Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

hitokuineko

New member
Czy ktoś z was parował pilota samsunga z dekoderem upc horizon ?
Chodzi mi właśnie o sparowane pilota samsungowego z dekoderem, a nie odwrotnie.

Zależy mi na informacji, zanim zdecyduje się na dekoder horizon :)

Tak parowałem i działa ponadprzeciętnie dobrze. jest niewiele rzeczy, których nie obsłuży - Menu i VOD nie wiem jak tam wejść ;) resztę ogarnia.
 

hitokuineko

New member
mozesz powiedziec jakiego programu uzywasz do streamingu? mi ten od samsunga nie daje rady filmu w 4k wyslac do tv przez wifi.

Możesz spróbować Servio ale... po co zawalać dysk - utwórz grupę domową w Windowsie, potem w opcjach udostępniania można wyświetlić sprzęt podpięty pod sieć i tam będzie Twój TV, wejdź w opcje i zaznacz co chcesz mu udostępniać, muzyka, Video, zdjęcia etc. Moe CI wieczorem zrzuty ekrany po kolei pokazać. Zaletą grupy jest to, że to nie komputer obrabia filmy tylko sam TV. ;) Jak będziesz chciał zrzuty to daj znać. Pamiętaj by folder z filmami wrzucić do biblioteki Video, muzykę do biblioteki Music i analogicznie ze zdjęciami. DLNA systemowy oparty jest na bibliotekach ;)
Jak odtwarzasz muzykę przez dlna to masz tam opcję wyłączenia obrazu ;) - tu się serwis Samsunga myli, jest w samym odtwarzaczu taka opcja koło sterowania dźwięku z lewej albo prawej strony na dole;)

o Tu coś jest:
http://www.thewindowsclub.com/turn-windows-10-computer-dlna-streaming-server
 
Ostatnia edycja:

Herus

Member
UE49KS7500- 3300
UE49KS8000- 3700
UE49KS9000- 4100
UE55KS7500- 4000

co byście wybrali? Poki co jestem za UE49KS7500 bo nie chce za dużo pieniędzy wydawac
 

thevirusplw

New member
Możesz spróbować Servio ale... po co zawalać dysk - utwórz grupę domową w Windowsie, potem w opcjach udostępniania można wyświetlić sprzęt podpięty pod sieć i tam będzie Twój TV, wejdź w opcje i zaznacz co chcesz mu udostępniać, muzyka, Video, zdjęcia etc. Moe CI wieczorem zrzuty ekrany po kolei pokazać. Zaletą grupy jest to, że to nie komputer obrabia filmy tylko sam TV. ;) Jak będziesz chciał zrzuty to daj znać. Pamiętaj by folder z filmami wrzucić do biblioteki Video, muzykę do biblioteki Music i analogicznie ze zdjęciami. DLNA systemowy oparty jest na bibliotekach ;)
Jak odtwarzasz muzykę przez dlna to masz tam opcję wyłączenia obrazu ;) - tu się serwis Samsunga myli, jest w samym odtwarzaczu taka opcja koło sterowania dźwięku z lewej albo prawej strony na dole;)

o Tu coś jest:
Turn Windows 10 computer into a DLNA streaming server

DZIĘKUJE!
dziala wszystko pieknie 4k+hdr bez przycinki, nawet nie wiesz ile czasu na wrzucanie plikow na pendrive mi zaoszczedziles :)))

edit. tylko czy da sie wlaczyc napisy?
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
UE49KS7500- 3300
UE49KS8000- 3700
UE49KS9000- 4100
UE55KS7500- 4000

co byście wybrali? Poki co jestem za UE49KS7500 bo nie chce za dużo pieniędzy wydawac

Jeśli zakrzywienie ekranu Ci nie przeszkadza, to moim zdaniem powinieneś brać największy, czyli 55KS7500. 6" więcej jak dla mnie robi istotną różnicę, zwłaszcza podczas oglądania filmów w formacie kinowym.
 

hitokuineko

New member
DZIĘKUJE!
dziala wszystko pieknie 4k+hdr bez przycinki, nawet nie wiesz ile czasu na wrzucanie plikow na pendrive mi zaoszczedziles :)))

edit. tylko czy da sie wlaczyc napisy?

Pewnie ze sie da... Ale teraz uwaga... Jeśli film ma już jakąś ścieżkę z napisami i ona nie jest polska ale jest osadzona w filmie to plik napisów nie zadziała. Musisz mieć napisy dograne najlepiej programem mkvtoolnix.

Co do ścieżek audio i napisów zmieniasz je w opcjach jak wciśnięciu pauzesrodkowym kółkiem na pilocie.

W programie o którym pisałem Importujesz film i zassane napisy (srt) czy jakoś tak. Potem możesz w opcjach obok wybrać które napisy i ścieżka dźwiękowa są defaultowe, polecam na tych nowych ustawić polish itp bo potem mogą mieć dziwny opis już w tv-ale to tylko kosmetyka. Potem startujemy i czekasz kilka minut... Na wyjściu dostajesz nowy plik wideo (ja stare usuwam). Moznaby się z czasem pokusić i dograć audio jak masz jakiś film dla dzieci w HD a np uhd bez polskiej fonii :)
Jak potrzebujesz pomocy pisz
No i nie wiem czy tv obsługuje pliki txt, - raczej nie chyba trzeba używać srt...

Zobacz fantastyczne zwierzęta i jak je... Albo strażników galaktyki... Obraz petarda

No i jeśli masz muzykę na dysku pamietaj że też możesz jej słuchać i co ważne możesz wyjaśnić wtedy obraz.
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Witajcie,

Spotkaliście się z problemem sortowania kanałów w tv? Mam moduł CAM w swoim 60KS7000, kanały wyszukał bezproblemowo. W przewodniku wyświetla się wszystko.
Jednak chcąc je posortować, kanały nie mają nazwy, i mimo przesunięcia danego kanału na inny numer nie zapisuje go.

Dodam tylko że przed naprawą nie miałem z tym problemu...
 

pebe86

Member
Bez reklam
Udało mi się rozwiązać mój problem z sortowaniem kanałów przy module CAM.
Dla osób które kiedyś miałyby podobny problem- rozwiązaniem jest podłączenie samej anteny do tv, wyszukać kanały (będą zakodowane) i dopiero po wyszukaniu włożyć moduł CAM.

P.S.
Muszę uczciwie przyznać że ta telefoniczna pomoc techniczna Samsunga daje radę. Sam na to rozwiązanie pewnie nigdy bym nie wpadł :)
 

Herus

Member
hej , bież tylko i wyłącznie 55!!!! nie baw się w żadne 49 jak masz miejsce ... te 6 cali jest ogromna różnicą ...
Miejsce jest, no i odległość od TV tez będzie spora... niby mam spora przecenę na ten telewizor ale to już jest 4k pln...
Dzięki za radę pietas.. dales mi do myslenia :p
 
Do góry