Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

amadeo

New member
biglyk napisał:
... narzuca się tu temat niby nierównego podświetlenia matrycy w Ledach, ale czy to prawda?
W seriach B6000, B7000 i B8000 LED-y umieszczone są po bokach. TV jest bardziej płaski ale nierównomierność podświetlenia jest większa.
 

adachorr

New member
lag POMOCY

Panowie mam problem kupiłem kilka dni temu tego samsunga 32 cale generalnie jestem zadowolony ale mam problem z input lagiem.podlączyłem konsolę(ps2) pod ten tv a potem dla porównania pod telewizoro-monitor tez samsunga(dosyc stary 710mp). oba sprzęty były ustawione obok siebie i różnica była niestety zauważalna(przynajmniej dla mnie). Gdy w grze miałem ustawione 50 Hz(Pal) lag był wręcz niemiłosierny pomimo włączonego trybu gra po zmianie na 70Hz(ntsc) poprawiło się ale bez rewelacji.To nie do pomyślenia żeby TV za 2,5 kafla radził sobie gorzej z grami niz stary CRT:( .proszę tych co mają możliwość aby sprawdzili tak jak ja ten lag(2 Tv ustawione obok siebie i przełączacie sygnał z konsoli raz na jeden raz na drugi) albo chociaz wyrazili swoją opinię na ten temat(choć bylo ich już sporo) bo nie wiem czy to żeczywiście jest problem czy jestem po prostu przewrażliwiony:???: .Dzięki
 

boss131

New member
Filmy HD

Czy ktoś z użytkowników tego forum ma może adres jakiejś stronki torrentów z filmami HD, na które można się jeszcze zarejestrować i czy może podesłać na pw?. Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek propozycje. A jeśli byłaby możliwość to byłbym w niebo wzięty za jakieś zaproszenie. Z góry dziękuję.
 

piwo5

New member
Witam. Wreszcie się zdecydowałem i kupiłem 55 calowego b650. tv działa bardzo przyzwoicie mimo ze podłączona jest cyfra tunerem ferguson fx6600 cr za pomocą kabla euro. jedyne co mnie wkurza to rozmazujący sie obraz przy szybkich ruchach kamer w lewo bądz w prawo. Mam nadzieje że po wymianie dekodera i podłączeniu po hdmi ten efekt w jakimś stopniu ogranicze. Teraz z przymusu oglądam tv z 2 m ( czekam na nowe meble) docelowo będzie 3 m i mimo takiej odległości i archaicznego tunera obraz jest ok. Mam pytanie jaki tuner hd polecacie do cyfry, zastanawiam sie nad opticum 9500hd i go sat 8010 prosze o ewentualne sugestie (musi pobierać uprawnienia ze smart wii)
 

perc

New member
a.miniu: "słaby odbiór SD Multimedia (kablówka)+ moim zdaniem kiepski tuner analogowy w tym TV."
To jednak martwi. W recenzjach pisali o doskonałym skalowaniu sygnału SD. To jak to w końcu jest?
 
Ostatnia edycja:

michal102

New member
adachorr napisał:
Podłączyłem ją przez chinche(te 3 kabelki)

Jeśli to "te 3 kabelki" dołączone do zestawu z konsolą, to jest to kabel composit który nadaje się co najwyżej na śmietnik.
W przypadku PS2 i TV LCD (choć moim zdaniem PS2 i TV LCD to kiepski zestaw) najlepszy powinien być kabel COMPONENT. Niestety kabel ten jest dość drogi (kabel dobrej jakości) i nie gwarantuję Ci, że input lag zmaleje, ale na pewno zdecydowanie poprawi jakośc obrazu.

Ja gram na PS3 po kablu HDMI i w trybie gry input lag jak dla mnie nie istnieje, a jestem na to bardzo wyczulony :D

Pozdro.
 

Tommy_M

New member
michal102 napisał:
Ja gram na PS3 po kablu HDMI i w trybie gry input lag jak dla mnie nie istnieje, a jestem na to bardzo wyczulony :D

Pozdro.

Ja też jestem skrajnie wręcz wyczulony i tez w trybie gra na hdmi nie jestem za cholerę w stanie odczuć tego input laga - nie istnieje!
 

Grzegorz82

New member
Mam do Was pytanie zamierzam kupic Tv 32B653 i sie tak zastanawiam czemu roznica w cenach tych modeli jest taka duza miedzy B650 a B653 jak wyczytałem na forum to jest tylko roznica w kolorze a roznica w cenie to prawie 400zl a moze te modele roznia sie czyms jeszcze, jesli tak to prosze o info gdyz na forum nie znalazlem konkretnej odpowiedzi albo nieuwaznie czytałem ;)
 

a.miniu

New member
a.miniu: "słaby odbiór SD Multimedia (kablówka)+ moim zdaniem kiepski tuner analogowy w tym TV."
To jednak martwi. W recenzjach pisali o doskonałym skalowaniu sygnału SD. To jak to w końcu jest?


No właśnie to też był jeden z powodów który u mnie przeważył za wyborem.
Niestety na jakość sygnału SD na razie nic nie mogę poradzić, a tuner w moim Samie jest na pewno słabszy niż w starym Thomsonie. Może jednak nie jest aż tak źle bo oglądałem ostatnio u kolegi na słabszym modelu i SD też wyglądała nieciekawie, a kablówkę analogową ma lepszej jakości.
 

giekol

Member
MAdam, masz model B651. Możesz coś powiedzieć jak wygląda sport na samie. Chcem kupić model 46B650, będę duż oglądał sportu, a zwłaszcza piłki nożnej. Ktoś wspominał, że przy szybkim ruchu kamery rozmywa mu się obraz, co możesz powiedzieć na ten temat. Z góry dziękuję za opinię.
 

perc

New member
a.miniu napisał:
a.miniu: "słaby odbiór SD Multimedia (kablówka)+ moim zdaniem kiepski tuner analogowy w tym TV."
To jednak martwi. W recenzjach pisali o doskonałym skalowaniu sygnału SD. To jak to w końcu jest?


No właśnie to też był jeden z powodów który u mnie przeważył za wyborem.
Niestety na jakość sygnału SD na razie nic nie mogę poradzić, a tuner w moim Samie jest na pewno słabszy niż w starym Thomsonie. Może jednak nie jest aż tak źle bo oglądałem ostatnio u kolegi na słabszym modelu i SD też wyglądała nieciekawie, a kablówkę analogową ma lepszej jakości.
Więc to wina konkretnego operatora telewizji kablowej? (Podobno są jakieś normy regulujące siłę sygnału, więc zareklamuj to u operatora) Czyli jeśłi kablówka jest porządna (a bywają takie chyba?), to i obraz sd jest ładny (czy waszym zdaniem wyróżnia się pozytywnie na tle konkurencyjnych telewizorów? Myślałem jeszce o Plazmie Panasonica 37x10 i LG 32LH7000)?
 
Ostatnia edycja:

adachorr

New member
Tommy_MCytat:
Napisał michal102

Ja gram na PS3 po kablu HDMI i w trybie gry input lag jak dla mnie nie istnieje, a jestem na to bardzo wyczulony :grin:

Pozdro.



Ja też jestem skrajnie wręcz wyczulony i tez w trybie gra na hdmi nie jestem za cholerę w stanie odczuć tego input laga - nie istnieje!

Panowie a czy możecie podłączyc ps3 tym kabelkiem composite(chyba był w zestawie z ps3) najpierw do zwykłego telewizora a potem pod b650 ja tak robiłem i dzięki temu udało mi się wyłapać laga. Jeśli graćie na konsoli tylko na tym samsungu to nie macie punktu odniesienia w postaci CRT> Proszę jeśli macie możliwośc to porównajcie tak jak ja bo nie wiem czy zwracać telewizor czy sie pier****ąć w oko.:grin:
 

ebol

New member
Aktualizacja firmware

Aktualizowałem przed chwilą firmware swojej B651. Upgrade z 1004 na 1008 (hmm dostałem jakiś 'starą' serię?).
Żadne ustawienia się nie zresetowały ! A wszyscy piszą tutaj o utracie swoich ustawień. Tego u mnie nie było!
 

michal102

New member
adachorr napisał:
Panowie a czy możecie podłączyc ps3 tym kabelkiem composite(chyba był w zestawie z ps3) najpierw do zwykłego telewizora a potem pod b650 ja tak robiłem i dzięki temu udało mi się wyłapać laga. Jeśli graćie na konsoli tylko na tym samsungu to nie macie punktu odniesienia w postaci CRT> Proszę jeśli macie możliwośc to porównajcie tak jak ja bo nie wiem czy zwracać telewizor czy sie pier****ąć w oko.:grin:

Telewizora nie zwracaj, oko też zostaw w spokoju :D
Skoro kupiłeś jeden z lepszych TV LCD (w swojej klasie cenowej oczywiście), to nie lepiej kupić jeszcze konsolę (PS3 lub X360) która wykorzysta jego możliwości w pełni?

Tak jak pisałem wcześniej - PS2 się nie nadaje do LCD-ka i choć byś nie wiem jaki TV podłączył, to i tak nie wyciśniesz takiego obrazu jak na porządnym CRT.

Ja w tej chwili nie posiadam na stanie żadnego CRT i laga z nim nie porównam. Choć kiedyś miałem podłączoną PS-trójkę do CRT-ka i nie przypominam sobie aby tam reakcja była szybsza niż na B650.

Edit:
Jak znajdę chwilę, to podłącze PS3 kablem composit i zobaczę czy lag się pojawi. Powinno być wtedy to samo co na PS2.
 
Ostatnia edycja:

bczajka

New member
ebol napisał:
Aktualizowałem przed chwilą firmware swojej B651. Upgrade z 1004 na 1008 (hmm dostałem jakiś 'starą' serię?).
Żadne ustawienia się nie zresetowały ! A wszyscy piszą tutaj o utracie swoich ustawień. Tego u mnie nie było!

Ja także robiłem taką aktualizację na b651 i ustawienia zostały ale znikły kanały kablówki analogowej, które ustawiałem na nowo.
 

extradd

New member
Witam.Od wczoraj stałem się szczęsliwym posiadaczem tego telewizorka.Wspaniały sprzecik.Natomiast nurtuje mnie jak uruchomic film+napisy z USB.Sam film wczytuje mi idealnie natomiast w ustawieniach mam jakas opcje z napisami ale nie umiem ich wczyatc, plik z napisami nazywa sie tak samo jak plik filmu.Napisy mam w trzech formatach txt./srt./ssa, konwertuje je na rożne formaty-czasowe/klatkowe i nic, zaden z nich nie dziala, żaden sie nie wczytuje z filmem.Przekopalem ten watek caly i nie znalazlem odpowiedzi ktora by mi pomogla.pzdr:(
 

DarekGdynia

New member
B650 - gdzie jest włącznik / wyłącznik ?

Witam,

Pytanie za 100 pkt. do Was - chciałbym bez wyciągania wtyczki z prądu lub wyłączania listwy zasilającej wyłączyc swój TV.

Zaznaczam, wyłączyc a nie przełączyc tylko w tryb stan-by... czyli przysłowiowe czuwanie. (z pilota czy na panelu przednim z klawisza dotykowego :)

Czyzby Samsung odstąpił od takiego gadżetu ?!
 
Do góry