Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

rafcio76r

New member
Bez reklam
Panie rafcio
Panu ktoś płaci za takie budowanie opinii firmie Samsung? Ma Pan dowody na potwierdzenie Pana opinii?
Niemalże w kazdym watki w ktorym sie Pan udziela mozna zauwazyc to samo.

Kolego MatteBlack, nikt mi nie płaci. Tak mam dowody na bad pixele w KS7000. Sam trafiłem na trefny egzemplarz 60KS7000 przed Euro w neonecie - miał 10 bad pixeli. Oprócz mnie problem z bad pixelami zgłaszało co najmniej kilku innych nabywców tej "nowości", zarówno na tym forum, jak i na forum sąsiednim. Poczytaj sobie, czytanie naprawdę nie boli, a forum jest po to, żeby zgłaszać rzeczywiste problemy, a nie kogokolwiek szkalować.
O tych problemach trzeba pisać kolego, żeby przyszli nabywcy byli tego świadomi i przed zakupem dokładnie sprawdzali dany egzemplarz m.in. pod kątem bad pixeli, jak i zgłaszanych problemów z odstającymi ramkami.
Poczytaj kolego wpisy klientów, u jednego z nich już czwarta wymiana matrycy przez serwis nie dała rezultatu (bad pixele i zabrudzenia na matrycy). Inny klient kupując KS w RTV Euro - dopiero czwarty sprawdzany egzemplarzy był w miarę ok. - tylko 1 bad pixel. Z resztą, rusz kolego swoje cztery literki do sklepów celem potestowania KS i daj znać na forum co i jak, ile egzemplarzy udało Ci się przetestować i jakie były tego efekty.
Również ja mógłbym zapytać Ciebie kolego, czy Tobie Samsung płaci za dbanie o wizerunek tej firmy??? Czy według Ciebie trzeba siedzieć cicho i nie pisać o problemach z KS, nie ostrzegać potencjalnych klientów na co mają zwrócić uwagę przed zakupem???
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Moze proble leży po stronie bardzo wysokiej jasności w hdr i pixele padają ?

Trudno powiedzieć co jest tego przyczyną. Skoro bad pixele pojawiają się już przy pierwszym uruchomieniu TV, to takie panele już zeszły z taśmy produkcyjnej i nie powinny trafić na rynek. Nie wiadomo też - z uwagi na fakt, że to nowość - jak panele bez bad pixeli podczas zakupu TV - będą się zachowywały pod tym względem powiedzmy po pół roku użytkowania - czy się nie pojawią na matrycy. Czas to wszystko zweryfikuje. Jedno jest pewne, KS to dobry TV z dobrą jakością obrazu, ale sprawą niezwykle ważną jest dokładne sprawdzenie danego egzemplarza przed zakupem, żeby potem nie bujać się z serwisem jak jeden z użytkowników forum (czwarta wymiana matrycy bez oczekiwanego efektu).
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Trzeba pisać jak najbardziej o zauważonych mankamentach(między innymi: o uszkodzonych pikselach) na matrycach telewizorów nie tylko firmy Samsung
, ale wszystkich producentów telewizorów bez dwóch zdań .

Nie każdy kupujący zwraca na uszkodzone piksele należytą uwagę przy kupnie telewizora , a potem zaczynają się "schody do nieba" . Kupując w sklepie stacjonarnym można również zawsze poprosić obsługę działu TV o pomoc w sprawdzeniu , czy na matrycy danego modelu telewizora nie znajdują uszkodzone piksele .
To "nie boli " . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dokładnie o to chodzi, o czym napisał kolega accu. Trzeba się wymieniać uwagami, spostrzeżeniami, problemami dotyczącymi TV różnych producentów. Najbardziej cenne są uwagi osób, które testowały (a nie tylko gdzieś coś tam wyczytały) lub nabyły TV określonego producenta i stwierdziły w nich wady/usterki itd.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Pełna zgoda, że trzeba pisać o wadach i problemach, niezależnie od marki, aby ostrzec innych. Ja osobiście pikselom się nie przyglądałem, ale patrząc z boku faktycznie jest to niepokojąca liczba zgłoszeń. Na samym forum było ich kilka, a co dopiero ludzie, którzy nie czytają pomocnych dyskusji forumowych i nie zwracają na początku na to uwagi?

Przyznam się uczciwie, że nie przepadam za tą marką, ale też dotychczas starałem się nie mieć uprzedzeń generalnie. Ostatnio jednak słychać sporo o kurzu i martwych pikselach, a to już niepokoi. Na szczęście są bardzo dobre modele od konkurencji, co do których nie ma powtarzających się, negatywnych opinii, jak na razie.
 

magiks33

Member
Ja tam z samsunga jestem bardzo zadowolony mam ich sprzętu trochę ale to co robią to kpina rozumię że w tv za dwa tysie to ok ale nie za 6 tysi Serwis załatwia teraz wymianę całego egzemplarz ks7000 bo 5 podejścia już nie robią tylko mówiłem że co to da, bo jak znowu będzie wada to będą zamawiać panel !! ach te panele MADE IN SLOVAKIA !!!! lepsze już były by chińskie :)
 

kuba378

Active member
Weź poproś o zwrot pieniędzy i kup normalny telewizor od konkurencji, a nie to badziewie zwane samsungiem. To już poprostu jest kpina, wprowadzili nowe kropki kwantowe bezkadmowe i prawdopodobnie to jest przyczyną, a zwykli użytkownicy stali się testerami.
Miał być telewizor absolutny, wyszedł absurdalny.

Podobnie bylo kilka lat temu jak w elektronice wprowadzili (nie tylko samsung) luty bezołowiowe, też wszystko się sypało.
 

magiks33

Member
Trudno powiedzieć co jest tego przyczyną. Skoro bad pixele pojawiają się już przy pierwszym uruchomieniu TV, to takie panele już zeszły z taśmy produkcyjnej i nie powinny trafić na rynek. Nie wiadomo też - z uwagi na fakt, że to nowość - jak panele bez bad pixeli podczas zakupu TV - będą się zachowywały pod tym względem powiedzmy po pół roku użytkowania - czy się nie pojawią na matrycy. Czas to wszystko zweryfikuje. Jedno jest pewne, KS to dobry TV z dobrą jakością obrazu, ale sprawą niezwykle ważną jest dokładne sprawdzenie danego egzemplarza przed zakupem, żeby potem nie bujać się z serwisem jak jeden z użytkowników forum (czwarta wymiana matrycy bez oczekiwanego efektu).
Dobry tekst :)tak trzeba dokładnie się przyjrzeć w sklepie i niech odpalą coś z pendriva bo nie chcą podłączać one connecta
 

Zibowski

New member
Mam od 2 miesięcy 49ks7000. Może zaskoczę tym pytaniem. Ale może być pomocne nie tylko dla mnie. Jakim sposobem w miarę prostym sprawdzić te słynne pixele, czy one są i ile czy też ich nie ma.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam to jest bardzo proste:kupujemy dobrą lupę,pół litra dobrej wódki,wgrywamy kilka plansz kolorowych,jedną szarą i do rana na bank znajdujemy te słynne piksele.....
 

Dantex76

New member
Ue55ku6072u

Witam,
Kupiłem telewizor jak w tytule. Wszystko fajnie tylko irytuje mnie płynność obrazu:(. Oczywiście Picture Quality Index 1300 jest wyłączony i inne upłynniacze ruchu, bo obraz jest sztucznie płynny i co jakiś czas przycina.
Materiał jest podawany z dekodera cyfry i dysku HD (filmy 1080p 23,76 fps) oraz PS4 (trybu gry nie używam, bo czuć spadek klatek)

Nie chcę pytać co lepsze: 60hz czy 120hz, bo odpowiedź jest oczywista.
Pytanie które zadaję jest takie - efekt czytania forum różnych stron i wypowiedzi?

Czy jeśli zamieniłbym ten telewizor na Samsung UE55JU7000 to czy obraz będzie znacznie płynniejszy przy wyłączonych upiększaczach czy różnica będzie niewielka.

Pozdrawiam wszystkich.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Mam od 2 miesięcy 49ks7000. Może zaskoczę tym pytaniem. Ale może być pomocne nie tylko dla mnie. Jakim sposobem w miarę prostym sprawdzić te słynne pixele, czy one są i ile czy też ich nie ma.

Także poproszę o informację, jak to sprawdzić. I poproszę o poważne informacje, nie takie, ironiczne,które lekceważą grzeczną prośbę.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Także poproszę o informację, jak to sprawdzić. I poproszę o poważne informacje, nie takie, ironiczne,które lekceważą grzeczną prośbę.

Wystarczą plansze testowe (zwykłe jpg) w jednolitym kolorze - ja na czerwonej i na niebieskiej - znalazłem 10 bad pixeli w 60KS7000 w warunkach sklepowych. Bad pixeli trzeba wypatrywać z bardzo bliskiej odległości. Lupa nie jest potrzebna :)
 
Do góry