samsung s95c i s90c

Julson

New member
Gratulacje! A ja w końcu finalnie zaryzykowałem i kupiłem od gościa z olx s95c (nowy). Musiałem pojechać hektar po niego + wyskrobać dodatkowe 1500 (licząc już z paliwem). Późno wróciłem i tylko podłączyłem na szybko a dzisiaj po pracy będę się bawił :)
 

tdk76

Member
ile dałeś za s95c?? tak z ciekawości pytam. U mnie w łódzkiem jakieś 100 km w jedną stronę mieli ale 55s90c za 7000 albo 7500 nówka z x-kom. Też bym wolał 55 s95c ale nie dołożę jakiś 4k za boxa one connect i ciut jaśniejszy panel. I tak finalnie s90c wyląduje w drugim pokoju jak plazma samsunga siądzie, a u mnie wleci coś na mla - pewnie lg g3 (o ile naprawią tryb gry)

Ja ze swojego tylko powyciągałem pierdoły i niech postoi kilka godzin zanim wyciągnę (wiem, że to nie jesień/zima). U mnie widać nówka nieśmigana, ale jeszcze muszę sprawdzić czy panel prosty.

PS. W neonet 55s90c już jest droższy.
 
Ostatnia edycja:

Julson

New member
Dałem finalnie 6900, kupiłem od pracownika Samsunga który kupił z kolei w przedsprzedaży pracowniczej za 5000 (przekazał mi fakturę). Pierwotnie chciał 7200. Do tego koszty podróży 300-350 Wiem, jestem szalony xD
 
Ostatnia edycja:

tdk76

Member
za 6900 też bym kupił s95c i też jestem powalony jak chińskie literki. Zawsze jak kupuję to zakładam sobie widełki cenowe i tak było tym razem 55s90c było do 6-6,k, 55s95c do 7,5k, a lg 55 g33 do 8-9k (przy takim założeniu jak wleci jakaś promka za dużo nie stracę, a przy mocnych wysprzedażach w przyszłym roku też boleć nie będzie). Jeszcze mam cashback z picodi 135,94 zł tylko nie wiem czy uznają czyli finalnie 55s90c mnie wyniesie 5613 zł i zostaje mi dokupić łapę/uchwyt na ścianę/dobre kołki itp
 

Julson

New member
Ja uchwyt wczoraj zamówiłem, ten dedykowany samsunga 0,75cm (liczę, że będzie pasował). Czeka już w paczkomacie :)
 

cyment

Member
Wlasnie stalem sie posiadaczem 77 S90C, a od 3 miesiecy posiadam 65 S95B. 77 S90C matryca drugiej generacji, wiec spodziewalem sie minimum takiej samej jakosci.
Okazuje sie, ze S90C ma mniejsza jasnosc - co akurat dla mnie jest plusem, bo przy HDR nie wypala mi oczu - w S95B musialem sie nakombinowac, zeby napisy nie swiecily jak laser.
To co mnie troche martwi, i tutaj sie pojawia pytanie do szanowego grona ekspertow, ze S90C posiada mniej jednorodna matryce, co mozna zauwazyc przy testach na vertical banding. Czy jest w ogole sens sie martwic, czy rozwazac zwrot/wymiane TV, czy taki banding to nie banding? :unsure:

Pionowe pasy sa widoczne w scenie z filmu podanego tutaj (w 65 S95B w ogole tego nie widac):

Zalaczone zdjecie przy tescie na vertical banding 6%: https://flic.kr/p/2oURVvn
 

Attachments

  • VB_6.jpg
    VB_6.jpg
    2,6 MB · Wyś: 28

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest jak umartwianie celowe siebie.
Kto korzysta normalnie się katuje i ustawia do oglądania telewizor na 6%
Odpuść sobie i ciesz się oglądając świetną jakość.
 

lesar

New member
Wlasnie stalem sie posiadaczem 77 S90C, a od 3 miesiecy posiadam 65 S95B. 77 S90C matryca drugiej generacji, wiec spodziewalem sie minimum takiej samej jakosci.
Okazuje sie, ze S90C ma mniejsza jasnosc - co akurat dla mnie jest plusem, bo przy HDR nie wypala mi oczu - w S95B musialem sie nakombinowac, zeby napisy nie swiecily jak laser.
To co mnie troche martwi, i tutaj sie pojawia pytanie do szanowego grona ekspertow, ze S90C posiada mniej jednorodna matryce, co mozna zauwazyc przy testach na vertical banding. Czy jest w ogole sens sie martwic, czy rozwazac zwrot/wymiane TV, czy taki banding to nie banding? :unsure:

Pionowe pasy sa widoczne w scenie z filmu podanego tutaj (w 65 S95B w ogole tego nie widac):

Zalaczone zdjecie przy tescie na vertical banding 6%: https://flic.kr/p/2oURVvn
Możesz podpowiedzieć jakie ustawienia dałeś aby napisy nie wypalały oczy przy HDR?
 

lesar

New member
Domyslam sie ale jak dla laika na co powinienem tak na pewno zwrócić uwagę, lub co na pewno wlaczyc lub wylaczy w ustawieniach aby napisy nie były mocne?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tam jest kilkadziesiąt tysięcy kombinacji, więc na piechotę bez szans.
Nie ma ogólnych podpowiedzi
 

ronsko

New member
Wlasnie stalem sie posiadaczem 77 S90C, a od 3 miesiecy posiadam 65 S95B. 77 S90C matryca drugiej generacji, wiec spodziewalem sie minimum takiej samej jakosci.
Okazuje sie, ze S90C ma mniejsza jasnosc - co akurat dla mnie jest plusem, bo przy HDR nie wypala mi oczu - w S95B musialem sie nakombinowac, zeby napisy nie swiecily jak laser.
To co mnie troche martwi, i tutaj sie pojawia pytanie do szanowego grona ekspertow, ze S90C posiada mniej jednorodna matryce, co mozna zauwazyc przy testach na vertical banding. Czy jest w ogole sens sie martwic, czy rozwazac zwrot/wymiane TV, czy taki banding to nie banding? :unsure:

Pionowe pasy sa widoczne w scenie z filmu podanego tutaj (w 65 S95B w ogole tego nie widac):

Zalaczone zdjecie przy tescie na vertical banding 6%: https://flic.kr/p/2oURVvn

pytanie , czy to na pewno panel qd-oled czy może od LG ?
Chyba tylko patrząc na pixele można rozróżnić ,
wg tego art.
Można przy modelu 77 czy 83 spodziewać się różnych paneli.
 
Do góry