Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

smartas

New member
Potwierdzam, te logitechy naprawde przyzwoicie graja, w tych pieniadzach to prawdopodobnie najlepszy wybor

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Koledzy jak wyglada wtyczka kabla zasilajacego, którą sie wpina do tv? Pytam, bo moj tv bedzie wisiał dość wysoko, a z tego co wiem kabel jest dość krótki. Dlatego może zajsc konieczność dokupienia dłuższego. Moze ktoś zapoda fotke?
 

atom2008

New member
Koledzy jak wyglada wtyczka kabla zasilajacego, którą sie wpina do tv?
Coś takiego:
usb32949.jpg
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Dzięki. Wyglada jak kabel zasilajacy do komputerów stacjonarnych. Jesli to to samo to nie ma problemu z dokupieniem dłuższego.
 

sajmon33

New member
Dzięki za podpowiedzi. O dziwo rozpatrywałem dokładnie te 3 propozycje które podaliście. Zapytam żeby się upewnić, bo jest to ważna kwestia jeśli chodzi o wybór głośników, czy na pewno ta plazma daje na głośniki dźwięk w formacie 5.1? W jakim formacie może być zakodowane audio żeby taki dźwięk otrzymać(ac3, dts)? Jest to o tyle dla mnie ważne, ponieważ chciałbym zakupić głośniki bez amplitunera.
 

sajmon33

New member
Tylko jeszcze raz dla pewności zapytam: jeśli podepnę do tv pena z filmem którego audio będzie w ac3 lub lepiej(DTS, DTS-HD) a głośnikami odpowiedzialnymi za dźwięk będą wspomniane creativy to zawsze będę miał dźwięk 5.1?
 

gulli27

New member
Tylko jeszcze raz dla pewności zapytam: jeśli podepnę do tv pena z filmem którego audio będzie w ac3 lub lepiej(DTS, DTS-HD) a głośnikami odpowiedzialnymi za dźwięk będą wspomniane creativy to zawsze będę miał dźwięk 5.1?

Nie Creativy a Logitechy,jesli nie masz pewnosci to zawsze po zakupie mozesz je oddac,jesli nie bedziesz zadowolony,w ciagu tygodnia sprawdzisz czy ci odpowiadaja,a jak film masz zakodowany w 5.1 to powinno przez glosniki tez pojsc 5.1,moze w tym tygodniu bede je kupowal,ale jeszcze nie wiem,wiec gbym je mial,to przetestuje i ci napisze.Poza tym mi sie wydaje ze Z-906 lepiej graja niz starsze 5500,jedyny minus bo nie maja wyswietlacza lcd,ale czy to takie wazne.Powodzenia z wyborem.
 

majki84

New member
Kup sobie Logitecha Z-906,ponoc daje rade,ja wlasnie chce sie na ten zestaw przerzucic,likwiduje moje duze kino,do malych rozmiarow ze wzgledu na wielkosc pokoju,a zestaw jest teraz w dobrej cenie,nawet lepiej niz w necie w Saturnie obecnie najtaniej-999.Jesli oczywiscie nie potrzebujesz do tego DVD z BD,bo to sa same glosniki z dekoderami DD,DTS.Daj znac na co sie zdecydujesz.Pozdro

Również polecam ten zestaw. Sam mam podpięty poprzedni model tych głośników, czyli Z-5500 i jestem mega zadowolony. Szczególnie fajnie zestaw sprawdza się właśnie przy filmach. Chyba nic lepszego nie dostaniesz w tej cenie.

Dźwięk z TV masz w 5.1. Jak masz film z AC-3 to mi na głośnikach pokazuje DOLBY DOGITAL i taki też dźwięk jest do wyboru w telewizorze menu "dźwięk". Jak jest dźwięk zakodowany w DTS to też mam do wyboru DTS i taki też dźwięk mam na głośnikach. Rewelka. Nie wiem jak z DTS HD bo jeszcze takiego filmu nie miałem.
 
Ostatnia edycja:

ogoorek

New member
Również polecam ten zestaw. Sam mam podpięty poprzedni model tych głośników, czyli Z-5500 i jestem mega zadowolony. Szczególnie fajnie zestaw sprawdza się właśnie przy filmach. Chyba nic lepszego nie dostaniesz w tej cenie.

Dźwięk z TV masz w 5.1. Jak masz film z AC-3 to mi na głośnikach pokazuje DOLBY DOGITAL i taki też dźwięk jest do wyboru w telewizorze menu "dźwięk". Jak jest dźwięk zakodowany w DTS to też mam do wyboru DTS i taki też dźwięk mam na głośnikach. Rewelka. Nie wiem jak z DTS HD bo jeszcze takiego filmu nie miałem.

a czym podpinasz ten zestaw głośników do TV (znaczy się jakim złączem)? Bo zaczynam powoli się interesować tym nagłośnieniem :)
 

gulli27

New member
Również polecam ten zestaw. Sam mam podpięty poprzedni model tych głośników, czyli Z-5500 i jestem mega zadowolony. Szczególnie fajnie zestaw sprawdza się właśnie przy filmach. Chyba nic lepszego nie dostaniesz w tej cenie.

Dźwięk z TV masz w 5.1. Jak masz film z AC-3 to mi na głośnikach pokazuje DOLBY DOGITAL i taki też dźwięk jest do wyboru w telewizorze menu "dźwięk". Jak jest dźwięk zakodowany w DTS to też mam do wyboru DTS i taki też dźwięk mam na głośnikach. Rewelka. Nie wiem jak z DTS HD bo jeszcze takiego filmu nie miałem.

DTS HD prawdopodobnie nie bedzie ci dane posluchac,bo ja probowalem tego na swoim amplitunerze Yamaha,ktorey nie ma wejscia hdmi,a ten dzwiek mozesz tylko uzyskac przez hdmi,a niestety ten sprzet ma tylko wejscie optyczne i koncetryk jako cyfrowe,szkoda,bo wlasnie tego mi w tym sprzecie brakuje.
 

Andy2008

New member
Zielone kropki

Witam,

Zauważyłem, że w zależności od ustawienia poziomu jasności, na czarnych pasach (góra i dół ekranu przy filmie panoramicznym) pojawiają się "tańczące" piksele, głównie zielone. Im jaśniej tym jest ich więcej i tym gorsza czerń tych pasów, ale też jak sądzę w ogóle gorsza czerń obrazu.
Te "tańczące" piksele znikają przy zjechaniu jasnością poniżej 45, przynajmniej u mnie.
Niestety wtedy pogarsza się odwzorowanie detali w cieniach, co dobrze widać na wzorcu zaawansowanym ze skalą szarości. Druga opcja to włączenie tonacji czerni ale tu również problem z detalami.

Czy ktoś wie co z tym zrobić, tzn czy można mieć jednocześnie dobrą czerń bez tańczących kropek i dobre odwzorowanie detali w cieniach? Czy obserwujecie u siebie takie zjawisko?

Pozdrawiam
 

gulli27

New member
z tego co kojarzę to jedno ze złączy to hdmi z arc.

To ze jest hdmi arc to nic nie daje,bo wyzej opisywany sprzet nie posiada owego czyli hdmi wejscia i nie podepniesz tego do tego Logitecha,czego i ja zaluje,a gdyby bylo,to jeszcze lepiej by bylo jakby ten sprzecik byl w wersji glosnikowej-6.1,czyli z tylnym centralnym,bylby wtedy niezly wypasik do kina:-D,ale coz narazie w tych malych systemach tego niema,nawet Bose.Ale to juz inny temat.Pozdro
 
Do góry