Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

majki84

New member
a ja nie mogę nigdzie uzyskać odpowiedzi na pytanie, a czytam już wszystkie tematy, łącznie z forami zagranicznymi :) :

Czy w samsaungu es6800 i e6500 można wypluć dźwięk DTS 5.1 na zewnętrzne głośniki/dekoder oglądając film MKV z HDD podpiętego przez usb do tv?
 

majki84

New member
Można, to cholerstwo nawet FLACa odtwarza ;)

Czy to pewna infomarcja i ktoś to może potwierdzić? Na oficjalnej stronie samsunga jest tak napisane:

Dts 2.0+wyjście cyfrowe dostępne

Ale co autor miał na myśli, że wyjście cyfrowe dostępne? Wyrzuci mi dźwięk 2.0 na głośniki logitech z-5500, czy w niezmienionej postaci przekaże dźwięk dalej (passthrough) do dekodowania i będę mógł zdekodować pełny dźwięk 5.1 przez głośniki (głośniki mają wbudowany dekoder dts).

Chcę odtwarzać filmy bezpośrednio z HDD i mieć dźwięk 5.1. Nie chce specjalnie odpalać kompa tylko po to żeby mieć dźwięk 5.1 na głośnikach. Swoją drogą Panasonic ST50 też ma w specyfikacji DTS 2.0, ale nie wiem czy może w niezmienionej postaci przekazywać dźwięk dalej.
 

art-e

New member
Czy to pewna infomarcja i ktoś to może potwierdzić? Na oficjalnej stronie samsunga jest tak napisane:

Dts 2.0+wyjście cyfrowe dostępne

Ale co autor miał na myśli, że wyjście cyfrowe dostępne? Wyrzuci mi dźwięk 2.0 na głośniki logitech z-5500, czy w niezmienionej postaci przekaże dźwięk dalej (passthrough) do dekodowania i będę mógł zdekodować pełny dźwięk 5.1 przez głośniki (głośniki mają wbudowany dekoder dts).

Chcę odtwarzać filmy bezpośrednio z HDD i mieć dźwięk 5.1. Nie chce specjalnie odpalać kompa tylko po to żeby mieć dźwięk 5.1 na głośnikach. Swoją drogą Panasonic ST50 też ma w specyfikacji DTS 2.0, ale nie wiem czy może w niezmienionej postaci przekazywać dźwięk dalej.

Panowie zlitujcie się i napiszcie coś w sprawie DTS. jestem też przed zakupem tego TV i tak samo jak majki86 czekam na tą informację.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Panowie jakbyście ruszyli trochę główkami zamiast czekać aż ktoś wam odpisze, udalibyście się na stronę Samsunga i zamiast czytać specyfikacje, ściągnęli instrukcje w której wszystko jest napisane.
 

Travis

New member
Witam, gdzie i jaki model okularów 3d mogę kupić do tego tv? W komplecie są 2 pary, ja potrzebuje 3 :p
Generalnie miałem kupować ps60e550 ale okazało się że w moim mieście nigdzie nie mają na stanie ani w hurtowniach a jak już coś to trzeba czekać długo. Stwierdziłem że wole dopłacić 700zł i mieć ciut lepszą plazmę :)
Pozdro
 

majki84

New member
Panowie jakbyście ruszyli trochę główkami zamiast czekać aż ktoś wam odpisze, udalibyście się na stronę Samsunga i zamiast czytać specyfikacje, ściągnęli instrukcje w której wszystko jest napisane.

Przejrzałem instrukcję. Nic ma wzmianki na temat ilości kanałów DTS przy źródle audio/video z USB.
 

majki84

New member
Potwierdzam, dekoder pokazuje dts 5.1 :)

Czy ktoś jeszcze może tę informację potwierdzić, że jest DTS 5.1 z HDD podłączonego do USB? Dla mnie to ważna funkcja i nie wyobrażam sobie oglądania filmu HD czy FULL HD z dźwiękiem stereo, bo to jakiś żart w 21 wieku. Panasonic dał tu ciała po całości, bo najprawdopodobniej przez optyk daje dts 2.0
 

art-e

New member
Czytałem na zagranicznym forum że DTS 2.0 oznacza tyle że urządzenie (tzn TV) może z sygnału DTS na wyjście puścić:
- orginalne DTS
- lub mix tych kanałów do stereo gdyby urządzenie odbiorcze (np amplituner) nie czytało prawdziwego DTS.

Czyli nie ma co się bać. Panasonic tez powinien odtworzyć DTS.

Też czytałem instrukcje samsunga i też nie widziałem zadnej wzmianki o DTS przy uruchamianiu z USB
 

Travis

New member
jeszcze raz się zapytam: jaki model okularów jest w zestawie? Chcę dokupić 3 parę ale nie wiem jaką bo nie wiem czy będą współgrały z tym TV
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Koledzy a mierzył ktoś średnie zużycie energii?. Z ciekawosci po prostu pytam. Mam teraz Lcd B650 w 37 calach i chyba plazma wiele wiecej nie weźmie.
 

jarwlo

New member
jeszcze raz się zapytam: jaki model okularów jest w zestawie? Chcę dokupić 3 parę ale nie wiem jaką bo nie wiem czy będą współgrały z tym TV

W zestawie jest model 3050 jakby co , czyli zwykłe za 100 zł. Dają radę, chociaz jakbym miał kupować to szukałbym z bocznymi ściankami
 

Tocki

Member
a ja mam pytanie czy Gt30 będzie lepszy od 51E6500 ? oraz druga sprawa czy warto dopłacić ponad 500zł do 50ST50 względem 51E6500 ?
 

majki84

New member

A ja zapytałem bezpośrednio Panasonica i Samsunga jak to jest z tym dźwiękiem DTS 5.1 z USB. Tak mi narazie odpisał SAMSUNG:

"Zgodnie z instrukcją obsługi dźwięk przestrzenny jest przekazywany jedynie dla kanałów cyfrowych (ze źródła antenowego), jeśli taki dźwięk posiadają. Dla urządzeń zewnętrznych odbiornik przekazuje jedynie dźwięk dwukanałowy. "

Czyli producent podaje, że ze źródła zewnętrznego jest tylko stereo. 5.1 jest tylko z telewizji. Jak to kurde wreszcie jest?
 

drzepka

New member
Recenzja i kalibracja

Witam!
Zastanawiam się właśnie nad zakupem modelu ps51e6500. Przeglądając sieć znalazłem recenzję oraz proponowaną kalibrację plazm serii e6500. Nie wiem czy będą one adekwatne dla produktów oferowanych w Polsce, bo odnoszą się do plazm sprzedawanych w usa. Tam np. zdaje się mają 4 hdmi i 3 usb, więc nie wiem czy czasem i ekrany nie będą się różnić.

Recenzja:

reviews.plasmatvbuyingguide.com/samsung-plasma-tv/samsung-pn51e6500.html

Ustawiennia obrazu i kalibracja:

reviews.plasmatvbuyingguide.com/samsung-plasma-tv/samsung-pn51e6500-picturesettings.html

Proponowane parametry obrazu:

Picture Mode: Movie
Cell Light 16
Contrast 100
Brightness 48
Sharpness 15
Color 51
Tint G51/R49
10p White Balance = ON
Interval Red Green Blue
1 -4 -1 -2
2 -4 -1 -3
3 -3 -2 -2
4 -4 -2 -3
5 -4 -2 -3
6 -5 -1 0
7 -7 1 3
8 -2 1 1
9 -5 0 6
10 -3 0 -3
Color Tone WARM2
Digital Noise Filter OFF
MPEG Noise Filter OFF
HDMI Black Level Normal
Film Mode OFF
Black Tone OFF
Dynamic Contrast OFF
GAMMA -1
Expert Pattern OFF
RGB Only Mode OFF
Color Space Auto
Flesh Tone 0
Edge Enhancement OFF
Motion Lighting OFF
Energy Saving OFF
ECO Sensor OFF
No Signal Power 15 min.
Auto Power OFF OFF

Gdyby ktoś wypróbował te parametry, będę wdzięczny jeśli się podzieli wrażeniami.
 
Do góry