samsung s95c i s90c

wielebny1981

New member
Panowie i Panie, jak wygląda z nagrywaniem na dysk HDD/SSD w TV S95C programów z TV naziemnej. Chodzi mi o wszystkie funkcje razem z Timeshift. Na Samsung.com powiedzieli mi, że ten topowy telewizor nie ma takiej funkcji? Poważnie? Może da się odblokować np w menu serwisowym. Czy ma znaczenie, że SSD jest w formacie exfat a nie w ntfs?
 
Ostatnia edycja:

wielebny1981

New member
Firmy mają teraz inne priorytety
Da się ale dle dobrych informatyków.
Czyli rozumiem, że coś softwarowo można wprowadzić i zadziała. Ale nie jest to takie „proste” jak wejście do serwis menu i przełączenie jakiegoś suwaka. BTW dziwna polityka firmy, że inni mają nagrywanie kanałów naziemnej telewizji a tutaj krok wstecz i usunęli tą funkcjonalność.
 

ginn

New member
Pytanie, zakupiłem kilka dni temu przez stronę Samsunga model S90C w wersji 77 cali. Czy mogę być pewien, że mam do czynienia z panelem drugiej generacji?
 

ginn

New member
Sprawdziłem już to sobie w menu serwisowym i faktycznie jest druga generacja.

To zadam kolejne pytanie - to normalnie, że matryca nie jest idealnie prosta tylko lekko wypukła? W moim przypadku ten efekt generuje narożnik, który jest lekko wygięty do tyłu.

Reklamować, czy odpuścić temat?
 

Attachments

  • IMG20240405210214.jpg
    IMG20240405210214.jpg
    1,9 MB · Wyś: 37
  • IMG20240405210152.jpg
    IMG20240405210152.jpg
    1,1 MB · Wyś: 37
Ostatnia edycja:

ginn

New member
Dzięki za odpowiedzi. No to jeszcze trochę podrążę temat. Czy odstawanie tylnego panelu od matrycy po bokach to też często spotykane i 'normalne' zjawisko? Zastanawia mnie, co na to dział kontroli jakości...

Nie powiem, generowany obraz jest genialny i tutaj wszystko wygląda okej, ale biorąc pod uwagę jakość wykończenia, zacząłem poważnie zastanawiać się nad zwrotem i pójściem do obozu LG. Z informacji, które pozbierałem w różnych zakątkach internetu, wynika że LG pod względem jakości wykończenia i trwałości, jest znacznie dalej od Samsunga.
 

Attachments

  • IMG20240406111108.jpg
    IMG20240406111108.jpg
    1,9 MB · Wyś: 18
  • IMG20240406111026.jpg
    IMG20240406111026.jpg
    1,6 MB · Wyś: 19

Waldorff

Member
Co prawda mam S95B, ale to w sumie to samo. Mój akurat jest prosty, ale w tamtym czasie było sporo tematów gdzie poruszana była sprawa pogiętych matryc w S95B.
Gość z linku zajmuje się na kanale amatorskimi testami TV i z tego co pamiętam oprócz tego, który namierzył w sklepie, podczas swoich testów w domu telewizor dopiero chyba z 3 albo 4 kartonu okazał się prosty.
Poza tym jeśli mam być szczegółowy to do tej pory nie przyglądałem się tyłowi obudowy. Spojrzałem tylko raz z góry czy matryca nie jest pofalowana. Idąc tym tokiem możesz mieć problem ze znalezieniem "idealnego" tv, bo nie wiem czy taki istnieje, ale są tu albo na innych forach, którzy potrafią zmieniać tv 3-4 razy. Dziwię się tylko sklepom, że pozwalają na to takim nawiedzeńcom.
 

ginn

New member
Ja to wszystko rozumiem i potrafię przymknąć oko w wielu przypadkach, ale tutaj jakoś nie mogłem.

Odnoszę wrażenie, że jako konsumenci sami przyczyniamy się do obniżania standardów w kwestia wykonania sprzętu, bo nie sygnalizujemy dostatecznie często, że coś odbiega od przyjętego standardu, tylko machamy na to ręką. Później dział kontroli jakości się śmieje, że klient końcowy i tak weźmie.
 

Waldorff

Member
Ja to wszystko rozumiem i potrafię przymknąć oko w wielu przypadkach, ale tutaj jakoś nie mogłem.

Odnoszę wrażenie, że jako konsumenci sami przyczyniamy się do obniżania standardów w kwestia wykonania sprzętu, bo nie sygnalizujemy dostatecznie często, że coś odbiega od przyjętego standardu, tylko machamy na to ręką. Później dział kontroli jakości się śmieje, że klient końcowy i tak weźmie.
Też jest w tym dużo racji, z drugiej strony ktoś później ten 2,3,4 rozpakowany telewizor kupuje jako nowy, bo był "tylko" rozpakowany w celu sprawdzenia czy wszystko działa :)
I potem dopiero sprawdzenie ilości przepracowanych godzin w MS pokazuje jak to było. Chociaż ilość godzin ten można zrestartować. Co do jakości to fakt, Samsung od wielu już lat wypracował sobie taki patent, że sprzedaje coraz mniej za coraz więcej. Jak spojrzy się wstecz to potrafili oni w telewizorach średniej serii np. C650 robić szklane obudowy i wyglądało to naprawdę świetnie, a teraz wysokie modele to jeden wielki plastik z powyginanymi, czasem nie pasującymi elementami. Taki znak czasów. Jak najbardziej popieram wymianę jak wada jest faktycznie spora, ale często można trafić na detal na który ktoś inny nie zwróciłby uwagi. Ale każdy robi to co uważa.
 

ginn

New member
Kurna, no im więcej czytam reddita, tym bardziej przekonuje się, że szukam dziury w całym. To znaczy działa tutaj zasada "inni mają gorzej" i jakoś robi mi się lżej na serduchu.

Pojawił się z kolei inny dylemat - czy w ogólnej ocenie jednak LG C3 nie jest trochę lepszy na moje potrzeby. Oglądam dużo streamingu (netflix, hbo, prime) i nie zawsze są to treści UHD HDR. Spokojnie mogę podzielić podzielić czas na granie i oglądanie po połowie, więc większa jasność w trybie Gry nie staje się już takim gamechangerem. Poza tym większa trwałość matrycy od LG, dostępność Dolby Vision, lepsza optymalizacja treści o niskim bitrate i rozdzielczości. No nie wiem, straszny dylemat...
 

Waldorff

Member
Przede wszystkim czy odpowiada Ci obraz na tym TV? Jeśli tak to sprawdziłbym jeszcze plansze testowe, ewentualne badpixele, banding czy inne defekty. Jeśli jest ok to zostawiłbym tv, jak coś ciągle nie pasuje to zwracać. Z tą większą trwałością matryc LG to też jest temat dyskusyjny. Cała fama odnośnie wypalania matryc LG/Samsunga wzięła się chyba z testów na rtings. Tylko też tam okazało się, że może to być spowodowane tym, że LG zaczyna proces "czyszczenia" matrycy w zasadzie po każdym wyłączeniu, podczas gdy w Samsungach początkowo było to chyba dopiero po 200h, ale nie jestem tego pewien. Na pewno była to spora różnica i dlatego później utrwaliło się to, że matryce QD OLED są w tym aspekcie gorsze. Może i są, ale skoro LG "czyści" sobie matryce wielokrotnie częściej to nic dziwnego, że w testach wypada lepiej.
 

ginn

New member
Obraz jest kapitalny. Sprawdziłem całość na planszach testowych, zero błędów w pikselach, brak bandingu, no nie było się do czego przyczepić. No z tymi matrycami, to czuję się trochę pewniej, mając świadomość, że posiadam panel 2 generacji, który występuje również w S95C.

A co z Dolby Vision? Z tego co mi wiadomo, dzisiejszy standard DV nie przekracza 1000 nitów, wobec czego Samsung ze swoimi szczytowymi wartościami absolutnie nie traci mając na pokładzie HDR10 i HDR10+. Tylko co jeżeli technologia DV przykładowo za rok rozwinie się na tyle, że różnice z każdym rokiem będą coraz bardziej zauważalne? Tak po prostu zastanawiam się ze strategicznego punktu widzenia.
 

Waldorff

Member
No właśnie z DV jest tak, że Samsung mając trochę większą jasność można powiedzieć, że rekompensuje sobie brak tej opcji. Na niektórych testach w necie jednak można zauważyć, że czasem na wybranych treściach DV na ciemniejszym LG jednak i tak wygląda lepiej niż na Samsungu bez DV a z wyższą jasnością. Zależy od materiału. Sam musisz zdecydować, ewentualnie zamówić LG i odesłać gorszy.
 

luck76

Well-known member
A co z Dolby Vision? Z tego co mi wiadomo, dzisiejszy standard DV nie przekracza 1000 nitów, wobec czego Samsung ze swoimi szczytowymi wartościami absolutnie nie traci mając na pokładzie HDR10 i HDR10+. Tylko co jeżeli technologia DV przykładowo za rok rozwinie się na tyle, że różnice z każdym rokiem będą coraz bardziej zauważalne? Tak po prostu zastanawiam się ze strategicznego punktu widzenia.
Co masz na myśli pisząc o rozwoju DV?
Prędzej to będzie tak potrzebny bajer jak w dzisiejszych czasach Dolby System NR B, C albo S (czyli zbędny). Obecne technologie tego nie potrzebują w przeciwieństwie do kaset magnetofonowych standardu Compact Casette, tylko kto używa dziś tych kaset :)
 

ginn

New member
Mam na myśli dokładnie rozwój. To nie jest tak, że jest to standard, który można w jakiś sposób udoskonalić? Spowodować, że mniej jasny ekran z boostem DV będzie jaśniejszy niż telewizor wyższej klasy bez DV? Nie wiem, tak teoretyzuje sobie.
 
Do góry