Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

bodziokrak

New member
Myślę że na elektrodzie można założyć nowy wątek, udoskonalenie tv nowej serii samsunga. Ja chyba uszczelniłbym silikonem, zrezygnował z podstawki i przykręcił bezpośrednio wkrętami do ściany nawiercając otwory w rogach.
 

barburian

New member
Bez reklam
6. Zapomniałem o kleju SuperGlu ,ewentualnie można gipsem zaszpachlować
ale warto użyć czarnego barwnika i wcześniej rozrobić kolor, bo biała szpachla na czarnym tle może razić nazbyt wrażliwego odbiorcę.
 

rafaell68

Member
Proponuję wciąć się opierzeniem w obudowę i zasilikonować jak kominy :)

A tak serio to znając życie, linia produkcyjna jest już uruchomiona. Formy na obudowy tylne zrobione i nic Samsung w temacie nie zmieni. Ewentualnie może jak będą nowe partie montować to użyją innej taśmy dwustronnej. Nie wierzę w to że nagle jakieś śrubki zastosują bo musieliby konstrukcję zmieniać.

Tak w ogóle to moim zdaniem nie potrzeba tam nic uszczelniać, ponieważ tylne plecy obudowy i tak mają rozcięcia do wydostawania się ciepła z obudowy i kurz i tak tam się dostaje. Wydaje mi się, że na przedostawanie się kurzu pod matrycę nie ma to wpływu ale mogę się mylić. Oczywiście nie zmienia to faktu że za taką kasę nie życzę sobie żeby cokolwiek odstawało!
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Proponuję wciąć się opierzeniem w obudowę i zasilikonować jak kominy :)

A tak serio to znając życie, linia produkcyjna jest już uruchomiona. Formy na obudowy tylne zrobione i nic Samsung w temacie nie zmieni. Ewentualnie może jak będą nowe partie montować to użyją innej taśmy dwustronnej. Nie wierzę w to że nagle jakieś śrubki zastosują bo musieliby konstrukcję zmieniać.

Tak w ogóle to moim zdaniem nie potrzeba tam nic uszczelniać, ponieważ tylne plecy obudowy i tak mają rozcięcia do wydostawania się ciepła z obudowy i kurz i tak tam się dostaje. Wydaje mi się, że na przedostawanie się kurzu pod matrycę nie ma to wpływu ale mogę się mylić. Oczywiście nie zmienia to faktu że za taką kasę nie życzę sobie żeby cokolwiek odstawało!

Jeśli nie rozwiążą problemu "z rozlatującą się" obudową, to nikt przy zdrowych zmysłach "świadomy" występującej wady, takiego barachła nie kupi :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Niepotrzebnie o mnie się martwisz,zajrzyj jednak do słownika co oznacza sarkazm ? Co ja kupuję to jest moja sprawa-czy to jest jasne ? Jestem z Dolnego Śląska-zaspokoiłem ciekawość....
 

barburian

New member
Bez reklam
Wczoraj wybrałem się do MM w celu organoleptycznego sprawdzenia KS :

75KS8000 - 3 bad pixele znalazłem reszta parametrów ok.
65KS8000 - bez wad
65KS9000 - bez wad
55KS7500 - 2 bad pixele i odstająca obudowa w prawym rogu jakieś 20cm

Zerkałem też na 75UH780V LG - Dramat tyle powiem , stojący obok SONY 75W855 zabił go ,urwał mu głowę i narobił w szyję.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
W przypadku nowych modeli LG LED widać, że firma "odpuściła" już ten segment TV i skupia się praktycznie wyłącznie na technologii OLED. Podczas testów najwyższego modelu LG LED na 2016 r. - 65UH950 w Saturnie byłem niemiło zaskoczony. Czerń - jak dla mnie - bardzo słaba, ale to normalka przy IPS-ie. Zaskoczenie wynikało natomiast ze słabiutkich - jak na IPS - kątów patrzenia. A skoro ten TV ma słabe kąty, to jakie mogą być zalety zastosowania IPS-a??? No chyba, że sprawdzany egzemplarz był jakiś wadliwy.
 
Ostatnia edycja:

żagiel75

New member
Dzisiaj naocznie "testowałem" KS7000 i oczywiście skupiłem się na ramce i tylnej obudowie. W niektórych miejscach obudowa nierówno jest położona, może być to wina zastosowanej taśmy dwustronnej, pod naciskiem się uginała ale nierównomiernie - w jednych miejscach połączenia były stabilne, w innych następowało uginanie. Również ramka tv - srebrna - też nie była stabilna i "pracowała" wydając dźwięki. Nie wiem czy dobrze postępuję, może za dużo wymagam. Żaden z opisanych elementów nie odstawał, ale czy z czasem, pod wpływem temperatury nie zacznie się odklejanie? Zastanawiam się czy brać taki egzemplarz. Porównywałem go z Philipsem PUS7181. Ten z kolei ładnie wykonany, ładny dźwięk, ale obraz w bezpośrednim porównaniu do Samsunga - kiepsko. Właśnie Samsung ma ładny obraz i tym mnie przyciąga.
 

Zibowski

New member
Dzisiaj naocznie "testowałem" KS7000 i oczywiście skupiłem się na ramce i tylnej obudowie. W niektórych miejscach obudowa nierówno jest położona, może być to wina zastosowanej taśmy dwustronnej, pod naciskiem się uginała ale nierównomiernie - w jednych miejscach połączenia były stabilne, w innych następowało uginanie. Również ramka tv - srebrna - też nie była stabilna i "pracowała" wydając dźwięki. Nie wiem czy dobrze postępuję, może za dużo wymagam. Żaden z opisanych elementów nie odstawał, ale czy z czasem, pod wpływem temperatury nie zacznie się odklejanie? Zastanawiam się czy brać taki egzemplarz. Porównywałem go z Philipsem PUS7181. Ten z kolei ładnie wykonany, ładny dźwięk, ale obraz w bezpośrednim porównaniu do Samsunga - kiepsko. Właśnie Samsung ma ładny obraz i tym mnie przyciąga.

Sądzę ,że uginała się poza zatrzaskami ,a w pobliżu zatrzasków nie. Jeśli nic nie odstaje to moja rada kupować. Mam go 2 miesiące i jak na razie obraz jest ok. Były problemy z aplikacjami ale na to jest rada - ponowna instalacja poprzez APPS.
 

magiks33

Member
A mam takie pytanko bo po włączeniu tv ks7000 TIZEN startuje po kilkunastu sekundach i trzeba kilkakrotnie naciskać domek na pilocie -- też tak macie?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dla zainteresowanych kupnem Samsunga 60KS7000. Do 31 lipca włącznie mają w neonecie promocję na ten model - cena do zapłacenia 6690 zł z darmową dostawą lub odbiorem w wybranym sklepie stacjonarnym.
 

magiks33

Member
Dla zainteresowanych kupnem Samsunga 60KS7000. Do 31 lipca włącznie mają w neonecie promocję na ten model - cena do zapłacenia 6690 zł z darmową dostawą lub odbiorem w wybranym sklepie stacjonarnym.

to się opłaca :) ja mam ten problem że max 55 cali :( meble nie dają rady :( za mały prześwit. A 55ks7000 w sklepie samsunga mają za 5999zł
 
Do góry