Samsung seria E550 - testy, opinie, wszystko o...

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oto fotka mojego tv:
01366a7b612441e4.jpg


Czy ktoś widzi tutaj wyjście na słuchawki?
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie da się, to jest tak jak pisałem wyżej złącze serwisowe. Takie złącza występują we wszystkich telewizorach Samsunga.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nawiązując do tematu braku analogowego wyjścia audio w plazmach E550 moje pytanie jest nastepujące:
FiiO D3 - SKLEP Audiomagic.pl | Poczuj magię muzyki! - czy przez to urządzenie będę mógł podłączyć telewizor do wieży hi-fi która posiada analogowe wejście audio 2xRCA ?? Czy dźwięk który "wchodzi" do telewizora z tunera nBox HDTV Turbo czy odtwarzacza Blu-ray podłączonego do plazmy przez złącze HDMI, będzie "wychodził" przez wyjście optyczne w TV i przez to urządzenie będzie odtwarzany przez wieżę hi-fi podłączoną przez wejście audio 2xRCA ??
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
tasmak, w nBoxie jest jedno euro, a mnie zależy na tym żeby na wieże szedł dźwięk z każdego źródła podłączonego do telewizora. W moim przypadku jest to nBox HDTV Turbo (n'ka), Sagemcom DSI87 HD (Cyfra+), Samsung BD-D5500 (Blu-ray), jak również dźwięk z filmów odtwarzanych z zewnętrznego dysku twardego podłączonego bezpośrednio do plazmy. Według mnie w moim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie ten DAP do którego link podałem w poprzednim poście.
 

tasmak

New member
pkonrad
Bedzie tak pod warunkiem, ze Samsung "wypluwa" dzwiek z urzadzen podpietych do niego przez HDMI po optyku. Trzeba by sprawdzic jak jest w serii E.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie tego chciałbym się dowiedzieć przed kupieniem tego urządzenia. Ale jeśli w starej plazmie miałem zwyczajne analogowe wyjście audio 2xRCA i wszystko działało super, to myślę że tutaj też to powinno śmigać.
 

tasmak

New member
Tutaj cytat z instrukcji E550. Wynika z niego IMO, ze dzwiek odbierany przez tunery telewizora jest wypuszczany w formie niezmienionej, a ze zrodel zewnetrznych rowniez jest wypuszczany, ale zmieniony na stereo.

DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)
●● Po podłączeniu cyfrowego systemu audio
do gniazda DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL),
należy zmniejszyć poziom głośności w
telewizorze i systemie.
●● Używaj głośników systemowych do
odtwarzania dźwięku.
●● Dźwięk 5.1-kanałowy jest dostępny, gdy
telewizor jest podłączony do urządzenia
obsługującego ten standard.
●● Kiedy odbiornik (kino domowe) jest
włączony, emitowany będzie dźwięk
przesyłany przez złącze optyczne
telewizora. Gdy w telewizorze odbierany
jest cyfrowy obraz antenowy, do zestawu
kina domowego będzie przesyłany dźwięk
5.1-kanałowy. Gdy źródłem jest urządzenie
cyfrowe podłączone przez złącze HDMI,
takie jak odtwarzacz DVD / Blu-ray /
odbiornik telewizji kablowej / dekoder
telewizji satelitarnej (STB), odbiornik kina
domowego będzie emitował jedynie dźwięk
dwukanałowy. Jeśli chcesz korzystać z
dźwięku 5.1-kanałowego, podłącz cyfrowe
wyjście dźwięku z odtwarzacza DVD /
Blu-ray / odbiornika telewizji kablowej
/ dekodera telewizji satelitarnej (STB)
bezpośrednio do wzmacniacza lub zestawu
kina domowego.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, jeśli będzie to film z zewnętrznego dysku, SmartHub czy DLNA to będzie szło DTS, natomiast urządzenia podłączone do telewizora po HDMI których dziwięk chcemy "wyprowadzić" na inne urządzenie przez wyjście optyczne w telewizorze będzie zamieniony na stereo. U mnie nie ma z tym problemu, bo wieże którą chce podłączyć ma tylko 2 głośniki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry