Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Jericho24

Member
Bez reklam
Zakupilem zestaw aktywnych glosnikow 2.1 do C650 i niestety po podlaczeniu nastapilo lekkie rozczarowanie.
Nie pamietam juz czy ktos o tym pisal, ale po podlaczeniu sie pod wyjscie sluchawkowe TV zmienia ustawienia dzwieku na standardowe i nie mamy dostepu do korektora, wiec dzwiek przez glosnik zewnetrzne jest gorszy - tzn. mniej czytelny, niz przez wewnetrzne glosniki.

Zalazl ktos na to rozwiazanie?

Na euroscarcie jakosc dzwieku jest taka sama jak na jack. Nie wiem jak na wyjsciu optycznym, pod ktore pozniej bede chcial kupic wieze z tym portem.
 

Malyro

New member
Zakupilem zestaw aktywnych glosnikow 2.1 do C650 i niestety po podlaczeniu nastapilo lekkie rozczarowanie.
Nie pamietam juz czy ktos o tym pisal, ale po podlaczeniu sie pod wyjscie sluchawkowe TV zmienia ustawienia dzwieku na standardowe i nie mamy dostepu do korektora, wiec dzwiek przez glosnik zewnetrzne jest gorszy - tzn. mniej czytelny, niz przez wewnetrzne glosniki.

Zalazl ktos na to rozwiazanie?

Na euroscarcie jakosc dzwieku jest taka sama jak na jack. Nie wiem jak na wyjsciu optycznym, pod ktore pozniej bede chcial kupic wieze z tym portem.

Witam
Skoro Mafia35 napisał że po optycznym jest ok.to skoro masz już głośniki to na alledrogo są konwertery sygnału optycznego na RCA. promocyjne coś koło 30zł.Zachodzę w głowę co i komu przeszkadzały wyjścia na kolumny głośnikowe (w dawnych TV) !!!
pzdr.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Bo obecnie żyjemy w XXI wieku. Masz wyjscie cyfrowe dźwięku i tak podłącz zestaw audio. Nie widzę sensu aby w erze technologi cyfrowej stosować wyjscia analogowe zarówno dźwiękowe jak i wizyjne
Nie przekonuje mnie też fakt posiadania tylko wzmacniacza z wejsciami RCA. Takie rozwiązania stosuja obecnie tylko purysci którzy za kawalek drutu z miedzi płacą cenę samochodu. A jeśli ktos posiada tylko takowy wzmacniacz niech nie oczekuje że producenci będą komparybilizować sprzęt do wymagań garstki userow
 

mafia35

New member
Bez reklam
Optyk jest w sumie bezstratny, odborny na zakłócenia zewnętrzne. Podobnie jak hdmi arc więc po co się bawić w jakieś rca i plątaninę kabli...?

Wysłane z mojego Galaxy S7
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam
Skoro Mafia35 napisał że po optycznym jest ok.to skoro masz już głośniki to na alledrogo są konwertery sygnału optycznego na RCA. promocyjne coś koło 30zł.Zachodzę w głowę co i komu przeszkadzały wyjścia na kolumny głośnikowe (w dawnych TV) !!!
pzdr.

Dzieki za podpowiedz.
Czy na optyku moge sterowac equalizerem czy tez jest nie aktywny?
Jak wtedy wyglada sterowanie glosnosci, bo na razie robie to przez TV.?
 

mafia35

New member
Bez reklam
Nie ma eq a głośność sterujesz za pomocą pilota od ampli. Optykiem idzie nieprzetworzony sygnał.

Wysłane z mojego Galaxy S7
 

Metrolog

New member
Niestety EQ w wieży też nie poprawi brzmienia sygnału cyfrowego pozostaje więc zamiana na analog za pomocą konwertera spdif/analog i wracamy do punktu wyjścia :)
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Nie da się, a mkv powinny działac, chyba że są źle skonwertowane, pamietam że były problemy ze zbyt wysokim levelem, obsługiwany jest tylko do 4.1, musiałbyś poczytać pierwsze kilka stron wątku, bo było to opisane. Poza tym pamiętaj że mkv to tylko kontener, musisz sprawdzić jaki kodek został użyty do kompresji. Nie spotkałem się z niedziałającym plikiem mkv od kilku dobrych lat.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 

satman777

New member
Wczoraj mój c650 zastrajkował i przestała działać sieć LAN. Tak jakby karta sieciowa w tv padła. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Jest szansa że wifi będzie działać?
 

mafia35

New member
Bez reklam
Szansa umiera ostatnia. Mozesz spróbować. Przeca wifi w tym modelu jest na usb.
Jesli lan nie dziala to moze Ci port w routerze spalilo. Zmien port. Tyle burz dookoła, że mogło coś paść.
 

rafc1o

New member
mam pytanie ehhhh Le32C650 zupełnie nie wiem co jest grane nie widzi anteny i opcji w module KANAŁ
- chciałem zmienić operatora kablówki przyszedł monter z kartą CAM i podczepił z tylu antenę ale telewizor nie widzi ani jednego programu
na dodatek nie mogę zresetować telewizora do ustawień fabrycznych tylko menu serwisowe wchodzi ( info menu mute power ). Może jest mi w stanie ktoś pomóc ??

edit: czy moze w menu serwisowym można coś wyłączyć/włączyć odnośnie anteny ?

edit2: już jest ok miałem włączone MENU HOTELOWE
 
Ostatnia edycja:
Do góry