chętnie bym wymienił na C.
Ja raczej też(mam B650).DTS i możliwość wyboru ścieżki(gdy są dwie),3-st reg. wielkości napisów i przewijania,czujnik światła-możliwe że się sprawdzi-bo dzień w dzień przestawiam podświetleniem.
Jeśli nowszy ma tylko dodaną obsługę DTS'u to chyba mi się nie opłaca go kupować (w sklepie w którym bym kupował jest 200zł droższy od starszego modelu, a za 3 stówki by był dysk przenośny 1TB).
To chyba tylko w rtveuro z powodu rat-bo tendencja jest raczej odwrotna i można go kupić za ~2700-2800PLN.Kumpel ma C chwilę testowaliśmy i te 200-300 stówki to nawet bym dopłacił.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Ja mam kilka pytań do użytkowników i ludzi bardziej zorientowanych ode mnie:
1. Czy model "C" odtwarza filmy mkv, których nie odtwarza model "B". Chodzi mi o to, czy poprawili coś? Oczywiście nie biorąc pod uwagę dźwięku DTS.
2. Użytkownicy serii B650 pisali o problemach (jeśli można to tak nazwać) ze skalowaniem niektórych Divx'ów. Jak to wygląda w nowym modelu?
3. Czy po podłączeniu słuchawek/głośników do wyjścia słuchawkowego automatycznie milkną głośniki TV i czy można regulować głośność tego wyjścia?
4. Czy na wyjściu audio (typu chinch) jest opóźnienie w stosunku do głośników wbudowanych?


W sumie już kilka razy byłem oglądać telewizory, przeczytałem CAŁY temat o serii B650 i pasuje mi. Teraz pojawiła się nowsza seria i jest problem. Bo nie bardzo wiem na który się zdecydować. Jeśli nowszy ma tylko dodaną obsługę DTS'u to chyba mi się nie opłaca go kupować (w sklepie w którym bym kupował jest 200zł droższy od starszego modelu, a za 3 stówki by był dysk przenośny 1TB).

I napiszcie jakie wrażenia ogólne i czy zadowoleni jesteście z zakupu.

B651 odtwaza MKV, nie odtwarza DTS w MKV jesli takowy jest

Skalowaniie DiviXów ? U mnie ten problem wystepuje,ale gdy jest zle przekonwerterowany film na zly rozmiar obrazu.
 

lafaar

New member
Nemezy - :krol:
Dlatego chciałbym się zapytać szczęśliwych posiadaczy jak to jest z tym kątem w tym samsungu? Tzn z obydwoma, prawo-lewo i góra-dół. Czy też pojawiają się szarości i utrata kontrastu?

TV stoi w sypialni na szafie pod sufitem, na oryginalnej podstawie, oglądam go z łózka, odległość ok. 3,5m. Kąt zatem jest dość spory, zastanawiałem się nad jakimś uchwytem do ściany i ustawieniem go pod lekkim kątem w dół, ale obraz jest na tyle dobry z tej perspektywy, że na razie nic nie będę zmieniać.

Nalepki jeszcze nie zlokalizowałem.
 

Wigash

New member
Panowie, jeszcze jedna ogromna prośba! W modelu 37C650, jest ta łezka na środku dolnej krawędzi. Jak to jest u was wykończone, bo byłem w eurortvagd i tam mieli tylko 40" i ta "łezka" miała od spodu wzór tzw. wężowej skóry. Uważam to za niezły badziew, ale jakoś bym to przeżył, niestety moja żona wyśmiała mnie i kategorycznie nie chce czegoś takiego. Jak możecie to sprawdźcie jak to u was wygląda, bo już chciałem zamawiać model C, a tu taki bunt mam przez głupią obudowę.
 
Do góry