Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Seizo

Active member
Bez reklam
Zakrzywienia nie akceptuje, a jeżeli chodzi o euro to bez włączania wyciągnęli mi 2 telewizory ks9000 które były i dwa miały problem z obudowa. Mysle ze te telewizory w sklepach ostatni mogą być z odnowienia, ale to tylko moje domysły
To dziwne. Widziałem dużo KS9000 w sklepie i w żadnym ramka nie odchodziła nawet na milimetr.
 

vanishHD

New member
Troche z innej beczki. Gdy wyszkuje kanaly z modolu cam to mnostwo kanalow mam gdy zjade w dol czyli sa to kanaly atv. Jakosc ich jest straszna. Sa tam min. Kanaly w hd ktore pownienem miec cyfrowo. Czy ktos wie o co tu chodzi? Platofroma to multimedia

Masz prawidłowo. Jak podczas wyszukiwania ustawiłeś, żeby znajdował cyfrowe i analogowe, to masz je na 2 listach. Kończą się cyfrowe i zaczynają analogowe. W czym tkwi problem?
 

fausto1

New member
Bez reklam
Masz prawidłowo. Jak podczas wyszukiwania ustawiłeś, żeby znajdował cyfrowe i analogowe, to masz je na 2 listach. Kończą się cyfrowe i zaczynają analogowe. W czym tkwi problem?
Ale czemu np.kanaly w hd sa na analalogowym i nie maja jakości hd ?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Zwyczajnie efekt HDR na tych matrycach Sharpa jest wyraźnie słabszy niż na tych od Samsunga, nie tylko ja to zauważyłem.

Telewizor Samsung 60KS7000 - test

Do wspomnianego testu podchodziłbym z dystansem. Jak czytam w nim, że brak przedpotopowego analogowego video złącza Euro popularnego w telewizorach kineskopowych sprzed wielu lat, jest wadą w TV Ultra HD w 2017 r., to nie wiem, czy mam się śmiać czy płakać z takiej "fachowej" oceny jegomościa w temacie funkcjonalności TV stworzonego do oglądania treści 4k i 1080p, a nie do marnej jakości materiałów SD. Podobnie z resztą w przypadku wady związanej z brakiem złącza słuchawkowego skoro TV posiada moduł Bluetoth. Kolejną sprawą jest narzekanie na małego pilota, skoro jest alternatywa sterowania smarfonem/tabletem czy też tradycyjnym pilotem samsunga, który można dokupić za grosze. Nie wiem również o co chodzi jegomościowi cyt.: "system Tizen w 60KS7000 mógłby działać nieco szybciej". U mnie system chodzi równie płynnie, co u kolegi na 55KS7000. Być może u wspomnianego jegomościa szwankowała płyta główna lub procek systemowy.
Co do parametrów jasności w poszczególnych modelach, to być może osoba ze wspomnianego "testu" trafiła na jakiś ułomny egzemplarz skoro zmierzyła aż taką różnicę w jasności. Ze swej strony podtrzymuję, to co zaobserwowałem podczas porównań na 55" i 60" na materiale 1080p oraz UHD z HDR-em. Różnicy "gołym okiem" nie widziałem ani ja, ani kolega. Poza tym TV służy do oglądania, a nie wpatrywania się w plansze testowe celem wyłapania jakichkolwiek różnic czy też znalezienia "dziury w całym". Takie są moje odczucia. Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania i własnej opinii :)

Linki do parametrów technicznych:

1) 55KS8000 - maksymalna jasność 1400 cd/m2. Paleta barw DCI P3 - 96%.
54.6" Samsung UN55KS8000 - Specifications

2) 55KS7000 - maksymalna jasność 1200 cd/m2. Paleta barw DCI P3 - 96%.
54.6" Samsung UE55KS7000 - Specifications

3) 60KS7000 - maksymalna jasność 1000 cd/m2. Paleta barw: DCI P3 - 96%.
59.5" Samsung UE60KS7000 - Specifications

Jak widać różnice w jasności w ramach serii KS7000 "nie biją po oczach" a pokrycie kolorów jest identyczne. To są oczywiście suche cyferki. Dla mnie najważniejsze jest to, że z obrazu na 60KS7000 jestem mega zadowolony i nie zamieniłbym go na mniejszy 55KS7000 :)
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Eh, pomyśleć, że w US mają 55KS7000 nówki sztuki ('Brand New') po 900$ (~3455 zł)

U nas nawet 49" nigdy za tyle nie była. I dziwić się, że to wszystko masówka i że KS7000 to tak naprawdę wstęp do dobrego HDRa, przecież wydatek 900$ w USA to całkiem normalna sprawa, 2 miesiące nieco większych oszczędności z pensji.

NeoGAF - View Single Post - KS8000 settings for gaming at 4k/HDR

Z tego co pamiętam najniższe ceny na modele KS7000 w Polsce jakie było można wypatrzeć to:
1) 49KS7000 - ok. 3700 zł w RTV Euro Agd,
2) 55KS7000 - w Media Markt za 4499 zł,
3) 60KS7000 - za 5099 zł z 4-letnią gwarancją (Matrix Media - Samsung Brand Store cena powiązana z promocją Cash Back - 500 zl zwrotu gotówki po zarejestrowaniu zakupu),
4) 65KS7000 - cena ok. 6800 zł bodajże w Media Markt.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
1.Co daje włączenie HDMI UHD Color?
2. Kupiłem wieszak do tv konkretnie ten OBROTOWY MOCNY UCHWYT DO TELEWIZORA 32-65' HIT! (6258477490) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Ale jak ja mam go przy kręcić jak obydwa ks 7500 jest owalna

Ja wieszałem płaski KS7000, ale tylną obudowę ma lekko owalną. W zestawie z TV masz takie tulejki z tworzywa sztucznego które wkładasz w otwory tylnej obudowy. Na górną część musisz zastosować śruby 8x40, a na dolną część musisz zastosować dłuższe śruby 8x50 + podkładki (bo śruby będą troszkę za długie). Musisz sprawdzić jak to będzie wyglądało na zakrzywionym KS7500, ale przypuszczam, że będzie to samo. Jeśli śruby okazałyby się zbyt krótkie do KS7500, to po prostu kupisz dłuższe.
 
Ostatnia edycja:

thevirusplw

New member
Czy ktos z was doszedl jak mozna przewinac film/serial w aplikacji IPLA? sprawdzalem starym pilotem normalnie mozna przewijac, na tym nowym nigdzie nie ma takiego przycisku a strzalka w bok wlaczasz nastepny odcinek...
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Tylko dla zewnętrznych urządzeń przesyłających sygnał UHD, odtwarzacze BD, konsole.
 

FoX88

New member
Nie wiem czy nie czasem powystawowa... Ale z gwarancją jak co. Wolałbym płaski ale to dopiero ks8000 za 3700.
Warto dopłacać ? Bo te 3300 dla mnie to już sporo :p

KS8000 za 3700 zł? Nie wiem co to za sklep, ale to też wyjątkowo niska cena...

Zdania są podzielone w kwestii dopłaty do KS8000, wiele osób pisze, że to zupełnie inna jakość wykonania, 3-4 strony wcześniej wypisywałem te zmiany główne względem KS8000, zerknij i zdecyduj samemu.

49KS7000, czyli ten płaski najniższy SUHD najtaniej był w grudniu w Euro jakoś za ~3700 zł.

Tak to jednak ceny sporo wyższe, tutaj piszesz o KS8000 w tej cenie, więc albo to jakieś powystawowe dziwne sztuki albo po znajomości jakoś taniej albo bez VAT. :p

Jakby nie było to i tak te KSy w niektórych sztukach mają bad pixele i warto sprawdzić z pendrive'a jak się biała plansza prezentuje.
 

hitokuineko

New member
Orientujecie się czy przez DLNA (Twonky v7.2) uzyskam obraz 4K z HDR i DTS-HD/TrueHD?

Może ktoś sprawdzić czy na dekoderze UPC Horizon i połączeniu z tym TV w 1920x1080, odświeżanie 60Hz (opcja Rozdzielczość TV) też ma mini ścięcia obrazu?
W trybie 1080p, który ma odświeżanie 50Hz, problemu nie ma.

1. Działa po DLNA nawet po wifi :)
 

hitokuineko

New member
Przy konfiguracji dostawcy TV (UPC) pilot automatycznie "ustawia" się na Horizona ,ale to tylko podstawowe funkcje.

Nie zgodzę się, na Horizon masz dostęp do nagrań (ze smart menu), przewodnika (ze smart menu), nawet PIN wpiszesz jak masz kontrolę rodzicielską. Ten pilot jest super, nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem oryginalny ;) Jedynie nie wyłącza mi TV horizona:(
 

hitokuineko

New member
Witam, niedawno kupiłem tv ue55ks7000 i mam takie pytanie, jest tam gdzies opcja wylaczenia ekranu podczas np. sluchania muzyki na youtube itp. w starym tv ue40f6800 mialem na pilocie klawisz tools i tam opcje wylacz ekran, niestety w ks7000 tego nigdzie nie mogę znalezc.

CHyba jedynie po DLNA jak słuchasz to jest taka opcja.
 
Do góry