Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Davide

Member
* Lepszy dźwięk w KS8000 4.1 60W zamiast 2.1 40W (na plus tylko jeśli nie korzystasz z zewnętrznego źródła dźwięku).
* KS8000 ma funkcję 'Supreme Motion', która podobno zapewnia lepsze odwzorowanie ruchu niż w KS7000, ale nie wiem na ile to prawda, a na ile jakaś tam nowinka.
* Lepsze wykonanie w KS8000, ale były tu wpisy odnośnie rozklejenia się nie tylko KSa 7000 ale również 8000, 8500 i 9000. Materiały użyte jednak są lepsze w kwestii samej budowy.
* KS8000 ma 2 tunery zamiast jednego przy KS7000.
* KS8000 ma stopkę centralną, a KS7000 dwie stopki po bokach TV (w 60" oraz chyba też 65" można je ustawić bliżej środka, ale nadal są to dwie stopki zamiast jednej dużej)
* Są też minimalne Różnice w HDRze, na tych sztukach, które rtings testował:
W Real Scene Peak Brightness w KS7000 na 453/cdm2, a w KS8000 na 471 cd/m2
Na planszy UHD Alliance natomiast 1431/cdm2 w KS7000 i 1473 cd/m2 w KS8000.

Ok dziekuje bardzo :)
 

Davide

Member
dzisiaj odezwalem sie do Paru sklepow na temat ks7000,ks8000,ks9000 i kazdy posiadał albo pixele albo ramka odchodzila. Moja przygoda z Samsungiem sie zakończyła. Sony XE85 mysle, ze to moze byc to :)
 

FoX88

New member
dzisiaj odezwalem sie do Paru sklepow na temat ks7000,ks8000,ks9000 i kazdy posiadał albo pixele albo ramka odchodzila. Moja przygoda z Samsungiem sie zakończyła. Sony XE85 mysle, ze to moze byc to :)

Przez telefon przyznali, że takie wady są? Czy na własne oczy miałeś okazję się przekonać? :/

Generalnie te Sony XE85-XE90-XE95 w testach wypadają naprawdę dobrze.

Jeśli masz możliwość, to pewnie warto dołożyć już dla spokoju do XE90.
 

Davide

Member
Przez Maile, przez telefon. Opowiedziałem cała sytuację, że od 4 marca miałem cztery telewizory i co się z nimi działo. I że szukam dobrego ponieważ będę otwierał przy kurierze i sprawdzał i w razie wad odsyłał to po czasie albo oddzwaniali albo odpisywali, że albo pixele, albo ramka. A co do Sonego. Tak wezme Sonego po mimo braku one connect. Mam nadzieje , że bedzie łączył się z Serwerem Qnapa i normalnie odpalał filmy MKV.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Udało mi się telefonicznie dowiedzieć, że w moim tv do wymiany płyta główna. Serwis ma ją mieć w środę, i później naprawa (ciekawe jak długo).
Może to i lepiej, że nie przyślą innego- ten dotychczasowy przynajmniej miał matrycę bez innych dolegliwości ;)

Swoją drogą to jakbym miał teraz zmieniać, to chyba nie obyłoby się bez potężnych dopłat. 60' na rynku lepszych modeli prawie nie ma, więc trzeba byłoby brać 65'. A te w seriach tegorocznych, jak porównam do swojego 60KS7000 za którego zapłaciłem ok 5500 zł, kosztują kosmiczne pieniądze...
 
Ostatnia edycja:

hennepin78

New member
^^60 calowe wersje (matryce Sharpa) niestety sporo słabsze są o tych matryc montowanych w 49, 55 i 65. Porównywałem, to jest naprawdę duża różnica w jasności, kontraście, szczególnie widoczne jest to w materiałach HDR, który jest ledwo widoczny na 60 calowej wersji.
 

hymmen

New member
Potwierdzam wcześniejsze słowa kolegów. Samsung KS7000 ma wady matrycy w postaci bad pixeli, odstającej obudowy. U mnie dwie wymiany telewizorów nie przyniosły poprawy. Model 65KS7000 kupiony przez internet w Media... W pierwszym około 25 bad i sub pixeli i pionowa kreska jakby łącząca przez środek matrycę, ramka nie odstawała. W drugim odłaziła obudowa w górnym lewym rogu i miał fatalny zasięg karty bezprzewodowej oraz bardzo mocno podświetlony dolny prawy róg ekranu, 9 bad pixeli i 3 sub pixele. Oddałem i nigdy więcej, choć przyznam, że obraz była nawet fajny. Delikatny clouding,był widoczny, równomierność podświetlenia taka sobie.

Dodam, że telewizory nówki, nie ze zwrotów, z datą produkcji marzec tego roku.
 
Ostatnia edycja:

andrzeej

Member
A czy ktoś z was się orientuje czy jest jakaś promocja po zakupie tego tv np hbo go itp...
Druga sprawa mam dekoder biały (stara telewizja N) pilot od tv steruje tym dekoderem ale jak chce wyłączyć dekoder to wyłacza mi tv aa dekoder pozostaje włączony ( np gdy oglądam jakieś film z pena nawet jak wyłączę dekoder przyciskiem w dekoderze to tv tez się wyłącza):niewiem:
 

Seizo

Active member
Bez reklam
dzisiaj odezwalem sie do Paru sklepow na temat ks7000,ks8000,ks9000 i kazdy posiadał albo pixele albo ramka odchodzila. Moja przygoda z Samsungiem sie zakończyła. Sony XE85 mysle, ze to moze byc to :)
W Rtv Euro masz oryginalnie zapakowane telewizory. W tym sklepie praktycznie ma możliwości nabycia TV ze zwrotu więc skąd informacja że każdy model posiada takie defekty? Obecnie mają KS9000 w bardzo dobrej cenie. Jeżeli akceptujesz zakrzywienie to tylko brać.
 

thevirusplw

New member
Ja kupilem w megamaket, bad pixeli nie zauwazylem, w sklepie mowili ze niedawno dostali ten tv i nawet nie bylo tego modelu na wystawie. Powiedzcie mi jak sprawdzacie bad pixele, po prostu wlaczacie biale tlo na calym tv i sie przygladacie z bliska czy sa jakies lepsze sposoby?
 

Kasio

Member
Przy odpaleniu gry w HDR wyskakuje taka informacja, natomiast przy Netflixie/Amazonie/YouTube nie ma nic co by sugerowało wejście w HDR poza zmianą właśnie ustawień i skoku podświetlenia oraz reszty ustawień zgodnie z początkowymi albo zmienionymi później przez Ciebie oglądając coś w HDR.

Natomiast jeśli odpalasz jakiś plik 4K HDR z dysku, to z tego co kojarzę powinna jednak być informacja, że jest to 'HDR' po wciśnięciu głównego przycisku na pilocie.

Gry owszem bo konsola renderuje taki obraz wraz z metadanymi itd... ale jeżeli chodzi o streaming filmów to na chwile obecną nikt nie umieszcza w metadanych informacji o typie "obrazu" ,to samo tyczy się filmów z dysku (cokolwiek masz na myśli :) ) wiekszość to convert.

Czy ktoś z was parował pilota samsunga z dekoderem upc horizon ?
Chodzi mi właśnie o sparowane pilota samsungowego z dekoderem, a nie odwrotnie.

Zależy mi na informacji, zanim zdecyduje się na dekoder horizon :)

Przy konfiguracji dostawcy TV (UPC) pilot automatycznie "ustawia" się na Horizona ,ale to tylko podstawowe funkcje.
 
Ostatnia edycja:

thevirusplw

New member
Gry owszem bo konsola renderuje taki obraz wraz z metadanymi itd... ale jeżeli chodzi o streaming filmów to na chwile obecną nikt nie umieszcza w metadanych informacji o typie "obrazu" ,to samo tyczy się filmów z dysku (cokolwiek masz na myśli :) ) wiekszość to convert.

u mnie jak odpalam film z pendrive to pokazuje w playerze u gory znaczek HDR, ale jak wlaczam przez hdmi tego nie ma
 

Kasio

Member
Na moim KS9000 miałem sporo plików HDR ale żaden nie informował o tym standardzie, TV przełącza Ci się w tryb HDR ? ,jestem ciekaw co to za film kliknij jakiś namiar,tytuł,linka ?
 

thevirusplw

New member
Na moim KS9000 miałem sporo plików HDR ale żaden nie informował o tym standardzie, TV przełącza Ci się w tryb HDR ? ,jestem ciekaw co to za film kliknij jakiś namiar,tytuł,linka ?

Widac od razu ze tv przelacza sie w tryb hdr bo zwieksza sie podswietlanie, film to planeta ziemia 2 (Planet Earth II S01E01 HEVC 2160p UHD BluRay HDR DTSHD5.1-DDR) tylko musisz go nagrac na pendrive
 

Davide

Member
W Rtv Euro masz oryginalnie zapakowane telewizory. W tym sklepie praktycznie ma możliwości nabycia TV ze zwrotu więc skąd informacja że każdy model posiada takie defekty? Obecnie mają KS9000 w bardzo dobrej cenie. Jeżeli akceptujesz zakrzywienie to tylko brać.

Zakrzywienia nie akceptuje, a jeżeli chodzi o euro to bez włączania wyciągnęli mi 2 telewizory ks9000 które były i dwa miały problem z obudowa. Mysle ze te telewizory w sklepach ostatni mogą być z odnowienia, ale to tylko moje domysły
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
^^60 calowe wersje (matryce Sharpa) niestety sporo słabsze są o tych matryc montowanych w 49, 55 i 65. Porównywałem, to jest naprawdę duża różnica w jasności, kontraście, szczególnie widoczne jest to w materiałach HDR, który jest ledwo widoczny na 60 calowej wersji.

Kolego zalecam wizytę u okulisty skoro nie widzisz efektu HDR nad 60KS7000. Tak się składa, że w sklepie porównywaliśmy z kolegą 55" z 60" i specjalnych różnic nie zauważyliśmy. W domu podobnie. Ja mam 60" a kolega wersję 55". Owszem w testach przeprowadzonych przez specjalistów wyszła nieco większa jasność na 55" w porównaniu do 60", ale bez przesady. Opowiadanie - bez obrazy - głupot jakoby efekt HDR na 60" był ledwie widoczny na tle 55" jest kompletnie nie na miejscu i może wprowadzić w błąd potencjalnych nabywców TV. Mogę się natomiast zgodzić, że efekt HDR-a będzie znacznie lepszy na modelu Direct LED KS9500 na tle KS7000 z podświetleniem krawędziowym.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Troche z innej beczki. Gdy wyszkuje kanaly z modolu cam to mnostwo kanalow mam gdy zjade w dol czyli sa to kanaly atv. Jakosc ich jest straszna. Sa tam min. Kanaly w hd ktore pownienem miec cyfrowo. Czy ktos wie o co tu chodzi? Platofroma to multimedia

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry