Samsung seria E550 - testy, opinie, wszystko o...

zusia72

New member
Co z testem?

Jestem zainteresowany kupnem tego telewizora. Problem polega na tym , że w sklepach nie za bardzo chcą wystawiać plazmy ponieważ jak mi tłumaczono się nie sprzedają. No to zapytałem "jak się mają sprzedawać kiedy ich nie wystawiacie?" Ilu ludzi kupi kota w worku ? Taka sytuacja jest w kilku sklepach dużych sieci RTV. Ostatecznie jednak wywalczyłem od sprzedawcy w sklepie nie dla idiotów w Opolu , że zostanie wystawiony w najbliższym tygodniu. a może najdalej do 2 tygodni. Pojedziemy , zobaczymy.
Tymczasem prośba do wszystkich zainteresowanych...póki co dajcie jakieś linki do testów które znajdziecie w sieci bo Kiki jakoś zamilkł. Pozdrawiam
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Poza odbiciami które faktycznie w dzień są trochę uciążliwe to E550 jest naprawdę bardzo dobrym wyborem. Ciekaw jestem jak wygląda filtr antyodblaskowy w serii E6500.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Poza odbiciami które faktycznie w dzień są trochę uciążliwe to E550 jest naprawdę bardzo dobrym wyborem. Ciekaw jestem jak wygląda filtr antyodblaskowy w serii E6500.

Pokoj masz sloneczny jak to wyglada u Ciebie bo u mnie slonce mozna powiedziec ze nie swieci do pokoju wiec mysle ze odbic nie powinno byc.
 

maxan

New member
Bez reklam
Jednego nie moge pojąć ...dlaczego w tańszych modelach(choć nie tylko) montują szklana matrycę ...dlaczego nie matowa ? tv ładniej wygląda jak nie gra xd? jeszcze kilka lat temu głównie były matowe - nie sa one raczej droższe w produkcji... mój stary lcd ma mat i nie kosztował jakiś tam wygórowanych pieniędzy...
Dodam jeszcze że nie jest to tylko kwestia tv ale także ekranów w notebookach/netbookach ... nie mogę tego pojąć xd
 

brutalus

Member
Tez tego nie rozumiem, i wlasnie troche sie obawiam ze jak przejde z lg 42lh5000 na plazme to moze byc niemila niespodzianka pod tym wzgledem ;P
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Tez tego nie rozumiem, i wlasnie troche sie obawiam ze jak przejde z lg 42lh5000 na plazme to moze byc niemila niespodzianka pod tym wzgledem ;P

LCD to nie plazma a szklany ekran ma zdaje sie tez tworzyc powloke ochronna. Na bank nie uszkodzisz go tak szybko jak ekranu LCD gdybys w niego czyms rzucil przypadkiem
 

maxan

New member
Bez reklam
LCD to nie plazma a szklany ekran ma zdaje sie tez tworzyc powloke ochronna. Na bank nie uszkodzisz go tak szybko jak ekranu LCD gdybys w niego czyms rzucil przypadkiem
Wolałbym aby jednak porzucili ten schemat... ja rzucisz czymś porządnym to szkalana powłoka nic nie da... a mój stary lcd już od kilku dobrych lat gra bez zarzutów bez żadnej ryski więc na moje Twój argument jest do niczego...
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Wolałbym aby jednak porzucili ten schemat... ja rzucisz czymś porządnym to szkalana powłoka nic nie da... a mój stary lcd już od kilku dobrych lat gra bez zarzutów bez żadnej ryski więc na moje Twój argument jest do niczego...

A ja znam przypadek znajomego gdy dzieci rzucily u niego w domu kapslem I trafily w ekran Lcd .Tv na smieci, ci ktorzy produkuja te Tv bez powodu nie daja ekranu jaki daja wiec powody maja
 

mcfly2305

New member
Witam.

Zakupiłem Plazmę PS51E550 i od razu po podłączeniu mam 2 sprawy.

1. Czy każda plazma lekko miga/pulsuje (nie wiem jak to nazwać) na czarnym tle jeśli nie obsługuje aktualnie żadnego urządzania wejściowego? Nie miałem nigdy plazmy i lekko się zniechęciłem jak to zobaczyłem.
Kiedy już się włączy jakiś obraz od razu to ustaje - mimo wszystko chciałbym wiedzieć. (jak przechodzę pomiędzy programami również idzie to zauważyć).

2. Wcześniej miałem model LE40C550 - miałem do niego podłączony dysk 250gb bez zasilania zew. - chodził bez najmniejszego problemu.
Gdy chcę podłączyć ten dysk do nowego TV - dysk rusza jak przy starym, słychać, że dysk startuje, kręci i miga dioda od odczytu - a mimo to w TV nie wykrywa.
OCB?

Dysk 250GB 2,5"


Z góry dzięki za odpowiedzi.


add:
Na LE40D5000 również dysk odpala od razu. Dziwne jest to, że przy podłączeniu do obu TV dysk zachowuje się identycznie - kręci, czyta, dioda miga. A na nowej plazmie mimo wszystko dysku nie wykrywa.
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
mcfly2305, ja migotania na czarnym tle nie widzę. Jeśli chodzi o dysk to do którego portu USB w telewizorze go podłączasz? Powinieneś go podłączyć do portu na dole.
 

mcfly2305

New member
Podpinam do dobrego portu (USB HDD).
A co do migotania na czarnym tle kolega który przyszedł obejrzeć TV mówi, że on niczego nie widzi :)
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hmm, no to dziwna sprawa. U mnie do tej pory nie miałem problemu z zadym dyskiem podłączanym do TV. Pendrive, HDD 2,5" czy 3,5" z zewnętrznym zasilaniem śmigają bez problemu. Sprawdź jaką masz wersje firmware w TV. Ja mam najnowszą wersję 1006. W jakim systemie sformatowane są partycje w dysku?
 
Do góry