Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Graco_32

New member
Moi drodzy. Kłania się technologia wykonania matrycy. 120Hz niestety będzie szarpać, bo dorabia sobie klatki. Na 50Hz też są szarpnięcia, ale nie rzucają się tak w oczy. Znane z autopsji.

Chcesz powiedzieć że drogie tv's ze 120 HZ po prostu sobie przycinają obraz i ma to być normalne?
Fakt, że po wyłączeniu AutoMotionPlus nie tnie, tylko że ten układ powinien normalnie wywiązywać się ze swojego zadania, bo pewnie znacząco wpłynął na cenę tv. Zauważcie też, że materiały promo w sklepach wyświetlane w 4K też co jakiś czas przycinają.
Moim zdaniem to dramat, ale niestety zauważyłem go dopiero po zakupie tv i to kiedy był nowością i za KS 8000 w 55'' zapłacić trzeba było w BrandStore ponad 8k. Od roku tego nie poprawili więc już nie poprawią i niestety albo się przyzwyczaję albo sprzedam komuś bubla (chociaż ramka nie odchodzi i nie ma wadliwych pikseli - co dla wielu jest na tym forum chyba największą wadą) Ciekawe czy przewód optyczny w serii na 2017 rok wyeliminuje tą wadę?
 
Chcesz powiedzieć że drogie tv's ze 120 HZ po prostu sobie przycinają obraz i ma to być normalne?
Fakt, że po wyłączeniu AutoMotionPlus nie tnie, tylko że ten układ powinien normalnie wywiązywać się ze swojego zadania, bo pewnie znacząco wpłynął na cenę tv. Zauważcie też, że materiały promo w sklepach wyświetlane w 4K też co jakiś czas przycinają.
Moim zdaniem to dramat, ale niestety zauważyłem go dopiero po zakupie tv i to kiedy był nowością i za KS 8000 w 55'' zapłacić trzeba było w BrandStore ponad 8k. Od roku tego nie poprawili więc już nie poprawią i niestety albo się przyzwyczaję albo sprzedam komuś bubla (chociaż ramka nie odchodzi i nie ma wadliwych pikseli - co dla wielu jest na tym forum chyba największą wadą) Ciekawe czy przewód optyczny w serii na 2017 rok wyeliminuje tą wadę?
Widzę że dużo wyższa seria ma to samo co i mój ue55ks7000. Może jak zacznie więcej osób ich męczyć to się ugną i coś zrobią. To nic nie kosztuje a może tylko pomóc.
To jest oficjalne polskie forum samsunga i tam jest mój temat o auto motion plus.

https://eu.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/pl-tv/page/3/thread-id/227

Z drugiej strony zaczynam się już zastanawiać czy nie szukać wypalonych pikseli żeby zwrócić ten TV jak nic nie zrobią.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Zauwazylem spadki plynnosci rowniez w grze na konsoli np w fife. Motion plus na off jak i wszystkie wspomagacze tez

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Aksel

Member
Niestety też zauważyłem problem z płynnością ale byłem pewien że problem jest po stronie filmu a nie TV.
 

pietas

New member
hej , jakie to macie to zwalnianie ??? jest np 60fps i nagle spada na chwile np do 10 fps ? czy zrywa obraz czasami? na sekundę się zacina a później tak jak by nie wyrabiał Auto motion i zrywa, szarpie klatką ??
 

andrzeej

Member
U mnie ewidentnie motion + wyraźnie nie wyrabia. Nie gram w żadne gry, tylko filmy ,tv i tu taki przykład na kanale nat geo hd program Car sos idzie płynnie by zaraz na "Geniuszu" szarpie obrazem jak " pies flakami" najśmieszniejsze jest to ze podczas reklam jest ok.
 

fausto1

New member
Bez reklam
hej , jakie to macie to zwalnianie ??? jest np 60fps i nagle spada na chwile np do 10 fps ? czy zrywa obraz czasami? na sekundę się zacina a później tak jak by nie wyrabiał Auto motion i zrywa, szarpie klatką ??
U mnie plynnie jest i po chwili spada chwilowo jest jakby pokaz slajdow czyli spada framerate. Myslalem ze tylko na kablowce to jest i wina modulu cam ale na konsolo tez sie pokazalo

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Herus

Member
tak sobie czytam i czytam... to dotyczy wszystkich telewizorów czy jakiś konkretnych modeli / sztuk? Zastanawiam się nad kupnem i nie wiem czy to mocno przeszkadza? Czy jest to na wszystkich kanałach ?
 

fausto1

New member
Bez reklam
Ja 65ks7000. Jest sens zglaszac do serwisu ta przypadlosc z tym traceniem plynnosci ?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
No właśnie wiele kanałów chodzi płynnie i nic nie widać ale są takie które szarpią i to jest denerwujące. Ja znowu jak puszczam sobie filmy z htpc to szarpania nie zauważyłem. Jest tylko przy oglądaniu TV. Ogólnie ja bym się na Twoim miejscu wstrzymał z zakupem TV Samsung dopóki tego nie naprawią i o ile w ogóle to zrobią. Mnie to tak wkurza że mam ochotę powoli sprzedać ten TV i kupić coś innej firmy. Jednak wywalić 5300zł na coś co nie działa to bez jaj. Jak się wyłączy auto motion plus to tv widać jak klatkuje jak się włączy to na niektórych kanałach szarpie co chwilę obrazem. W starym TV samsunga który miałem z 6 lat wszystko chodzi idealnie.

Najciekawsze jest to że ktoś tu napisał w tym temacie że winna jest tu matryca 120hz. Jak jest matryca 60hz to tego efektu niema. To ja się pytam po co ja kupiłem TV premium za 5300zł skoro lepiej działa taki za 3000zł? Poczekam jeszcze z miesiąc czy przyjdzie jakaś odpowiedź z forum samsunga a jak nie to zacznę szukać martwych pikseli i reklamować TV. Niech oddają kasę i kupie jakiś LG.
 

pietas

New member

hej , sprawdziłem te kanały u mnie wszystko all działa ok , mam z multimedia tv ... , raczej bym się doszukiwał błędnej współpracy tv - dekoder , nie lepiej zmienić dekoder na inny kompatybilny bardziej z ks a nie kombinować z gwarancjami tv zwłaszcza jeśli tv dobrze działa ? co do auto motion to już inna historia moim zdaniem algorytm całkowicie jest skopany , jest taki teścik takie dwa kwadraciki latają na nim widać jak auto motion sobie radzi , tragedia ... napisz maila na priv to ci go wyślę .
No i po całkowitym wyłączeniu obraz tak skacze i klat kuje że się nie da oglądać normalnie tv ... co moim zdaniem jest nie dopuszczalne ,tv bez auto motion lepiej działają ... :(
 
hej , sprawdziłem te kanały u mnie wszystko all działa ok , mam z multimedia tv ... , raczej bym się doszukiwał błędnej współpracy tv - dekoder , nie lepiej zmienić dekoder na inny kompatybilny bardziej z ks a nie kombinować z gwarancjami tv zwłaszcza jeśli tv dobrze działa ? co do auto motion to już inna historia moim zdaniem algorytm całkowicie jest skopany , jest taki teścik takie dwa kwadraciki latają na nim widać jak auto motion sobie radzi , tragedia ... napisz maila na priv to ci go wyślę .
No i po całkowitym wyłączeniu obraz tak skacze i klat kuje że się nie da oglądać normalnie tv ... co moim zdaniem jest nie dopuszczalne ,tv bez auto motion lepiej działają ... :(
Włącz sobie przykładowo np na National Geographic HD "Geniusz" albo na Nat Geo People HD Cesar Milan (ten od psów). Praktycznie zawsze przy włączonym auto motion plus obraz szarpie. Ja to testowałem na HTPC z kartą DVB-s2 i zarówno pod windowsem jak i pod LibreELEC (linux) szarpie obrazem. Oprócz tego testowałem pod tunerem sat vu solo2 i tak samo szarpie. Kolega andreej testował pod tunerem oryginalnym NC PLUS i ma to samo. Tylko musisz pamiętać że auto motion plus musi być włączone żeby szarpało.
 

pietas

New member
Włącz sobie przykładowo np na National Geographic HD "Geniusz" albo na Nat Geo People HD Cesar Milan (ten od psów). Praktycznie zawsze przy włączonym auto motion plus obraz szarpie. Ja to testowałem na HTPC z kartą DVB-s2 i zarówno pod windowsem jak i pod LibreELEC (linux) szarpie obrazem. Oprócz tego testowałem pod tunerem sat vu solo2 i tak samo szarpie. Kolega andreej testował pod tunerem oryginalnym NC PLUS i ma to samo. Tylko musisz pamiętać że auto motion plus musi być włączone żeby szarpało.

ustaw na tych kanałach auto motion na 7/4 zobacz czy pomoże , to nadawca tv musi coś nadawać nie tak że się tv gubi ... albo jest jakiś mocny sygnał i auto motion musi chodzić na mniejszych ustawieniach ... ja miałem problemy z takim szarpaniem zrywaniem czasem jednej klatki na niektórych kanałach przy ustawieniu auto motion na 8/4 all jest ok . wersje softu masz najnowszą?
 
Ostatnia edycja:
Do góry