Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

bczajka

New member
extradd napisał:
Witam.Od wczoraj stałem się szczęsliwym posiadaczem tego telewizorka.Wspaniały sprzecik.Natomiast nurtuje mnie jak uruchomic film+napisy z USB.Sam film wczytuje mi idealnie natomiast w ustawieniach mam jakas opcje z napisami ale nie umiem ich wczyatc, plik z napisami nazywa sie tak samo jak plik filmu.Napisy mam w trzech formatach txt./srt./ssa, konwertuje je na rożne formaty-czasowe/klatkowe i nic, zaden z nich nie dziala, żaden sie nie wczytuje z filmem.Przekopalem ten watek caly i nie znalazlem odpowiedzi ktora by mi pomogla.pzdr:(

jak oglądasz film z usb naciśnij przycisk TOOLS i tam spróbuj zmienić ustawienia napisów
 

Tynio

New member
DarekGdynia napisał:
Witam,

Pytanie za 100 pkt. do Was - chciałbym bez wyciągania wtyczki z prądu lub wyłączania listwy zasilającej wyłączyc swój TV.

Zaznaczam, wyłączyc a nie przełączyc tylko w tryb stan-by... czyli przysłowiowe czuwanie. (z pilota czy na panelu przednim z klawisza dotykowego :)

Czyzby Samsung odstąpił od takiego gadżetu ?!

Cześć

Brak takiego gadżetu w tym LCD ale za to są 4x HDMI :eek:k:
Coś takiego miałem w starym CRT Philipsa oraz nowszym CRT Grundinga.
Taka prawda że coraz mniej TV ma taki wyłącznik.
Jest to elektronika która powinna być podłączana przez listwy zasilające które posiadają jakieś zabezpieczenia a tam masz wyłącznik :grin:

Tynio

Pozdrawiam
 

shp

New member
MAC adres LE40B650

Witam,
oj, nowy jestem, nowy i odrazu mam pytanie techniczne.
Mam nadzieje, że będziecie znali odpowiedz, bowiem samsung polska jej nie zna :(

Otóż, kupiłem wczoraj 40B650 i oczywiście dopiero się w domu dowiedziałem, że te Wifi, to jest i go nie ma (trzeba dokupić moduł :( )
Pomyslałem, trudno, ale jest jeszcze LAN. i teraz pytanie, czy ktoś z drogich forumowiczów wie jak zczytać MAC adres z tego LAN`u ?
Wiadomo tylko tyle, że nie da się go zmienić, OK. - to mnie nie boli, ale jak go zczytać ?

pzdr
shp
 

DarekGdynia

New member
problem rozwiązany

Tynio napisał:
Cześć

Brak takiego gadżetu w tym LCD ale za to są 4x HDMI

Dzieki za szybka odp. 2-3 hdmi w zupelnosci by mi wystarczyly, ale coz , jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :)

tak btw np. Sharp LCD , bo na to zwrocilem uwage, ma "pstryczek" on , off... :)
 

shp

New member
shp napisał:
Witam,
oj, nowy jestem, nowy i odrazu mam pytanie techniczne.
Mam nadzieje, że będziecie znali odpowiedz, bowiem samsung polska jej nie zna :(

Otóż, kupiłem wczoraj 40B650 i oczywiście dopiero się w domu dowiedziałem, że te Wifi, to jest i go nie ma (trzeba dokupić moduł :( )
Pomyslałem, trudno, ale jest jeszcze LAN. i teraz pytanie, czy ktoś z drogich forumowiczów wie jak zczytać MAC adres z tego LAN`u ?
Wiadomo tylko tyle, że nie da się go zmienić, OK. - to mnie nie boli, ale jak go zczytać ?

pzdr
shp


witam ponownie,
już sobie odpowiedziałem, teraz tylko kwestja sprawdzenia w domu.

procedura:
-podpinamy po LAN komp - samsung LExxxx
-ustawiamy w LCD jakiś tam IP
-pingujemy z kompa LCD
-uruchamiamy polecenia arp -a (widzimy MAC, adresy urządzeń powiązanych z kompem)

pzdr
shp
 

prozac0

New member
Witam wszystkich serdecznie, jako świeżynek na forum.

Mam takie pytanie, głównie skierowane jak mi się wydaje, do tych którzy używają swojego LCDeka w funkcji monitora komputerowego.
Otóż od niedawna użytkuje 32 cale B650 oczywiście, właśnie jako monitor w funkcji podstawowej.
Pytanie tyczy się ustawienia kontrastu i jasności, by zgodnie z ostrzeżeniami nie doprowadzić do owego "wypalenia obrazu". Wiadomo jak mamy wyświetlony dajmy na to pulpit, to ciągły ruch ma miejsce raczej w środkowej strefie ekranu, podczas gdy po bokach zazwyczaj cały czas wyświetlane są ikony, paski zadań, etc - rzeczy z grubsza nieruchome. Samsung radzi zmniejszyć kontrast i jasność. Jakie ustawienia byście proponowali?

pozdrawiam.
 

prozac0

New member
boss131 napisał:
Czy ktoś z użytkowników tego forum ma może adres jakiejś stronki torrentów z filmami HD, na które można się jeszcze zarejestrować i czy może podesłać na pw?. Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek propozycje. A jeśli byłaby możliwość to byłbym w niebo wzięty za jakieś zaproszenie. Z góry dziękuję.

Na torrentach.org jest tego troszkę (choć większość w dziale x264 to jednak BDripy w granicach 0,7GB-1GB) - tam chyba problemów z rejestracją brak.
 

MAdam

New member
giekol napisał:
MAdam, masz model B651. Możesz coś powiedzieć jak wygląda sport na samie. Chcem kupić model 46B650, będę duż oglądał sportu, a zwłaszcza piłki nożnej. Ktoś wspominał, że przy szybkim ruchu kamery rozmywa mu się obraz, co możesz powiedzieć na ten temat. Z góry dziękuję za opinię.
A istnieje telewizor pow 40 cali do 5 tys. gdzie masz idealny obraz? Może na filmach demo, gdzie kamera powoli się przesuwa. Na TVP HD wygląda super, to zależy jaki sygnał, na SD tez jest nie źle. Każdy ma inne oko,nie oglądam dużo piłki. Ustawień też jest sporo, głównie ustawienia 100HZ mają wpływ na płynność ruchu. Ja tylko wiem, że obraz jest co najmniej jak na A856, miałem też Panasa PV80 i analog wyglądał tam lepiej, ale już SD i HD to Sam wg mnie lepiej, a nawet czarny jest czarniejszy, bo w Panasie PV80 jest ciemny ale odcień pozostawiał do życzenia, więc jest to rewolucja, bo Sam to LCD, a Panas plazma
 

L8EK

New member
L8EK napisał:
od 3 tygodni jestem posiadaczem LE40B651 (T3WXXH)

1. czy soft do modelu B650 (z samsung.pl) pasuje do mojego tv? czy bez problemu mogę aktualizować?

2. żadnych wad na razie (odpukać) nie zauważyłem, da się jednak usłyszeć przy wyciszonym tv wyraźne "buczenie, piszczenie"... czy to normalne? czy może tylko w pierwszych tygodniach użytkowania ?
korzystam raczej mało - góra 2h dziennie, w weekend może 4h. dodam też że żadnych zmian w ustawieniach na razie nie robiłem.

3. czy da się jakoś ustawić żeby przy włączaniu źródła po HDMI tv automatycznie na to źródło przełączał?
ponieważ nikt nie odpisał spróbuje jeszcze raz zadać jedno pytanie a na dwa odpowiedzieć samemu ;) może się komuś przyda

ad.1 serwis samsung potwierdził że soft od b650 pasuję do całej serii a co za tym idzie do mojego b651 też - przyda się na przyszłość bo na razie softu nie ruszam (skoro działa)

ad.2 tutaj serwis powiedział żeby zadzwonić do podwykonawców i się umówić żeby oni określili czy natężenie pisku jest "normalne" czy może jednak coś tam trzeba podłubać - na razie nie mam na to czasu więc pytanie pozostaje: czy komuś jeszcze piszczy i czy to normalne? czasem pisk po dłuższym użytkowaniu cichnie

ad.3 źródło HDMI trzeba przełączać ręcznie bo jako takie nie będzie zachowywać się jak SCART i automatycznie po włączeniu tv na nie nie przełączy - do tego się już po prostu przyzwyczaiłem

poza tym ten tv rządzi :D
upscaling divixów, odtwarzanie mkv i ogólnie jakość każdego podłączanego źródła (dekoder, PS3, X360 - wszystko po HDMI) wymiata!

mam tylko nadzieje że kolejny soft doda obsługę DTS oraz umożliwi przesuwanie napisów w filmach (góra/dół) a także zmianę ich na jeszcze większe. z niepotrzebnych bajerów mogliby więcej widgetów pododawać a nie tylko youtube
 
Ostatnia edycja:

Rafo37

New member
Moglby ktos napisac czy ten TV swieci tak jak na zdjeciach w recenzji ze strony jakitv bo jakos na tych zdjeciach az tak ladnie to nie wyglada (szczegolnie w sd) W HD jest za malo zdjec. W porownaniu do recenzji z hdtv.com.pl sharpa dh77 obraz jest zdecydowanie gorszy. Moze ktos cyknie zdjecie swojego tv jak to sie przedstawia u Was ;P
Pozdrawiam
 

amadeo

New member
L8EK napisał:
ad.3 źródło HDMI trzeba przełączać ręcznie bo jako takie nie będzie zachowywać się jak SCART i automatycznie po włączeniu tv na nie nie przełączy - do tego się już po prostu przyzwyczaiłem
Poczytaj w instrukcji o Anynet+ (HDMI-CEC).
 

L8EK

New member
amadeo napisał:
Poczytaj w instrukcji o Anynet+ (HDMI-CEC).

przeczytałem instrukcję i cytuje za nią: "Anynet System is available only for Samsung Anynet-supported AV devices"

mój dekoder to HOMECAST HC5101 CICO PL więc Anynet+ odpada...



 

Resoort

New member
Widziałem, że przewinął się już ten problem..ale nikt nie odpowiedział. Chodzi o napisy do MKV, w niektórych filmach działa, w niektórych nie. Przykładowo w serialu Prison break, 18 odcinek czyta mi TXT, a 19 odcinek w ogóle, ani TXT ani SRT ... nie wiem co robić.. (Samsung B 651). Dodam, że na komputerze jak najbardziej napisy się zgadzają i działają.
 

neo2006a

New member
1. Co do piskow to są. Nasilają sie w zaleznosci od podswietlenia. Na 5 i 10 nie ma.

2. Input lag jest odczuwalny. Myszka leciuko "plywa" w trybie PC.

3. Wypalanie obrazu na LCD? Watpliwe. Uzywam od dawna roznych monitorow, tv lcd i nigdy sie nie spotkalem z takim zjawiskiem.
 
Ostatnia edycja:

bzyku760715

New member
Resoort napisał:
Widziałem, że przewinął się już ten problem..ale nikt nie odpowiedział. Chodzi o napisy do MKV, w niektórych filmach działa, w niektórych nie. Przykładowo w serialu Prison break, 18 odcinek czyta mi TXT, a 19 odcinek w ogóle, ani TXT ani SRT ... nie wiem co robić.. (Samsung B 651). Dodam, że na komputerze jak najbardziej napisy się zgadzają i działają.

witam..miałem ten sam problem z 19 odcinkiem, ale w koncu znalazłem napisu które poszły...
 

amadeo

New member
L8EK napisał:
przeczytałem instrukcję i cytuje za nią: "Anynet System is available only for Samsung Anynet-supported AV devices"

mój dekoder to HOMECAST HC5101 CICO PL więc Anynet+ odpada...
Twój dekoder może odpadać z innego powodu - musi wspomagać HDMI-CEC czyli mieć możliwość sterowania poprzez HDMI. Anynet+ może posiadać rozbudowane funkcje do urządzeń Samsunga ale być może działają podstawowe funkcje dla urządzeń innych firm, kompatybilnych z HDMI-CEC.
 

maciej_maj

New member
Popatrzcie ludziska sobie w widżety gdyż samusng dodał nową usługę i można podglądać pogodę oczywiście przy konfigu z YouT. Szczerze mówiąc to fajnie że to zrobili. Mam nadzieje że jeszcze coś dodadzą :p
 
Do góry