Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

leszcz-yk

New member
3. wiem, że w którymś starszym modelu podobno z biegiem firmware doszli do 10ms ILaga.
Ale to chyba w modelu 50Hz .. bo w 100Hz input lag 10ms to jest nierealna wartość idealna.

Nie wiem czy ktoś z Was sprawdzał ale ja wytestowałem 3 czytniki kart SD/CF itp i są prawidłowo wykrywane po USB. Fotki/filmiki można prosto na TV przez czytnik.

Filmy po wifi przy standardzie B(11Mbit/s) - jedynie do DVD włącznie.
Przy standardzie G(54Mbit/s) testowałem trailery BD1080p - płynnie.
jedynie zwrócić uwagę należy na speed/duplex wifi, jak miałem "migotanie" duplexu na 54Mbit ledwie divx szedł (100-200kb/s).
Więc jak ktoś ma wifi, to zamiast kupować karte wifi Samsunga za 300pln lepiej access point(w trybie client mode albo bridge mode), skonfigurować i podpiąć kabelkiem(ja swój dokleiłem do tv).
 
Ostatnia edycja:

prEDOator

New member
Witam. Podłączyłem kompa do tv 32b650 i mam pytanie. Czy da się uzyskać wtedy 100 hz z motion plus? Bo działa mi na 1024x768 na 75hz. W kompie jest radek 9600pro, podłączyłem dvi-hdmi.
 

lukmaj

New member
prEDOator napisał:
Witam. Podłączyłem kompa do tv 32b650 i mam pytanie. Czy da się uzyskać wtedy 100 hz z motion plus? Bo działa mi na 1024x768 na 75hz. W kompie jest radek 9600pro, podłączyłem dvi-hdmi.

Musiałbyś ustawić na karcie grafiki odświeżanie na 50Hz, bo tylko z 50Hz ten tv jest w stanie zrobic 100. Oczywiście przy innych czestotliwościach opcja Motion Plus jest dostepna ale niestety nic nie daje. Obraz nie jest płynniejszy. Testowalem w ten sposob xboxa i tylko gry PAL (50Hz) oraz filmy DVD były płynniejsze. Przy innych grach włączało sie automatycznie 60Hz i nie było widać różnicy.
 

maciej_maj

New member
michal102 napisał:
A czy masz TV ustawiony w tryb PC?
W trybie PC (MENU>WEJŚCIE>EDYTUJ NAZWĘ>HDMI3/DVI: PC) tryb gry jest na 100% nie dostępny.

Tylko tryb gry eliminuje laga praktycznie do zera i najlepiej na złączu HDMI. Innych typów połączeń (SCART, YPbPr, AV IN, PC) jeszcze pod względem input laga nie sprawdzałem.
A czy ja mówiłem że mam podłączony pod HDMI3/DVI :p
Ja mam pod HDMI 1 i moge ustawić tryb gry jak chcecie to moge zdjęcia porobić jeszcze sprawdze na hdmi 3:p
 
Ostatnia edycja:

maciej_maj

New member
leszcz-yk napisał:
Ale to chyba w modelu 50Hz .. bo w 100Hz input lag 10ms to jest nierealna wartość idealna.

Nie wiem czy ktoś z Was sprawdzał ale ja wytestowałem 3 czytniki kart SD/CF itp i są prawidłowo wykrywane po USB. Fotki/filmiki można prosto na TV przez czytnik.

Filmy po wifi przy standardzie B(11Mbit/s) - jedynie do DVD włącznie.
Przy standardzie G(54Mbit/s) testowałem trailery BD1080p - płynnie.
jedynie zwrócić uwagę należy na speed/duplex wifi, jak miałem "migotanie" duplexu na 54Mbit ledwie divx szedł (100-200kb/s).
Więc jak ktoś ma wifi, to zamiast kupować karte wifi Samsunga za 300pln lepiej access point(w trybie client mode albo bridge mode), skonfigurować i podpiąć kabelkiem(ja swój dokleiłem do tv).

Hmm może masz lepszy sprzęt o de mnie bo też mam na 54 Mbit/s spięte WiFi a niestety MKV mi przerywa tzn . włącza się buforowanie co chwile
 

ebol

New member
sampek napisał:
o czyli mowisz ze to od napisow zalezy ...
w sensie myslem ze to kwestia mkv samego

Sam film nie ma znaczenia. Te napisy do 19 odcinka Prisona (z hataka) były w jakimś innym formacie zapisu czasu.
W takim zapisie:
"[13][27]/Poprzednio w "Prison Break"..."
napisy nie działąją.
 

marcino_80

New member
internet

witam wszystkich mam problem :) na początku nie moglem włączyć you tube na mym tv tylko mialem inne dodatki pogoda news itp i posłuchałem waszych rad i zmieniłem ustawienia w tv na: kraj na europe wschodnia i probowalem tez z innymi krajami . i nadal nie pomoglo tylko teraz nawet nie mam mozliwosci wlaczenia internetu po krotkim logowaniu sie wyskakuje komunikat polaczenie sie nie udalo z powodu problemu z siacia> chce zaznaczyc ze test sieci przechodzi bez problemu nie ma zadnych bledow. pozdrawiam pomozcie jak mozecie
 

ebol

New member
Muzyczka przy włączeniu/wyłączeniu

Ktoś pisał wcześniej, że nie udało mu się wyłączyć muzyki grającej przy włączaniu i wyłączaniu TV. Da się. Nie pamiętam tylko czy ze standardowego menu czy w trybie serwisowym.
 

prEDOator

New member
lukmaj napisał:
Musiałbyś ustawić na karcie grafiki odświeżanie na 50Hz, bo tylko z 50Hz ten tv jest w stanie zrobic 100. Oczywiście przy innych czestotliwościach opcja Motion Plus jest dostepna ale niestety nic nie daje. Obraz nie jest płynniejszy. Testowalem w ten sposob xboxa i tylko gry PAL (50Hz) oraz filmy DVD były płynniejsze. Przy innych grach włączało sie automatycznie 60Hz i nie było widać różnicy.

Mhm, tylko jest problem bo nie mogę ustawić na tej karcie(radek 9600pro) 50hz. Mam njniżej 60hz :| Kwestia sterowników?
 

michal102

New member
maciej_maj napisał:
A czy ja mówiłem że mam podłączony pod HDMI3/DVI :p
Ja mam pod HDMI 1 i moge ustawić tryb gry jak chcecie to moge zdjęcia porobić jeszcze sprawdze na hdmi 3:p

Oczywiście, że nie mówiłeś , że masz kompa podłączonego pod HDMI3/DVI.
Sam tak wywnioskowałem, bo kilka postów wcześniej twierdziłeś, że w trybie PC na pewno jest dostępna opcja trybu gry. W takim razie jakim cudem uzyskałeś tryb PC na HDMI 1?

Chyba mamy inne telewizory :D

Pozdrawiam, Michał


Edit:
Na HDMI 1/2 też się da ustawić nazwę zródła na PC, ale telewizor w ten tryb się nie przełączy. Poznasz to po GIGANTYCZNEJ poprawie jakości czcionki i wyrazistości obrazu.
 
Ostatnia edycja:

tajtuss

New member
samsung le 32b650

witam mam dylemat chcę kupić tel. samsung LE32B650 i chcę go wstawić w meble.niestety otwór w meblach mam 81x60,5 a telewizor ze stopką ma wynmiary 80x60 , z tyłu zostanie ok 17 cm do ściany, po bokach i na górze praktycznie będzie "na ścisk" czy można go w ten sposób eksploatowac, czy musi byc zachowany jakis minimalny odstęp od scianek bocznych.Proszę o wypowiedzi
 

michal102

New member
@tajtuss

Telewizor ten nie wydziela ogromnych ilości ciepła tak jak to było w starszych modelach (mój stary R82B grzał się jak cholera).

W twoim przypadku TV będzie miał małą szczelinę u góry i jest jeszcze szczelina pomiędzy stopką a dolną ramą telewizora. Czyli cyrkulacja powietrza powinna być wystarczająca.
 

pan

New member
Czy ktoś ze szczęśliwych użytkowników tego tv mógłby mi odpowiedzieć na pytanie dotyczące wolnego przełączania kanałów cyfrowych (ok. 4 s). W przypadku kanałów analogowych tego problemau nie mam. Nadmienię, iż kanały cyfrowe oraz analogowe zostały wyszukane automatycznie z telewizji naziemnej. Z góry dziękuję za odpowiedź. :eek:k:
 

axi13

New member
Witam na forum. Zostałem szczęśliwym posiadaczem le37B650 wszystko ok telewizor brzytwa ale jest jedno ale podłączyłem do niego kino z odtwarzaczem ONKYO DV-SP405 przez przewód HDMI 1.3 Po ustawieniu w dvd 1920x1080p telewizor co chwile traci sygnał i w górnym lewym rogu pojawia się częstotliwość i tak co chwile na 1280x720p chodzi bez problemu. Może spotkał się ktoś już z takim problemem? Oba urządzenia teoretycznie obsługują 1920x1080p czy wina leży po stronie dvd telewizorea a może przewodu.
pozdrawiam
 

michal102

New member
axi13 napisał:
Witam na forum. Zostałem szczęśliwym posiadaczem le37B650 wszystko ok telewizor brzytwa ale jest jedno ale podłączyłem do niego kino z odtwarzaczem ONKYO DV-SP405 przez przewód HDMI 1.3 Po ustawieniu w dvd 1920x1080p telewizor co chwile traci sygnał i w górnym lewym rogu pojawia się częstotliwość i tak co chwile na 1280x720p chodzi bez problemu. Może spotkał się ktoś już z takim problemem? Oba urządzenia teoretycznie obsługują 1920x1080p czy wina leży po stronie dvd telewizorea a może przewodu.
pozdrawiam

Prawdopodobnie masz ch...wy przewód HDMI.
Zmień kabel na lepszy - ja jestem zdania, że nie warto oszczędzać na kablach :D .
Na bank nie jest to wina TV (chyba, że jest uszkodzony).

Pozdro.
 

tgalazka

New member
Mam też ten sam problem z podłączeniem DVD za pomocą przewodu HDMI, a kupiłem przewód wydaje mi się że dobry z pozłacanymi końcowkami.
Wczoraj byłem w MediaMarkt ze swoim DVD oraz HDMI i po podłączeniu do innego LCD jest ten sam problem nawet po zmianie przewodu na inny. Osoba ze sklepu powiedziała że jest to wina DVD
 

axi13

New member
TECHLINK 1.3 model 690201
[FONT=&quot]Mam takie oto przewody nie mam pojęcia czy są dobre? Co wy na to?[/FONT]
 

Grzegorz82

New member
Czy ktos moze wstawic serwisówke (schemat elektryczny )do seri B65x

Czy miedzy modelami B65x (0-3) roznia sie tylko kolorem obudowy czy czym jeszcze ? bo jest roznica w cenach tych modeli
 
Do góry