Samsung seria E550 - testy, opinie, wszystko o...

mcfly2305

New member
Dysk 2,5".
NTFS

W TV mam "Obecna wersja: 001004". - skąd mogę pobrać nowsze oprogramowanie żeby aktualizować z pen-drive (na stronie samsunga szukałem ale nie zauważyłem nigdzie) Bo TV do neta będę miał możliwość podłączyć dopiero po niedzieli.


edit:
Nieco poirytowany sytuacją znalazłem wszystko co potrzebne aby podłączyć TV do neta - niestety nie znalazło żadnej aktualizacji :(

W drugim pokoju u brata na LE40D5000 jest firmware 001006 - a kupiony był przed nowym rokiem.
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety na dzień dzisiejszy chyba jedna możliwość aktualizacji firmware w plazmach z serii E to podłączenie telewizora do internetu.
 

mcfly2305

New member
Odpowiedziałeś zaraz po edycji mojej wcześniejszej wypowiedzi:
edit:
Nieco poirytowany sytuacją znalazłem wszystko co potrzebne aby podłączyć TV do neta - niestety nie znalazło żadnej aktualizacji

W drugim pokoju u brata na LE40D5000 jest firmware 001006 - a kupiony był przed nowym rokiem.


Może polecicie jakiś dysk do 300zł który na pewno będzie działał?
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nieco poirytowany sytuacją znalazłem wszystko co potrzebne aby podłączyć TV do neta - niestety nie znalazło żadnej aktualizacji :(

W drugim pokoju u brata na LE40D5000 jest firmware 001006 - a kupiony był przed nowym rokiem.

Dziwne to trochę jest. Ja oprogramowanie w wersji 1006 miałem od nowości, z tym że moją sztukę udostępniłem do testu kiki'emu, więc możliwe że on aktualizował firmware do wersji 1006. Jeśli nie, to taki był wgrany oryginalnie przez producenta. Widzę że Samsung zaczyna sobie delikatnie "lecieć w kulki" :| Na infolinie nie masz nawet co dzwonić, bo tam pracują średnio rozwinięte małpy.
 
Ostatnia edycja:

mcfly2305

New member
Napisałem do Samsunga w sprawie tego dysku. Odpowiedź od nich:

"Odnośnie dysku twardego, prosiłbym o sformatowanie dysku i powtórne podłączenie urządzenia do telewizora PS51E530.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
Damian XXXX"
Oczywiście próbowałem już wcześniej to zrobić - bez skutku. :(
Boje się, że to może być coś z TV... Kupie nowy dysk - okaże się, że też nie działa i co wtedy?
(może jest ktoś z W-wy kto ma dysk i chciałby obejrzeć ten model TV - możemy się umówić na jakiś dzień - ja wypróbuje dysk a ktoś obejrzy sobie TV)
 
Ostatnia edycja:

Redmitsu

New member
Mam takie pytanko dotyczace modelu E550 a dokladniej o 3D. Czy ten tv obsluguje Full HD 3D? Czytalem kiedys o modelach jakis niedawnych Samsunga ze nie obslugiwaly 1920x1080 w 3D, takze nie chce przypadkiem kupic jakiegos wybrakowanego produktu.
 

Redmitsu

New member
Dzięki za info ;) Mozesz mi jeszcze powiedziec jak z duszkami w tym modelu? Zauwazyles ze cos powstaje? Sa jakies aplikacje w tv by niwelowac plazmowe bolaczki? ;)
 

mcfly2305

New member
Co do duszków to mi już przy pierwszym używaniu TV lekko było je widać (jak aktualizowałem aplikacje smartTV - jakieś 20-30minut było na ekranie non stop to samo - odcisnęły się ikonki z menu...).
TV ma wbudowaną funkcję "przewijania" - włączona na ok. 10 minut zniwelowała wszystko co powstało.

Przy grze na PS3 nie miałem jeszcze czasu sprawdzić czy coś się odciśnie - dużo gram we Fifę i możliwe, że np. tabelka z wynikiem może dać o sobie znać - ale to sprawdzę jak będę miał w pracy trochę więcej luzu.

Teraz zapuszczam tę funkcję "przewijania" po każdym dłuższym używaniu TV na 10-20minut dla pewności - nic na stałe się nie odcisnęło jak na razie.
 

Redmitsu

New member
No wlasnie tez gram duzo w fife na ps3 i obawiam sie ze pozniej bede mial wszedzie mapke :) Bo 30 minut i juz duszki to nie jest najlepszy wynik (w Panasie P50G30E dany efekt sie jeszcze nie pojawiał bo takim czasie).
 

mcfly2305

New member
Mapkę można chyba w opcjach wyłączyć (utrudni to grę ale cóż).
Co do tych duszków oczywiście nie były one normalnie widoczne - ja oglądałem matrycę z odległości 3-5cm i wtedy dostrzegłem...

Dzisiaj powinienem mieć czas trochę pograć to dam znać jak to wygląda - dodam tylko, że przy aktualizacji smartTV nie idzie manipulować ustawieniami ekranu (kontrast, jasność) - więc obraz wieczorem rozjaśniał mi cały pokój - przy grze idzie zmienić ustawienia ekranu co jak wyczytałem w plazmach jest zalecane przy początkowym użytkowaniu (zmniejszyć kontrast i jasność).

A co do jakości obrazu miałem wcześniej model LE40C550 a w drugim pokoju mam LED'a LE40D5000 - w obu przypadkach obraz z plazmy bije pozostałe modele na głowę.
 

Redmitsu

New member
No to czekam na testy :) Ja sie przesiadam z LE40M86BD Samsunga takze skok bedzie jeszcze bardziej dostrzegany. Znajomy wlasnie ma UE37D5000 i skoro mowisz ze obraz na tej plazmie jest lepszy to na 99% wiem ze E550 stanie juz za kilka/kilkanacie dni w moim domu :)
 

mcfly2305

New member
Co do samej specyfikacji na każdej praktycznie stronie jaką przeglądałem jest zaznaczone, że TV posiada wyjście słuchawkowe - ja takiego niestety nie dostrzegłem...
Niby jest gniazdo "service" podobno łudzące do wejścia słuchawkowego ale nie wiem czy coś się nie stanie jak wcisnę tam kabel od słuchawek... W instrukcji dołączonej jest wyraźnie zaznaczone, że to gniazdo tylko i wyłącznie serwisowe.

Wiecie może czy można jakoś podłączyć zwykłe słuchawki/głośniki do takiego TV (nie dokupię teraz jeszcze kina - kupiłem niedawno słuchawki za które dostałbym dobre głośniki i chciałem z nich korzystać)...

W kwestii popularnego "buczenia" - w dzień oczywiście tego nie słychać, jednak wieczorem przy ciszy w domu jest to trochę denerwujące (dlatego też m.in chce słuchawki sobie podłączyć)...

Na PS3 zdążyłem na chwilę odpalić GT5 i AC Revelations - chciałem od razu sprawdzić czy czasem obraz nie będzie się rozmywał i rozwarstwiał - tego problemu na szczęście nie ma.

Jedną rzeczą która mnie jeszcze trochę zdenerwowała (ale to już moja wina bo mogłem dopytać wcześniej) - model okularków w zestawie - myślałem, że z TV za cenę +3tys będą już okularki z serii SSG-3100 (zabudowane boki okularów na pewno pomagają w oglądaniu filmów 3D), jednak w zestawie są 2 pary SSG-3050.


add:
Mam jeszcze pytanko kierowane do osób bardziej zorientowanych w temacie: czy jest jakaś różnica przy podłączaniu PS3 do hdmi (HDMI IN 1(DVI), HDMI IN 2(ARC), HDMI IN 3).
Jeśli tak, pod które najlepiej podłączyć konsole?
 
Ostatnia edycja:

Redmitsu

New member
Generalnie kazde z HDMI nie roznia sie w zaden sposob od siebie a napewno juz nie beda sie roznic jakoscia obrazu.
Moze 1 zlacze jest preferowane jako podlaczenie kablem hdmi -> dvi do z pc?

Swoja droga, warto doplacac do tego modelu na rzecz D550?
 

mcfly2305

New member
Swoja droga, warto doplacac do tego modelu na rzecz D550?

Dostajesz 2 pary okularów + smartTV. Więc w sumie warto się zastanowić - Ja chciałem kupić jakiś aktualny model (z myślą o ewentualnej odsprzedaży później ).
A smartTV to raczej taki bajer - masz youtube, przeglądarkę, skype. Facebooka, twittera (jeśli ktoś używa). Jeśli ktoś jest miłośnikiem "M Jak Miłość" jest VOD TVP a ma dojść jeszcze TVN Player który kilka ciekawych zasobów ma.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do samej specyfikacji na każdej praktycznie stronie jaką przeglądałem jest zaznaczone, że TV posiada wyjście słuchawkowe - ja takiego niestety nie dostrzegłem...
Niby jest gniazdo "service" podobno łudzące do wejścia słuchawkowego ale nie wiem czy coś się nie stanie jak wcisnę tam kabel od słuchawek... W instrukcji dołączonej jest wyraźnie zaznaczone, że to gniazdo tylko i wyłącznie serwisowe.

Wiecie może czy można jakoś podłączyć zwykłe słuchawki/głośniki do takiego TV (nie dokupię teraz jeszcze kina - kupiłem niedawno słuchawki za które dostałbym dobre głośniki i chciałem z nich korzystać)...
Ten TV nie ma wyjścia słuchawkowego. Jedyny sposób na podłączenie słuchawek czy innego odbiornika posiadającego analogowe wejście jest kupno przetwornika DAC. Polecam ten: FiiO D3 DAC Wolfson I2S doTV WYS. GRATIS! | SKLEP (2307336166) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - jest tani i bardzo dobry.
 

mcfly2305

New member
Dostałem odpowiedź od Samsunga w sprawie brakującego gniazda słuchawkowego w PS51E550.

Samsung napisał:
W kwestii brakującego gniazda słuchawkowego w modelu plazmowym PS51E550 – proszę o podanie pełnego model code telewizora (widoczny z tyłu na tablicy znamionowej telewizora) być może kwestia dotyczy innych modeli (z rynku innego niż polski)– w naszym modelu powinno znajdować się takie gniazdo, zaraz obok gniazda SCART. Według specyfikacji (poprawnej) - telewizor posiada jedno gniazdo słuchawkowe.

Gdzie tu logika... Widocznie mam niewidzialne wejście na słuchawki ? :-x


edit:

pozostaje jednak zainwestować w lepszy dźwięk - jakie macie opinie o soundbarach Samsunga? Albo co polecacie kupić do 600-1000zł? Bo więcej kasy już nie wydam raczej...
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
mcfly2305, to co pisze Samsung trzeba brać z dużym przymrużeniem oka. Tak jak pisałem wcześniej pracują tam średnio rozwinięte małpy.
 

mcfly2305

New member
Grałem dzisiaj jakieś 4h bez przerwy we Fifę (kontrast 50, jasność 40) - zero duszków :)

pkonrad napisał:
mcfly2305, to co pisze Samsung trzeba brać z dużym przymrużeniem oka. Tak jak pisałem wcześniej pracują tam średnio rozwinięte małpy.

Spoko :) Wysłałem im fotki zobaczymy co odpiszą :).
Będzie trzeba zamówić jakiś głośniczek.

Zastanawiam się tylko czy lepiej pod ten TV kupić jakiś mały zestawik (2 kolumy) czy lepiej soundbar'a.
Ktoś ma opinię np. o tym --> http://www.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/samsung-hw-e350.bhtml

Idzie tam usłyszeć jakikolwiek bas?
 
Ostatnia edycja:
Do góry