Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Wigash

New member
@amor_priv wygląda na to, że oddałeś TV w idealnym momencie :)
@Malyro mój TV ma bardzo stary soft, bo nigdy go nie aktualizowałem. Wszystko śmigało, ale od jakiegoś czasu przestało, pisałem o tym dwie/trzy strony wcześniej.
Ja jednak z mojego TV jeszcze nie rezygnuję (a mam 37 cali!! więc średniowiecze prawie ;D) bo:
1. nadal działa i nie ma tragedii choć czerń już mi się wydaje inna
2. nadal świetnie odtwarza zasoby DLNA z dysku sieciowego - napisy, stabilny transfer
3. nie mam co zrobić z tym TV żeby mieć miejsce na następny :)
 

amor_priv

New member
Po prostu dałem synowi, który w ogóle nie miał żadnego a nie mieszka ze mną. Zawsze mówił, że nie potrzebuje, ale jak dostał, to okazało się, że jednak się przydaje :)
 

Waldorff

Member
Nie ma się co łudzić, że Samsung jeszcze będzie chciał coś robić ze starszymi modelami. Wystarczy popatrzeć co robi w przypadku softu do swoich telefonów. Olewa nawet dość nowe modele w swoich aktualizacjach, gdzie tłumaczy to tym, że telefon nie posiada odpowiedniej ilości pamięci, a patrząc w info odnośnie nowej wersji systemu, która to podobno nie może być zainstalowana, widać wyraźnie, że zadowala się mniejszym ramem niż aktualnie zainstalowany soft na tym telefonie :D. Najlepiej jest wydać 50 modeli, a później tego nie ogarniać lub po prostu tego nie chcieć robić.
Mam 40C650 (który powoli zbliża się chyba do wymiany) za jakiś czas będzie to prawdopodobnie 6 lat od kiedy go kupiłem i jakimś cudem wciąż działa (mam nadzieję, że nie zapeszyłem :) ). Po likwidacji YT, teraz widać dalszą degradację i to raczej celową w funkcjonalności tego tv. Dobrze, że chociaż Demotywatory działają prawidłowo. Dziwi jednak, tak się mi wydaje, przekonanie, że uzytkownik widząc braki w tv od razu postanowi kupić nowy sprzęt i to jeszcze tego samego producenta. Brawo za pewność siebie. Zawsze jednak można kupić Androidowe cudo pod USB i znowu będzie ok. Odnośnie aktualizacji nie liczyłbym już na cokolwiek w tym modelu. Jeśli można było liczyć z ich strony na coś, to bardziej na celowy downgrade, jak to było w przypadku wciskanych na siłę prób aktualizacji softu (komunikaty na ekranie miałem kilka razy dziennie) w celu wyłączenia dostępności PVR w menu serwisowym. Tak ich to bolało, że ktoś może wykorzystać funkcję, którą ten tv oferuje, ale którą oni ukryli :).
 

amor_priv

New member
Ciesz się, że nie mają takiej polityki jak SONY. Kupiłem ich smartfona. Chodził pięknie. Przez jakiś czas. Później automatycznie zaktualizował się android z wersji 2.cośtam do wersji 4.0.4. Niby pięknie, tyle, że z nowym softem telefon sobie kompletnie nie radził. Chodził o połowę wolniej, a połowa funkcji w ogóle przestała działać. Na pytanie, które wysłałem do nich o możliwość powrotu do poprzedniego systemu w serwisie odpisali, ze... serwis może mi co najwyżej jeszcze raz wgrać ten nowy. Zrobił sie na prawdę WIELKI szum w całym internecie. Ludzie wręcz wyli z wściekłości. I co? Nic. SONY olało userów kompletnie. Telefon praktycznie nie nadawał się do użytku. Teraz leży w szufladzie a ja już nigdy nie wezmę do ręki niż z napisem SONY. Zresztą to nie pierwsze urządzenie SONY, na którym sie przejechałem.
 

Waldorff

Member
Miałem podobnie z S4 mini, tyle, że nie było aż tak źle. Na forach od razu po pierwszych aktualizacjach pojawiały się tematy - jak wrócić z 4.4.2 do 4.2, bo chodziło to jakby nie patrzeć gorzej. I odpowiedź była taka sama, że nie da rady tego cofnąć. Oczywiście da radę :D tylko trzeba nabić flagę, czyli stracić gwarancję, co zresztą jest im bardzo na rękę. I chyba głównie o to, poza podobno funkcjami bezpieczeństwa w całym tym Knoxie Samsungowi chodziło.

Samsung wcale lepszy od Sony nie jest, poczytaj wątek o gwarancji Samsunga i kurzem na matrycy? Wychodzi na to, że wypuścili na rynek bubel z wadą fabryczną lub błędem projektowym i teraz nie pozostaje im nic innego jak już tylko to sprzedać.
 

Waldorff

Member
No to gratulacje. Przed chwilą specjalnie sprawdziłem Tvn "Prayer" . 2 razy wywaliło się po wybraniu losowych video. Za 3 razem odpaliło reklamę i dało sobie spokój :).
 

Waldorff

Member
Mam starą wersję 3003. Odpaliłem dziś Iple i tv zawiesił się od razu po pojawieniu się strony. Pomogło wyłączenie z prądu. Net 50 mb.
 

Malyro

New member
C650 oczywiście

Wygląda na to że zmiana softu na najnowszy może pomóc,tylko wiąże się to zapewne z ponownym ustawianiem "parametrów tv" i z utratą niektórych np.nagrywanie (przynajmniej tak tu niektórzy pisali).
P.s
Odkopałem zapomnianego Netplayera wrzuciłem na szybko skleconą listę ze strum. TV TV by Malyro i zastanawiam się czy rwanie strumienia to mój gówniany net (4Mb)czy też wina leży gdzie indziej.Dziwne bo z TvN playera czy z VOD (jak już idzie) idzie raczej płynnie.Najdłużej u mnie (czasem cała piosenka) idzie ten pierwszy z listy TV Classic1.
pzdr.
 

Wigash

New member
miałem dziś okazję przetestować mój TV i takie są wnioski:
Player TVN nie działa
IPLA nie działa
VOD TVP działa
IPLEX nie działa
Tuba.fm działa
oprogramowanie wersja (uwaga! Perełka!)
2010/03/03_001003 :D

do niedawna wszystko działało prawidłowo, więc to raczej nie kwestia wersji :)
 

Malyro

New member
miałem dziś okazję przetestować mój TV i takie są wnioski:
Player TVN nie działa
IPLA nie działa
VOD TVP działa
IPLEX nie działa
Tuba.fm działa
oprogramowanie wersja (uwaga! Perełka!)
2010/03/03_001003

Ja też przeleciałem te aplikacje:
IPLA - tylko reklamy ,problemy z wyjściem z aplikacji,zwiecha.
TVN PLAYER -po wyborze materiału wyłącza TV.
VOD - ok
IPLEX - nie działa.
POLVOD - śmiga
to na sofcie od nowości -2010/08/31_002001
Jednak skuszę się na zmianę softu na taki jak napisał Mafia35
cyt …
Dziś sprawdzilem tvn player, tvp vod i iplę. Wszystko śmiga bez zająknięcia
TV C650 Soft 3018, łącze 120mbit ,PVR ok.....
Myślę że programiści Samsunga optymalizują widgety pod kontem najnowszego softu i to co kiedyś działało dobrze teraz jest do d....y.
Jak będę miał wenę i trochę czasu to spisze ustawienia obrazu itp.(bo ponoć wszystko się resetuje)i pójdę na całość
 

Wigash

New member
i jak była jeszcze możliwość zmiany softu?

ale ja nie o tym..
koledzy czy wiecie może gdzie znaleźć pełną listę programów jakie były dostępne na naszym TV? Była kiedyś taka aplikacja Fitnessowa - filimiki, kalendarz z planem treningowym. Niestety nie mogę tego teraz znaleźć.
 

Wigash

New member
chodziło mi bardziej o nazwę tej aplikacji. O tym, że zniknęła to wiem, bo był monit podczas uruchamiania pod koniec. Ale jakos nie pomyślałem wtedy, żeby zapisać sobie nazwę.
Chodziło mi o listę z aplikacjami albo nazwę tej konkretnej aplikacji żeby ewentualnie stronkę powiązaną z tą aplikację znaleźć. :)
 
Do góry