Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Tommy_M

New member
perc napisał:
Może ktoś z użytkowników sprawdził:
1) czy nowy firmware obniża input lag (Playstation3)
2) czy metoda opisana niżej jest skuteczna w walce z input lagiem na tym telewizorze (cytat z hdtvtest.co.uk, z komentarzy czytelników do recenzji B650):

1. Connect your PS3 using HDMI Input 2.
2. SELECT or RENAME the HDMI Input to PC.
3. On the PS3 start-up menu go to Settings---> Display ---->
Choose HDMI ----> DO NOT choose AUTOMATIC ----> SELECT CUSTOM ----->
4. Now, Select all the Resolution options EXCEPT 720p. This will force your games into 1080p mode.
5. Save and complete the display setup.
6. Turn off the PS3. Turn off the TV.
7. Turn on the TV. Turn on the PS3.
8. Complete! (Lag eliminated). Please spread this around!

*The key to eliminating ALL LAG is modern LCD's need to be in PC MODE (NOT GAME MODE) and the Source MUST BE IN 1080p so that the TV can use it's NATIVE RESOLUTION.*


Can someone confirm that this actually works?

Nie wiem czy jest w ogóle sens testować to? Ja myślę, że tak jak byłio ze starszymi modelami nowe firmware będą obniżać IL, a poza tym w trybie gra nie ma żadnego input lag'a.

No chyba, że ktoś chce osiągnąć 100Hz + brak input laga.
 

sampek

New member
Kilka kwestii (odtwarzanie z pc)

Witam.
Troche juz uzywam tego tv. Chwile zachwytu (sprawne menu media play, plynne dzialanie nawet 1080i po wifi- tzn komputer po wifi do routera wiec to nei do konca zaleta tv ) przeplataja sie raz na jakis czas z wkurzeniem ze cos co przeciez takie proste i oczywiste nie zostalo 'zaimplementowane".

1. Jak dodam cos do udosteponianych folderow ( na pc w programie samsunga) a potem to skasuje z udostepnianych na tv przegladajac po lanei dalej widac to co skasowalem, i robi sie burdel.

2. Od czego zalezy ze z jednym filmem mkv dzialaja mi napisy ( te same nazy te same jak sie wydaje formaty) a z innym nie?! Co mozna zrobic?
 

perc

New member
input lag

Tommy_M napisał:
Nie wiem czy jest w ogóle sens testować to? Ja myślę, że tak jak byłio ze starszymi modelami nowe firmware będą obniżać IL, a poza tym w trybie gra nie ma żadnego input lag'a.

No chyba, że ktoś chce osiągnąć 100Hz + brak input laga.

W trybie Gra (100Hz tu oczywiście nie działa) input lag jednak jest, między 17ms a 34ms. A przynajmniej był przed udostępnieniem nowego firmware'u. To wynik na granicy tolerancji, jeden może nie zauważyć, a drugiemu może przeszkadzać nawet mocno, zwłaszcza w grach wymagających refleksu.
(Ciekawe czy w B550 input lag w trybie Gra jest mniejszy.)
 

tatra1111

New member
Witam
Mam pytanie na temat trybu gra ponieważ u mnie jest on nieaktywny.
Komputer mam podłączony kablem hdmi, obraz jest żyleta, ale właśnie nie mogę włączyć trybu gra. Ma Ktoś jakiś pomysł?

P.S.
mam 40653, i różnica pomiędzy 650,651 to tylko kolor było to już opisane kilka razy.
 

misza123

New member
mp4

witam,
od 2 dni jestem posiadazcem 40b650.
zainstalowalem najnowszy firmware
a problem sie pojawia przy odtwarzaniu plikow mp4 z pendriva
sciagnalem sobie film razem z samplem - oba zakodowane tym samym:
film:
Video: MPEG4 Video (H264) 1280x528 23.98fps [Video Out]
Audio: MPEG4 Audio 48000Hz stereo 1536Kbps [Audio Out]
sampel:
Video: MPEG4 Video (H264) 1280x528 23.98fps [Video Out]
Audio: MPEG4 Audio 48000Hz stereo 1536Kbps [Audio Out]

otoz sampel filmu zajmuje 14,4 mb i samsung go bez problemu odtwarza
natomiast filmu ni cholery ( 1,47gb)
pomieli pomieli i wyskakuje komunikat: "nieobslugiwany format danych wideo"
oba plkiki maja takie samo rozszerzenie, te same kodeki, ogolnie sa takie same. roznia sie tylko rozmiarem.
czy ktos juz sie spotkal z takim problemem?
 

markov10

New member
a ja mam z kolei kolejne 'dziwne' pytanie,
jak odpalic PIP :D ?
Mam podlaczona telewizje do DIGIT MF4-K ( jakis dziadowski dekoder technisat ), o ile to istotne.
 

davenam

New member
Ja jestem posiadaczem LE37B650 od okolo 2 tygodni.
Telewizorek super - najbardziej zaawansowany jaki mialem okazje uzywac.
Bardzo przydatne wejscie USB HDD jednak najbardziej denerwuje mnie to ze nie czyta audio DTS.
Czy ktos sie orientuje czy bedzie jakis update do codeka DTS ?
Nie chce mi sie konwertowac wszystkich filmow na AC3 - bo mam duzo filmow w DTS. Czy ktos interesowal sie tym tematem ?
 

markov10

New member
ja mam pytanie z troche innej beczki, bo o dzwiek, a raczej buczenie jakie wywoluja glosniki...

sprawa wyglada tak, aktualnie mam podlaczony dekoder -> TV. Podlaczylem sobie Creativy 2.1 z mojego PC do telewizora, ale niestety cholernie bucza..
Aktualnie sa podlaczone L+R -> jack w dekoderze, w telewizorze w ogole nie moglem uzyskac dziwkeu podlaczajac je w ten sposob. Sluchawki -> jack w TV buczy caly czas, w dekoderze tylko jak jest wylaczony dekoder.
Troche to uciazliwe, bo moge sie cieszyc dobrej jakosci dziwiekiem tylko i wylacznie z telewizji z dekodera, a jak juz sobie wlacze jakis film HD z USB to tego dzwieku nie moge uzyskac.

Ktos mial podobny problem?
 

Xristof

New member
nowy firmware - utracona lista kanalow

Witam
Czytajac forum wywnioskowalem, ze przy wgrywaniu nowego firmware wszystkie ustawienie, w tym lista kanalow, zostanie wykasowana. Jest jakis sposob, aby zapisac sobie swoja, pieczolowicie wyklikana na pilocie, liste zapisac np przez usb, aby po nowy firmware nie robic tego od poczatku. Znajac moze sczescie po wgraniu nowego oprogramowania i po ponownym ulozeniu kanalow bedzie nowy firmware.
 

Tommy_M

New member
perc napisał:
W trybie Gra (100Hz tu oczywiście nie działa) input lag jednak jest, między 17ms a 34ms. A przynajmniej był przed udostępnieniem nowego firmware'u. To wynik na granicy tolerancji, jeden może nie zauważyć, a drugiemu może przeszkadzać nawet mocno, zwłaszcza w grach wymagających refleksu.
(Ciekawe czy w B550 input lag w trybie Gra jest mniejszy.)

Nie no oczywiście można pracować nad zniwelowaniem input laga, ale

1. w trybie gra na prawdę jest niezauważalny - nie wiem czy to kwestia mojego kabla czy nie, ale na prawdę gram w gry typu KZ2, NBA 2K9, GT5 gdzie w nich raczej muszę mieć bardzo dobrą reakcję i nie ma z tym najmniejszego problemu.
2. input lag zniwelowany do poziomu kilkanaście czy ponad 20 o mniej więcej poziom CRT czyli w sumie to trudno tu mówić o odczuwalnych lagach.
3. wiem, że w którymś starszym modelu podobno z biegiem firmware doszli do 10ms ILaga.

oczywiśćie, jak ktoś chce próbowac to co opisałeś to z wielką chęcią przeczytam wyniki tych testów, jednak ja osobiście na pewno nie będe próbował bo nie ma po co (jak dla mnie).

Pozdrawiam.
 

czyzu

New member
Witam, Czy moze ktos wypisac w jednym poscie formaty Video ktore przetestowal na B650 i chodza bez problemu, zeby nadarmo nie sciagac. Zamierzam sobie zakupic Tv i bym sobie przygotowal seryjke filmow do ogladniecia. Dzieki
 

a.miniu

New member
Witam!
Na wstępie - dzięki wielkie dla wszystkich którzy pisali konkrety o tej serii - bardzo pomogło mi to w wyborze - mam LE37B650 od ok. 3 tyg. A napaliłem się na niego jak jeszcze tego wątku tu nie było :), a już oglądałem go w sklepie.
Jakoś nikt nie pisze o współpracy z cyfrówką Multimedia (tylko CP i N'ka)? Ja dołożę więc swoje trzy grosze.
Moje wrażenia:
- jestem super zadowolony, a mnogość opcji powala na kolana (to nie TV dla "starszych" państwa :).
- upscaling divix - R E W E L A C J A!!! Po prostu nie mam pytań. Jakość zaskakująca. Menu do obsługi - szybkie, intuicyjne, przewijanie itp. Co ciekawe mam nagrywarkę HDD Samsunga z wyjściem HDMI i też podobno rewelacyjnym upscalingiem (mój stary nie miał wejścia HDMI, więc nie mam porównania) - ale obraz z niej dla divix'ów jest dużo gorszy - ciekawe.
- wejście USB HDD - super, czyta wszystkie pendrive'y jakie mam i zewnętrzny HDD 2,5" NTFS.
- 4xHDMI - podstawa - mam w tej chwili już 3 zajęte;
- jakość filmów BD i obrazu z konsoli PS3 - to trzeba zobaczyć. Przez całego Hulka (1080p 24) siedziałem i się zastanawiałem jak to kuźwa możliwe......:)
- input lag - dla mnie niezauważalny nawet z wył trybem Gra, ale to też pewnie dlatego, że konsolę mam od 2 miechów i dopiero "uczę się" pada i nie śmigam w sieci;
- 100 Hz - sam się przekonałem, że to chyba raczej bajer marketingowy niż prawdziwa "rewolucja";
- czerń - dla mnie bomba - w sklepie - jak łaziłem wielokrotnie przed zakupem potrafiłem z daleka wyłowić Samsungi na oko. Po prostu podoba mi się jakość i temperatura obrazu. Ale "de gustibus...:
- wielkość - oglądamy (znaczy cała moja rodzinka) z ok. 2,5m i dałbym ciała jakbym wziął 40" - jest duży, inna sprawa, że się przerzuciliśmy z 29" CRT.
- z tego pewnie też wynika słaby odbiór SD Multimedia (kablówka)+ moim zdaniem kiepski tuner analogowy w tym TV. Oczywiście są znaczne różnice między kanałami, ale generalnie razi mnie to do tej pory (odbicia, nieostrości itp.). Stary Thomson w tej samej konfiguracji kablowej radził sobie dużo, dużo lepiej. Oczywiście efekt jest lepszy gdy patrzę z daleka (jakieś 4m). Ma to dla mnie znaczenie, bo oglądamy wiele kanałów SD - nie ma ich w cyfrówce Multimedia; trochę kombinowałem z ustawieniami, ale raczej z mizernym rezultatem - ma ktoś z Was jakieś doświadczenia? - chętnie wypróbuję.
- a cyfrówka Multimedia też nie powala - obraz lepszy, a na niektórych kanałach dużo lepszy, ale efekt widać dopiero na kanałach HD.
Muszę w tym miejscu napisać, że jakość sieci Multimedia u mnie pozostawia wiele do życzenia (chyba nie jestem w tym twierdzeniu osamotniony), więc pewnie ma to swoje odzwierciedlenie w tym co napisałem powyżej.
- organizator kanałów (programowanie, opisywanie) - PORAŻKA! Thomson 10 lat temu miał lepsze (czytaj dużo, dużo bardziej przyjazne użytkownikowi) programowanie (autoupdate - słyszeli o czymś takim w Samsungu???). Boli to zwłaszcza w sytuacji upgrade'u, gdy tracisz ustawienia i trzeba wszystko wklepać na nowo- sic!;
- a'propos - czy Samsung zawsze miał w zwyczaju nie pisać co zmienia dana wersja SW? Chyba, że wiecie o jakichś konkretach?
Bo "lepsze zawsze wrogiem dobrego". Po co mam apgrejdować jak zobaczę zerowy efekt, a narobię się przy tym (vide programowanie) jak dziki osioł?!?!?
- włączenie słuchawek odcina na stałe głośniki w TV - PORAŻKA! Często oglądam/gram na słuchawkach i bardzo mi to przeszkadza. Podłączenie z tyłu niewygodne (czemu kuźwa nie ma z boku) i trudno dostępne - a co jak ktoś ma TV powieszony? Może SW może to zmienić....
- pilot - mi się podoba, czułość nie powala ale jest OK, zobaczylibyście ten od nagrywarki - to jest dopiero jazda :)
- odbicia na matrycy - mnie raczej nie przeszkadzają - TV dość blisko i bokiem do okna;
- zauważyłem w nocy przy całkiem ciemnych ekranach (czerń) jaśniejsze poświaty z czterech rogów ekranu - pewnie od podświetlenia matrycy. Też macie tak? Nie przeszkadza, ale zawsze :)
- buczenie głośników - nie ma :)
- było też o kurzu - nie zauważyłem wielkiej różnicy w stosunku do starego. Moim zdaniem bezproblemowe.
Ogólnie 5 dla Samsunga, a na 6'kę jeszcze parę poprawek....
Stosunek jakość/cena - wg mnie w tej klasie rewelacyjny = nie waham się go polecić.
Kurcze - sorki za dłużyznę, ale się tego zebrało.
Pozdrawiam serdecznie
Adam
 

biglyk

New member
Witam, nadal się waham nad wyborem telewizora. Wiem, że ten watek jest o serii 650. Ale proszę powiedzieć tak szerze czy lepiej zakupić LE46B650 czy warto dołożyć i kupić UE46B7000? przejrzałem oba wątki i nadal nie wiem czy warto jest dołożyć te 1500 zł do LEDów narzuca się tu temat niby nierównego podświetlenia matrycy w Ledach, ale czy to prawda?
Proszę o pomoc. Z góry dzięki.
 

MAdam

New member
biglyk napisał:
Witam, nadal się waham nad wyborem telewizora. Wiem, że ten watek jest o serii 650. Ale proszę powiedzieć tak szerze czy lepiej zakupić LE46B650 czy warto dołożyć i kupić UE46B7000? przejrzałem oba wątki i nadal nie wiem czy warto jest dołożyć te 1500 zł do LEDów narzuca się tu temat niby nierównego podświetlenia matrycy w Ledach, ale czy to prawda?
Proszę o pomoc. Z góry dzięki.
Bierz LEB650, ja też bardzo interesowałem się B7000, ale kupiłem B651 bo na prawdę warto, czarny jak na LCD jest super. No i duużo tańszy od B7000.
 

Max123

New member
biglyk napisał:
Witam, nadal się waham nad wyborem telewizora. Wiem, że ten watek jest o serii 650. Ale proszę powiedzieć tak szerze czy lepiej zakupić LE46B650 czy warto dołożyć i kupić UE46B7000? przejrzałem oba wątki i nadal nie wiem czy warto jest dołożyć te 1500 zł do LEDów narzuca się tu temat niby nierównego podświetlenia matrycy w Ledach, ale czy to prawda?
Proszę o pomoc. Z góry dzięki.
Też mam ten sam dylemat. Obejrzałem kilka TV z serii 7000 w różnej wielkości, w kilku sklepach i jasność tych modeli na ledach jest dużo niższa od serii 650 (CCFL). Kolory bledsze, a biały nie jest "czysty". Głośniki z ledwością się mieszczą w obudowie o grubości 3 cm i jak wynika z postów na forum jakość ich brzmienia jest fatalna. Wyposażenie obu TV, poza pamięcią (w serii 7000 - 2 GB, a w serii 650 - 1 GB) jest identyczne, a cena w przypadku modeli 55-calowych TV z serii 7000 jest niemal 50% wyższa od 650.

Zastanawia mnie tylko trwałość CCFL i LED-ów, czyli czy np. po roku używania TV CCFL jego jasność nie zmniejszy się w sposób znaczący?
 
Do góry