Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

piteron

Active member
Bez reklam
......ale z płynnością daje radę.co prawda do piet nie dorasta h7000,ale tragedii nie ma(przynajmniej na filmach)
 

piteron

Active member
Bez reklam
o J
dzisiaj go męczyłem w MM(nie nie dla siebie)
nie wiem czemu ale płynnością jest bardzo podobny do serii H6 choć teoretycznie powinien być gorszy.Nasze spostrzeżenia co do serii J,JU sa takie ze upłynniacz albo jest poprawiony ,albo działa bardziej agresywnie .Przy standardowych moich ustawieniach czyli 10/5 widać było juz telenowele
Ale wracając do tematu serii C tak poczytałem sobie testy naszego modelu,pamiętacie ile ten staruszek miał kontrastu ??????????????








całe 5408: 1 ehhhhhhhhhhh.Teraz przy 4000:1 pisze sie o wybitnym wyniku.I weź sie tu człowieku zdecyduj na coś nowszego jak wszystko teraz jest tylko cienkie i to nie tylko w rozumieniu słowa grube
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Ale jak wezmiesz np. takiego j6640 to bedzie spore smuzenie, bo on ma okrojony motion plus....
Moim zdaniem c650 to jeden z najlepszych "starych" lcd, ktory nadal przewyzsza wiele dzisiejszych modeli. Dlatego tez kupujac h7000 nie patrzylem na serie nizsze, bo wtedy zakup nie mialby sensu (oprocz zwiekszenia przekatnej).
Ciesze sie rowniez, ze go nie sprzedalem i wisi w sypialni, dzieki czemu i tam milo mi sie cokolwiek oglada :)

Wysłany z Samsung Galaxy S5
 

fidodido

New member
Ja korzystam z Orange Free na kartę na znanym portalu aukcyjnym kupuję np. 36GB za ok 50-70zł zależy czy mam kody i korzystam jak mi się skończy to kupuję następną kartę i jest ok.
 

SMAUG

New member
Kiedyś obraz na le40c650 wydawał mi się doskonały ale po kupnie plazmy Panasonica mój entuzjazm znacznie spadł. Nienaturalne kolory, słaba czerń w porównaniu do plazmy.
 

Doczu

New member
Nie wiem czemu nie widzę tu swojego posta sprzed 2 lub 3 miesięcy, więc dopiszę jeszcze raz.
Rzecz dotyczy LE40C650.
Jakiś czas temu przywracałem starsze oprogramowanie z wersji 3009. Oczywiście pobrałem krążącą w sieci paczkę z "zerowym" firmware, postąpiłem dokładnie z instrukcją i wszystko git. Mam starsze firmware.
Tyle tylko że po jakimś czasie "zniknęło" mi DLNA z TV (nie znam okoliczności w jakich to się stało, ale pewnego dnia chciałem obejrzeć film z laptopa i nie było serwera DLNA), więc postanowiłem że wgram sobie nowe firmware i będzie ok. Niestety obecnie nie da się wgrać żadnego Firmware. Czy to przez internet, czy z pendrive.
Może ktoś poratować radą jak wgrać firmware albo chociaż przywrócić DLNA ?
 

mic1986

New member
Trochę odkopię ten temat.
Jako, ze w końcu netflix zaczął legalnie działać w Polsce stad pojawia sie pytanie. Czy na wiekowym juz sprzęcie jakim jest C650 możemy w jakiś sposób zainstalować aplikacje netflix by można z niej korzystać jak na dużo nowszych telewizorach?

Z góry serdeczne dzieki za pomoc.
Pozdro !
 

mafia35

New member
Bez reklam
Wątpię. Dokup sobie jakąś przystawkę na adroidzie i będziesz miał dobrego smart tv. I powróci Youtube :)

Wysłane z mojego SM-G900F
 

jacdym

New member
Zniknęła funkcja CEC/Anynet+

Zniknęła funkcja CEC/Anynet+. Mam model LE40C650.
Do tej pory nie było problemu z tą funkcją - korzystałem do sterowania DVD (Samsunga).
Ostatnio testowałem Raspberry Pi z Kodi i też nie było problemu ze sterowaniem przy pomocy pilota. Po odłączeniu urządzeń (DVD i RPi) i ponownym przyłączeniu, nie widać urządzeń Anynet.
Włączałem i wyłączałem opcję CEC/Anynet w ustawieniach, uruchamiałem wyszukiwanie sprzętu, resetowałem do ustawień fabrycznych (przez Exit na 12 sek.) i dalej nie pomaga. Nie mogę sterować DVD oraz RPi z pilota TV. Oczywiście przez HDMI obraz idzie, ale DVD muszę sterować przez dedykowany drugi pilot, a Raspberry przy pomocy myszki. Jakieś pomysły jak uaktywnić ponownie?
 

Bushman10980

New member
Witam...
Jestem nowy na tym forum...
Mam możliwość zakupu używanego TV model LE46C650l1wxxc.
Cena znośna. Sprzedający informuje iż w serwisie TV była wymieniana płyta główna ale nie był robiony upgrade softu.

Przeczytałem kilkanaście stron tego tematu. Czy ktoś z szanownych kolegów mógłby podsumować na co pozwala aktualnie ten TV oraz najnowszy soft ze strony Samsunga?
TV ma stać w salonie podłączony do naziemnej anteny i jeśli nie pozwolą podstawowe aplikacje (Youtube, TVN Plater) wbudowane w ten TV to pod laptopa przez HDMI.
 

amor_priv

New member
Youtuba już na nim nie ma. Jest TVN Player, Ipla, Iplex i kilka podobnych. Natomiast świetnie sobie radzi z odtwarzaniem filmów z USB i przez sieć. Na przykład z dysku twardego komputera po podłączeniu do routera. Ze znanych mi formatów nie odtwarza rmvb (tego żaden nie odtwarza) i mts (m2ts) - Ale te formaty odtwarzają tylko najnowsze telewizory. Po przekonwertowaniu na mkv idą bez problemu.
O ile się nie mylę, po odblokowaniu odpowiedniej funkcji w menu serwisowym można nagrywać na dysk zewnętrzny. Tu na forum było opisane, jak to odblokować.
 
Ostatnia edycja:
Rozszerzenia w plikach .mts i .m2ts wystarczy zmienić bez konwersji np. na .avi wtedy TV widzi i odtwarza.
Problem jest bo TV nie widzi rozszerzeń mts i m2ts, natomiast kodeki użyte w tych kontenerach rozpoznaje.
Sprawdzone u mnie na TV.
Podobna jest sytuacja z rozszerzeniem .mov
 

Bushman10980

New member
Koledzy... jak jest z tymi "paluchami" Wifi USB czy zamiast org. Samsung-owej mogę coś podłączyć innego? Podejrzewam, iż ważny będzie chipset na jakim jest "paluch".
 
Do góry