Samsung seria E550 - testy, opinie, wszystko o...

mcfly2305

New member
Włączona :)

add:
Ciągnąć wątek z wyjściem na słuchawki - wysłałem Samsungowi fotki Panelu tylnego i tabliczki - poprosili abym wysłał zdjęcie z odłączonym okablowaniem (miałem podpięte tylko zasilanie jak robiłem fotkę) - widać wytrwale szukają tego wyjścia :)
Podeśle im wieczorem jak wrócę z pracy - aż wypełnia mnie ciekawość co odpiszą tym razem i kiedy w końcu uświadomią sobie, że posiadają błędną specyfikację swojego towaru.
 
Ostatnia edycja:

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Włączona :)

add:
Ciągnąć wątek z wyjściem na słuchawki - wysłałem Samsungowi fotki Panelu tylnego i tabliczki - poprosili abym wysłał zdjęcie z odłączonym okablowaniem (miałem podpięte tylko zasilanie jak robiłem fotkę) - widać wytrwale szukają tego wyjścia :)
Podeśle im wieczorem jak wrócę z pracy - aż wypełnia mnie ciekawość co odpiszą tym razem i kiedy w końcu uświadomią sobie, że posiadają błędną specyfikację swojego towaru.

Cos Ci odpisali odnosnie tych sluchawek :)
 

spz82

New member
PS51E550 mam od kilku dni i niestety nie powala. To co najbardziej boli to straszne lustro i bardzo slaby filtr.
Postawiłem go na miejscu gdzie wczesniej stal LE40C550.. co tu duzo mówić przy nowym TV musze kompletnie zaslaniac okno, a i tak widac refleksy.
Co do plików MTS to czyta, ale nie bez problemów. Odpalam takowe (m2ts) z NASa po DLNA (minidlna) i problem objawia się w błędnym odczycie długości filmu. Powiedzmy, że film ma minute, a timer pokazuje godzine i 10 minut. Ale film się oddtwarza - to najważniesze. aa no i poprawnie skaluje (wczesniejszy LCD poprawnie pokazywal czas, ale zle skalowal i musialem zmieniac w ustawieniach proporcje)

//edit:
sprawdziłem, że z pendrive nie ma tego problemu błądnego odczytu czasu pliku mts. problem wystepuje tylko po dlna
 
Ostatnia edycja:

mcfly2305

New member
Mi tzw."lustro" nie przeszkadza - oczywiście przy wyłączonym TV można się nawet uczesać patrząc w TV, ale jak się odpali i wyświetla obraz jest git.
U mnie TV stoi w pokoju pod oknem, które de facto zawsze jest przysłonięte zasłoną - ale pozostałe 2 okna są odsłonięte i nie sprawia mi w dzień problemu odbicie z matrycy.

Ja jak na razie jestem zadowolony z zakupu - zważając na b.dobre kolory i obraz :).
 

jakis

New member
mcfly krótkie pytanie. Jak zachowuje się twój pilot? Zakupiłem PS60E550 i w porównaniu z BD-D6900 jest bardzo kapryśny w reakcji na przyciski pilota. Koniecznie trzeba celować w lewy róg telewizora aby zadziałał, a opóźnienie w smarthubie jest bardzo zauważalne i nijak się ma do działania pilota w bluerayu, który reaguje jak Kubica przed wypadkiem. Myślałem, że to zakłócenia w salonie ale jak ju ż przestawiłem tv do miejsca docelowego nadal działa jak robotnik budowlany za czasów Gierka,czyżby jakieś uszkodzenie?
 

mcfly2305

New member
Też to zauważyłem.

W LE40C550 mogłem pilotem kierować gdzie chciałem i łapał.
W PS51E550 trzeba celować w lewy dolny róg - tak jak to napisałeś.

W SmartHub'ie u mnie tylko na starcie przez 5-6 sekund lekko zamula a potem już jest ok.

Mimo wszystko nie biorę tego jako wada.. To w końcu tylko pilot. Ważne, że działa :)
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
mcfly krótkie pytanie. Jak zachowuje się twój pilot? Zakupiłem PS60E550 i w porównaniu z BD-D6900 jest bardzo kapryśny w reakcji na przyciski pilota. Koniecznie trzeba celować w lewy róg telewizora aby zadziałał, a opóźnienie w smarthubie jest bardzo zauważalne i nijak się ma do działania pilota w bluerayu, który reaguje jak Kubica przed wypadkiem. Myślałem, że to zakłócenia w salonie ale jak ju ż przestawiłem tv do miejsca docelowego nadal działa jak robotnik budowlany za czasów Gierka,czyżby jakieś uszkodzenie?

A Ty nie masz do kogo porownywac ze idiotyczne porownania dajesz do robotnikow czasow epoki gierka kiedy budowalo sie 10 razy wiecej niz teraz kiedy nic sie praktycznie nie buduje a Ciebie pewno na swiecie nawet nie bylo.
Troche pomysl zanim cos powiesz.
 
Ostatnia edycja:

jakis

New member
Mcfly źle się wyraziłem, w zasadzie nie chodziło o smarthuba lecz o reakcje na pilota przy przeglądaniu dysku poprzez allshareplay . Jeszcze w miarę rozumiem gdy przeglądam NAS-a, ale po USB to opóźnienie też występuje i czasem na reakcję trzeba dłuuuuugo czekać i po prostu z niecierpliwości naciskasz ponownie i przelatujesz odpowiedni plik/folder. W DB-D6900 reakcja przy przeglądaniu jest natychmiastowa i stąd wnoszę że coś jest nie tak. Co, w nowym TV jest gorszy procesor niż w zeszłorocznym bluerayu?

off-top do Violatora
Chłopie to forum o sprzęcie a nie agitka partyjna. A co do wieku to uwierz, że zapewne mnie ganiałeś na demonstracjach, tyle ze ja byłem po stronie bez pałek, tarcz i okratowanych nysek. Koniec offtopa i ogarnij się człowieku.
 
Ostatnia edycja:

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Mcfly źle się wyraziłem, w zasadzie nie chodziło o smarthuba lecz o reakcje na pilota przy przeglądaniu dysku poprzez allshareplay . Jeszcze w miarę rozumiem gdy przeglądam NAS-a, ale po USB to opóźnienie też występuje i czasem na reakcję trzeba dłuuuuugo czekać i po prostu z niecierpliwości naciskasz ponownie i przelatujesz odpowiedni plik/folder. W DB-D6900 reakcja przy przeglądaniu jest natychmiastowa i stąd wnoszę że coś jest nie tak. Co, w nowym TV jest gorszy procesor niż w zeszłorocznym bluerayu?

off-top do Violatora
Chłopie to forum o sprzęcie a nie agitka partyjna. A co do wieku to uwierz, że zapewne mnie ganiałeś na demonstracjach, tyle ze ja byłem po stronie bez pałek, tarcz i okratowanych nysek. Koniec offtopa i ogarnij się człowieku.
Chlopie po prostu denerwuja mnie takie teksty wykazujace brak szacunku dla ludzi ktorzy polskie budowali. Nie na miejscu takie porownania wiec nie rzucaj takimi porownaniami tylko takimi ktore dotycza elektroniki i sam sie ogarnij,a jak nie wiesz jak pisac to nie pisz wcale. EOT
 

jakis

New member
Chlopie po prostu denerwuja mnie takie teksty wykazujace brak szacunku dla ludzi ktorzy polskie budowali. Nie na miejscu takie porownania wiec nie rzucaj takimi porownaniami tylko takimi ktore dotycza elektroniki i sam sie ogarnij,a jak nie wiesz jak pisac to nie pisz wcale. EOT

Wybacz ale dlatego latałem krzycząc do milicji i zbierając pały na plecy , aby nikt mi nie wyznaczał co mam pisać i kiedy, więc proszę cię, jak ci przeszkadza porównanie odnoszące się do lat 70-tych i 80-tych nie czytaj po prostu. A na swoim TV oglądaj "Jak hartowała się stal" i wzdychaj do raju utraconego , mam nadzieję, że już minionego bezpowrotnie (mi to nie przeszkadza :smile:). Dla mnie to nie był nawet czyściec, więc szanuj to, że nie każdy robił zakupy w sklepie z żółtymi firankami.
Temat martyrologii "gierkowskiej" uważam za zamknięty i nie będę prowadził żadnym dywagacji w tym temacie i również ciebie proszę , abyśmy skupili się na temacie serii E550 pomagając sobie wzajemnie, w jak najlepszym wykorzystaniu koreańskiej technologi, bez względu na użyte porównania czy też przekonania systemowe. ;)

Na złagodzenie naszej utarczki daję sposób na słuchawki bo widziałem że szukałeś.
Ja używam podłączonego do TV zestawu komputerowych głośników Creative Inspire GD580- kupione na alledrogo jako używane, ale bez skazy, za ok 200 PLN.
Zestaw z TV podłączony jest kablem optycznym, działa niezależnie od TV, co ma ta przewagę nad wyjściem słuchawkowym w TV, że nie odłączają dźwięku w TV.
Po prostu wyciszam dźwięk TV odpalam z pilota Creative i mam 5.1, gdy wykorzystuje głośniki i stereo gdy mam słuchawki w uszach. Dodatkowy plus to to że GD580 ma 2 wyjścia słuchawkowe co też jest zaletą.Na moje potrzeby wystarczający dźwięk (DTS). Mam nadzieję że znów nie rozpętam burzy, bo profanuje dźwięk pisząc że bzykacze komputerowe mi wystarczają (14m sypialnia he he) :smile:.
W razie dodatkowych zapytań służę pomocą.
 

mcfly2305

New member
Gierek ***************.... Smoleńśk !!
A tak na poważnie to koledzy, to nie temat od tego ;)

A co do pytania - dysku jeszcze nie podłączyłem bo jak pisałem gdzieś wyżej nie działa mi z tym TV. Czekam na kabel z 2XUSB do zasilania a jak to nic nie da to nowy dysk kupie.
Podłączając Pen-Drive 32GB działa dobrze - nie zacina się i nie zamula przy odczycie.
 

jakis

New member
Mcfly jestem przekonany że kabelek pomoże. Swoją droga co to za dysk?
Pamiętaj, że na potrzeby PVR dysk potrzebuje innej drugiej partycji bo musi go po swojemu sformatować i żebyś nie tracił danych z bieżącej partycji najlepszym sposobem jest utworzenie pustej drugiej, pod nagrania z TV.
TV widzi wtedy te partycje jako 2 oddzielne dyski. Tak przy okazji odtwarzać nagrania będziesz mógł jedynie na tym sprzęcie na którym nagrywałeś, tak było w blu-rayu i chyba nadal tak jest (jeszcze nie sprawdziłem).
 
Ostatnia edycja:

mcfly2305

New member
No dam znać jak dostane kabelek - dysk uwaga - Samsunga :)

Działał pod 2 modelami starszymi a pod tym nie :/.
Zobaczymy
 

jakis

New member
Niestety mam wrażenie że pilot jest jakiś niedorobiony, sterując logitech harmony TV spokojnie łapie nawet odbicie od ściany a na oryginale raz złapie, raz wisi i trzeba czekać na reakcję tv.
Idę do zeszłorocznego odtwarzacza i ten śmiga jak szalony bez zacięć.Chyba trzeba zadzwonić do samsunga dopytać się co i jak.

Swoją drogą czy ktoś ma ustawienia gdzie obraz na E550 jakoś wygląda? Ja mam problem z ustawieniem białego, wszystko takie szarawe jest. Fakt, że wiele z tym nie walczyłem, ale porównując stara plazmę LGdo tego sammiego bardziej lubię wizualizację LG.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzisiaj miałem przyjemność porównania modelu PS60E550 do PS60E6500 i powiem Wam, że obraz w E6500 jest lepszy. Czerń o wiele lepsza, nie ma najmniejszego porównania do E550, no i jakość powłoki antyrefleksyjnej również deklasuje model E550. Telewizory stały obok siebie.

Dla tych którzy jeszcze nie kupili, ale zamierzają nabyć model E550 proponuje wyskrobać jeszcze te parę stówek i kupić model E6500. Według mnie warto dopłacić. Sam nabyłem Samsunga PS60E550 i teraz żałuję że nie zdecydowałem się na wyższy model z serii 6 :(

BTW: w moim E550 w Samsung Apps pojawił się TVN Player :)
 
Ostatnia edycja:

kkdrg

New member
Bez reklam
No przy takim dużym ekranie odbicia są już bardzo wyraźnie widoczne - przy czym w codziennym użytkowaniu mnie to zupełnie nie przeszkadza. Gorsze są inne rzeczy ale o tym nie tutaj.
 
Do góry