Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

JaN-J

New member
krz123 napisał:
Na stronie UKE (z dnia 2008-06-11):
"W związku z licznymi pytaniami ze strony konsumentów Prezes UKE informuje, że w Ministerstwie Infrastruktury dobiegają końca prace nad rozporządzeniem w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych. Zgodnie z projektem tego rozporządzenia jako podstawowe wymagania przyjęto parametry odbiornika telewizji cyfrowej zdefiniowanego w ETSI TS 101 154 V.1.8.1:2007 jako „25 Hz H.264/AVC HDTV video, MPEG-2 Layer 2 and E-AC-3 audio,for a Baseline IRD able to decode up to 1920 x 1080 interlaced 25 Hz video pictures or 1280 x 720 progressive 50 Hz video pictures"."
I tu jest problem 956 ma kodowania H.264 (nie wiem czy wymagane AVC). Niestety "polski" telewizor ma obsługiwać dźwięk E-AC-3 - mówiąc prościej Dolby Digital Plus (DD+). Niestety telewizory SAMSUNGA mają tylko Dolby Digital (takie kodeki nie przeczytają sygnału DD+). Prawdę powiedziawszy tylko to mnie powstrzymuje przed zakupem. Konkurencyjne SONY w4500 ma H.264/AVC oraz DD+. Czy ktoś ma jakieś informacje odnośnie DD+ w SAMSUNGACH. Nie chcę kupić telewizora, który za rok będzie obsługiwał wyłącznie obraz z naziemnej telewizji cyfrowej.
przyłaczam się do prośby; jeśli dd+ nie ma, to czy podłączone kino domowe z głośnikami dd+ rozwiąże problem?
 

krz123

New member
Dd+

Do JanJ. Chodzi o tuner, który ma odebrać sygnał telewizji naziemnej: obraz-h.264 i dźwięk-DD+. Kino domowe tego nie zrobi - DD+ uzyskasz z BD lub ewentualnie z innego źródła, ale nie z anteny. Niestety nie wiem jak przyszłe programy będą nadawane - czy DD+ to bardziej odległa perspektywa, czy nie. Przeczytałem gdzieś, że od grudnia 2008r. wszystkie nowe odbiorniki we Francji muszą obsługiwać DD+ (uruchomili nawet nadawanie w tym standardzie - tak czytałem). Nie wiem, jak to jest tam realizowane.
 

sebpa

New member
armanig napisał:
Jezeli jestes z Wawy to moge polecic sprzedawce ktory Ci przywiezie do domu i podlaczy i nie wyjdzie do poki nie bedziesz zadowolony.

to jakbys mogl to polec prosze, niebawem chcialbym zakupic 46" 956 i szukam sprawdzonego sprzedawcy

pozdrawiam
 

SwFranciszek

New member
Napiszcie proszę jak to jest naprawdę z tymi kątami.
Przeczytałem cały wątek na naszym forum, na konkurencyjnym, szukałem w sieci i nadal wiem mało.

Nie chcę popełnić błędu po raz trzeci bo kupiłem już:
Sharp xl2e - 1 dzień - zwrot (kąty to był najmniejszy problem :))
Sony W4500 - 2 dni - zwrot (nierówno podświetlona matryca)

Jeśli nie daj Boże coś złego będzie z Samsungiem - to na zawsze zostanę już ze starym CRT ....

Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
SwFranciszek napisał:
Napiszcie proszę jak to jest naprawdę z tymi kątami.
Przeczytałem cały wątek na naszym forum, na konkurencyjnym, szukałem w sieci i nadal wiem mało.

Katy sa srednie (poziom!), spodziewalem sie czegos lepszego w takim tv, z drugiej natomiast strony nie powinno to miec specjalnego wplywu na odbior jezeli zalozymy ze korzystanie z tv bedzie standartowe, czyli tv jest w centralnym miejscu. Oczywiscie nie ma to nic wspolnego z katami takimi jak chociazby w wynalazku typu Sony KDF - no ale to inna technologia.
Najwieksza wada jak dla mnie, oczywiscie jezeli juz sie czepiac i dazyc do wzoru to efekt bialej poswiaty wokol bardzo jasnych/bialych chociazby liter na czarnym tle.
 

artsat_kris

New member
Kiki czy to prawdz ze A956 jak pisza fora zagraniczne ze samsung ma lepszy obraz od sony x4500 i podobno samsung wypuscil nowy soft do wersji 9 gdzie podobno poprawiono dzialanie min 100hz.
 

blackizcool

New member
witam,
od kilku dni jestem posiadaczem 956. mam w zwiazku z tym pytanie do uzytkownikow tego modelu: ogladajac filmy na posacie cyfrowym (SD) mam wrazenie, ze obraz jest jakby 'teatralny' lub jakby lecialo wszystko z kamery video. dopiero po przelaczeniu na e-rozrywke i wybranie 1 z 3 trybow: Sport, Kino, Gra obraz normalnieje, ale wada jest to, ze nie mozna zmianiac parametrow i w trybie Kino jest on dla mnie zbyt cieply. dotyczy to rowniez dzwieku.
jakie sa wasze spostrzezenia i jak macie ustawione parametry do ogladania?

pozdrawiam
jj
 

JaN-J

New member
artsat_kris napisał:
Kiki czy to prawdz ze A956 jak pisza fora zagraniczne ze samsung ma lepszy obraz od sony x4500 i podobno samsung wypuscil nowy soft do wersji 9 gdzie podobno poprawiono dzialanie min 100hz.
a czy są szanse że ten nowy soft doda DD+?
 

robay

New member
blackizcool napisał:
witam,
od kilku dni jestem posiadaczem 956. mam w zwiazku z tym pytanie do uzytkownikow tego modelu: ogladajac filmy na posacie cyfrowym (SD) mam wrazenie, ze obraz jest jakby 'teatralny' lub jakby lecialo wszystko z kamery video. dopiero po przelaczeniu na e-rozrywke i wybranie 1 z 3 trybow: Sport, Kino, Gra obraz normalnieje, ale wada jest to, ze nie mozna zmianiac parametrow i w trybie Kino jest on dla mnie zbyt cieply. dotyczy to rowniez dzwieku.
jakie sa wasze spostrzezenia i jak macie ustawione parametry do ogladania?

pozdrawiam
jj

Jeżeli chodzi o efekt "teatralny" to bardziej trzeba by się pobawić z ustawieniem 100Hz Motion Plus. Tryby Sport, Kino, Gra itp. to gotowe profile, które wpływają na szereg parametrów.
 

sterylny

New member
samsung seria 9 , problem z n-ką

Samsung LCD46A956 (najnowsze oprogramowanie ze strony samsunga) nie działa z n-ką po złączu cyfrowym HDMI. Niestety jedyną propozycją infolinii n-ki jest zmiana połączenia na analogowe COMPONENT. W sklepach n-ka fajnie śmiga, ale podłączona właśnie analogowo. Po co więc w telewizorze 4 porty HDMI skoro nie można z z nich korzystać. Jest szansa podłączenia przez drugi port HDMI/DVI ale za każdym razem trzeba resetować dekoder satelitarny (chyba nie o to chodzi). Wiem, że problem "błędu HDCP" pojawia się także z innymi telewizorami. Sporo się o tym pisze na forach. N-ka chowa głowę w piasek , samsung też. A rozwiązania puki co nie widać...
 

krecha2

New member
A ktos na tym forum pisal ze nie ma problemu po podlaczeniu przez hdmi?
Wiec jak to jest..

Jezeli to prawda to jaja jak berety.
 
Ostatnia edycja:

dariuszd1

New member
Tak ktoś pisał, że nie ma, jak również nikt chyba nie pisał że nie ma z Nką.
Pozatym w niektórych modelach tv Sony też występował taki problem i jest dość znany. Powiem tylko, że w przypadku Sony okazało się, że problem leżał po stronie dekodera Nki, który (parametry sygnału) nie był w pełni zgodny ze specyfikacją HDMI. Podejrzewam, że tutaj jest dokładnie tak samo. Producenci tv muszą się trzymać narzuconych standardów i parametrów przy produkcji odbiorników, Nka natomiast zalała rynek i pewnie nadal wypuszcza jakiś nie do końca zgodny niskobudżetowy dekoder, który niestety nie działa poprawnie. Najgorsze jest to, że taka Nka to nadal sprzdaje, choć problem już jest im znany od kilku lat i DOSŁOWNIE nic z tym nie robi nawet dla swoich klientów, którym problem taki występuje, (bo nie wszystkim) nie potrafi niczego zaproponować. To są właśnie polskie realia, czyli nic nowego. Może w końcu kiedyś ktoś odpowiednio silny poda taką Nkę do jakiegoś trybunału konstytucyjnego, czy gdzie, co sprawi, że wymusi to na niej jakieś diametralne zmiany.
 
Ostatnia edycja:

irka

New member
N-ka po HDMI problem

Około miesiąc temu pisałem o tym samym problemie.N-ka nie działała po HDMI.
Dekoder był od kolegi.Od 2 tygodni mam własny z nagrywarką i od początku
wszystko działa także pod Hdmi.Problem znikł.Widocznie problem softu starego
modelu.W lcd-ku NIC nie Zmieniałem.Na infolini prawdopodobnie udzielają info
co ustawic ,zmienic w trefnych modelach.Powodzenia. Hejjj 8)
 

krecha2

New member
no to moze rozgryziemy co ? bo troche nie fajnie jest wydac 7000 na tv i nie byc pewnym czy nam bedzie dzialalo na n-ce?
niech sie wypowiedza osoby majace n-ke i tego lcd..
 

sterylny

New member
No to farciarz jesteś "irka" skoro n-ka działa u Ciebie (na samsungu) po HDMI.
Początkowo też myślałem, że to wina oprogramowania, dlatego sprawdziłem i okazało się ,że i w dekoderze i w telewizorze mam najświeższe. Może problem jest tak delikatnej natury, że losowo zależy również od dekodera. Przeglądałem jednak internet i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to wina N-ki. 46A956 nie jest jedynym telewizorem (i marką) , który "gryzie się" z telewizją "nowej generacji". Zaznaczam ,że e n-ce problem jest znany rzeczywiście już od dłuższego czasu, tylko lista marek "niekompatybilnych" telewizorów zmienia się po każdej aktualizacji dekodera.
Irka , napisz jaki masz model telewizora i do którego portu wpinasz HDMI.
 

Prono

New member
Witam.
Od kilku dni jestem posiadaczem Samsunga 956.
Mam też dekoder n-ki z HDD.
Od początku nie ma najmniejszych problemów ze współpracą tych dwóch sprzętów. Jedynie co, to TV dosyć długo wyszukuje sygnał z n-ki, jeśli najpierw włączę TV, a potem n-kę.
Oczywiscie jeśli najpierw włączę n-kę, potem TV to na wyświetlaczu tunera wyświetli się "Problem z HDCP" czy jakoś tak ale tylko do czasu włączenia TV.
Potem śmiga wszystko jak należy.
N-ka podpięta jest akurat przez HDMI2 ale wcześniej miałem ją na HDMI1 i też działała OK.
 

baracusdragon

New member
Ma może ktoś informacje w jakim sklepie internetowym mają 46"?? Gdzie tylko dzwonie to mówią mi, że obecnie nie ma i nie wiedzą kiedy będzie (lub w tym roku nie będzie).
 
Do góry