Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

krisho1

New member
Witam.
Właśnie zamówiłem LE40C650. Faktycznie powstał mały mętlik z tymi matrycami. Aczkolwiek bardziej mnie niepokoją sygnały o tzw. "bzyczeniu". Dla mnie jest to spora wada. Tym nie mniej liczę, że to są bardzo rzadkie wyjątki.
Mam PS3, gdzieś czytałem o opóźnieniu sygnału miedzy konsolą, a TV. Jakie macie doświadczenia odnośnie współpracy modeli B i C z PS3?
 

wO_OjTaS

New member
Ja mam lacze 10Mbit/s, max co wyciagam na TV to 3-4Mbit/s. Co do tych matryc to juz ostro ktos zamieszal. Z tego zo ja zrozumialem to matowe stosuje w LE37 a blyszczace w LE40 (ja mam LE40C650 i mam blyszczaca). Co do bzyczenia - u mnie go nie ma. Ktos pytal o "łezke" w obudowie z faktura ala skora weza - mi to osobiscie nie przeszkadza, z daleka (okolo 3-4M) nie rzuca sie to w oczy. Nie wypowiem sie co do opoznien w polaczeniu z konsola - bo nie probowalem, ale moze uda mi sie pozyczyc konsole i zobaczymy.

Pozdrawiam
 

mr00va

New member
Co do tych matryc to juz ostro ktos zamieszal. Z tego zo ja zrozumialem to matowe stosuje w LE37 a blyszczace w LE40 (ja mam LE40C650 i mam blyszczaca).
A więc to zależy od rozmiaru matrycy a nie od modelu? Ja jestem zainteresowany kupnem 32''. Przed chwilą przedstawiciel jednego ze sklepów internetowych napisał mi, że zarówno LE32B650 jak i LE32C650 mają błyszczące matryce :/
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Jak wczesniej napisalem ja widzialem blyszczace 37". W celu rozwiazania watpliwosci jaki dany model ma rodzaj ekranu proponuje napisac zapytanie do Samsunga ;), bo dalej beda sie tutaj tworzyc niepotrzebne spekulacje i przesady.
 

Nemezy

New member
No proszę jeszcze nie zdążyłem przygotować się do wgrania nowszego firmware w moim 40C650 czyli 1008.3 a na stornie Samsunga dziś pojawił się nowszy 1009.0 :shock:
No nieźle nieźle :)
 

ruski99

New member
No proszę jeszcze nie zdążyłem przygotować się do wgrania nowszego firmware w moim 40C650 czyli 1008.3 a na stornie Samsunga dziś pojawił się nowszy 1009.0 :shock:
No nieźle nieźle :)

Witam,
Ten tv mam od kilku dni. Poustawiałem parametry według ustawień dla B650 podanymi kiedyś na forum. Obraz jest bardzo dobry na kanałach SD (cyfra i polsat cyfr.). DVD i filmy w HD z sieci i z kamery Canon HG20 wyglądają extra. Uruchomiłem serwer dlna i okazuje się, że filmy z laptopa są odtwarzane tak jakby motion plus było ustawione na max, czyli teatr telewizji. Niezbyt to ładnie wygląda. Nie mogę rozgryźć kwestii napisów. Niby napisy w różnych filmach są w odpowiednim dla tego tv formacie klatkowym srt, ale nie przy wszystkich filmach da się je uruchomić. W internet tv mimo tego, że ustawiony kraj mam Polska to nie mam gadżetu gazety.pl. Youtube i inne serwisy śmigają jak trzeba. Być może nowe firmware to poprawi. Jak, ktoś ma już wgrane i widzi różnicę to proszę o info.
Czy można by ten wątek przyszpilić na stałe?
 

janusdel

New member
LE40C650 już stoi u mnie w domu:) i kilka pytań się zrodziło.
Czy śrubki, którymi przykręca się TV do tego plastiku, co wchodzi na podstawę dociągaliście na "maksa"? Bo u mnie do pewnego momentu się wkręciły i dalej nie chciały pójść.
Jaką dostaliście kartę gwarancyjną? Z moim był taki mały świstek w dodatku nie wypełnili go.

Co do wrażeń, telewizję naziemną (cyfrową i analogową) da radę spokojnie z 3m oglądać. Matryca SQ01 błyszcząca. Brzęczenia nie słychać prawie wcale, no może z 20cm cokolwiek słychać pracę TV.
Filmy w FullHD rewelacja.
Telewizor bezproblemowo współpracuje z dyskiem WD My Book Essential 1,5TB.

I jeszcze jedno pytanie, czy w waszych modelach macie wyjście audio typu chinch?? Bo chyba coś już się zamieszałem:niewiem: wydawało mi się, że powinno być, a u mnie nie ma


EDIT: Znalazłem jednego badpiksela (cały czas czarny), ale chyba nie ma sensu się w wymianę bawić:?
 
Ostatnia edycja:

janusdel

New member
W specyfikacji/instrukcji masz okreslone jakie sa wejscia/wyjscia.

Tak, wiem że wszystko jest opisane w instrukcji.
W instrukcji (tej otrzymanej z TV) znajdują się wyjścia dokładnie takie jakie są w moim TV. Jednak w instrukcji pobranej z polskiej strony samsunga jest o kilka wyjść/wejść więcej (chodzi o tylny panel).

EDIT: Coś mi się jednak pomieszało z tym wyjściem. Ściągnąłem jeszcze raz instrukcję ze strony samsunga i już się zgadza (wyjścia audio typu chinch brak).
 
Ostatnia edycja:

Karol75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzisiaj w sklepie mi wymienili "bzyczącego" 37C650. Nie robiłem próby w sklepie bo i tak by nie było nic słychać - przynajmniej w starym nic nie "bzyczało" a w domu było słychać jak diabli. Więc pełen obaw rozpakowałem w domku, odpaliłem i .............. nastała cisza :smile:
Nawet jak przyłoże ucho do obudowy to nic nie słychać.
Sprawdziłem matryce i nadal jest to AA01.
Porozmawiałem ze sprzedawcą w sklepie i sprawdziliśmy 4 sztuki 37" tak z ciekawości i wszystkie miały AA01, a z kolei 40" wszystkie - 3 szt. mialy SQ01.
Tak więc jaka jest matryca chyba zależy od wielkości TV.
Jeszcze dzisiaj dokładniej się przyglądałem matrycy pod kątami i nie zauważyłem tragedii pod w miarę dużymi kątami - poziomymi i pionowymi.
Pozdrawiam
 

mr00va

New member
Jak wczesniej napisalem ja widzialem blyszczace 37". W celu rozwiazania watpliwosci jaki dany model ma rodzaj ekranu proponuje napisac zapytanie do Samsunga ;), bo dalej beda sie tutaj tworzyc niepotrzebne spekulacje i przesady.

A więc tak zrobiłem, ale to czego się dowiedziałem to jakaś porażka :p Pytania i odpowiedzi dotyczą LE32B650 i LE32C650.

1. Czy mogą Państwo potwierdzić, że oba modele mają błyszczące matryce? Czy stosowane są też matowe?
2. Jakich firm (tylko Samsung czy także CMO, Hydis, Himei...) i jakie
typy matryc są stosowane w tych produktach. Jeżeli są różne, jak mogę
sprawdzić w sklepie jaka matryca jest w konkretnym egzemplarzu?
3. Jakie są szczegółowe różnice pomiędzy tymi modelami? Algorytmy,
matryce, etc. Porównując te produkty raczej mało można się ich doszukać
- czasem opisy są niekompletne. Głównie interesuje mnie obraz, mniej
obudowa.
4. Czy mogą Państwo udzielić mi informacji co oznaczają poszczególne
znaki w symbolu producenta (np. LE32C650L1W) - szczególnie ostatnie 3.
5. Czy mogą Państwo przesłać mi bardziej szczegółowe opisy niż te zawarte na Państwa stronach?

Odpowiedzi:

1. Są stosowane podobne do tych z serii B (ani całkiem błyszczące, ani
matowe).
2. Producent nie udziela takich informacji.
3. Różnią się te modele formatami odtwarzanymi przez port USB. Seria C
jest wyposażona w dekoder audio DTS (seria B nie). Seria C ma minimalnie
mniejsze zużycie energii. Modele te mają inne procesory obrazu, seria B
- SAMSUNG Crystal FHD Engine, seria C - HyperReal Engine.
4. Producent nie udziela takich informacji.
5. Dysponujemy taką samą specyfikacją jaka jest na naszej stronie.

Ad 1 - to chyba jakiś żart :p
Ad 2 - najlepiej gdy nic nie wiadomo
Ad 3 - nic nowego się nie dowiedziałem
Ad 4 - patrz Ad 2
Ad 5 - małe kłamstewko :p
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Uruchomiłem serwer dlna i okazuje się, że filmy z laptopa są odtwarzane tak jakby motion plus było ustawione na max, czyli teatr telewizji. Niezbyt to ładnie wygląda. Nie mogę rozgryźć kwestii napisów. Niby napisy w różnych filmach są w odpowiednim dla tego tv formacie klatkowym srt, ale nie przy wszystkich filmach da się je uruchomić.

Spróbuj wyłączyć wszystkie "upiększacze obrazu" w menu zanim uruchomisz media play, dopiero wtedy wejdź na serwer dlna i zobacz jaki będzie obraz podczas odtwarzania. Nie zdarzyło mi się żeby napisy nie działały, czy to z dysku, dlna, serwera samby. Nie muszą być w srt, mogą być w txt w formacie microDVD. Jedyny problem to gdy film ma 25fps, wtedy napisy muszą być w srt, bo txt jakimś dziwnym trafem zawsze się rozjeżdżają. Oczywiście napisy i film muszą mieć dokładnie taką samą nazwę i znajdować się w tym samym folderze, ale o tym chyba każdy wie ;)
 

raul

New member
Witam

Zakupiłem dzisiaj Le40C650 i mam pytanko odnośnie ustawień obrazu pod kanały Sd i HD
Szukalem w temacie o modelu B650 ale z racji na bardzo duzą ilosc postow w tym temacie zaprzestalem poszukiwan.
Jezeli macie takie ustawienia gdzies zapisane to prosil bym o podesłanie
 

dareck_i

New member
Cześć,

Właśnie nabyłem 40C650 i na razie nie mam uwag. Zastanawiałem się jeszcze nad Sony 37EX500, ale w jego cenie był właśnie 40C650 Samsunga, więc decyzja jakby była dość szybka ;). Poza tym wygląd Sony'ego nie był tak fajny, jak myślałem po zdjęciach w internecie. Co do tv, to na razie nic mi nie bzyczy, cisza, spokój. Matryca "S", obraz piękny na HD. Co do SD też nie mam zastrzeżeń. Duży plus to dźwięk. I ładny jest ten telewizor po prostu :).
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam

Zakupiłem dzisiaj Le40C650 i mam pytanko odnośnie ustawień obrazu pod kanały Sd i HD
Szukalem w temacie o modelu B650 ale z racji na bardzo duzą ilosc postow w tym temacie zaprzestalem poszukiwan.
Jezeli macie takie ustawienia gdzies zapisane to prosil bym o podesłanie

Słabo szukałeś kolego, wystarczyło użyć opcji "Przeszukaj ten temat" ;-)
Tu Samsung LE40B650 Settings: Best Image Post Calibration
lub tu http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...-46b650-test-opinie-wszystko-o-serii-106.html
 

OSP110233

New member
A więc tak zrobiłem, ale to czego się dowiedziałem to jakaś porażka :p Pytania i odpowiedzi dotyczą LE32B650 i LE32C650.

1. Czy mogą Państwo potwierdzić, że oba modele mają błyszczące matryce? Czy stosowane są też matowe?
2. Jakich firm (tylko Samsung czy także CMO, Hydis, Himei...) i jakie
typy matryc są stosowane w tych produktach. Jeżeli są różne, jak mogę
sprawdzić w sklepie jaka matryca jest w konkretnym egzemplarzu?
3. Jakie są szczegółowe różnice pomiędzy tymi modelami? Algorytmy,
matryce, etc. Porównując te produkty raczej mało można się ich doszukać
- czasem opisy są niekompletne. Głównie interesuje mnie obraz, mniej
obudowa.
4. Czy mogą Państwo udzielić mi informacji co oznaczają poszczególne
znaki w symbolu producenta (np. LE32C650L1W) - szczególnie ostatnie 3.
5. Czy mogą Państwo przesłać mi bardziej szczegółowe opisy niż te zawarte na Państwa stronach?

Odpowiedzi:

1. Są stosowane podobne do tych z serii B (ani całkiem błyszczące, ani
matowe).
2. Producent nie udziela takich informacji.
3. Różnią się te modele formatami odtwarzanymi przez port USB. Seria C
jest wyposażona w dekoder audio DTS (seria B nie). Seria C ma minimalnie
mniejsze zużycie energii. Modele te mają inne procesory obrazu, seria B
- SAMSUNG Crystal FHD Engine, seria C - HyperReal Engine.
4. Producent nie udziela takich informacji.
5. Dysponujemy taką samą specyfikacją jaka jest na naszej stronie.

Ad 1 - to chyba jakiś żart :p
Ad 2 - najlepiej gdy nic nie wiadomo
Ad 3 - nic nowego się nie dowiedziałem
Ad 4 - patrz Ad 2
Ad 5 - małe kłamstewko :p

Nie obraź się kolego ale zastanawiam się po co tyle pisania z twojej strony. Odnośnie informacji o B650 przeczytaj wątek o tym TV i będziesz wiedział prawie wszystko, matryce, oznaczenia, gdzie są umieszczone itp. Odnośnie C650 na razie dużo nie ma oprócz tego co na stronach producenta. Nie lepiej iść i porównać obydwa modele w sklepie? Poza tym nowy model jest w lepszej cenie wiec po co zawracać sobie głowę B650 - no chyba ze możesz go kupić w okazyjnej cenie???. Jestem pewien, że obraz w serii C nie jest gorszy niż w B więc osobiście nie interesuje się tym modelem i zamierzam kupić C650.

Jeżeli drażni cię błyszcząca matryca skup się na modelu C550. Będziesz miał "mat" większość funkcji C650 i parę stówek w kieszeni.

Np. w zeszłym roku ukazało się wiele testów modelu B550 i wszędzie zbierał b.dobrze oceny, w szczególności jeżeli chodzi stosunek jakości do ceny.
 

Horhe Ortega

New member
Kalibracja poszczególnych modeli A,B,C to raczej indywidualna sprawa.Nawet w obrębie tego samego modelu i matrycy może być rozbieżna(wystarczy że np. wersja firmware wnosi jakieś ew. zmiany w tym zakresie).Na fabrycznych każdy gra inaczej a właśnie do nich odnoszą się wszelkie korekty.
 
Do góry