Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

majki84

New member
W 21 wieku kabel euro (scart) do plazmy 60 cali??? Ludzie to mają pomysły :) Ostrość można jeszcze ustawić w menu obrazu, ale więcej jak na poziom 35 nie ma sensu ustawiać.
 

cinkers29

New member
ok czytam tam opis i w :
Krok 2: Podlacz modul dostepu warunkowego (CAM) z zainstalowana karta do telewizora Samsung (uwaga nalezy wczesniej podlaczyc do telewizora specjalny adapter COMMON INTERFACE znajdujacy sie w zestawie z telewizorem)

chodzi o ten adapter nie kojarze abym mial to osobno moze juz jest zamontowany
sorki panowie bładze jak dziecko we mgle ale wybaczcie.

reasumujac modul cam załatwi problem jakosci obrazu?
 

digitalus

Banned
COMMON INTERFACE to slot do ktorego trzeba wlozyc modul cam. W e6500 slot jest z boku telewizora.
connections.jpg


W przypadku kanalow sd jakosc obrazu bedzie lepsza.Mozesz sprawdzic, podlacz do gniazda satelitarnego w telewizorze przewod od anteny satelitarnej.Wyszukaj kanaly z hotbirda. Oczywiscie kanalow kodowanych nie bedziesz mogl ogladac bez modulu cam i karty ktora trzeba wlozyc do modulu, ale beda wszystkie polskie kanaly niekodowane.
W tabelce wykaz polskich kanalow niekodowanych.Jesli obok kanalu jest tylko informacja lyngsat stream to kanal nie jest dostepny w przekazie satelitarnym
http://www.lyngsat.com/freetv/Poland.html
np eska party tv nie jest dostepna w przekazie satelitarnym
eska.tv jest dostepna.
i zagraniczne kanaly niekodowane z hotbirda . Kilka kanalow hd np arte hd , supertenis hd,rt hd
Bedziesz mogl porownac np jakosc obrazu kanalow satelitatnych sd z zewnetrznego tunera satelitarnego i tunera satelitarnego ktory jest w telewizorze.
 
Ostatnia edycja:

cinkers29

New member
COMMON INTERFACE to slot do ktorego trzeba wlozyc modul cam. W e6500 slot jest z boku telewizora.
connections.jpg


W przypadku kanalow sd jakosc obrazu bedzie lepsza.Mozesz sprawdzic, podlacz do gniazda satelitarnego w telewizorze przewod od anteny satelitarnej.Wyszukaj kanaly z hotbirda. Oczywiscie kanalow kodowanych nie bedziesz mogl ogladac bez modulu cam i karty ktora trzeba wlozyc do modulu, ale beda wszystkie polskie kanaly niekodowane.
W tabelce wykaz polskich kanalow niekodowanych.Jesli obok kanalu jest tylko informacja lyngsat stream to kanal nie jest dostepny w przekazie satelitarnym
Free TV from Poland - LyngSat
np eska party tv nie jest dostepna w przekazie satelitarnym
eska.tv jest dostepna.
i zagraniczne kanaly niekodowane z hotbirda . Kilka kanalow hd np arte hd , supertenis hd,rt hd
Bedziesz mogl porownac np jakosc obrazu kanalow satelitatnych sd z zewnetrznego tunera satelitarnego i tunera satelitarnego ktory jest w telewizorze.


dzieki za wyjasnienie calej sytuacji bede walczyl z tym bo jak narazie jak ktos tu napisal w 21 wieku podipac 60 cali przez kabel euro to smeich na sali;0i byc moze ale skad ja mam wiedziec o wszystkim.
 

digitalus

Banned
W przypadku kanalow sd lepsza jakosc obrazu uzyskasz z tunera ktory jest w telewizorze. Najlepiej sprawdz bo masz mozliwosc porownania jakosci obrazu .Sprawdziles jakosc obrazu z tunera satelitarnego ktory jest w telewizorze?.Bez modulu tuner tez znajdzie kanaly satelitarne ale tylko niekodowane.
Nie musisz kupowac kabla hdmi , zewnetrzenego tunera bo dobrej jakosci tuner satelitarny jest w telewizorze.
Trzeba kupic tylko modul cam posatu jesli chcesz ogladac kanaly kodowane
 
Ostatnia edycja:
do 1000 zł za tuner zewnętrzny lepszego obrazu sd jak i hd nie uzyskasz niz w TV a nie wiem jak jest teraz ja za cam nie zapłaciłem ani grosza był do wypożyczenia w APS i goraco polecam
 

cinkers29

New member
ok Panowie dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pomoc w tym temacie kupie modul cam polsatu cyforwego gdyz nie ma opcji na wypozyczenie itd mysle ze moj watek mozna uznac za zamkniety.
ewentualnie odezwe sie jak juz podlacze to cudo i zobacze co i jak
pzdr
zycze milego dnia
 

matek_08

New member
co do "bzyczenia"...
byłem kilka dni temu w Media Expert i niestety muszę powiedzieć że bzyczy :(
telewizor był wyciszony, leciały reklamy MediaExpert (dużo żółtego).
 

ogoorek

New member
a mój 51" bzyczał na początku po kupnie (w listopadzie) - nie było to uciążliwe, lecz szczególnie na bardzo jasnym ekranie zauważalne (uchem :) ) a teraz już tego w ogóle nie słychać - może przechodzi w miarę "wygrzania" plazmy?
 

majki84

New member
u mnie w 51 nigdy nie było i nie ma bzyczenia na szczęście :) Odpalam całą białą planszę, przykładam ucho nawet do ekranu i nic :) Słuch mam świetny jakby co :)
 

airness

New member
Witam wszystkich!

Dziś nabyłem 51'' - wszystko pieknie, tylko wyjścia na słuchawki nie znalazłem, a czekając na telewizor zamówiłem sobie już takie z długaśnym kablem... Znacie jakiś sprytny (tani i niewymagający zajmujących wiele miejsca sprzętów) sposób na słuchawki?

Dodam, że nie mam kina domowego i nie planuję. Czytałem o sposobie: przejściówka chinch na gniazdo jack + głośniki - czy jest coś prostszego?

Sorry, jeśli już było, ale przejrzałem kilkadziesiąt stron i nie znalazłem...
 

macbat

New member
Ten tv nie ma wyjścia na słuchawki. Samsung na polskiej stronie ma błąd w opisie (podają, że jest, no chyba że ostatnio już to poprawili).
Druga sprawa - nie ma też wyjścia analogowego dźwięku przez cinch - są tylko wejścia. Dźwięk analogowy można uzyskać z odpowiednich pinów na eurozłączu - ale jak sprawdzałem - dźwięk jest tylko z wbudowanego w tv tunera, nie uzyskamy z eurozłącza dźwięku np. z aplikacji smart tv, plików odtwarzanych przez usb, czy konsoli podłączonej przez hdmi do telewizora.
Wydaje mi się, że jednak potrzebny będzie najtańszy choćby amplituner z wyjściem na słuchawki podłączony do tv np. kablem optycznym.
Chyba, że ktoś ma jakiś inny sposób...
 

majki84

New member
Rzeczywiście jest to dość duży błąd moim zdaniem. Ani to koszt ani problem dać analogowe wyjście słuchawkowe. A już szczytem skąpstwa jest w multimedialnym telewizorze typu "SMART" brak czytnika kart pamięci! Jakież było moje zdziwienie jak z rodzinką siadamy przed TV i chcemy obejrzeć zdjęcia z urlopu, wyciągam kartę z aparatu (SD) a tu kur...wa nie ma czytnika. Dodam że akurat kabla do aparatu nei miałem przy sobie.
 

gulli27

New member
Widze ze jest podjety temat modulu CI,czy ktos moze konkretnie cos wiecej napisac jaki sygnal jest lepszy?Przez HDMI z dekodera,czy prosto z modulu?Mam kablowke,no i monter jak byl instalowac,to twierdzil ze lepiej przez modul,jakie jest wasze zdanie.Juz kilka krotnie pytalem o to,ale jakos nikt konkretnej odpowiedzi czy tez dalszej konwersacji nie probowal rozwijac,a warto wiedziec jak to jest w tej serii plazm samsunga.Pozdro i czekam na odpowiedzi!!
 
@gulli....
jak juz pisałem:
- do 1000 zł dekodery wysiadają
- mniej pilotów
- przełączanie kanałów patrz pkt 1
- mniejsze zużycie prądu....
pytaj co chcesz wiedzieć....
 

dziadek266

New member
Widze ze jest podjety temat modulu CI,czy ktos moze konkretnie cos wiecej napisac jaki sygnal jest lepszy?Przez HDMI z dekodera,czy prosto z modulu?Mam kablowke,no i monter jak byl instalowac,to twierdzil ze lepiej przez modul,jakie jest wasze zdanie.Juz kilka krotnie pytalem o to,ale jakos nikt konkretnej odpowiedzi czy tez dalszej konwersacji nie probowal rozwijac,a warto wiedziec jak to jest w tej serii plazm samsunga.Pozdro i czekam na odpowiedzi!!

Testowałem moduł z Cyfry+ i w porównaniu do Pace PVR:
1. szybsze przełączanie kanałów (szczególnie HD)
2. obraz OK
3. nagrywanie na dysk zewnętrzny bez problemów (jedynie Pace ma 2 głowice i można podczas nagrywania oglądać inny kanał)
4. 1 pilot mniej :smile:
5. przy włączeniu tv za każdym razem moduł jest testowany - ok. 5 sekund mnie to nie przeszkadza

przy przedłużaniu umowy wymienię Pace na moduł, jest za 0 zł wypożyczany
 
ja tak dla uszczegółowienia ostatnio przed samym tv miałem tuner Opticum 9600 prima i tak jak wyżej sam tv radzi sobie w porównaniu do niego bardzo dobrze:
nagrywanie bez problemu, export listy kanałów edycja itp bardzo dobrze....
używam modułu CAM Cyfrowego polsatu jedyny minus to brak aktualizacji listy kanałów przez satelitę.... ale ja juz w opticum sie przyzwyczaiłem i ręcznie wszystko elegancko sie robi.... przeszukiwanie transponderów satelit itp...
jak coś pytaj....
 
Do góry