Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

magiks33

Member
Wystarczą plansze testowe (zwykłe jpg) w jednolitym kolorze - ja na czerwonej i na niebieskiej - znalazłem 10 bad pixeli w 60KS7000 w warunkach sklepowych. Bad pixeli trzeba wypatrywać z bardzo bliskiej odległości. Lupa nie jest potrzebna :)

najlepiej aby plansza była biała wtedy wychodzi wszystko bad hot czy zabrudzenie wewnętrzne.Jak serwisant wymienił panel to od razu wchodził w tryb serwisowy i ustawiał aby ekran był biały
 

magiks33

Member
Witam,
Kupiłem telewizor jak w tytule. Wszystko fajnie tylko irytuje mnie płynność obrazu:(. Oczywiście Picture Quality Index 1300 jest wyłączony i inne upłynniacze ruchu, bo obraz jest sztucznie płynny i co jakiś czas przycina.
Materiał jest podawany z dekodera cyfry i dysku HD (filmy 1080p 23,76 fps) oraz PS4 (trybu gry nie używam, bo czuć spadek klatek)

Nie chcę pytać co lepsze: 60hz czy 120hz, bo odpowiedź jest oczywista.
Pytanie które zadaję jest takie - efekt czytania forum różnych stron i wypowiedzi?

Czy jeśli zamieniłbym ten telewizor na Samsung UE55JU7000 to czy obraz będzie znacznie płynniejszy przy wyłączonych upiększaczach czy różnica będzie niewielka.

Pozdrawiam wszystkich.

ks7000 też lubi przyciąć a ma PQI 2100 :( poza tym ma np słabszą głowicę satelitarną na starym d6500 jakość i siła sygnału 98/100 a w tym ks 50/60 70/60 a dvb-s2 to juz cienko nieraz 50/40 i to na nieruszanej czaszy :(
 

kv77

New member
Witam,
Kupiłem telewizor jak w tytule. Wszystko fajnie tylko irytuje mnie płynność obrazu:(. Oczywiście Picture Quality Index 1300 jest wyłączony i inne upłynniacze ruchu, bo obraz jest sztucznie płynny i co jakiś czas przycina.
Materiał jest podawany z dekodera cyfry i dysku HD (filmy 1080p 23,76 fps) oraz PS4 (trybu gry nie używam, bo czuć spadek klatek)

Nie chcę pytać co lepsze: 60hz czy 120hz, bo odpowiedź jest oczywista.
Pytanie które zadaję jest takie - efekt czytania forum różnych stron i wypowiedzi?

Czy jeśli zamieniłbym ten telewizor na Samsung UE55JU7000 to czy obraz będzie znacznie płynniejszy przy wyłączonych upiększaczach czy różnica będzie niewielka.

Pozdrawiam wszystkich.

Mam ten sam problem z brakiem płynności w swoim 49KS7000. Testowałem różne ustawienia upłynniacza i nie mogę pozbyć się przycinania. Wcześniej miałem H6770 i nie miałem takich problemów a przecież to był niższy model. Coś jest nie tak z tym nowym TV.
Czy taki problem kwalifikuję tv do zgłoszenia na reklamacji? Miał ktoś może doświadczenia jak zachowuje się Serwis w takich sytuacjach?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Także poproszę o informację, jak to sprawdzić. I poproszę o poważne informacje, nie takie, ironiczne,które lekceważą grzeczną prośbę.
Bad pixele nie świecą w kolorze tła, więc jeżeli włączysz jednolity kolor tła i przyjrzysz się dokładnie to zauważysz te które są martwe i występuje w tym miejscu ubytek (przeważnie czarny albo biały)
Tutaj masz taką planszę testową.

[youtube]gIA_4nV-CqE[/youtube]
 
Ostatnia edycja:
Jest już opis modelu 9500 na stronie samsunga ale dziwną sprawą jest brak jakichkolwiek ofert w necie poza jedną w mm ale to też z ekspozycji dziwne niby skąd wziął się na ekspozycji. ... na innych forach sporo plotek że Samsung nie radzi sobie z chorobą wieku dziecięcego tego modelu i nigdzie nowych modeli nie ma i nawet na wymianę tych co się zepsuły również. ... nie dobrze. ..się dzieje

wytapane przez 910C
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Jest już opis modelu 9500 na stronie samsunga ale dziwną sprawą jest brak jakichkolwiek ofert w necie poza jedną w mm ale to też z ekspozycji dziwne niby skąd wziął się na ekspozycji. ... na innych forach sporo plotek że Samsung nie radzi sobie z chorobą wieku dziecięcego tego modelu i nigdzie nowych modeli nie ma i nawet na wymianę tych co się zepsuły również. ... nie dobrze. ..się dzieje

wytapane przez 910C
Oferta MM to jest ściema, pierwsze trzy egzemplarze wjeżdżają do Polski w czwartek lub piątek, w tym jeden ponoć do gerusia ;) pozostałe dwa raczej nie będą do sprzedaży detalicznej.
 

magiks33

Member
Mam ten sam problem z brakiem płynności w swoim 49KS7000. Testowałem różne ustawienia upłynniacza i nie mogę pozbyć się przycinania. Wcześniej miałem H6770 i nie miałem takich problemów a przecież to był niższy model. Coś jest nie tak z tym nowym TV.
Czy taki problem kwalifikuję tv do zgłoszenia na reklamacji? Miał ktoś może doświadczenia jak zachowuje się Serwis w takich sytuacjach?

może samsung wypuści jakiś poprawiony fw poczekamy zobaczymy ,zresztą popytam bo czekam na serwisanta i odpowiedź samsunga czy wymienią cały tv(tylko co to da jak znowu przyjdzie z lipną matrycą :) )
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam moim zdaniem nie ma. Od KS7000 w górę zaczynają się dobre TV jeżeli chodzi o Samsunga....Zobacz Panasonica DX750
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model KS 700 jest najtańszym modelem Samsunga w serii 4K i 100Hz.
I to jest bardzo dobry telewizor.
Po kalibracji gra znakomicie.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z kalibracją gratis.
 

lestom

New member
Dzień dobry. Chciałbym się zapytać o optymalne wartości kalibracji Samsunga UE65KS8000L, może ktoś mógłby pomóc?

Pozdrawiam serdecznie !
 

bien

New member
Jestem posiadaczem 60KS7000 i trochę ten lament niesprawiedliwy. U mnie wszystko pięknie gra , nic sie nie odkleja i nawet nie ma badpixeli.

Zamówiłem kalibracje i obraz jest o 50% jeszcze lepszy poważnie.
Najlepszy stosunek ceny do jakość na dzis.
 

ubs

New member
Jestem posiadaczem 60KS7000 i trochę ten lament niesprawiedliwy. U mnie wszystko pięknie gra , nic sie nie odkleja i nawet nie ma badpixeli.

Zamówiłem kalibracje i obraz jest o 50% jeszcze lepszy poważnie.
Najlepszy stosunek ceny do jakość na dzis.

Powiedz, gdzie zamówiłeś kalibrację i jakie to są koszty?

pozdrawiam
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
W ostatni poniedziałek sprawdzałem w Samsung Brand Store w Łodzi 55KS7000 i 55KS8000. Z KS8000 wszystko był ok. Natomiast na 55KS7000 znalazłem 1 bad pixel. Pracownicy twierdzili, że TV pochodzi z pierwszej partii, a na magazynie sklepowym mają już modele z kolejnej partii. W tym samym dniu sprawdzałem również 60KS7000 w Saturnie i z TV było wszystko ok. - brak bad pixeli :)
Sprawdzałem także LG 65UH950 i muszę powiedzieć, że już w warunkach sklepowych czerń była słabiutka. Ponadto niemiłym zaskoczeniem była słabiutkie - jak na matrycę IPS - kąty patrzenia - bardzo widoczny spadek saturacji barw pod kątem. Nie wiem, być może z tym egzemplarzem było coś nie tak.
Widziałem też chodzącego na ekspozycji Phlilipsa - bodajże model 6501 - i obraz miał okropny (być może z tym egz. było coś nie tak)
Soniak 65XD9305 mimo wysokiej ceny, nie sprawił na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia jeśli chodzi o płynność obrazu na materiale testowym.
Sprawdzałem również OLED-a LG 55EG910 i czerń miał niesamowitą, ale za to poziom bieli słabiutki. Tym nie mniej, gdy ten OLED był 4K a nie FHD, to na pewno bym się na niego skusił.
Najlepsze wrażenie z TV LED sprawił na mnie - z tych, które sprawdzałem 60KS7000 (wg mnie najlepszy stosunek ceny do możliwości). Niestety nigdzie nie mieli Panasa 58DX750 więc nie miałem okazji go sprawdzić.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Wczoraj dotarł ;)
 

Attachments

  • DSC_0713.jpg
    DSC_0713.jpg
    13,9 KB · Wyś: 94

bien

New member
W ostatni poniedziałek sprawdzałem w Samsung Brand Store w Łodzi 55KS7000 i 55KS8000. Z KS8000 wszystko był ok. Natomiast na 55KS7000 znalazłem 1 bad pixel. Pracownicy twierdzili, że TV pochodzi z pierwszej partii, a na magazynie sklepowym mają już modele z kolejnej partii. W tym samym dniu sprawdzałem również 60KS7000 w Saturnie i z TV było wszystko ok. - brak bad pixeli :)
Sprawdzałem także LG 65UH950 i muszę powiedzieć, że już w warunkach sklepowych czerń była słabiutka. Ponadto niemiłym zaskoczeniem była słabiutkie - jak na matrycę IPS - kąty patrzenia - bardzo widoczny spadek saturacji barw pod kątem. Nie wiem, być może z tym egzemplarzem było coś nie tak.
Widziałem też chodzącego na ekspozycji Phlilipsa - bodajże model 6501 - i obraz miał okropny (być może z tym egz. było coś nie tak)
Soniak 65XD9305 mimo wysokiej ceny, nie sprawił na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia jeśli chodzi o płynność obrazu na materiale testowym.
Sprawdzałem również OLED-a LG 55EG910 i czerń miał niesamowitą, ale za to poziom bieli słabiutki. Tym nie mniej, gdy ten OLED był 4K a nie FHD, to na pewno bym się na niego skusił.
Najlepsze wrażenie z TV LED sprawił na mnie - z tych, które sprawdzałem 60KS7000 (wg mnie najlepszy stosunek ceny do możliwości). Niestety nigdzie nie mieli Panasa 58DX750 więc nie miałem okazji go sprawdzić.

Rafcio76
Poniekąd Ty mnie namówiłeś na ten TV i po miesiącu użytkowania jest bardzo poprawnie za tą cenę
Natomiast musisz wykonać kalibrację. Jestem w szoku ze zimny Szajsung potrafi wyświetlać tak "miękki" Plastyczny żółty kolor.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam gratuluje !kol.@gerus6. Koniecznie zamów kalibracje na przykład u Maćka.....z "zaprzyjaźnionego" Forum.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Rafcio76
Poniekąd Ty mnie namówiłeś na ten TV i po miesiącu użytkowania jest bardzo poprawnie za tą cenę
Natomiast musisz wykonać kalibrację. Jestem w szoku ze zimny Szajsung potrafi wyświetlać tak "miękki" Plastyczny żółty kolor.

Cieszę się, że z TV jesteś zadowolony :) Kalibracja po zakupie TV to podstawa i sam również ją zamówię do domu jak już kupię nowy TV.
 
Do góry