Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

kris_2021

New member
w koncu telewizorek dojechal do mnie. pierwsze wrazenia wow. obraz super a dzwiek o wiele lepszy od mojego samsunga 40a656. zadnego bzyczenia ani innych dziwnych objawow z forum na razie nie zauwazylem. nic tylko ogladac :)
 

sirslavko

New member
No właśnie odpaliłem telewizor. Póki co działa :) Bzyczenie jest i to nawet słyszalne a wcale nie mam jakiegoś jasnego obrazu. Powidoki zrobiły mi się już zaraz na początku od konfigurowania telewizora ale po odpaleniu od razu zmniejszyłęm kontrast do 50 i jadę na normalnych stawieniach. Jedno co mnie wkurza to to że obraz drży. I to jest irytujące. To samo widziałem w sklepie na panasonicu st50 więc nie uznaję tego jako wadę fabryczną mojego telewizora. A obraz... Póki co sprawdziłem kilka programów w sd i w sumie tragedii nie ma ale akurat 5 min temu jeszcze leciał na TVN program Martyny Woojciechowskiej i akurat trafiłęm na świetne krajobrazy i no tutaj wow :) Tylko zróbcie coś żebym nie widział tego drgania!!!
 

drongol

New member
No właśnie odpaliłem telewizor. Póki co działa :) Bzyczenie jest i to nawet słyszalne a wcale nie mam jakiegoś jasnego obrazu. Powidoki zrobiły mi się już zaraz na początku od konfigurowania telewizora ale po odpaleniu od razu zmniejszyłęm kontrast do 50 i jadę na normalnych stawieniach. Jedno co mnie wkurza to to że obraz drży. I to jest irytujące. To samo widziałem w sklepie na panasonicu st50 więc nie uznaję tego jako wadę fabryczną mojego telewizora. A obraz... Póki co sprawdziłem kilka programów w sd i w sumie tragedii nie ma ale akurat 5 min temu jeszcze leciał na TVN program Martyny Woojciechowskiej i akurat trafiłęm na świetne krajobrazy i no tutaj wow :) Tylko zróbcie coś żebym nie widział tego drgania!!!
To mrugaj oczami :)
 

sirslavko

New member
To mrugaj oczami :)

No patrz jaki dowcipniś...To drganie jest najbardzej widoczne jak jest 50Hz. Bzyczenie jest tragiczne i muszę sprawdzić czy nie przekracza jakichś norm bo słyszę je nawet jak jest w telewizji dźwięk i to z odległości 2,5m więc nie jest dobrze! Obejrzałem już imaxowe legendy przestworzy w 3D i muszę przyznać że jest nieźle. Szkoda tylko że nie ma polskiego dubbingu jak w kinie bo ciężko czasami skupić wzrok na napisach tym bardziej że są po prostu małe.
 

waszek_rmc

New member
Bzyczenie jest tragiczne i muszę sprawdzić czy nie przekracza jakichś norm bo słyszę je nawet jak jest w telewizji dźwięk i to z odległości 2,5m więc nie jest dobrze.
wg Samsunga norma to 30decybeli, ale nie wiem czy zaraz przy odbiorniku czy w jakiejś odległości. Ja też słyszę bzyczenie, ale juz się jakoś przyzwyczaiłem... albo po prostu szkoda mi narzekać na tv za prawie 4 tyś i podświadomość mi ciągle wmawia, ze jest dobrze i mi się wydaje. Mojej zonie jakbym nie powiedział, to by nie usłyszała...
 

sirslavko

New member
Wiecie co... Przesiadłem się z 1,5 rocznego 42" LG którego teraz modelu to dokładnie nie napiszę, i muszę powiedzieć że kupując to pudło dostałem jedynie więcej cali,3D, bzyczenie (nie bez powodu uparłem się na to bzyczenie bo uwierzcie naprawdę w moim modelu to słychać) i no to tyle, bo po pierwszym zachwycie nad obrazem dochodzę o wniosku że nie ma się czym zachwycać... Obskoczyłem już Batmana Mrocznego rycerza i jest tak samo jak i na poprzednim a nie wiem czy na tamtym nie było ładniej, Avatar też nie zmywa mi tatuaży, no lepiej trochę wygląda koncert Stinga z berlina. Tam faktycznie te kolory są bardziej naturalne i przyjemniej się go ogląda. Odpaliłem wczoraj Farcry 3 i szczerze? Szału nie ma. Fakt działam cały czas an ustawieniach fabrycznych i dodatkowo zjechałem kontrast do 50 na te pierwsze 200h no ale sorry. Odpalę jeszcze dzisiaj Final Fantasy XIII-2 i tam luknę te filmiki jak wyglądają. A TVN HD to wydaje mi się jak bym patrzył na LEDa a nie na plazmę...Chyba za dużo się spodziewałem po tym telewizorze. W sumie to kupiłem go dlatego że nic nowego w takim rozmiarze i za takie pieniądze nie dostaniemy i z tego się w sumie cieszę że jest to 50"
 

nox1123

New member
Panowie, mam problem i mam nadzieję, że pomożecie mi go rozwiązać.
Chciałem podłączyć Samsunga PS60E6500 do starego wzmacniacza.
Kupiłem dzisiaj dwukierunkowy adapter Euro - 3x RCA
Niestety nie działa, albo ja nie wiem jak go podłączyć
W jaki sposób mam sobie z tym poradzić ?
 

gulli27

New member
Panowie, mam problem i mam nadzieję, że pomożecie mi go rozwiązać.
Chciałem podłączyć Samsunga PS60E6500 do starego wzmacniacza.
Kupiłem dzisiaj dwukierunkowy adapter Euro - 3x RCA
Niestety nie działa, albo ja nie wiem jak go podłączyć
W jaki sposób mam sobie z tym poradzić ?

A chciales podlaczyc po to aby puscic dzwiek?to jak dobrze pamietam raczej nie ma mozliwosci za pomoca rca czy euro wyslac dzwiek do wzmacniacza,chyba tylko po optyku i hdmi(arc) z tv,ale najlepiej zajrzyj w instrukcje jakie wyjscia sa przypisane do wyprowadzenia dzwieku,bo ja kiedys tez chialem za pomoca chinchy,ale one tylko wprowadzaja sygnal do tv.Moze ktos jeszcze moze ci pomoc.Pozdro
 

jarwlo

New member
Czy znalazł ktoś może sposób by podłączyć słuchawki do tego modelu TV ??
Obecnie mam podłączony TV po optyku do amplitunera, ale czasem (przy dwójce małych dzieci) zachodzi potrzeba oglądania TV przez słuchawki, a ostatnio nawet częściej niż czasem. Nie chcę ciągle włączać amplitunera by dodatkowo zużywać prąd już i tak przy mocno zużywającym TV. Czy ktoś ma jakieś fajne rozwiązanie tego problemu ??
 

and2000

New member
Wg instrukcji gniazdo oznaczone "service" - w lcd pełni rolę słuchawkowego- więc pozostaje chyba tylko słuchanie przez wzmacniacz
 

gulli27

New member
Mam pytanie,czy ktos uruchamial to pod menu klawiszami-mute 737 i ok?co tam mozna zmienic,czy w ogole cos powinno sie tam zmieniac i jak z tamtad wyjsc pozniej tzn-co nacisnac?
 

waszek_rmc

New member
Nie chcę ciągle włączać amplitunera by dodatkowo zużywać prąd już i tak przy mocno zużywającym TV.

Z tym zużyciem to ciekawa sprawa, równo miesiąc mam TV 51, rozliczam się z operatorem sieci energetycznej raz na 2 miesiące. No i akurat w tym miesiącu przypada rolziczenie i wyszło mi mniej kWh niż poprzednio :) TV oglądam tak samo (nawet częściej), poprzednio miałem LG 37LH3000, on do oswzczędnych nie należał :) Więc spodziewałem się wyższej opłaty, tym samym płacę mniej.

Odnośnie menu serwisowego, ja wychodze przez power :) Lepiej tam chyba nie grzebać
 

majki84

New member
POtwierdzam, że wyjście z menu serwisowego tylko poprzez "power".

Podłączam się do pytania o możliwość podłączenia słuchawek z "jackiem".
 

gulli27

New member
Mi sie wydaje ze nie ma bezposredniej mozliwosci podlaczenia sluchawek,jedynie do wzmacniacza i wtedy.Albo jakies kombinowane kabelki,tylko jakie ?? :))To jest naprawde pytanie za 100 punktow!!
A co z tym menu serwisowym,czy ktos tam przestawial cos?ktora pozycja to ilosc wlaczen itd?Widzialem tam ze jest cos odnosnie 100hz,ja mialem to wylaczone,przelaczylem na ON.Czy ktos cos moze jeszcze podpowiedziec wiecej,cos konkretnie!Dzieki.
 

jarwlo

New member
Mi sie wydaje ze nie ma bezposredniej mozliwosci podlaczenia sluchawek,jedynie do wzmacniacza i wtedy.Albo jakies kombinowane kabelki,tylko jakie ?? :))To jest naprawde pytanie za 100 punktow!!
.

Dziękuję za uznanie hehe :) Ja zawsze zadaję trudne pytania :) hehe. Chciałbym bardzo znać odpowiedź na to pytanie. Zaczynam szukać przejściówki z jack na optyczny, co bym do TV podłączył słuchawki, a od czasu do czasu amplituner (bo jednak z małymi dziećmi częściej słucham przez słuchawki, niż oglądam na kinie TV). Z tego co się już orientowałem to chyba takiej nie ma :(
 

Golfiarz

New member
Czy w wersji 6500 po zainstalowaniu kamery do Skype jest możliwość sterowania głosem lub gestami ? Może potrzebna dodatkowa aplikacja ?
Pozdrawiam
 
Do góry