Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
cayenne napisał:
Dzięki za pomoc.
Dlatego bardziej mi chodzi o Twoje odczucie czy przy oglądaniu 55" nie masz co chwilę chęci na włączenie projektora?

Roznice w cenie pomijam, nie jest zadnym argumentem.

Jezeli dwa razy podkreslasz kwestie podlaczenia konsoli PS3 badz x360 to zdecydowalbym sie chyba na 55" wyglada to rewelacyjnie na tym konkretnym modelu, czern w polaczeniu z odpowiednim kontrastem daje swietny efekt koncowy (no chyba ze zamierzasz siedziec z boku). Cala reszta czyli TV wyglada na tym panelu dobrze, to tak w skrocie.

Jezeli mialbym do wyboru jakosc mojego "starego" Sharpa lcd 52" (raptem ma rok, cena zakupu rowna obecnego nowego sams. 55" a teraz ok.5tys. to tak jako ciekawostka) nawet gdyby byl dostepny w 55" i obok ktos postawilby mi plazme min. 60" to nie zawachalbym sie ani jednej sekundy - wybralbym plazme. Natomiast nowy Samsung 55A956 bije na glowe Sharpa i sprawa wyglada nieco inaczej.
Mam ciut wieksza odleglosc od tv min. 3.5m max 4m (musialbym zmierzyc dokladnie) i nie pogardzilbym 63" bylby to idealny duet z projektorem.
55" jest normalna przekatna, nie budzi zachwytu przy tej odleglosci jezeli mam byc szczery, za to nadrabia jakoscia. Kazdorazowe odpalenie konsoli to jest uczta.
Projektor odpalam jak mam ogladnac film, czy cos ciekawszego gdzie chcialbym poczuc wiecej emocji, nie mam jakiegos specjalnego cisnienia aby odpalac projektor za kazdym razem, mysle ze taki duet fajnie sie uzupelnia, bo kazdy z tych 2 sprzetow ma swoje plusy.

Jednym slowem ciesze sie ze mam za soba ten dylemat, bo mysle ze zastanawialbym sie jeszcze raz, ale sklaniam jednak za 55" a glownie za efekt jak widac po podlaczeniu konsoli, plazma takiej jakosci przy tym polaczeniu nie da, tego jestem pewien, natomiast moze nadrobic jedynie przekatna, no ale tutaj mozna posilkowac sie juz projektorem. Inaczej by to wszystko wygladalo gdybys byl zapalonym ogladaczem serialowym, czyli duzo "normalnej" tv. bez konsoli.
 

marceli52

New member
Pytanie do szczęśliwych posiadaczy LE 46A956:

Proszę o informację,czy nabywając LCD LE 46A956 otrzymaliście do tego telewizora instrukcję obsługi w języku polskim?Pytam dlatego,ponieważ na oficjalnej stronie internetowej firmy Samsung jest do pobrania instrukcja jedynie w języku angielskim.Niektóre sklepy internetowe,np. Redcoon,także informują ,że instrukcję do tego odbiornika dostarczają tylko w języku angielskim.:confused:
 
Ostatnia edycja:

Marcinamsis

New member
armanig napisał:
Projektor odpalam jak mam ogladnac film, czy cos ciekawszego gdzie chcialbym poczuc wiecej emocji, nie mam jakiegos specjalnego cisnienia aby odpalac projektor za kazdym razem, mysle ze taki duet fajnie sie uzupelnia, bo kazdy z tych 2 sprzetow ma swoje plusy.

Mam pytanko jak rozwiązałeś układ ekranu do projektora i lcd na tej samej ścianie?? Górna krawędź LCD (zawieszony na ścianie) jest na wysokości 130-140cm od podłogi. Czy oglądając film na ekranie który będzie powyżej nie będzie mi się męczył wzrok, szyja itp?? Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marcinamsis napisał:
Mam pytanko jak rozwiązałeś układ ekranu do projektora i lcd na tej samej ścianie?? Górna krawędź LCD (zawieszony na ścianie) jest na wysokości 130-140cm od podłogi. Czy oglądając film na ekranie który będzie powyżej nie będzie mi się męczył wzrok, szyja itp?? Pozdrawiam

U mnie gorna czesc ekranu lcd 55" jest tez pomiedzy 130-140cm, natomiast gorna czesc ekranu do projekcji jest na wysokosci 195-200cm. przy podstawie 215cm. Nie chcialbym wyzej, bylo by mniej komfortowo moim zdaniem, oczywiscie biorac pod uwage to ze siedze w odlegosci od ekranu 3.50-3.80.
Lepiej bylo by odsunac sie na odleglosc 4.50cm i uzyskac wieksza przekatna.
Mam nadzieje ze nie chodzilo Ci o powieszenie dolnej czesci ekranu do projektora nad gorna czescia lcd. Bo to bylo by kompletnym nieporozumieniem.

marceli52:
Instrukcja w 55" jest miedzy innym tez po polsku, w 46" powinno byc to samo.
 

Marcinamsis

New member
Czyli ekran się opuszcza i zasłania LCD ? Myslałem właśnie że dolna krawędź ekranu jest nad górną LCD :D Troszkę głupio ale nie pomyślałem że tak można zamontować ekran żeby zjeżdżajac zasłaniał LCD:p Pozdrawiam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marcinamsis napisał:
Czyli ekran się opuszcza i zasłania LCD ? Myslałem właśnie że dolna krawędź ekranu jest nad górną LCD :D Troszkę głupio ale nie pomyślałem że tak można zamontować ekran żeby zjeżdżajac zasłaniał LCD:p Pozdrawiam.

:grin: Dobre, dobre. Moze jakbys kupil lezak, lub zona/kochanka jest masazystka to Twoja szyja jakos by to przetrwala.
 

niemen1956

New member
witam

Jeśli już ten problem był to sorry ale chciałem zapytać posiadaczy 46A956 czy mozna go obracac na podstawce byłby to dla mnie duzy plus -bo takze zastanawiam sie czy sony czy samsung

pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
niemen1956 napisał:
Jeśli już ten problem był to sorry ale chciałem zapytać posiadaczy 46A956 czy mozna go obracac na podstawce byłby to dla mnie duzy plus -bo takze zastanawiam sie czy sony czy samsung

Mysle ze takie drobnostki nie powinny miec wplywu na zakup, wystarczy ze dokupisz obrotowa podstawke za 20zl
 

szumar

New member
dokładnie, poza tym wszystkie ruchome elementy mają to do siebie, że z czasem ulegają zużyciu, więc brak obrotowej podstawki w tym Samsungu jest raczej zaletą :eek:k:
 

Max123

New member
szumar napisał:
dokładnie, poza tym wszystkie ruchome elementy mają to do siebie, że z czasem ulegają zużyciu, więc brak obrotowej podstawki w tym Samsungu jest raczej zaletą :eek:k:
Brak czegoś jest zaletą? :) Ale robisz problem tam, gdzie go nie ma. Mam Samsunga z obrotową podstawą, ale przecież nie kręcę ciągle ekranem :)Poza tym, ta podstawa ma określoną wytrzymałość i na to jest, aby używać. Zawsze, jeśli taki TV chcesz używać przez 20 lat, nie musisz nic obracać, a pozostawić ekran w jednym ustawieniu na stałe i całość okryć pokrowcem.
 
Ostatnia edycja:

5ciastek

New member
Max123 ty masz chyba kompleks niechcianego dziecka. W każdej twojej wypowiedzi zieje nienawiścią ,złością i arogancją. Czytasz posty na tym forum tylko po to aby komuś (mówiąc delikatnie) wsadzić szpilkę. Z domu nie wychodzisz bo za każdym rogiem czeka na ciebie zaciśnięta pięść :D . Możesz istnieć tylko w wirtualnym świecie bo do realnego nie dojrzałeś.Zmień forum bo przez ciebie nie chce się już czytać postów bo brak w nich informacji i życzliwości. Jeżeli ktoś się z kimś nie zgadza, można to normalnie wytłumaczyć a ty tego nie potrafisz. Gdzie ty się chowałeś.Kompletny brak relacji międzyludzkich.Szkoda,że moderatorzy nie są lekarzami ale trudno zapanować nad wszystkimi.
 

Max123

New member
5ciastek napisał:
Czytasz posty na tym forum tylko po to aby komuś (mówiąc delikatnie) wsadzić szpilkę. Z domu nie wychodzisz bo za każdym rogiem czeka na ciebie zaciśnięta pięść :D . Możesz istnieć tylko w wirtualnym świecie bo do realnego nie dojrzałeś.
Spójrz na to chłodno, telewizor to nie ołtarzyk, a elektronika umieszczona w kawałku plastiku. Jeśli nie rozumiesz ironii, trudno, telewizor jest po to, aby używać na co dzień. Podstawa, a używam jej co dzień, w moim dwuletnim TV nie zaznała dotąd uszczerbku. Pewnie, można się bez niej obyć, niektórzy nie będą używać jej wcale, ale chyba przyznasz - brak nie jest przecież zaletą :)
Całkowicie zgadzam się z @armanig, takie drobnostki (jest podstawa bądź nie) nie powinny mieć wpływu na zakup.
 

5ciastek

New member
Nie neguję treści waszych wypowiedzi ani waszych kompetencji a formę wypowiedzi . W zeszłym tygodniu też w taki sposób odnosiliście się do moich wypowiedzi. Ja zwracam uwagę tylko na sposób waszej riposty ,na posty innych uczestników forum. Proszę tylko o odrobinę kultury względem innych. Jeżeli coś nie jest po waszej myśli lub uważacie ,że czyjaś wypowiedź mija się z prawdą, można to kulturalnie wyjaśnić i sprostować. Ale też każdy ma prawo do własnych odczuć (pomijam sprawy ściśle techniczne). Po to jest forum aby wymieniać swoje poglądy a dla pragnących uzyskać informacje techniczne po to aby je uzyskać. Gdy się na forum logowałem po raz pierwszy ,kilku moderatorów odpowiadało na nurtujące mnie pytania w taki sposób,że aż miło było czytać i nie dali mi odczuć braku wiedzy w jakiejś dziedzinie. Sądzę ,że inni oczekują tego także od uczestników forum. Przede wszystkim kultury wypowiedzi a nie złośliwości i szyderczej formy .Przeanalizujcie panowie postawę waszego zachowania i postarajcie się swoje wypowiedzi uzbroić w elementy pedagogiczne.
 

pom22

New member
5ciastek napisał:
Nie neguję treści waszych wypowiedzi ani waszych kompetencji a formę wypowiedzi . W zeszłym tygodniu też w taki sposób odnosiliście się do moich wypowiedzi. Ja zwracam uwagę tylko na sposób waszej riposty ,na posty innych uczestników forum. Proszę tylko o odrobinę kultury względem innych. Jeżeli coś nie jest po waszej myśli lub uważacie ,że czyjaś wypowiedź mija się z prawdą, można to kulturalnie wyjaśnić i sprostować. Ale też każdy ma prawo do własnych odczuć (pomijam sprawy ściśle techniczne). Po to jest forum aby wymieniać swoje poglądy a dla pragnących uzyskać informacje techniczne po to aby je uzyskać. Gdy się na forum logowałem po raz pierwszy ,kilku moderatorów odpowiadało na nurtujące mnie pytania w taki sposób,że aż miło było czytać i nie dali mi odczuć braku wiedzy w jakiejś dziedzinie. Sądzę ,że inni oczekują tego także od uczestników forum. Przede wszystkim kultury wypowiedzi a nie złośliwości i szyderczej formy .Przeanalizujcie panowie postawę waszego zachowania i postarajcie się swoje wypowiedzi uzbroić w elementy pedagogiczne.



Wpełni sie zgadzam z moim przedmówcą , to prawda że czasmi da sie odczuć ironie i niby mądrość (krytykę) a właściwie przemądrzałość innych a nie biora pod uwagę innych aspektów .A może by najpierw przemyśleli co mówią i dopiero po zastanowieniu wypowiadają sie a nie czekają jak tu komu przywalić .
 

ecotam

New member
Czy w modelu 46 a956 znajduje się w zestawie uchwyt na ścianę. W jednej ofercie sklepowej widziałem taki zestaw. Czy był to tylko wyjątek?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
ecotam napisał:
Czy w modelu 46 a956 znajduje się w zestawie uchwyt na ścianę. W jednej ofercie sklepowej widziałem taki zestaw. Czy był to tylko wyjątek?

Ja dostalem wieszak, ale mysle ze byl to prezent/bonus
od sprzedawcy.
 

szumar

New member
Max123 napisał:
Brak czegoś jest zaletą? :) Ale robisz problem tam, gdzie go nie ma. Mam Samsunga z obrotową podstawą, ale przecież nie kręcę ciągle ekranem :)Poza tym, ta podstawa ma określoną wytrzymałość i na to jest, aby używać. Zawsze, jeśli taki TV chcesz używać przez 20 lat, nie musisz nic obracać, a pozostawić ekran w jednym ustawieniu na stałe i całość okryć pokrowcem.

Mądralo a zastanawiałeś się dlaczego ludzie z Samsunga do swojej hi-endowej perełki nie dorzucili skromnego bajera w postaci ruchomej podstawki?? Bidulek jesteś - za telewizorek każą zapłacić 10 000 PLN i jeszcze nie można sobie pokręcić ekranikiem... oj Ty biedny...
 
Do góry