Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

robak013

New member
roman106 napisał:
Kiedyś czytałem, że to złącze USB jest tylko serwisowe, więc zdjęć nie przeczyta. Na stronie samsunga pisze wyraźnie, że B530 nie posiada USB.
A w B550 nie można oglądać filmów z pena ;). Chodzi mi o to czy też jest może ustawienia czegoś w trybie serwisowym i ewentualnie jak to zrobić.
 

roman106

New member
Można oglądać filmy po odblokowaniu funkcji w trybie serwisowym. Przeczytaj stronę trzecią tego wątku.

Ja osobiście tego jeszcze nie testowałem, bo TV mam od wczoraj.
 

majki_08

New member
Le37b551

Witam
Posiadam samsunga le37B551. Jak uruchomić funkcje serwisowe bądź co zrobić by w tym modelu można było odtwarzać filmy z USB.
Jest tylko opcja mp3 oraz zdjęcia.
Dziekuję z góry za pomoc.
 

robak013

New member
roman106 napisał:
Można oglądać filmy po odblokowaniu funkcji w trybie serwisowym. Przeczytaj stronę trzecią tego wątku.
no właśnie mi chodzi o to czy można uruchomić funkcje oglądania zdjęć po przez tryb serwisowy w modelach b530. Pytam się o serie B530!
 

mottlauspucke

New member
Czy w odtwarzaniu filmów z pendriva w B550 mozliwe jest przewijanie szybsze niz x2? Ja własnie tak mam, dodatkowo nie moge cofać. Mam pytanie czy ten model tylko tak potrafi czy tez jest to spowodowane predkoscia odczytu z pendriva?
Pytanie drugie to co oznaczja przypisywane gwiazdki po wcisnieciu zielonego przycisku znaczącego pref. ustawienia?
 

19pawel89

New member
Posiadam samsunga le32b550 po uruchomieniu trybu serwisowego aby włączyć odtwarzanie filmów opcja Wiselink Movie jest nieaktywna, z opcjami Wiselink Write i High Devi wszystko jest w porządku. Firmware posiadam w wersji 2005. Czy da się jakoś aktywować Wiselink Movie?? Prosze o odpowiedz, z góry thx.
 

SP0X

New member
mottlauspucke napisał:
Czy w odtwarzaniu filmów z pendriva w B550 mozliwe jest przewijanie szybsze niz x2? Ja własnie tak mam, dodatkowo nie moge cofać. Mam pytanie czy ten model tylko tak potrafi czy tez jest to spowodowane predkoscia odczytu z pendriva?
Pytanie drugie to co oznaczja przypisywane gwiazdki po wcisnieciu zielonego przycisku znaczącego pref. ustawienia?

Jest możliwe - strzałkami na boki (tymi co są na około przycisku "ENTER"). Czym dłużej trzymasz tym szybciej przewija.
 

ziolekr

New member
Witam Posiadam od niedawna LE40B550 z softem 2000.1 (resetuje się na niektórych divix-ach prawdopodobnie brak kodeków)czy ewentualnie ktoś mógłby mi podesłać T-CHL5DEUC (2003). obecnie na stronie Samsunga jest tylko soft 2006 i 2007 na e-mail.Z góry Serdecznie Dziękuję. Lub może ktoś zna linka do strony ze starszym softem.
ziolekr@o2.pl
 
Ostatnia edycja:

Deus5971

New member
rs390.rapidshare.com/files/284475292/SAMB5502003v2.zip

Proszę pod tym linkiem znajduje się T-CHL5DEUC w wersji 2003, po poniższych modyfikacjach w menu serwisowym, wszystko działa ok, divx'y działają super, a tv się nie restartuje i szybko uruchamia.

Wiselink Movie -- ON
Wiselink Write -- ON
"Wiselink WithOut DB" -- "With DB".
High Dev -- ON


Pozdrawiam
 

mickMal

New member
Deus5971 napisał:
rs390.rapidshare.com/files/284475292/SAMB5502003v2.zip

Proszę pod tym linkiem znajduje się T-CHL5DEUC w wersji 2003, po poniższych modyfikacjach w menu serwisowym, wszystko działa ok, divx'y działają super, a tv się nie restartuje i szybko uruchamia.

Wiselink Movie -- ON
Wiselink Write -- ON
"Wiselink WithOut DB" -- "With DB".
High Dev -- ON


Pozdrawiam
Witam.

Niestety pod tym linkiem nie ma już tej wersji fw. Czy ktoś z szanownych kolegów (koleżanek w tym wątku chyba brak) może podzielić się T-CHL5DEUC w wersji 2003?

Pozdrawiam.
 

Deus5971

New member
mickMal napisał:
Witam.

Niestety pod tym linkiem nie ma już tej wersji fw. Czy ktoś z szanownych kolegów (koleżanek w tym wątku chyba brak) może podzielić się T-CHL5DEUC w wersji 2003?

Pozdrawiam.

hotfile.com/dl/13564149/17a05bd/SAMB5502003v2.zip.
 

mickMal

New member
Deus5971 napisał:
hotfile.com/dl/13564149/17a05bd/SAMB5502003v2.zip.
Dzięki Deus5971.

Telewizor (LE32B551 A6W), który kupiłem, miał oryginalnie wgrany T-CHL5DEUC w wersji 2005.3 (opcja WiseLink Movie niedostępna) i widać takie moduły oprogramowania:
SW ENGINE: T-CHELEU-1003.2
MODULE: T-CHL5DEUC-2005.3
MICOM: T-CHL5DEUS-1007
SDAL-4.2.27-0185

Zanim zacząłem czytać to forum, zrobiłem upgrade do najnowszej wersji jaką znalazłem na oficjalnych stronach (2007) i numeracja modułów wygląda tak:

SW ENGINE: T-CHELEU-1003.2 (bez zmian)
MODULE: T-CHL5DEUC-2007.0
MICOM: T-CHL5DEUS-1007 (bez zmian)
SDAL-4.2.27-0190

Czy ktoś wyszukał może odpowiedzi, który moduł za co odpowiada bo widać, że nie wszystkie są aktualizowane?

I ostatnie pytanie: czy po wgraniu fw w wersji 2003 i wprowadzeniu zmian ustawień w menu serwisowym dotyczacych odtwarzania filmów, można zrobić upgrade i zachować te ustawienia? Czy może upgradowanie do nowszych wersji "zapomina" wszystkie wprowadzone wcześniej zmiany?

Pytam o to, bo mam wrażenie, że przy nowszym oprogramowaniu nieco polepszył się obraz SD (analogowy, kablówka) choć może to być zbieg okoliczności.

Pozdrawiam.
 

Deus5971

New member
mickMal napisał:
I ostatnie pytanie: czy po wgraniu fw w wersji 2003 i wprowadzeniu zmian ustawień w menu serwisowym dotyczacych odtwarzania filmów, można zrobić upgrade i zachować te ustawienia? Czy może upgradowanie do nowszych wersji "zapomina" wszystkie wprowadzone wcześniej zmiany?

Pytam o to, bo mam wrażenie, że przy nowszym oprogramowaniu nieco polepszył się obraz SD (analogowy, kablówka) choć może to być zbieg okoliczności.

Pozdrawiam.

Po wgraniu nowszej wersji oprogramowania, tracisz ustawienia dotyczące odtwarzania divx'ów i należy je ponownie konfigurować.

Pozdrawiam
 

roman106

New member
mickMal napisał:
SW ENGINE: T-CHELEU-1003.2 (bez zmian)
MODULE: T-CHL5DEUC-2007.0
MICOM: T-CHL5DEUS-1007 (bez zmian)

Czy ktoś wyszukał może odpowiedzi, który moduł za co odpowiada bo widać, że nie wszystkie są aktualizowane?
Zawsze aktualizowany jest tylko drugi moduł.
 
Do góry