Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

bien

New member
A wady tego telewizora sa nastepujące :
1. Całe Euro nic nie przycinalo tylko w finale lekkie skoki ale pomógł restart dekodera. Oglądam film na C+ jest wszystko płynnie i pięknie. Oglądam inny film na tym samym kanale i czasem szarpnie. Szarpanie nie występuje z nośników BD lub PenDrive.
2. Jak codziennie Twoje dziecko ogłada YouYube to sie czasem powiesi.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Co do szarpania obrazu na dekoderze nc+ to sprawdź:
1) czy zwiększenie w Auto Motion Plus redukcji drgań coś pomaga,
2) sprawdź dekoder na innym złączu HDMI,
3) sprawdź czy problem występuje na innym kablu HDMI.

Jeśli ww. nie pomoże, to być może TV w obecnej wersji oprogramowania w jakiś sposób "gryzie się" z dekoderem od nc+ skoro z BluRaya i z USB wszystko działa ok.
 

magiks33

Member
Witam już ktoś aktualizował fw w ks7000 bo wyszedł nr 1120,5 ? bo przez neta nie ma a na stronie samsunga jest .Już ściągłem i wrzuciłem na pendriva tylko czasu nie mam ale wgram:)
 

dsbanik

New member
Witam,

Jestem w posiadaniu 60KS7000 od ponad 6 tygodni.
Zakupiłem egzemplarz w neonecie online. 0 bad pixeli. Jedynie na powłoce antyrefleksyjnej znalazła się drobna ryska (1mm, widoczna tylko z bliska), która zareklamowałem o czym pisałem.

Przeszedłem całą procedurę reklamacyjną (m.in wizyta serwisanta Samsunga), która zakończyła się po fazie półfinałowej euro. Neonet zaproponował wymianę lub zwrot pieniędzy.
Teoretycznie mogłem oddać TV po zakończeniu euro :)
Wymiana nie wchodziła w grę, nie chciałem trafić na model z bad pixelami.

Decydując się na zostawienie TV otrzymałem kolejny rabat i wszyscy pozostali zadowoleni :)

Pisał ktoś o szybkim zakurzaniu się panelu - na swoim odbiorniku nie zaobserwowałem zjawiska. Powiedziałbym, że jest wręcz przeciwnie - kurzyła to się moja poprzednia plazma LG.
 

rafaell68

Member
Wczoraj byłem w MM. Przymierzałem się do zakupu 60KS7000. Bardzo fajny sprzęcik pod względem obrazu, czerni, smarta, ale podczas oględzin zobaczyłem odstającą obudowę (lewy dolny róg z tyłu). Podszedł sprzedawca i pogadaliśmy chwilę i mówił mi że też to zaobserwowali. Widzę, że jest to chyba poważny problem ponieważ dużo się tego tu przewija. Ramka wygląda jakby była jeszcze w jakiś sposób przyklejona, ponieważ jak zaczynałem cisnąć ramkę to mocno sprężynowała. Samej matrycy pod kątem bad pixeli nie sprawdzałem.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam na szczęście liczy się obraz,dzięki kol.@barburian serwis Samsunga będzie umiał sobie z tym poradzić....
 

kuba378

Active member
Niezły bubel wyszedł samsungowi w tym roku.

Obudowa po rogach jest przyklejona na taśmę dwustronną.

Serwis samsunga pewnie już ma na stanie sporo tej taśmy, będą mieli co robić ;)

Może powinni dodawać w zestawie rolkę tej taśmy.

RHJG, weź nie pitol takich bzdur, że liczy się obraz, liczy się całość (obraz, design, wykonanie).
 
Ostatnia edycja:

dsbanik

New member
Serwisant samsunga poprawia obudowę w 15 min. w ramach gwarancji.
Zatrzaski są dlatego, cytuję:
"ponieważ panel jest ultracienki i na śrubki nie ma miejsca"

Miesiąc siedziałem nad wyborem TV w zakresie cenowym 7000zl (+/-500) i wielkości 55-60.
Są dwaj porównywalni kandydaci KS7000 i Panasonic DX750 lub DX780 i póżniej długo nic. To potwierdzają testy i recenzje na innych polskich i zagranicznych portalach. Reszta to PR tutejszych naganiaczy.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Każdy TV ma jakieś wady i niedoróbki. Gdyby szajsung poprawił w kolejnych partiach KS7000 jakość wykonania TV (problem ramek i bad pixeli), to myślę, że całościowo ten model byłby bardzo atrakcyjny do zakupu, bo tak naprawdę w tej klasie cenowej nie ma zbyt wielkiej konkurencji. Jak dla mnie jedyny konkretny konkurent, to Panas DX750. Jeśli TV wykorzystywałbym wyłącznie do oglądania zwykłej telewizji, to bez wahania wybrałbym Panasa. TV będę jednak bardzo intensywnie wykorzystywał do multimediów z dysków zewn. i w przypadku wyboru Panasa musiałbym na starcie dokupić zewnętrzny player UHD na złączu HDMI 2.0., co przy ograniczonej tylko do dwóch liczby złącz HDMI w technologii 2.0 nie jest zbyt komfortowym dla mnie rozwiązaniem z uwagi na planowaną w przyszłości konsolę kolejnej generacji 4K. W ten sposób zajęte miałbym obydwa porty HDMI 2.0. Dodatkowo Panas nie posiada tunera sat, więc w przypadku zakupu w przyszłości tunera UHD nie będzie go gdzie podpiąć, bo złącza HDMI 1.4 - jako zbyt wolne - nie będą spełniały oczekiwań. Bardzo dziwi zatem polityka Panasa - tylko dwa złącza HDMI 2.0 - w sytuacji konieczności zainwestowania w nowoczesny player UHD oraz docelowo w tuner sat. UHD. Do tego dochodzi brak wsparcia dla DTS-u, stąd też player zewn. jest niezbędny, chyba, że ktoś będzie wykorzystywał TV wyłącznie do DVB-T, DVB-C czy też nc+. Gdyby w Panasie był tak krytykowany android, to można by było zainstalować KODI i nie było problemów z multimediami, a tak to - pod kątem moich potrzeb - po prostu jest lipa.
Czy ktoś wie w jakim formacie audio są multimedia z netflixa??? Jeśli w DTS, to mielibyśmy kolejny problem (brak dźwięku).
 
Ostatnia edycja:

magiks33

Member
no panowie serwis samsunga się poddał i wystawia pismo o wymianie sprzętu w sklepie tylko teraz to pena biorę i każę podłączyć one connecta a z drugiej strony ciekawe jak ramka będzie odstawała w sklepie to co powie sprzedawca bo byłem wczoraj w salonie samsunga i oglądałem panel 55ks7000-czysty bez bad hot pixeli i bez zabrudzen ale ramka nadal odstawała w paru miejscach :)

A i wgrałem soft nr 1120,5 ze strony samsuga i jakby obraz zrobił się płynniejszy
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam do tej pory były cienkie panele i śrubki.Samsung chciał przyoszczędzić i poszedł na łatwiznę,przecież serwisant tego nie powie ! Co nie zmienia faktu,że obraz jest bardzo dobry w tym modelu...
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Witam do tej pory były cienkie panele i śrubki.Samsung chciał przyoszczędzić i poszedł na łatwiznę,przecież serwisant tego nie powie ! Co nie zmienia faktu,że obraz jest bardzo dobry w tym modelu...

Być może po zgłaszanych przez nabywców problemach z ramkami, pójdą po rozum do głowy i zmienią w kolejnych partiach zatrzaski na śrubki :) Jeśli do listopada/grudnia rozwiążą ten problem, to zapewne kupię 60KS7000, jeśli nadal będzie lipa, to zdecyduję się na Panasa 58DX750 :)
 
Witam też z początku się napaliłem na KS ale jakoś mi przeszło jak poczytałem na tutejszym forum Samsung Uwaga Gwarancja. Myślę o DX 750 , na sąsiednim forum jest już test na naszym nadal brak. Może się doczekam. Jesli ktoś ma DX to proszę o podzielnie się wrażeniami.
 

dsbanik

New member
W Katowickim EURO RTV DX780 i KS7000 stoją praktycznie obok siebie.
Na obu włączone filmiki promocyjne.
Moje spostrzeżenia: kąty w Panasonicu nie są duża lepsze. Zdecydowanie lepsza czerń. Samsung za to zdecydowanie góruje w płynności obrazu.

Co do ramki i śrubek, trzeba mieć na uwadze, że w tym roku nastąpił duży postęp w parametrach grubości paneli. Wystarczy przejść się w sklepie i porównać. Modele tegoroczne poznać można od razu, co nie zmienia faktu, że źle dopasowane zatrzaski i wzywanie serwisanta do poprawek to porażka Samsunga...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy sprawdzić przed wysyłką i kłopot z głowy.
Podczas kalibracji sprawdzane są też badpiksele.
 

Zibowski

New member
Niestety, po dokładnych oględzinach stwierdziłem,że też w moim 49ks7000 w górnym prawym rogu tylna obudowa odstaje na 1 mm na długości 5 cm w poziomie i pionie Zastanawiam się czy nie obkleić jakąś wąską taśmą na styku obudowy i srebrnej ramki aby chronić przed kurzem. Ma to sens?
 

barburian

New member
Bez reklam
Szparka

Niestety, po dokładnych oględzinach stwierdziłem,że też w moim 49ks7000 w górnym prawym rogu tylna obudowa odstaje na 1 mm na długości 5 cm w poziomie i pionie Zastanawiam się czy nie obkleić jakąś wąską taśmą na styku obudowy i srebrnej ramki aby chronić przed kurzem. Ma to sens?


Rozwiązań jest kilka na szparkę w tym TV :)

1. Wezwać serwisanta i niech na gwarancji wymienią obudowę.

2. Samemu zdjąć obudowę i zgodnie z instrukcją podkleić taśmą 2-stronnie klejącą czarną 3M

3. Trochę hard opcja ale można obkleić taśmą klejącą

4. Strzykawką czarnym silikonem uszczelnić
 
Do góry