Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

gboy

New member
Witam.Czy tv samsunga z serii 9 lub 8 nadaja sie do jasnego pomieszczenia ? czytalem ze z powodu panelu ultra clear raczej nie...
 

sisco

New member
Witam
Czy wiadomo już coś o modelu 40"A950?
Jest tylko informacja na początku tego postu potem nic nie znalazłem
Pozdrawiam
 

Geezer

New member
gboy napisał:
Witam.Czy tv samsunga z serii 9 lub 8 nadaja sie do jasnego pomieszczenia ? czytalem ze z powodu panelu ultra clear raczej nie...

Jesli nie ten Samsung LED LCD to co innego wstawisz do jasnego pomieszczenia ?????
Projektor ?
Plazma ? Plazma Samsunga jest sporo ciemniejsza od LCD

A odblaski beda i przy plazmie i przy LCD...
 

gboy

New member
Geezer napisał:
Jesli nie ten Samsung LED LCD to co innego wstawisz do jasnego pomieszczenia ?????
Projektor ?
Plazma ? Plazma Samsunga jest sporo ciemniejsza od LCD

A odblaski beda i przy plazmie i przy LCD...

Hehe, ja własnie ma projektor...Oglądam głównie wieczorem ale czasami w weekendy w ciagu dnia tez chcialoby sie cos obejrzec...Dlatego pytam o ten tv.
 

irka

New member
N-ka po HDMI problem

46A956 nie widzi N-boksa bialego przez Hdmi.

Mam nowy model t.z. data prod.13.11.08.
Jak myslicie w czym problem.Jak to podłączyć aby mieć sygnał HD z N-ki.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Geezer napisał:
Jesli nie ten Samsung LED LCD to co innego wstawisz do jasnego pomieszczenia ?????
Projektor ?
Plazma ? Plazma Samsunga jest sporo ciemniejsza od LCD
A odblaski beda i przy plazmie i przy LCD...

Malo tego, na plazmie czern w DZIEN jest szara bez wzgledu czy jest wlaczona czy wylaczona a szczegolnie to widac gdy jest jasno z racji swojej matrycy a juz napewno nie jest czarna, czern jest dopiero przy zgaszonym swietle, za to na LCD a szczegolnie tym konkretnym czern w dzien jest jak smola, zreszta w nocy ...tez.
 
Ostatnia edycja:

radio-fm

New member
irka napisał:
46A956 nie widzi N-boksa bialego przez Hdmi.

Mam nowy model t.z. data prod.13.11.08.
Jak myslicie w czym problem.Jak to podłączyć aby mieć sygnał HD z N-ki.
wgraj nowy firmware do Samsunga - firmware z 12.11.2008r.
 
Ostatnia edycja:

5ciastek

New member
Witam.
A skąd wziąć ten firmware ? Możesz podać jakiś konkretny link ? Czytałem na ,,konkurencyjnym,, forum ,że bywają problemy z wgrywaniem. Mógłbyś opisać szczegółowo jak to fachowo zrobić? Czytałem ,że nowe softy eliminują efekt teatru i poprawiają o niebo pracę 100Hz i inne ustawienia między innymi oszczędzanie energii .
Pozdrawiam
 

dariuszd1

New member
nowy update

Witam,

wgrałem niedawno ten ostatni update, do którego prawdę mówiąc byłem dość obojętnie nastawiony, jednak teraz po obserwacjach obrazu zauważyłem, że zostało poprawione 100Hz. Jest teraz dużo lepiej, ponieważ obraz na najwyższym trybie podczas odtwarzania filmów nie ma już np. przy wyświetlaniu napisów czkawki, a jeżeli wcześniej ona występowała również w jakimś innym miejscu, to teraz nie ma jej tam wogóle lub jest jakby złagodzona, co nie rzuca się już zupełnie w oczy.
Reasumując producent oprócz pewnie kilku innych parametrów, poprawił w tv jego jedyną do tej pory słabą (w porównaniu z produktami konkurencyjnymi z najwyższej półki) stronę, dzięki czemu teraz jego parametry są już nie do pobicia.
Myślę, że aktualizacja godna poleceniaJ.
 

sojan

New member
Podświetlanie LED

Witam !
Jestem w trakcie podejmowania decyzji kupna modelu le46a956. Proszę o poradę w kwesti podświetania diodami LED. Czy warto dopłacać za ten bajer i w jakim stopniu podnosi jakość obrazu. Alternatywą przy wyborze dla ww. modelu są dla mnie 756 lub 856. Oglądał będę z odległości ok. 3 - 3,5m, głównie mecze piłkarskie, filmy odbiór z C+.
 

sojan

New member
Hartson napisał:
Na pewno będziesz miał lepszą czerń, zarówno na wprost jak i pod kątem.


Hartson napisz, czy różnica w obrazie jest tak widoczna, że warto dopłacić za LED przy oglądaniu większości programów SD ?
 

Hartson

New member
Bez reklam
Sojan ja oglądałem kilka razy ten tv ( 55" ) w MM. Jak na sygnał w tego typu sklepach obraz był bobry, tzn. jak dla mnie do zaakceptowania ( a po podłączeniu Cyfry+ może być tylko lepiej ) Były programy ( jak to zwykle w SD ) lepsze i gorsze. Np: na TVN, TVN24, Polsat, TVP1 ja nie widziałem smużenia i płynnosć była dobra. Kolory takie jakby to powiedzieć bardziej nasycone ( to rzecz gustu bo nie wszyscy to lubią ). Moim zdaniem warto dopłacić choćby dla samej czerni bo jest naprawdę bardzo dobra.
Tym tv również i ja jestem zainteresowany ( tzn. jest on w czwórce tv z których wybiorę któryś dla siebie ).
A warunki mam podobne do Twoich - 3 m i planowana Cyfra+
Najlepiej jednak zrobisz jak udasz się do sklepu, poprosisz o postawienie obok siebie lcd którymi jesteś zainteresowany i ocenisz jakość obrazu ( oczywiście jeżeli masz taką możliwość ).
W strefie klubowej jest test tego tv zrobiony przez Kikiego. Test wypadł bardzo dobrze.
 

5ciastek

New member
Do ,,dariuszd1,,
Skąd wziąłeś ten nowy update i opisz jak go wgrać :) Może być z pendrive'a ?
I czy nie ma zagrożenia, że soft będzie z wirusem ?
Pozdrawiam
 

dariuszd1

New member
Update jest na stronie Samsunga w centrum pobierania (nie mogę tu umieścić linku, bo mam za mało postów).
Jest tam również instrukcja jak go zainstalować. Plik należy przenieść właśnie na pendrive.
Co do zagrożenia wirusem to nie wiem, uważam jednak, że jeżeli soft jest na stronie producenta, to chyba nie podają go razem z niechcianymi dodatkami. Inna sprawa, czy nie złapie czegoś po drodze;).

pozdrawiam.

5ciastek napisał:
Do ,,dariuszd1,,
Skąd wziąłeś ten nowy update i opisz jak go wgrać :) Może być z pendrive'a ?
I czy nie ma zagrożenia, że soft będzie z wirusem ?
Pozdrawiam
 

krecha2

New member
ma ktos z was podlaczony tv pod ps3 , na zachodnch forach pisza o input lagu, czyli o opóznieniach, sprawdzcie u was jak dziala ten tv z konsola...
 

dariuszd1

New member
Używam tego tv bardzo intensywnie do grania na PS3. Nie zauważyłem NAJMNIEJSZEGO defektu na wyświetlanym obrazie. Wiesz, możliwe, że tv ma input lag na jakimś tam poziomie (dość powszechne zjawisko w tv LCD) ale na strzelankach, czy wyścigowych grach ja tego poprostu nie zaobserwowałem. Może gdybym obok postawił jakiś drugi tv CRT i bym puścił na oba ten sam obraz, to bym się w Samsungu czegoś doszukał ale uwierz, obecnie w tej kwestii nic złego powiedzieć na niego nie mogę. Wiem, że matryca, to nie wszystko ale warto zauważyć, że ma 4ms, co tutaj przemawia na korzyść. Bardziej już denerwujące w niektórych grach jest brak Vsync, którego wcześniej nie było widać ze względu na start gier w niskiej rozdzielczości (mój stary tv), gdzie karta graf. była mniej obciążona ale to już inna nieco bajka.


krecha2 napisał:
ma ktos z was podlaczony tv pod ps3 , na zachodnch forach pisza o input lagu, czyli o opóznieniach, sprawdzcie u was jak dziala ten tv z konsola...
 
Do góry