Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Wigash

New member
Witam...
Jestem nowy na tym forum...
Mam możliwość zakupu używanego TV model LE46C650l1wxxc.
Cena znośna. Sprzedający informuje iż w serwisie TV była wymieniana płyta główna ale nie był robiony upgrade softu.
cześć,
co to znaczy znośna cena?
Ten TV jest kultowy, ale czy warto go kupować? to w końcu już 6 letni sprzęt. Jak na dzisiejsze standardy to sporo czasu. Apki które koledzy podali (VODy) nie działają już stabilnie, często się wywalają. Z moim niby nic się nie dzieje, ale też miałem wymianę jednej z płytek (sławne brzęczenie/buczenie) od tamtej pory hardwarowo bez zarzutu, ale wydaje mi się, że podświetlnie jest mniej równomierne niż było kiedyś.
co do wifi to były zamienniki np taki jak ten:
ZMIENNIK za 50zł
Jest też coś takiego na USB: ADAPTER USB
ale zawsze też można kupić access point i podpiąć go do tv po kablu (to jeden kabel zasilający więcej, ale bardziej uniwersalne rozwiązanie).
PS. szukając tych adapterów znalazłem nasz TV za 1100 zł - używany... chyba bym nie dał tyle
 

amor_priv

New member
Nie przesadzał bym z tą niestabilnością VOD-ów. Sam oddałem swój egzemplarz synowi kilka tygodni temu, ale do samego końca oglądałem sporo seriali w VOD-ach na nim i nigdy nie miałem problemów ze stabilnością. Jeśli masz z nią problemy, dopatrywał bym się przyczyny raczej w łączu internetowym. Sam telewizor miałem ponad 5 lat i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. Do dziś gra, jak by był wczoraj kupiony. Obraz tez ma jak w nowym telewizorze. Dałem synowi, bo sam kupiłem Samsunga UE40H6400.
 

Wigash

New member
ok, może trochę nieprecyzyjnie się wypowiedziałem, ale już od jakiegoś czasu bardzo rzadko korzystam z VODów w TV. VOD TVP było ok (serial Blondynka :D ) kiepsko z przewijaniem, bo przewijanie trwało prawie tyle co bym normalnie poczekał. Player też chodził fajnie, ale teraz jak np chcę włączyć dzieciakowi bajkę to jak już się przewinę do działu dla dzieci to czasem działa, a czasem wywala aplikację tak, że TV się restartuje (efekt freeze i spływanie obrazu dziwne).
Chodzi mi tylko o to, że jak już brać ten TV to nie nastawiać się na zasoby smart TV. Odtwarzacz USB/DLNA jak najbardziej zachwalam. Ma swoje ograniczenia, ale bardzo fajnie działa to najlepsza funkcja tego TV (moim zdaniem)
 

mirsie

Member
Koledzy... jak jest z tymi "paluchami" Wifi USB czy zamiast org. Samsung-owej mogę coś podłączyć innego? Podejrzewam, iż ważny będzie chipset na jakim jest "paluch".
Ja kupiłem tani (ok.40 zł) ruter wielofunkcyjny netis Wf2414, wpiąłem go do sieci jako ap i do tego podłączyłem po kablu telewizor. Ruter jest dosyć mały, można schować za telewizorem a po wyłączeniu tv przechodzi w stan uśpienie czyli nie ciągnie prądu.
 

amor_priv

New member
YT w tym modelu od dawna nie działa. W ogóle go już tam nie ma. Był nawet wątek na forum, jak pewnego dnia wszystkim sie sam odinstalował.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy ktoś byłby tak miły i podał mi tutaj link lub wkleił dane dotyczące optymalnego ustawienia dla trybu film i standard w modelu LE32C650? Wyszukiwanie na naszym forum jest strasznie kiepskie, a przeglądanie około 800 stron tego wątku byłoby koszmarem.
 

amor_priv

New member
Myślę, że nie ma czegoś takiego, jak optymalne ustawienia. Jeden lubi mocniejsze kolory, inny bardziej stonowane. U jednego telewizor ztoi w słonecznym miejscu, u innego w zacienionym. Po prostu ustawiasz tak, żeby Ci sie podobało.
 

piteron

Active member
Bez reklam
co prawda z 40 calowego ale pokombinuj moze podejdą


Tryb obrazu FILM
Podświetlenie: 14
Kontrast: 95
Jasność: 45
Ostrość: 20
Color: 45
Odcień: Z52/C48
rozmiar obrazu-dopasuj do ekranu

Opcje zaawansowane:

kontrast dynamiczny niski
Tonacja czerni ciemna
Odcień skóry 0
Tylko tryb RGB Wył
przestrzeń kolorów-użytkownika
CZERWONY
CZER-52
ZIEL-5
NIEB-2

ZIELONY
CZER-24
ZIEL-65
NIEB-0

NIEBIESKI
CZER-0
ZIEL-5
NIEB-50

ŻÓŁTY
CZER-55
ZIEL-48
NIEB-3

CYJAN
CZER-2
ZIEL-50
NIEB-53

MAGENTA
CZER-44
ZIEL-3
NIEB-80

Balans Bieli 2 punktowo
C -3
Z +6
N +5
wzm C -5
wzm Z -0
wzmN +2

10punktowo Balans bieli Wł
10p balans bieli
10%: czerwony +13, zielony +22, niebieski +17
20%: czerwony -4, zielony +3, niebieski +1
30%: czerwony -7, zielony -6, niebieski -5
40%: czerwony -15, zielony -10, niebieski -10
50%: czerwony -12, zielony -8, niebieski -3
60%: czerwony -13, zielony -12, niebieski -11
70%: czerwony -13, zielony -13, niebieski -12
80%: czerwony -16, zielony -9, niebieski -10
90%: czerwony -17, zielony -14, niebieski -13
100%: czerwony -2, zielony +1, niebieski +2
gamma-1

Opcje obrazu:

Tonacja koloru -standarowo
czysty obraz cyfrowy auto
Redukcja zakłóceń MPEG Wył
Poziom czerni HDMI (Niski jeśli dostępny)
tryb Filmu Auto2
Motion Plus:użytkownika
REDUKCJA ROZMYCIA-10 REDUKCJA DRGAŃ- 5



SYSTEM:
OSZCZĘDZANIE ENERGII-WYŁ
CZUJNIK ECO WŁACZONY
MIN.PODSWIETLENIE-8 (WIECZOREM PODSWIETLENIE SPADA DO OK 8 )

a tu masz do trybu standard

Mode: standard
Backlight: 13
Contrast: 90
Brightness: 45
Sharpness: 10
Color: 48
Tint (G/R): G50/R50
Eco Solution: All off

Advanced Settings

Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: 0
Gamma: +1
Expert Pattern: Off
RGB Only Mode: Off

Color Space: Custom
Red R60, G0, B0
Green R22, G63, B0
Blue R4, G5, B88
Yellow R53, G51, B0
Cyan R19, G50, B52
Magenta R53, G0, B66

White Balance:
Red offset 25
G 25
B 25
Red Gain 30
G 34
B 30

10 Pt white balance on
1) R3, G2, B-1
2) R3, G3, B0
3) R1, G2, B1
4) R2, G1, B0
5) R-1, G-2, B-1
6) R-1, G-3, B-2
7) R-2, G-3, B-3
8 ) R1, G2, B1
9) R0, G-2, B-1
10) R-2, G0, B-2

Flesh Tone: 0
Edge Enhancement: Off

Picture Options:
Color Tone: standard
Size: 16:9
Digital Noise Filter: auto
MPEG Noise Filter: auto
Film Mode: auto2
Auto Motion Plus 10/5
 

piteron

Active member
Bez reklam
Mafijny o ile w seri H i JU/JS te filtry zdecydowanie na off to w starszych seriach te algorytmy naprawdę działały w sposób nie degradujący obraz
 

Malyro

New member
Czy i jak działa u was Vimeo IPLA ?

Witam
Jestem tutaj nowym aczkolwiek od dawna przeglądającym to forum.Firma Samsung coraz bardziej zaniedbuje nasz w/g szajsunga stary model:) Ciekawych widgetów jak na lekarstwo Z działaniem ich też różnie.Zastanawiam się czy tylko u mnie tak jest :
IPLA daje się uruchomić - idą reklamy ale już filmy czy seriale nie(kiedyś śmigała)
Vimeo niby wszystko normalnie -wszystkie zasoby ,własny profil z filmikami tylko nic nie daje się odtworzyć(też kiedyś śmigało)
Tv jest z końca 2010r.z oryginalnym softem,odblokowanym PVR.
pzdr.
 
Ostatnia edycja:

amor_priv

New member
Nie zaniedbuje, tylko urabia, żeby zmienić model :) Teraz na fali jest SmartTV. I to jest na prawdę inny świat niż te widgety. Sam niedawno zmieniłem telewizor na nowy. I jestem zadowolony. Tu chodzi wszystko :)
 

Malyro

New member
Nie zaniedbuje, tylko urabia, żeby zmienić model :) Teraz na fali jest SmartTV. I to jest na prawdę inny świat niż te widgety. Sam niedawno zmieniłem telewizor na nowy. I jestem zadowolony. Tu chodzi wszystko :)
......Po ilu latach zmieniłeś? i co ile lat jesteś skory kupować nowy model?Jaką masz pewność że ten twój Smart TV będzie działał (funkcje smart)po dwóch czy trzech latach.U mnie też wszystko działało co w ówczesnym czasie miało działać.
Jak Samsung będzie prowadził taką politykę handlową to pewnie niedługo się doczekam jak będziesz się pytał na forum dlaczego mi to czy tamto nie działa.
pzdr.
 

amor_priv

New member
A po ilu miałem zmienić? C650 jest z 2010 roku, czyli po około 5 latach. Kupiłem nowy, a stary oddałem synowi. Chodzi wciąż jak nówka, to mu jeszcze posłuży. I nie mam żadnej pewności, czy za 5 lat ten nowy będzie mi działać tak, jak teraz. Ale obecnie kupując jakikolwiek telewizor, nie masz pewności, czy za 5 lat nie będzie do zmiany. Producenci do tego dążą i nic na to nie poradzimy. Chcieliśmy kapitalizmu, to go mamy. Tyle jesteśmy dla nich warci, ile kasy mogą z nas wydoić. Pociesz się, że inne marki w ogóle mają mniej funkcji. Zanim taki SONY czy Panasonic będzie miał tyle widgetów, ile ma Samsung w SmartTV, to zdążysz jeszcze trzy samsungi zmienić :) I każdy będzie miał czegoś więcej.
Niedawno widziałem jakieś zestawienie, jaka marka ile oferuje polskich widgetów. Samsung miał więcej, niż wszystkie pozostałe razem wzięte. Nawet te z Androidem.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Zmiana tv co 5 lat to teraz norma. Zwłaszcza przy sporym tempie postepu technologicznego. Ja rowniez zostawilem sobie c650. Przenioslem go do sypialni. Gra tak samo jak nowy. Jakosc obrazu super. Gdybym nie mial kasy na lepszy i wiekszy tv (w tym przypadku 55h7000) to dokupilbym android tv sa jakies 400zl i mialbym bardzo dobry smart...
 

Malyro

New member
cyt...... Kupiłem nowy, a stary oddałem synowi -pewnie dlatego twój opór jest mniejszy bo dobrego telewizora nie musiałeś wyrzucać na śmietnik.Mój syn kupił sobie nowy większy etc.etc..a ja dobrego nie będę zmieniał bo producent tak by chciał.No chyba że mi programowo wyłączą co nie jest niemożliwe.Poza tym dzięki m/innymi forum i różnych portalów społecznościowych możemy okazać swoje niezadowolenie.
A na dzień dzisiejszy to ponawiam pytanie czy tylko mój Tv ze starym softem tak ma z tym Vimeo i IPLĄ .
pzdr.
 

piteron

Active member
Bez reklam
nie nie tylko Twój
oprócz YT nie działa mi Vimeo,z Ipla mam podobne kłopoty,a TVN Player zrywa połączenie.Te same aplikacje na donglu śmigają bardzo dobrze
Niestety ale tak jak Mafia napisał swiat się zmienia i pędzi do przodu,szkoda tylko że w tym pedzie zapomina się o jakości obrazu na rzecz dodatków
 
Do góry