Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

tasmak

New member
A u mnie PS60E6500 zaczął bzyczeć. Początkowo nic nie słyszałem (a jestem na to uczulony), po około 2-3 tygodniach dzwiek zaczał narastać. Obecnie wieczorami nie da się oglądać. Miernik dzwięku w moim telefonie pokazuje 42-43 dB. Nie wiem tylk czy ta wartość jest poprawna. Wie ktoś jak zbadać natężenie dźwięku w sposób wiarygodny?
 

atom2008

New member
A u mnie PS60E6500 zaczął bzyczeć. Początkowo nic nie słyszałem (a jestem na to uczulony), po około 2-3 tygodniach dzwiek zaczał narastać. Obecnie wieczorami nie da się oglądać. Miernik dzwięku w moim telefonie pokazuje 42-43 dB.
No to mnie trochę zmartwiłeś. Zobaczę w takim razie za parę tygodni. Mam nadzieję, że to nie jest regułą we wszystkim egzemplarzach. Ciekawe czy wielkość matrycy może też tu mieć jakieś znaczenie.
 

art-e

New member
Dzisiaj przyjechał do mnie PS51E6500 i po krótkim testowaniu z n-ki jestem pod wrażeniem jakości obrazu. Czerń bardzo dobra, zero odbić, dzisiaj trochę szarówa na dworze, więc trudno powiedzieć jak będzie w słoneczny dzień, ale zapaliłem wszystkie światła w pokoju i zero odbić na ekranie, kontrast bardzo dobry. Sprawdzę wieczorem jeszcze jak z tym DTSem, bo czytam te szczątkowe komentarze i nie chce mi się wierzyć, że nie można wypuścić pełnego DTSa po wyjściu optycznym (przecież to dużo prościej zrealizować niż downmix do 2.0). Przy okazji odnośnie bzyczenia tej plazmy to słychać bardzo delikatnie tylko jak się przyłoży ucho do ekranu. Z metra już nic nie słychać - przecież nikt nie ogląda z uchem przy TV. Powiem szczerze, że rozpatrywałem zakup nowej plazmy LG 50PM970S lub tego samsunga. Panasonica zdyskwalifikowałem za problem 50Hz. Widziałem ten problem na zeszłorocznym modelu VT30 i wg mnie obraz z takim problemami jest nie do zaakceptowania. Tym bardziej nie rozumiem zachwytów nad Panasonic'iem, co z tego, że Panasonic ma dobrą czerń jak beznadziejną jakość obrazu ruchomego przynajmniej ja nie mogę tego przetrawić (te kolorowe zielone i czerwone pasy na krawędziach np. twarzy - tragedia). O LG 50PM970S, na którego się najbardziej nastawiałem, niestety brak opinii wersji europejskiej, a amerykańskie niestety są przeciętne. Wybór więc padł na Samsunga PS51E6500, do tego cena 3920zł i darmowa wysyłka pomogły podjąć decyzję.
Po trochę dłuższym oglądaniu postaram się napisać coś więcej o tym TV.


Dzięki za opinie. Czekamy na test DTS. Ja jak swój dostane tez postaram się coś skrobnąć.
Także podłączam pod n-ke.

Atom2008 z jakiego sklepu brałeś?

Jakby ktoś poznajdywał ciekawe ustawienia, niech wrzuca do testowania.
 

art-e

New member
Z Megamarket, w niedzielę zamówiłem, była jeszcze do poniedziałku darmowa wysyłka za pobraniem na telewizory z 3D. Dzisiaj o 9:30 dotarł Schenkerem, więc bardzo szybka realizacja. Euro będzie już na nowym TV :)

Dokładnie w tym samym sklepie zamówiłem :)

Nie miałeś problemów z kurierem? Plazma przewożona w pionie? Otwierałeś przy nim pudło itp ?
 

art-e

New member
A u mnie PS60E6500 zaczął bzyczeć. Początkowo nic nie słyszałem (a jestem na to uczulony), po około 2-3 tygodniach dzwiek zaczał narastać. Obecnie wieczorami nie da się oglądać. Miernik dzwięku w moim telefonie pokazuje 42-43 dB. Nie wiem tylk czy ta wartość jest poprawna. Wie ktoś jak zbadać natężenie dźwięku w sposób wiarygodny?

No nie żartuj!!!

Właśnie go zamówiłem.

Coprawda mało jeszcze o nim opinii ale nigdzie nie pisało o bzyczeniu tej plazmy.

Musi być chyba bardzo źle, skoro piszesz że wieczorami nie da się oglądać?

Cały czas bzyczy czy tylko na jasnych scenach?
 

atom2008

New member
Nie miałeś problemów z kurierem?
Nie miałem problemów. Jedynie co, to napisałem przy składaniu zamówienia, żeby przesyłka była po 15:30, a kurier przywiózł o 9:30, ale to chyba wina sklepu, bo na zleceniu Kurier nie miał takiej informacji. Zadzwonił jednak kurier jak do mnie jechał.

Plazma przewożona w pionie?
Tak przewożona w pionie na palecie. Zwróć tylko uwagę kurierowi jak będzie wyciągał TV z samochodu, żeby łapał za paletę a nie ciągnął za uchwyt kartonu, bo skończy się to tylko jego urwaniem, tak jak w moim przypadku.

Otwierałeś przy nim pudło itp ?
Tak otwierałem przy kurierze, nie było z tym żadnych problemów. Nie wyciągałem jednak TV z pudła, bo mało to wygodne, ale ekran w miarę widać bez wyciągania z kartonu.
 
Ostatnia edycja:

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Napiszcie jak przegladanie stron www, zwlaszcza stron z flashem czy obsluguje je,oraz czy bez problemu wykrywa wi-fi. Mam u siebie internet 3mb,moge zwiekszyc max do 4mb(radiowka)ciekawe jak to pociagnie filmy z ipla itp.
 

jarwlo

New member
Napiszcie jak przegladanie stron www, zwlaszcza stron z flashem czy obsluguje je,oraz czy bez problemu wykrywa wi-fi. Mam u siebie internet 3mb,moge zwiekszyc max do 4mb(radiowka)ciekawe jak to pociagnie filmy z ipla itp.

Ipli na razie nie ma ale własnie ogladam film na iplex , pieekan sprawa :) ja mam 2-3 mb i sie nic nie zacina ::)
 

Tocki

Member
Witam!
Zastanawiam się właśnie nad zakupem modelu ps51e6500. Przeglądając sieć znalazłem recenzję oraz proponowaną kalibrację plazm serii e6500. Nie wiem czy będą one adekwatne dla produktów oferowanych w Polsce, bo odnoszą się do plazm sprzedawanych w usa. Tam np. zdaje się mają 4 hdmi i 3 usb, więc nie wiem czy czasem i ekrany nie będą się różnić.

Recenzja:

reviews.plasmatvbuyingguide.com/samsung-plasma-tv/samsung-pn51e6500.html

Ustawiennia obrazu i kalibracja:

reviews.plasmatvbuyingguide.com/samsung-plasma-tv/samsung-pn51e6500-picturesettings.html

Proponowane parametry obrazu:

Picture Mode: Movie
Cell Light 16
Contrast 100
Brightness 48
Sharpness 15
Color 51
Tint G51/R49
10p White Balance = ON
Interval Red Green Blue
1 -4 -1 -2
2 -4 -1 -3
3 -3 -2 -2
4 -4 -2 -3
5 -4 -2 -3
6 -5 -1 0
7 -7 1 3
8 -2 1 1
9 -5 0 6
10 -3 0 -3
Color Tone WARM2
Digital Noise Filter OFF
MPEG Noise Filter OFF
HDMI Black Level Normal
Film Mode OFF
Black Tone OFF
Dynamic Contrast OFF
GAMMA -1
Expert Pattern OFF
RGB Only Mode OFF
Color Space Auto
Flesh Tone 0
Edge Enhancement OFF
Motion Lighting OFF
Energy Saving OFF
ECO Sensor OFF
No Signal Power 15 min.
Auto Power OFF OFF

Gdyby ktoś wypróbował te parametry, będę wdzięczny jeśli się podzieli wrażeniami.
nie rozumiem tego :
1 -4 -1 -2
2 -4 -1 -3
3 -3 -2 -2
4 -4 -2 -3
5 -4 -2 -3
6 -5 -1 0
7 -7 1 3
8 -2 1 1
9 -5 0 6
10 -3 0 -3

to jest kilka przykładów ? własnie ustawiam, powiem ze na standardowych w dzien lepiej wyglada za to filmy z kompa w nocy na film :]
 

Tocki

Member
podajcie swoje parametry :) druga sprawa mam problem z internetem ppisze ze polaczone z siecia lokalna ale nie internetem, mozliwe ze za daleko router? ale mam dwie kreski sygnalu
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Podawanie parametrów ustawień danych TV jest bez sensu bo każdy panel jest inny, i wymaga osobnej kalibracji.
 

Tocki

Member
kurde mam problem z polaczeniem z routerem, wykrywa go ale od czasu do czasu sie polaczy z netem. Zasieg dwie kreski... ale mysle ze odlegosc mu przeszkadza poniewaz router jest na drugim mieszkaniu... Czy to moze byc to ? obo stoji komputer z karta wifi tplinka i net smiga niezle... mam 10mb ...
 

Travis

New member
Wczoraj dotarł do mnie telewizor. Poświęciłem cały dzień żeby się nim pobawić i oto moje spostrzeżenia.
Na plus:
1. Nazwijcie mnie szalonym ale ta plazma nie jest wcale duża. Ustawioną mam ok 2,5m od miejsca siedzenia i mam wrażenie że jeszcze 10 cali nie zaszkodziłoby.
2. Tv ustawiony jest w dość niefortunnym miejscu bo na przeciwko okien które są aż na 3 ścianach obok siebie i muszę przyznać że jest mniejsze lustro niż w moim poprzednim panasonicu. Oglądanie w takich warunkach jest dużo mniej uciążliwe.
3. Jakość obrazu jest bardzo dobra, ciut lepsza niż w Panasonicu który jak do tej pory był dla mnie jeden z lepszych.
4. Bardzo podoba mi cała oprawa graficzna menu i wszystkich funkcji. Jest przejrzyście i cieszy oko.
5. Tv kupiłem pod kątem 3D i tu muszę powiedzieć że jestem niesamowicie zadowolony. W końcu mam efekt gdzie obraz wyjeżdża mi poza ekran i nie wygląda to sztucznie. Tv jest jak okno przez które można wejść w świat który jest wyświetlany. Co zauważyłem, zdecydowanie lepiej wyglądają filmy animowane niż kręcone kamerą. Jest większa głębia pola. Nie zauważyłem migotania w okularach! :smile:
6. Smartv jest w porządku dużo aplikacji do ściągnięcia, duże pole manewru.
7. Bezproblemowe wyświetlanie z pendrive lub małych dysków przenośnych
8. TV jest połączony z systemem audio Logitech Z-5500 przez kabel optyczny i filmy w DTS normalnie dzieli na 5.1 (chyba o to chodziło przedmówcą?)
9. Design jest ok, tv w miarę smukły i cienki jak na plazmę :smile:
10. Komunikacja z Galaxy SII bardzo dobra.
Na minus:
1. Tv dość wyraźnie buczy i czasami gdy w filmie akcja się uspokaja i jest ciszej to niestety słychać (nawet przy włączonym kinie domowych). Wydaje odgłosy jak stary transformator :x
2. Okulary 3d w zestawie (model 4100) nie mają niestety ścianek bocznych i jak oglądamy film to przeszkadza jak wpada boczne światło.
3. Nie wiem czy to jest jakaś przypadłość samsunga czy co ale żeby coś włączyć to pilot musi być idealnie skierowany w stronę podczerwieni na tv inaczej nie reaguje. Co ciekawe w innych samsungach z którymi mam odczynienia jest podobny problem.
4. Przy przeglądaniu stron internetowych niestety lubi przymulić i nie jest to wygodne w użyciu.

To by było na tyle z moich spostrzeżeń. Jak się pobawię z nim dłużej to coś jeszcze dopiszę. Uważam że pieniądze zostały dobrze wydane :popcorn:
Pozdrawiam
 

tasmak

New member
No nie żartuj!!!

Właśnie go zamówiłem.

Coprawda mało jeszcze o nim opinii ale nigdzie nie pisało o bzyczeniu tej plazmy.

Musi być chyba bardzo źle, skoro piszesz że wieczorami nie da się oglądać?

Cały czas bzyczy czy tylko na jasnych scenach?

Natężenie bzyczenia nie zmienia sie w sposob znaczacy w zaleznosci od jasnosci sceny. Kiedy włączam telewizor, a tuner satelitarny jest wyłączony (czyli mamy czarny ekran z infromacją o wybranym złączu) już urywa uszy.
 

MITV

New member
Czy ktoś z posiadaczy 51 e6500, którzy mają już go trochę dłużej słyszą wyraźnie buczenie? Zastanawiam się czy to tylko problem 60. Ciekawe czy hałas będzie narastał i czy ewentualnie można coś z tym zrobić. Ale nie ma sensu chyba gdybać, sam się przekonam niebawem
 

art-e

New member
No to wychodzi na to że tak samo jak Panasy, Samsungi też niestety bzyczą... :(

A już myślałem że uda mi się tego uniknąć.

Czy któryś z kolegów będzie to reklamował?
 

Travis

New member
Nie wiem czy jest sens takiej reklamacji skoro wszyscy mają taki problem. Samsung może podjeść do tego jak Apple i powiedzieć że tak już ma być ;P
Mi jakoś to nie przeszkadza aż tak bardzo bo jestem przyzwyczajony do bzyczenia mojego subwoofera.
 

art-e

New member
No chłopaki Panasy (G30) reklamowali i niektórym coś tam pomagało.

oczywiście serwis pierwsze co mówił: plazma? a to tak ma być.

Jednak jakiś tam poziom jest akceptowalny ale nie żeby w uszach świdrowało.
 

Tocki

Member
Nie wiem czy jest sens takiej reklamacji skoro wszyscy mają taki problem. Samsung może podjeść do tego jak Apple i powiedzieć że tak już ma być ;P
Mi jakoś to nie przeszkadza aż tak bardzo bo jestem przyzwyczajony do bzyczenia mojego subwoofera.
długo masz tv ? ja swojego 51E6500ES mam od wczoraj, oglądałem do 1 w nocy filmy 720 z dysku oraz dzisiaj do południa zwykłą telewizje i nic nie słyszę nawet z 50cm od tv... Mam nadzieję, że tak już zostanie... Chociaż ktoś wyżej pisał, że objaw pojawił się po dwóch tygodniach użytkowania....

Może tylko w wersji 60 calowej taki problem... Jestem uczulony na niedoskonałości i takie buczenie by mnie wkurzało... oby nie wystąpiło...

Ja mam problem tylko z połączeniem z routerem ale to pewnie przez odległość, po prostu mnie rozłącza..
 
Do góry