Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

dandii

New member
Witam mam pytanie jaka jest roznica pomiedzy modelem 46a786 a 46a956??Czy matryce sa takie same??
Bede miał zamiar kupic taki tv jako monitor do komputera i tutaj mam dylemat??

Pytanie czy ktos juz testował ten tv z kompem?Jak wypadaja gry??

Obecnie mam samsunga 32 calowego model 32s81b i nadszedł czas na wymiane (monitora).

Tv bede uzywał jako monitor do komputera,czy widac smuzenie na samungu seria 786 i 956??
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie,
Input lag jest, u mnie idzie wszystko przez ampli (konsole/proj/pc) i przy takim polaczeniu/porownaniu mozna dopiero uslyszec roznice, wystarczy podlgosnic dzwiek w TV i slychac ewidentnie opoznienie wzgledem tego co idzie przez ampli optykiem.

Czy przeszkadza opoznienie dzwieku jezeli chcemy korzystac z audio tylko z tv? Mysle ze nie specjalnie, ale problem jest. Conajmniej dziwne jezeli nie zostalo to poprawione nowym Firmware.

Czy warto doplacac do leda?
Pytanie zalezy ile? Bo jezeli 52" mozna kupic za 6k a 55" led za 10k to roznica w cenie 4k jest spora i gdy ktos liczy kazdy grosz to sprawa dyskusyjna, oczywiscie w innym przypadku warto bo roznica jest.
W przypadku 46" (led) to szczerze mowiac wolalbym te pieniadze wydac na dobry 52" , roznica w calach zrekompensuje minusy wzgledem leda.
Tak czy inaczej, czern faktycznie jest jak smola ale z przodu, NIE z boku, z boku jest zle i z czernia nie wiele ma to wspolnego, no ale kto siedzi z samego boku i oglada tak tv?

Jezeli chodzi o mnie to wszystkie lub prawie wszystkie argumenty za plazma poszly w niepamiec, dodatkowo ten tv ma wiecej zalet innych ktorych to plazma nigdy nie zaoferuje.

Jezeli chodzi o sprawdzanie tv w sklepach to takie testy sa malo warte i nie sugerowalbym sie nimi.
 

Sierek

New member
Witam,

właśnie udało mi się zdobyć wersję 46". O jakości obrazu już tu wiele napisano, więc nie będę powtarzał tych opinii. Czy na obrazie ze źródła SD też macie efekt obrazu jak ze studia lub z teatru TV (postacie na płaskim, jakby sztucznym tle na dalszym planie)?

Wczoraj testowałem funkcje związane z LAN (DNLA) i w.link. Polecam upgrade oprogramowania dołączanego do telewizora (u mnie v. 1.2). Nie udało mi się uruchomić sharingu na tej wersji. Po upgradzie (v. 1.4.2 ze strony Samsung USA) ruszyło i sam program działa stabilniej i szybciej (Vista 32b). Nie weryfikowałem szczegółowo formatów obsługiwanych przez TV (lista jest w instrukcji), ale kilka avi mi nie poszło. Sharing działa zaskakująco płynnie (połączenie WiFi 54Mbps 802.11g).

Mam też problem z przeskalowywaniem zdjęć. Jpg w rozdzielczościach ok 3 Mpikseli wyświetlane są prawidłowo, można je skalować na cały ekran. Zdjęcia w rozdzielczości ok. 12Mpikseli wyświetlają się zmniejszone z ograniczoną możliwością powiększania.

Ktoś miał problem ze zmianą kolejności zaprogramowanych kanałów. Robi się to przez wciśnięcie klawisza TOOLS na pilocie podczas wyświetlonej listy zaprogramowanych lub ulubionych kanałów. Pojawiają się wtedy opcje edycyjne.

Funkcja CONTENT to IMHO dziwny pomysł przy możliwości podłączenia TV do Internetu. Niemniej można zciągać dodatkowe treści ze strony Samsung'a lub strony Nurisam (właściciel technologii?). Tylko dlaczego wyłącznie za pośrednictwem komputera i pena USB?

Jak wyglądają Wasze doświadczenia z kalibracją? Przy dodatkowych punktach swobody związanych ze zmianą intensywności podświetlenia LED ciekawią mnie Wasze pomysły z ustawieniami.

Serdecznie pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

krecha2

New member
Niech ktoś z was podepnie ps3 i sprawdzi dokładnie jak to razem żyje, zastanawiam sie nad tym modelem, tylko musze mieć pewność ze wszystko wporządku z grami i że nie ma lagów.
 

dariuszd1

New member
krecha2 napisał:
Niech ktoś z was podepnie ps3 i sprawdzi dokładnie jak to razem żyje, zastanawiam sie nad tym modelem, tylko musze mieć pewność ze wszystko wporządku z grami i że nie ma lagów.

Napisałem wyżej, że na PS3, którego intensywnie używam tego zjawiska nie widać. Uściślę tutaj, że: sygnał=HDMI-input lag nie widoczny, obraz HDMI, dźwięk amplituner optyczny (film lub gra)-input lag również nie widoczny. Proszę mi wierzyć, że bym to zauważył i by mnie to mocno wkurzało o czym bym tutaj wtedy nie omieszkał napisać.
Jednak nie trzeba wierzyć facetowi z forum, wystarczy pójść i samemu sprawdzić:).
Dodam tutaj, że pisząc nie występują mam na myśli, że ich nie widać, ponieważ encyklopedia mówi:
W zależności od typu ekranu LCD, efekt opóźnienia wynosi od 10 do 65ms. Wartości te są praktycznie niezauważalne w czasie pracy z tekstem, przeglądaniem stron www, oglądaniem filmów czy względnie statycznymi grami video. Jednak zaawansowane programy graficzne jak i szybkie gry video (zwłaszcza FPP, tzw. "strzelanki") wymagające szybkich zmian wyświetlanego ekranu powodują znaczy dyskomfort pracy z uwagi na fakt, iż wyświetlany ekran nie odpowiada faktycznie kreowanemu przez komputer. Input lag ma istotny wpływ na wydłużenie czasu upływającego od akcji wykonanej na kontrolerach przez użytkownika (np. ruch myszą, naciśniecie klawisza), do wyświetlenia odpowiedniego stanu na ekranie. Najbardziej korzystne wartości czasu pełnego łańcucha przetwarzania informacji - od kontrolera do ekranu - w pełni akceptowane przez wymagających użytkowników komputera wynoszą poniżej 20ms.
Tak więc input lag na LCD poprostu występuje, kwestia tylko jak duży.

armanig bardzo proszę opisz dokładniej, czym i w jaki sposób u Ciebie objawia się zjawisko input lag, bo nie wydaje mi się, że zwie się nim stałe w jednostce czasu opóźnienie dźwięku, który Ty jak piszesz masz puszczony jeszcze przez amplituner. Do tej pory byłem przekonany, że zjawisko to występuje przy gwałtownie zmieniających się obrazach i nie jest stałe, najlepiej zaś widoczne jest w grach 3D, gdzie np. skręcamy głową szybko w lewo lub prawo, czy szybko zmieniamy pozycję.
 
Ostatnia edycja:

jos1

New member
Kto z posiadaczy seri 9 Samsunga moze potwierdzic wade dzwieku ?
To jest upierdliwy dzwiek o wysokiej czestotliwosci podobny do syczenia , pisku trafa wysokiego napiecia ( pisk , syczenie ) .
Po wyciszeniu glosnosci TV na poziom - 0 - znika , natomiast po podglosnieniu na poziom -1-pojawia sie !!
W ciszy , przy malym poziomie dzwieku nie jest do zaakceptowania .
Mysle ze ten problem jest juz dobrze znany i dyskutowany tylko w Aglii i Deutschland gdyz wielu posiadaczy serii 9 Samsunga melduje sie na FORUM i szuka pomocy .
Efekt tego zaklucenia , usterki nazywa sie z niemieckiego FIEPEN .
Ja potwierdzam ten pisk ta wade !!!!!!!!!!! z podlaczonym do :
Ext.1 - Sat dekoder - piszczy , syczy
Ext 2 - Dolby Sorand Receiver - piszczy , syczy
Mysle ze tylko TV Samsunga wprowadzone na niemiecki i angielski rynek maja ta wade ???


http://www.google.de/search?sourcei...=de&ie=UTF-8&rlz=1T4GGLL_de&q=LE46A956+fiepen
 
Ostatnia edycja:

jos1

New member
krecha2 napisał:
ma ktos z was podlaczony tv pod ps3 , na zachodnch forach pisza o input lagu, czyli o opóznieniach, sprawdzcie u was jak dziala ten tv z konsola...


PS3 podlaczona przez HDMI bezposrednio na TV bez kina domowego bez opoznienia dzwieku ale z piszczeniem dokladnie slyszalnym przy malej glosnosci .

PS3 przez HDMI na TV z kinem pomowym dzwiek znacznie opozniony .
Zastanawiam sie co dalej ? obraz jest super ale kicha z dzwiekiem !!
Trzeba to reklamowac , nowe klopoty !!
PS3 tez wielka kicha ATRAC funkcje mozna uaktywnic ale o zdeaktywowaniu firma Sony zapomniala :cool: .
 
Ostatnia edycja:

jos1

New member
krecha2 napisał:
:hmm: I znowu kłopot, właśnie ps3 będe miałm podpięte pod kino:/ Ciekawe co na infolini by powiedzieli.

To nie jest klopot tylko ograniczenie , dzwiek mozna podlaczyc swiatlowodem a obraz HDMI tylko TV musi byc wyciszony .
 

krz123

New member
A co z polskim standardem?

Na stronie UKE (z dnia 2008-06-11):
"W związku z licznymi pytaniami ze strony konsumentów Prezes UKE informuje, że w Ministerstwie Infrastruktury dobiegają końca prace nad rozporządzeniem w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych. Zgodnie z projektem tego rozporządzenia jako podstawowe wymagania przyjęto parametry odbiornika telewizji cyfrowej zdefiniowanego w ETSI TS 101 154 V.1.8.1:2007 jako „25 Hz H.264/AVC HDTV video, MPEG-2 Layer 2 and E-AC-3 audio,for a Baseline IRD able to decode up to 1920 x 1080 interlaced 25 Hz video pictures or 1280 x 720 progressive 50 Hz video pictures"."
I tu jest problem 956 ma kodowania H.264 (nie wiem czy wymagane AVC). Niestety "polski" telewizor ma obsługiwać dźwięk E-AC-3 - mówiąc prościej Dolby Digital Plus (DD+). Niestety telewizory SAMSUNGA mają tylko Dolby Digital (takie kodeki nie przeczytają sygnału DD+). Prawdę powiedziawszy tylko to mnie powstrzymuje przed zakupem. Konkurencyjne SONY w4500 ma H.264/AVC oraz DD+. Czy ktoś ma jakieś informacje odnośnie DD+ w SAMSUNGACH. Nie chcę kupić telewizora, który za rok będzie obsługiwał wyłącznie obraz z naziemnej telewizji cyfrowej.
 

fatso

New member
46A956 który posiadam od 2 tyg. jest tym czego oczekiwałem od LCD. Nie będę powielał jego zalet i kolejny raz zachwycał się czernią - bo poprostu tak jest.
Mam spostrzeżenia odnośnie jakości z C+ i n. Aktualnie na tych dwóch platformach posiadanych przeze mnie są dostępne programy HD. LCD testowałem biorąc pod uwagę jakość obrazu na tych samych programach HD podłączając do HDMI i AV. Wynik:
-jakość obrazu po HDMI jest lepsza na platformie n,
-jakość obrazu po AV jest dużo lepsza na C+.
Zgłaszane były uwagi odnośnie syczenia przy małym natężeniu dźwięku. Zgłaszam, że ich nie mam a jedyny hałas to recorder n-ki.
Drażni mnie natomiast zbyt wolne przełączanie wejść.
Mimo wszystko 46A956 to bardzo dobry wybór. Ocena w klasie cenowej 9.2 mówi sama za siebie!
 

fatso

New member
Sierek napisał:
Witam,

Wczoraj testowałem funkcje związane z LAN (DNLA) i w.link...
(...)
... Sharing działa zaskakująco płynnie (połączenie WiFi 54Mbps 802.11g).
Mam pytanie, jak było zestawione połączenie WiFi?
- LCD<->PC (ad-hoc)
- LCD(ETHERNET)->router/switch<-PC(WiFi)
- LCD->AP<-PC

Pytam, bo mi nie udało się uruchomić połącznia WiFi w LCD :confused:
Czy na serio trzeba zakupić WiFi na USBku produkcji SAMSUNGA, żeby uzyskać dostęp bezprzewodowy? Jeżeli nie to jakie urządzenie działa?
A może ktoś testował PowerNet/HomePlug/PLC?
 

Sierek

New member
fatso napisał:
Mam pytanie, jak było zestawione połączenie WiFi?
- LCD<->PC (ad-hoc)
- LCD(ETHERNET)->router/switch<-PC(WiFi)
- LCD->AP<-PC

Pytam, bo mi nie udało się uruchomić połącznia WiFi w LCD :confused:
Czy na serio trzeba zakupić WiFi na USBku produkcji SAMSUNGA, żeby uzyskać dostęp bezprzewodowy? Jeżeli nie to jakie urządzenie działa?
A może ktoś testował PowerNet/HomePlug/PLC?

To drugie, czyli
- LCD(ETHERNET)->router/switch<-PC(WiFi)
 

fatso

New member
No właśnie.
A już miałem nadzieję, że ktoś podłączył swojego LCD by WiFi...
Pytałem o WIS-08BG w serwisie i u sprzedawców, szukałem w sklepach internetowych no i nic...
Amazon nie chce mi sprzedać bo jestem z Polski a ten produkt jest dostępny tylko dla USA/Canada.
Czy ktoś ma to urządzenie? A może ktoś wie gdzie to zakupić?
Myślę, że podłączenie przez WiFi swojego 46A956 będzie niezłą radochą dla wszystkich nie posiadających kabla Ethernet rozciągniętego po całym domu, szczególnie jeżeli będzie się to wiązało z kuciem, wierceniem itp. zaraz po przeprowadzonym malowaniu.. :) jak u mnie :mrgreen: , bo całe rozprowadzanie sygnału było zaplanowane właśnie przez AP.
Czekam na wieści z kraju na temat WiFi i 46A956!
 

Sierek

New member
Bez przesady. Nie musisz nic kuć. Możesz użyć dowolnego urządzenia działającego w trybie ethernet adapter lub wirless klient podłączonego do TV kablem ethernet (np. ASMAX AP-604G) lub routera postawionego koło telewizora.

Rozwiązania z USB WiFi Samsunga nie polecam, bo jest mało elastyczne (wymaga USB Samsung'a i zależne jest od drivera w TV i jego ustawień).
 

dazo

New member
ogolnie o tv

mam posiadam 46 A956 jestem bardzo zadowolony
co do wifi u mnie dziala spoko
ogolnie tv super na ps 3 wyrywa z butów na cyfrze hd rewelacja blu ray na ps3 super git a co do jakiegostam dzwieku co ma niby nie dzałac to kto taki tv oglada z naziemnej kolego wszyscy maja tunery satelitarne a pozatym dokładamy kino domowe (bo taki tv bez tego to wyglada i dziala jak zespół muzyczny bez nagłosnienia ) w kinie sa nizbedne dekodery ktore wyrownaja wszelkie braki
polecam wszystkim tv super dobry zakup zamiast x4500 za duza kase co do czarnego trzeba ogladac z frontu bo boki jasnieja ale mysle ze na sonowce rowniez a pozatym nikt normalny nie oglada tv z pod kąta
pozdrawiam i chetnie odpowiem na pytania zainteresowanych tym telewizorem
 

optim

New member
telegazeta na LE46A956

Witam wszystkich i prosze o pomoc. Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem LE46A956.
Mam jednak problem z telegazetą.
Na sygnałach analogowych bez problemu sie uruchamia, natomiast gdy oglądam cyfrę+ ( połączenie euro lub hdmi z dekoderem Ferguson 8900 HD) na tv wyświetla się komunikat " Niedostępne".
Druga sprawa to cyfrowa telewizja naziemna. Mieszkam w okolicach Poznania i sygnał ze Śremu powinenem odbierać. Jednak tv nie znajduje żadnych kanałów. Nie wiem czy ma to znaczenie ale sygnał z anteny przechodzi u mnie najpierw przez wzmacniacz i jakieś inne urządzenie ( multiswitch?) a nastepnie rozprowadzany jest po całym domu do gniazdek TV-SAT.
Bedę wdzięczny za radę jak rozwiązać te problemy.
 

dazo

New member
odp do FATSO

odpowiadam koledze FATSO otoz u mnie działa wifi tak:
zainstalowałem płytke w laptopie z tymich programem potem podpiołem tv do toutera linksysa kablem sieciowym moj laptop przesyła dane do routera potem do tv doczytałem sie ze mozna bezposredno bez kabla to zrobic ale jeszcze nie probowałem na tv jak nacisniesz source pojawi sie połaczenie DLNA i wybierasz potem w laptopie jest ten program taki menadzer plikow i teraz tak przeciagasz swoje pliki do niego (i jesli ich dodasz duzo on je potem długo kopiuje do tv) potem ogladasz zdjecia w tv - proste ale powtarzam z usb pojdzie prosciej i mniej czasochłonnie sie to robi

a cha dla kolegi z telegazeta co do satelity czyli np u mnie cyfry tez nie działa telegazeta tez nie dostepna (niewiem czemu) musze sprawdzic to na innym tv pod podpietym tunerem cyfry ale np cyfra ma swoj program wiec nie narzekam (no wiem ze nie ma inych rzeczy ale jak ktos wie to niech odpisze co z ta telegaeta?)
 
Do góry